Čím se liší koloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter 3 od minulé generace?

V pondělí 26. července představilo čínské Xiaomi pět nových produktů, jež budou dostupné na globálním trhu. Jedním z nich je elektrická koloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter 3 a vyvstává celkem logická otázka: čím se liší od předchozích generací?

Nebudeme chodit kolem horké kaše a hned v úvodu prozradíme, že od Mi Electric Scooter 2 se novinka liší především vyšším výkonem, díky kterému by měla vyjet svahy se stoupáním až 16 %. Dále nabízí vylepšený mechanismus skládání, kotoučovou brzdu s dvoupístkovým třmenem a novou černo-modrou barvu.

Xiaomi Mi Electric Scooter 3

Elektrický motor, který Mi Electric Scooter 3 pohání, je schopen dosahovat maximálního výkonu až 600 wattů. To odpovídá hodnotě, kterou se chlubila „Pro“ verze elektrické koloběžky Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2.

Motor s vyšším výkonem
Motor s vyšším výkonem

Koloběžka je robustní, ale současně i velmi lehká. Její rám je vyroben z vysoce odolné hliníkové slitiny letecké třídy 6 a je vybavená pohodlnějšími pneumatikami. Celková hmotnost je pouhých 13,2 kg, takže se snadno přenáší, pokud například při cestách městem budete chtít využít MHD.

"<yoastmark

Co se nemění, je maximální rychlost, která je stále omezená na 25 km/h, což je dáno platnou legislativou. Maximální teoretický dojezd je až 30 kilometrů, ovšem tato hodnota platí pouze za pevně daných podmínek v režimu Eco. Lze předpokládat, že v režimech s vyšší maximální rychlostí bude reálný dojezd o něco menší.

Vylepšená kolobrnda

Nechybí systém rekuperace kinetické energie (KERS; Kinetic Energy Recovery System), který dokáže přeměnit energii při brzdění či jízdě na volnoběh na elektřinu. Tu pak vrací do akumulátoru koloběžky a prodlužuje tak její dojezd.

"Koloběžka

Pomocí tlačítka lze volit jeden ze tří režimů jízdy. Při jízdě v místech, kde se pohybuje více lidí, můžete zvolit režim chůze s rychlostí omezenou na 5 km/h. Pro běžné pojížďky je určen Standardní režim (D) s maximem 20 km/h. Nejvyšší rychlosti 25 km/h pak můžete dosáhnout ve Sportovním režimu (S).

Servis XM.cz
Vylepšený displej
Vylepšený displej

Inovovaný je u tohoto modelu také displej, který je lépe integrovaný a dříve rozdělené plochy obrazovky jsou spojeny do jednoho celku. Díky tomu působí vizuálně čistším dojmem a nabízí také lepší přehlednost zobrazovaných údajů.

Lepší ochrana baterie

Výrobce se u tohoto modelu zaměřil na důkladnou ochranu baterie, která tentokrát kapacitu 7650 mAh, respektive 275 Wh. Nechybí ochrany proti zkratu, přepětí, přebíjení, vysokému proudu či přehřátí. Dle deklarace by baterie měla zvládnout 500 nabíjecích cyklů, aniž by její kapacita klesla pod 70 %.

"<yoastmark

Akumulátory však nejvíce trpí, když je vybijete „příliš hluboko“, a právě sem míří další vylepšení: pokud je úroveň nabití nižší než 30 % a koloběžka není zapnutá po dobu přibližně 10 po sobě jdoucích dnů, baterie přejde do režimu spánku, aby se prodloužila její životnost.

"<yoastmark

Samozřejmě nechybí prvky pro bezpečnou jízdu v silničním provozu. Koloběžka je proto vybavena předním světlem bílé barvy a zadním světlem s červeným svitem. Na každém boku jsou pak dvě oranžové odrazky.

Dostupnost Xiaomi Mi Electric Scooter 3

Součástí vylepšené bezpečnosti je také nová zadní kotoučová brzda s dvoupístkovým třmenem pro větší stabilitu. Nová brzda nabízí účinné brzdění s rychlou odezvou a prodlužuje životnost brzdových destiček.

Koloběžku Xiaomi Mi Electric Scooter 3 lze pochopitelně přes Bluetooth spárovat s mobilní aplikací Mi Home. Přes ní pak je možné provádět aktualizace firmwaru a zamykání nebo odemykání koloběžky. Můžete si také kdykoli zobrazit údaje o jízdě, různé statistiky a upravit personalizovaná nastavení.

Propojení s mobilní aplikací
Propojení s mobilní aplikací

Koloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter 3 bude dostupná ve dvou barevných provedeních: šedém s oranžovými prvky a černém s modrými prvky. Doporučená maloobchodní cena je 449 eur, což je v přepočtu přibližně 11 450 Kč.

Dvě barevná provedení
Dvě barevná provedení

Zaujala vás elektrická koloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter 3?

Xiaomi Mi 11

Zdroje: mi.com.

Které telefony Xiaomi, Redmi a Poco dostanou aktualizaci na MIUI 13?
Které telefony Xiaomi, Redmi a Poco dostanou aktualizaci na MIUI 13?

Ačkoli zatím neproběhlo oficiální oznámení, prakticky není pochyb o tom, že v Číně již probíhá vývoj nové verze grafické nadstavby Číst dál...

Recenze Xiaomi Mi AirDots: bezdrátová sluchátka se skvělým zvukem

Čínský gigant Xiaomi patří k jedněm z největších vyzyvatelů Applu. V podstatě se dá říci, že v jeho nabídce najdete Číst dál...

Xiaomi slibuje zlepšení podpory MIUI a více produktů pro globální trh
Xiaomi slibuje zlepšení podpory MIUI a více produktů pro globální trh

Před několika dny zveřejnila skupina uživatelů zařízení Xiaomi, Redmi a Poco otevřený dopis adresovaný vedení společnosti Xiaomi. Vyjadřuje v něm Číst dál...

Poco X3 Pro
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Filip
Filip
1 měsíc před

Ahoj, nevíte zda je tento rok v plánu i pro verze třetí generace? Díky

2
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x