Chytrá domácnost

Chytrá lampička na noční stolek s ovládáním z aplikace i hlasem

Xiaomi má ve svém portfoliu celou řadu svítidel – počínaje chytrými žárovkami, přes stropní svítidla, až po nejrůznější lampičky. Právě do poslední zmíněn kategorie patří chytrá lampička na noční stolek Xiaomi Mi Bedside Lamp 2 (produktové číslo MUE4093GL), kterou vám představíme v tomto článku.

Chytrá lampička na noční stolek
Chytrá lampička na noční stolek

Pokud by vás lampička zaujala natolik, že byste ji chtěli mít na svém nočním stolku, můžete si ji objednat v našich obchodech. V českém e-shopu stojí 1 036 Kč, zatímco ve slovenském online obchodě přijde na 46,42 eur. Zboží máme v centrálním skladu, což znamená, že ho můžeme odeslat do dvou pracovních dní od objednání.

Chytrá lampička na noční stolek

Lampička má tvar válce o průměru 140 milimetrů a je vysoká 200 milimetrů. Přes adaptér se vstupem 220 – 240 voltů a výstupem 12 voltů a 1 ampér se připojuje do běžné elektrické zásuvky, přičemž verze určená pro náš trh má pochopitelně „českou“ zástrčku.

Chytrá lampička na noční stolek Xiaomi
Chytrá lampička na noční stolek Xiaomi

Zdrojem světla jsou bílé a barevné LED, které díky praktickému designu rozptylují světlo po celé ploše lampičky. Dokáže tak naplnit místnost jemným světlem, které vytváří příjemnou a teplou atmosféru, ať už pro relaxaci nebo každodenní použití. Díky světelnému toku až 400 lumenů a barevnému indexu Ra80 zajišťuje dostatečné osvětlení s vysokou kvalitou reprodukce barev.

Chytrá lampička Xiaomi
Chytrá lampička Xiaomi

Bílé světlo zajišťuje dvanáct 0,6W LED modulů, dalších šest 0,3W modulů obsahuje barevné (RGB) LED, díky kterým dokáže lampa generovat světlo prakticky všech myslitelných barev. Předpokládaná životnost je 25 000 hodin, takže když budete svítit čtyři hodiny denně, měla by lampička vydržet fungovat dlouhých sedmnáct let.

Lampička může svítit barevným světlem
Lampička může svítit barevným světlem

Široké možnosti nastavení

S maximálním jasem 400 lumenů dokáže snadno osvětlit typickou ložnici. Na svém nejnižším nastavení jasu – pouhých 2 lumenech – poslouží také jako praktické noční světlo, které pomáhá uklidnit mysl při usínání. Tato lampička je tak ideálním řešením pro každou situaci, od čtení knih před spaním, až po jemné noční osvětlení, které neruší spánek.

Přečtěte si také  Chytrá domácnost Xiaomi: automatické vypnutí a zapnutí zařízení
Xiaomi Mi Bedside Lamp 2
Xiaomi Mi Bedside Lamp 2

Lampička přináší nebývale široké možnosti nastavení. Kromě úrovně jasu lze také volit teplotu světla v rozmezí od 1700 do 6500 K. Tato funkce umožňuje přizpůsobení osvětlení aktuální náladě nebo aktivitě, ať už se potřebujete uvolnit, nebo naopak soustředit.

Různá teplota světla pro různé příležitosti
Různá teplota světla pro různé příležitosti

Technologie míchání světla umožňuje nastavit dokonalou večerní atmosféru. Vícebarevné světlo se rovnoměrně promíchává, čímž vytváří ideální náladu pro relaxaci. Tato inovativní funkce poskytuje prakticky nekonečné možnosti přizpůsobení.

Technologie míchání světla
Technologie míchání světla

Příjemnější usínání i vstávání

Není sporu o tom, že nejpřirozenější vstávání je při východu slunce. To však lze v praktickém životě realizovat jen těžko – mimo jiné proto, že čas východu slunce se v průběhu roku mění. Xiaomi Mi Bedside Lamp 2 umožňuje nastavit si čas postupného zhasínání a rozsvěcení – můžete ji tedy nastavit, aby vás jemně probudila simulací rozednění, což vám pomůže začít den přirozeněji a s lepší náladou.

Příjemnější probuzení vycházejícím sluncem
Příjemnější probuzení vycházejícím sluncem

Stejně tak je možné napomoci lepšímu usínání speciálním režimem, který simuluje svit zapadajícího slunce. Lampička v něm postupně snižuje intenzitu světla, což napodobuje přirozené světelné podmínky odpovídající západu slunce a usnadňuje přechod do spánku.

Sledujte nás na Telegramu
Lampička může simulovat zapadající slunce
Lampička může simulovat zapadající slunce

Kromě toho nabízí Mi Bedside Lamp 2 světelné režimy pro různé příležitosti. Režim Everyday bright poskytuje dostatečně jasné světlo pro běžné každodenní činnosti. Tea time vytváří uklidňující atmosféru ideální pro odpočinek u šálku čaje. Meditation blue poskytuje modré světlo, které pomáhá naladit se na meditaci a relaxaci. Režim Rest and relaxation podporuje odpočinek a relaxaci, díky čemuž je perfektní pro chvíle klidu a regenerace.

Světelné režimy pro různé příležitosti
Světelné režimy pro různé příležitosti

Ovládání lampičky: ručně, z aplikace i hlasem

Lampičku jsme v nadpise označili jako chytrou, což znamená, že ji můžete propojit s mobilní aplikací Mi Home a ovládat ji z telefonu. Kromě zapnutí, vypnutí, nastavení intenzity světla a jeho teploty či barvy lze využít i různé automatizace. Lampička také může reagovat na další spotřebiče – například se rozsvítí v okamžiku, kdy v místnosti zapnete čističku vzduchu.

Přečtěte si také  Nová stolní lampička Xiaomi: ukažte jí paroháče a předvede show
Lampičku lze ovládat z mobilní aplikace Mi Home
Lampičku lze ovládat z mobilní aplikace Mi Home

Zařízení se během úvodního nastavení připojuje k bezdrátové síti (Wi-Fi) v pásmu 2,4 GHz, přičemž podporuje standardy 802.11 b/g/n. Následně je možné lampičku ovládat z jakéhokoli místa na světě, kde je dostupné internetové připojení.

Chytrá lampička na noční stolek se připojuje k Wi-Fi
Chytrá lampička na noční stolek se připojuje k Wi-Fi

Xiaomi Mi Bedside Lamp 2 je kompatibilní s platformami Google Home, Apple HomeKit a Amazon Alexa. Díky tomu ji lze přes příslušné asistenty (tj. Asistent Google, Siri a Alexa) ovládat pomocí hlasových příkazů, což je velice pohodlné – například můžete zhasnout světlo v ložnici, aniž byste se museli zvedat z postele.

Ovládání pomocí hlasových příkazů
Ovládání pomocí hlasových příkazů

V případě potřeby je také k dispozici ovládací dotykový panel přímo na lampičce. Jeho prostřednictvím je možné zapnout a vypnout světlo, nastavit úroveň jeho jasu, přepínat barvu či měnit teplotu světla a aktivovat odložené rozsvícení nebo zhasnutí.

Ovládání přes dotykový panel
Ovládání přes dotykový panel

Chytrá lampička na noční stolek – cena a dostupnost

Chytrá lampička na noční stolek Xiaomi Mi Bedside Lamp 2 je určena výhradně pro provoz v interiérových podmínkách při teplotách od -10 do 40 °C a relativní vlhkosti vzduchu mezi 0 % a 85 %. Součástí balení je kromě samotné lampičky ještě napájecí adaptér s evropskou zástrčkou a papírová dokumentace.

Chytrá lampička na noční stolek Xiaomi Mi Bedside Lamp 2
Chytrá lampička na noční stolek Xiaomi Mi Bedside Lamp 2

Pokud vás lampička zaujala natolik, že ji chcete mít na svém nočním stolku, můžete si ji objednat v našich obchodech. V českém e-shopu stojí 1 036 Kč, zatímco ve slovenském online obchodě přijde na 46,42 eur. Zboží máme v centrálním skladu, což znamená, že ho můžeme odeslat do dvou pracovních dní od objednání.

Zaujala vás chytrá lampička na noční stolek Xiaomi Mi Bedside Lamp 2?

Zdroj: mi.com.

Sledujte nás na Telegramu!

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x