Chytré akvárium Xiaomi lze ovládat z aplikace v mobilu

Xiaomi má ve svém portfoliu celou řadu zajímavých produktů, z nichž některé doslova vybočují z řady svou neobvyklostí. Do této kategorie jistě patří i nové chytré akvárium Xiaomi Mijia Smart Fish Tank, které jistě zaujme nejen v řadách příznivců akvaristiky.

Chytré akvárium Xiaomi Mijia Smart Fish Tank
Chytré akvárium Xiaomi Mijia Smart Fish Tank

V Číně se očividně zamysleli nad celou řadou otázek souvisejících s chovem akvarijních rybiček. Odpovědí na ně je akvárium, které může fungovat až šest měsíců bez výměny vody, je vybavené integrovaným osvětlením a účinnou filtrací, nabízí funkci dálkového krmení a ovládání z mobilní aplikace.

Chytré akvárium Xiaomi

Akvárium má tvar kvádru a není bez zajímavosti, že jeho delší bočnice mají poměr stran 16:9. Je vyrobeno z pětivrstvého skla Jinjing UHA s vysokou propustností světla 91,3 %. Má objem 20 litrů, který je vhodný pro chov 10 až 15 dospělých ryb o velikosti 5 až 6 centimetrů, 6 až 9 dospělých ryb o velikosti 6 až 8 centimetrů nebo 3 až 5 dospělých ryb o velikosti 8 až 12 centimetrů.

Je vyrobeno z pětivrstvého skla Jinjing UHA
Je vyrobeno z pětivrstvého skla Jinjing UHA

Akvárium je vybavené krmítkem, pětivrstvým profesionálním filtračním systémem, patentovaným samočisticím vodním čerpadlem a teplotním čidlem. Nechybí ani osvětlení, které zajišťuje 24 bílých a 16 barevných LED. Přes aplikaci lze vybírat z několika světelných režimů simulujících různé prostředí, případně je možné si nadefinovat vlastní.

Pětivrstvý profesionální filtrační systém
Pětivrstvý profesionální filtrační systém

Xiaomi Mijia Smart Fish Tank je vybaven funkcí samočištění, což prospívá nejen živočichům a rostlinám v něm žijícím, ale rovněž zabraňuje ucpání čerpadla. Vodní čerpadlo má rotující hlavu se dvěma lopatkami z nerezové oceli, kterou pohání vysokorychlostní bezkartáčový motor.

Akvárium lze vypustit stiskem tlačítka
Akvárium lze vypustit stiskem tlačítka

Jak již zaznělo – akvárium by mělo bez výměny vody vydržet až půl roku, což je opravdu hodně. Když už k tomu přeci jen dojde, usnadní vám práci boční odsávací čerpadlo – vypouštění vody se totiž provádí pouhým stiskem tlačítka.

Ovládání z aplikace

Akvárium lze ovládat z mobilní aplikace Mijia, která je k dispozici zdarma pro chytré telefony s operačními systémy Android a iOS. Můžete v ní například nastavit automatické krmení v zadané dny a časy, což oceníte zejména při dlouhodobých pobytech mimo domov.

Chytré akvárium Xiaomi lze ovládat z mobilní aplikace
Chytré akvárium Xiaomi lze ovládat z mobilní aplikace

V aplikaci lze také definovat časy a délku osvětlení, čímž nepřímo ovlivníte růst rostlin v nádrži. Kromě toho je možné nastavit průtok vody podle druhu a počtu rybiček, které tak budou mít optimální podmínky potřebné k životu. Dle některých obrázků půjde ovládat akvárium také pomocí hlasového asistenta.

Nastavení osvětlení z aplikace v mobilu
Nastavení osvětlení z aplikace v mobilu

Mijia Smart Fish Tank vypadá jako skvělá volba, pokud se zajímáte o akvaristiku. Díky kompaktním rozměrům, snadné údržbě a chytrým funkcím je uživatelsky přívětivé a pohodlné. Pokud s chovem ryb začínáte a hledáte startovací akvárium, mohlo by pro vás být skvělou volbou.

Chytré akvárium Xiaomi Mijia Smart Fish Tank

Zařízení je hned po rozbalení připraveno k použití a nevyžaduje ze strany uživatele žádnou montáž. Stačí použít vodní čerpadlo k naplnění nádrže, vytvořit dokonalé prostředí a připravit rostliny, rybičky a případně další vodní živočichy.

Samsung Galaxy řada Z
Chytré akvárium Xiaomi
Chytré akvárium Xiaomi

Chytré akvárium Xiaomi Mijia Smart Fish Tank nabízel čínský výrobce v rámci crowdfundingu na Xiaomi Mall za cenu 349 čínských jüanů, což je v přepočtu přibližně 1 150 Kč. Ve středu 11. ledna začal rozesílat první objednané kusy zákazníkům a doporučená maloobchodní cena stoupla na 399 jüanů, tj. asi 1 320 Kč.

Xiaomi Mijia Smart Fish Tank
Xiaomi Mijia Smart Fish Tank

V tuto chvíli to nevypadá, že by se tento produkt měl objevit na globálním či evropském trhu. Pokud by se přeci jen prodával i u nás, bude nutné počítat s tím, že bude o něco dražší. K ceně v Číně budou obchodníci muset připočítat přinejmenším náklady na dopravu, daň z přidané hodnoty a svou marži.

Jak se vám líbí chytré akvárium Xiaomi Mijia Smart Fish Tank?

Zdroje: gizmochina.com, gizmochina.com, gizchina.it, xiaomitoday.it, mi.com.

Které telefony nedostanou aktualizaci na MIUI 12?
Které telefony nedostanou aktualizaci na MIUI 12?

Stejně, jako každý rok, následují po oznámení nové verze grafické nadstavby MIUI dotazy majitelů telefonů Xiaomi, zda právě jejich model Číst dál...

Aktualizaci na MIUI 12 nedostane více než deset telefonů. Které to jsou?
Aktualizaci na MIUI 12 nedostane více než deset telefonů. Které to jsou?

V současnosti ještě probíhají aktualizace na MIUI 11, které Xiaomi připravilo pro více než čtyřicet telefonů. Pomalu ale jistě se Číst dál...

Stáhněte si upozorňovací a vyzváněcí tóny z MIUI 9!

Software MIUI přinesl mnoho nových funkcí, zlepšení výkonu, nový design a řadu dalších funkcí. Kromě toho si uživatelé nejnovější verze Číst dál...

Užijte si EXTRA SLEVY! na všechny zánovní produkty v top kvalitě

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

16 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Jan
Jan
2 měsíců před

Prosim smazte informace o tom, ze 20l akvarko je vhodne pro chov 10-15 ryb o vel 5-6 cm. Tohle je obrovsky nesmysl. Maximalne deset nano rybek do 3 cm, nebo krevetky. Dopouštíte se tim propagace tyrani zvirat podle zakona 246/1992. Vim ze v Asii na welfera a pohodu zvirat nehraji, ale v Evrope ano.

Zdeněk
Zdeněk
Odpovědět  Jan
2 měsíců před

Dobrý den,

díval jsem se a na Aliexpresu mají to menší 15 l akvárko. Cca kolem 4000,- Kč bez dopravy.

Smazat proč? jedná se o pouhou citaci specifikace od výrobce, třeba to 15 l má následující

Small landscape fish
*It is recommended that the number should not exceed 20, and the length of each should not exceed 5cm
Medium Landscape Fish
*It is recommended that the number should not exceed 5, and the length of each should not exceed 10cm

** Jedná se pouze o informaci z produktového portfolia, které se dle mne nedostane do Evropy globální cestou. ** Je to jen a pouze info, nic jiného.

** Proč by se pouhá informace tzv. citace měla dotýkat nějakého ohrožení zvířat??

Zdeněk
Zdeněk
Odpovědět  Karel Kilián
2 měsíců před
Last edited 2 měsíců před by Zdeněk
Scopolamin
Scopolamin
Odpovědět  Karel Kilián
2 měsíců před

Tím spíš byste tuto část měl vymazat, když se k tomu vyjadřuje odborník. Pak těm lidem, co chtějí do 20l pět karasů “zlatých rybek” těžko vysvětlíte, že je to týrání, a že ty ryby prodáváte na (předčasnou) smrt, když “výrobce píše, že je to tak správně.” Ony i ty neonky na produktovém fotu jsou zcela mimo mísu, ale s tím už těžko něco uděláte.

Jan
Jan
Odpovědět  Karel Kilián
1 měsíc před

Dobrý den,

Chápu, že nejste akvarista. Jak jsem již zmiňoval, doporučil bych napsat něco ve stylu, že akvárium je vhodné pro chov ryb vhodných do nanoakvárií a trpasličích krevetek. Pokud chcete(musíte) zachovat styl tak “je vhodný pro chov 8 až 10 dospělých ryb o velikosti 2 až 3 centimetrů”

Koukněte na 246/1992. Prvně na §4a od. 2b a potom §4 od.1k,l.

Díky

Jan
Jan
Odpovědět  Karel Kilián
1 měsíc před

Dobrý den,

já se s vámi snažím bavit v normální rovině a hlavně se Vám snažím poradit, aby byl Váš blok ještě lepší, a ne vás pobouřit. I když překládáte, musíte brát v potaz rozdíl v legislativě, obzvlášť když jde podmínky chovu živých stvoření.

Paragrafy nešermuji, jen Vám dávám literární podklad k tomu, že to co uvádí výrobce není z české právní stránky v pořádku.

Problém je ten, že v právu není uvedeno, kolik rybiček na jak velkou nádrž (liší se to druh od druhu). V takovém případě se berou v potaz informace z řádů, pouček, metodických příruček nebo studií. Obecně platí uznávané pravidlo 1cm ryby na 1 litr vody. Je to téměř v každé literatuře pro začínající akvaristy a proto by se to dalo brát jako metodickou poučku.

Jestli chcete “oficiální” zdroj, můžete se řídit metodickými poučkami chovatelů, nebo řády, které platí během výstav. Dále to jsou vědecké publikace, které taky přikládám.

https://terrabazar.cz/rad-ochrany-zvirat

https://www.akvaportal.cz/2019/02/14/15-kolik-ryb-do-akvaria/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7763847/
https://www.frontiersin.org/articles/10.3389/fnbeh.2022.934809/full
https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0168159110001292?via%3Dihub

Jde tady v prvé řadě o život a welfare těch rybiček. Několik lidí Vám v komentáři říká, že je to “hloupost” a vy si přesto jedete svou, i když sám přiznáváte, že nejste akvarista. Poslechněte prosím, pro lepší vidinu welfare akvarijních rybiček.

Někdo si řekne “Je to jenom hloupá ryba”, ale tak to není. Vnímají, cítí, mají skvělou paměť, dokáží komunikovat, spolupracovat (vnitro i mezi druhově).

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0960982214010562

Dana
Dana
2 měsíců před

Akvárium má být kus živé přírody a ne zařízení pro týrání zvířat. Výběr na fotkách a doporučený počet zaručí, že ty ryby tam ani půl roku nevydrží. Technika asi bude dobrá, avšak bez rostlin a z nevhodnou skladbou ryb to je na nic.

Silvie Doležalová
Silvie Doležalová
2 měsíců před

Dobrý den, jakožto akvaristce se ke mě dostalo vaše akvárium… Když přehlednou drobnosti se kterými nesouhlasím, chtěla bych vás požádat pro dobro rybiček o úpravu textu, kde píšete doporučené množství ryb do 20ti litrů. To co tam máte uvedeno je naprosto mimo, a hraničí to s týráním.. Tzv přerybnění akvária je jedna z nejčastějších chyb a vede k častému vymření… Děkuji za úpravu textu, a přeji dobry prodej

16
0
Napište nám svůj komentář!x