Animace Redmi Note 10Pro – nefungují

Xiaomi poradnaKategorie dotazu: Redmi NoteAnimace Redmi Note 10Pro – nefungují
Jitka zeptal se před 1 týdnem

Dobrý den, nefunguje mi animace ( místo LED notifikace ) na zamčené obrazovce, už jsem přečetla vše co jsem našla v této poradně ohledně tohoto problému, vyzkoušela vše a nic nefunguje, co s tím prosím?

11 Odpovědi
Karel Kilián Personál odpověděl před 1 týdnem

Dobrý den,
čili máte nastavené:

  1. Nastavení
  2. Aktivní displej a Zamykací obrazovka
  3. Když obdržíte nové oznámení…

vybranou animaci, a přesto se animace neukazuje? Pak zkontrolujte u jednotlivých aplikací, zda mají povolené oznámení na zamykací obrazovce.

  1. Nastavení
  2. Aplikace
  3. Správa aplikací
  4. [Aplikace, kterou chcete oznamovat]
  5. Oznámení
  6. Přepínač Oznámení na Zamykací obrazovce musí být aktivní (tj. modrý).

Přeji hezký den.
Karel Kilián

Jitka odpověděl před 1 týdnem

Dobrý den, bohužel ani při všem tomto splněném to nefunguje. Všechno je nastavené dle Vašeho popisu, ale stále nic.. 

bobasso odpověděl před 1 týdnem

….pro Jitka
Taky mám Redmi Note 10 Pro a u mě notifikace na zamčené obrazovce fungují. Tak vám to rád nastíním, jak to mám nastaveno já. Pro začátek > vlastním RN10Pro v Evropské verzi (EEA),s nadstavbou MIUI V 12.5.2.0. (RKFEUXM), se Stabilní ROM  (lze najít v Nastavení > O telefonu > Verze MIUI )
V telefonu používám POUZE systémový MIUI Launcher  (Nastavení > Domovská obrazovka > Výchozí Launcher) 
Info > Vše funguje i s doinstalovaným POCO Launcher 2.0 od Xiaomi  staženým s Google Play a nastaveným jako „Výchozí“
Začneme nastavovat:
Nastavení > Oznámení a Centrum ovládání > OZNÁMENÍ (šedě) > pod tímto nápisem rozkliknout Zamykací obrazovka („levý displej“) > Formát rozkliknout > nastavit Zobrazit oznámení a obsah 
 
Nastavení > Oznámení a Centrum ovládání > OZNÁMENÍ (šedě) > pod tímto nápisem rozkliknout Zamykací obrazovka („levý displej“) > OZNÁMENÍ MA ZAMYKACÍ OBAZOVCE JSOU POVOLENA (šedě) > aktivovat, povolit  tuto funkci u vybraných aplikací v seznamu pod sebou (zmodralý přepínač)
 
Nastavení > Oznámení a Centrum ovládání > Oznámení aplikací  > Povolit, aktivovat vybraným aplikacím seřazeným pod sebou funkci Oznámení (zmodralý přepínač) 
 
Nastavení > Aktivní displej a Zamykací obrazovka > AKTIVNÍ DISPLEJ (šedě) > rozkliknout Aktivní displej > Aktivní displej dát na zapnuto (zmodralý přepínač)
 
Nastavení > Aktivní displej a Zamykací obrazovka > AKTIVNÍ DISPLEJ (šedě) >Aktivní displej           Zap. >  Zobrazované položky > nastavit na  „10 sekund po klepnutí “ Doporučeno 
 
Nastavení > Aktivní displej a Zamykací obrazovka > AKTIVNÍ DISPLEJ (šedě) > Efekt oznámení > tu to lze nastavit na : Žádný * Rozsvítit displej * Rytmus * Pulzující * Hvězdné nebe Vybraný efekt se zobrazí na zamčené obrazovce když přijde nové oznámení 
 
Nastavení > Aktivní displej a Zamykací obrazovka > AKTIVNÍ DISPLEJ (šedě) >Aktivní displej           Zap. >  tu si vyberete z nabídky motivů   Podpis Analogový Kaleidoskop Digitální , Vybrat pozadí  motiv, který chcete aby se vám zobrazoval na zamčené obrazovce dojde-li nová notifikace (bude se zobrazovat bezprostředně po jejím dojití oněch 10 sekund, poté po probuzení displeje ) 
Ve zvoleném, vybraném motivu než jej dáte „Použít“ lze zapnout, aktivovat (zmodralý přepínač) zobrazení položek na Zamykací obrazovce  Baterie (ikona baterie s procenty jejího aktuálního stavu nabití ) a Oznámení (zobrazování notifikací ). Pokud vám dojde nějaká notifikace např. nová zpráva na Whats App, tak na Zamykací obrazovce pod motivem ,časem, datumem, ikonou baterie uvidíte ikonu aplikace Whats App a nikoli bublinu sklasickou notifikaci se jménem odesilatele zprávy a částí textu zprávy. Jinak pokud vám dojde email na Gmail, tak uvidíte ikonu app Gmailu .Pokud vám dojde Zpráva SMS, tak uvidíte ikonu app Zprávy . A tak podobně.
Některé motivy  Podpis , Analogový a Vybrat pozadí dovolují navíc vybrat barvu textu ,času, datumu , ikony baterie 
A to je vše, co vám mohu poradit. Tak to mám nastaveno já a vše mi funguje. 
 

Karel Kilián Personál odpověděl před 1 týdnem

Dobrý den,
děkuji Bobassovi za velmi podrobný návod. Myslím, že při jeho dodržení to musí fungovat.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Jitka odpověděl před 7 dny

Dobrý den, také moc děkuji Bobassovi za perfektní popis 🙂 Jela jsem krok po kroku, mám vše nastavené přesně podle popisu, typ telefonu, vše.. jediný rozdíl je, že mám MIUI verzi 12.5.1.0 ( nevím proč, telefon mám 4 dny ) .. ale animace bohužel stejně nefunguje.. stejně jako u Gmailu se mi nezobrazuje puntík když mám nový mail, u všeho ostatního to funguje.. Netuším teda kde je problém a dost mě to štve, byla jsem vždy zvyklá na notifikační diodu, tento telefon jsem si vybrala s tím, že má mít aspoň tu animaci, ale bohužel.. Už netuším co by mohlo blokovat tu animaci.. 😕
 

bobasso odpověděl před 7 dny

…..pro Jitka 
Přečtěte si prosím nejprve celé moje sdělení, to kvůli pořadí provedení úkonů s mobilem.
Píšete, že máte totožný RN 10 Pro s Evropskou verzí a Stabilní ROM jako mám já (viz údaje ve Verze MIUI). Aktualizace chodí „vzduchem“, přes OTA , že vám ji výrobce vyšle do telefonu a nebo si aktualizaci můžete stáhnout sama ručně a nainstalovat si ji taky sama. Já si tu verzi nadstavby MIUI V 12.5.2.0. stáhl a instaloval sám ručně. Též vám sem mohu dáti podrobný návod, jak aktualizaci stáhnout. Jak píšete, tak problém se zobrazováním notifikací na zamčené obrazovce se vám projevuje i když jste použila můj návod a dle něj jste si mobil nastavila.
 
Pak tedy bych poradil toto:
Je doporučováno, po každé velké aktualizaci telefonu (nadstavby MIUI nebo Androidu) provádět na telefonu tovární reset (Obnova továrních dat). Stává se totiž, že co na telefonu fungovalo před aktualizací, tak po velké aktualizaci začne na mobilu chybovat a mobil se z nepochopitelných důvodu začne podivně chovat.(může toto být i váš případ). Tovární reset tyto chyby odstraňuje a taky se můžete díky továrnímu resetu bezprostředně provedeném po aktualizaci dopředně vyvarovat chyb telefonu ,způsobených aktualizací. Provedením továrního resetu nepřijdete o poslední nainstalovanou verzi nadstavby MIUI a verzi Androidu. 
Tovární reset = Obnova továrních dat = továrním resetem uvedete mobil do stavu, jakoby jste jej nový vyndala z právě rozbalené krabičky a prvně ho zapnula. Ten stav bude stejný jak před 4mi dny, co byl váš RN10Pro zcela novým telefonem . Začnete s ním zkrátka odznova, s čistým štítem, tedy od Zadání jazyka (Čeština) > výběrem Oblasti (Česko) > připojením k internetu (hledání Wi-Fi) atd.
Tovární reset bohužel z telefonu smaže vše vámi do něj nainstalované a uložené. Takže před provedením továrního resetu je třeba si mobil (důležité věci pro vás) zazálohovat. Za 4 dny toho moc do telefonu neuložíte, takže bych počítal s tím, že si jistě budete muset zazálohovat  Kontakty, možná pár fotek vyfocených mobilem , Gmail (emaily) , Kalendář, možná Poznámky. Jelikož je mobil výhradně ,hlavně  propojen s Googlem, u kterého musíte mít účet, abyste vůbec mobil zprovoznila, tak nejjednodušší bude, si vše z telefonu zazálohovat právě na Google účet. Ještě bych vám doporučil nepoužívat v mobilu předinstalovanou aplikaci Poznámky od Xiaomi, ale používat aplikaci „Poznámky Keep“ od Google (zdarma stažitelné z Google Play) a též aplikaci Kalendář od Google . S aplikacemi od Google se pak provádí zálohování telefonu velice jednoduše. Zálohováni telefonu provedete takto: Nastavení > Účty a synchronizace > nahoře si aktivujete (zmodralý přepínač) funkce „Autom. synchronizovat data“ a „Pouze přes Wi-Fi“ > pak na stejné obrazovce sjedete níž  > GOOGLE (šedě) > hned pod tím kliknete do místa ikony barevného „G“ Google >zde zaklikáte (modrá zatržítka) u položek Gmail , Kalendář, Kalendář Google, Kontakty , Podrobnosti o lidech , Poznámky Keep , Úkoly v kalendáři a úplně dole pak kliknout na Vice (v kruhu tři tečky vedle sebe) > kliknout na „Synchronizovat“ . Necháte provést synchronizaci (zálohování) a pro klid duše si zkontrolujete, zda je záloha opravdu vytvořena a to tak, že se v PC přihlásíte na váš Google účet a vedle svého přihlášení pak kliknete na tu matici malých černých čtverečků. Dostanete se k aplikacím Google. Vyhledáte si tam tam podle ikon ty samé app, které máte v mobilu a hned po jejich rozkliknutí uvidíte , zda v nich máte Kontakty, Gmail, Poznámky Keep , Věci v Kalendáři, Fotky . Tedy vše to samé, co vidíte i v mobilu. Když se po provedeném továrním resetu při znovunastavování ,zprovozňování mobilu přihlásíte na něm ke svému Google účtu, tak se vám automaticky celá tato záloha všeho, sama navrátí, naskáče zpět do telefonu. Velice jednoduché. 
Co nejprve udělejte:
1) Proveďte sama, ručně aktualizaci telefonu na verzi MIUI 12.5.2.0 a to takto: Nejprve vlezte do Nastavení(telefonu) > O telefonu > klikněte vlevo nahoře na to okno „Verze MIUI“  s tím barevným logem „12“ > nyní rychle, opakovaně ťukejte prstem na to barevné logo „12“ uprostřed displeje až vám vyskočí bublina s hláškou „Doplňkové funkce aktualizace jsou zapnuty“. Toť zatím vše a klasickým způsobem opusťte Nastavení telefonu.
Nyní přichází čas na  na samotné stažení aktualizace, respektive instalačního balíčku s aktualizací V1.5.2.0. , který bude ve formátu (s koncovkou) .zip   
Ke stažení instalačního balíčku použijete přímo v mobilu předinstalovaný internetový prohlížeč „Chrome“ (jiný né !!) 
Znovu se přesvědčte, zda skutečně máte RN10Pro v evropské verzi, se Stabilni ROM  v O telefonu > Verze MIUI > musí tam být v závorce toto (RKFEUXM) .Pokud to tak máte pokračujte dále . Do prohlížeče Chrome zadejte tuto www adresu: 
https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/sweet/stable/V12.5.2.0.RKFEUXM/ 
Na načtené stránce pak dole kliknete na Download : modré „Full ROM“  a aktualizace se začne stahovat do telefonu . Ke stažení aktualizace použijte Wi-Fi připojení ,nikoli připojení přes mobilní data. Aktualizace má totiž velikost cca 3GB ! ( v mém RN10 Pro měla aktualizace velikost 2.84GB)
Až prohlížeč aktualizaci stáhne, tak neklikejte dole na „Otevřít“  a prohlížeč zavřete. Stažené aktualizace si v prohlížeči Chrome vůbec nevšímejte, jakoby tam nebyla. Nyní opět vlezte do Nastavení (telefonu) > O telefonu > vlevo nahoře klikněte na to okno „Verze MIUI“ s barevným logem „12“ > v pravém horním rohu displeje klikněte na ty tři tečky pod sebou > v nabídce klikněte na „Vybrat balíček aktualizací“ > otevře se vám aplikace interního „Správce souborů“ se žlutými složkami > rozklikněte žlutou složku „Download“ > zde najdete uložen instalační soubor s aktualizací v tom formátu .zip > klikněte na něj (modré zatržítko) > vlevo dole displeje klikněte na „OK“ . Tímto krokem spustíte samotnou aktualizaci na verzi 12.5.2.0.  Mějte přitom plně nabitý mobil , nebo připojen na nabíječku. Při aktualizaci provádějte jen to ,oč si mobil řekne a dodržujte jeho pokyny.  
 
2. Aktualizaci MIUI na verzi 12.5.2.0 máte provedenu.
Nyní přistoupíte k samotnému továrnímu resetu. Nezapomeňte před ním provést zálohu (synchronizaci) telefonu na váš Google účet!!  (viz mé pojednání výše jak zálohovat mobil) 
Samotný tovární reset provedete takto ( i tu mějte mobil plně nabit, nebo připojený k nabíječce ) :
Nastavení (telefonu) > O telefonu > Obnovení továrního nastavení > úplně dole kliknout na „Smazat všechna data“ > poté si mobil řekne o zadání „Zámku telefonu“ (obrazovky)  [co jste si zvolila buď číselný PIN kód, Gesto, ten klikihák propojující prstem vybrané body, nebo Heslo) > dále jen v případě, že jste si na novém telefonu vytvořila a aktivovala Xiaomi účet, tak ještě mobil bude po vás vyžadovat zadat heslo ke Xiaomi účtu> poté spustíte samotný tovární reset. 
 
3. Až budete mít tovární reset proveden a telefon uveden do stavu, jakoby byl zcela nový, tak jej začnete odznova celý nastavovat. Mobil si během jeho nastavovaní řekne o přihlašovací údaje k vašemu Google účtu, případně Xiaomi účtu (byl-li vámi vytvořen a aktivován, při zcela prvém nastavování telefonu) .Pokud  přihlašovací údaje k těmto účtům nebudete znát, tak se mobil zablokuje a nedonastavíte ho.  A dále. Během znovunastavování telefonu po resetu, se vás systém bude ptát, jak chcete mobil nastavit. Dostanete na výběr dvě možnosti. Vy zvolíte možnost „Nastavit jako nové zařízení“. Pokud byste zvolila druhou možnost „Obnovit nastavení ze zálohy cloudu“, tak do telefonu vrátíte jeho stav před resetem i se všemi chybami, kterými oplýval. Pak by očistec továrním resetem zcela pozbyl smyslu. Ještě připomenu, že pokud se po továrním resetu znovu přihlsíte ke svému Google účtu, tak se vám do telefonu sama vrátí nazpět celá záloha (Kontakty, Gmail, Kalendář,Fotky, Poznámky Keep…)  
 
4. Až budete mít mobil zcela zprovozněn, tak použijte opět mého návodu z předešlého příspěvku  k zprovoznění, nastavení  Notifikací (Oznámení) a Aktivního displeje.
Ať se vám vše zdaří a mobil funguje. 😉
 

Jitka odpověděl před 7 dny

Moc děkuji za vyčerpávající a dokonalý postup 🙂 vše proběhlo přesně jak jste popsal, vše jsem udělala přesně dle instrukce, Gmail už funguje, ale bohužel animace stále ne 😔 už nevím čím to je.. Asi prostě animace nebude.. Mám vše nastavené, vše povolené a stejně nic.. ale i tak moc děkuji za Váš čas 🙂 

Jitka odpověděl před 7 dny

Moc děkuji za vyčerpávající a dokonalý postup 🙂 vše proběhlo přesně jak jste popsal, vše jsem udělala přesně dle instrukce, Gmail už funguje, ale bohužel animace stále ne 😔 už nevím čím to je.. Asi prostě animace nebude.. Mám vše nastavené, vše povolené a stejně nic.. ale i tak moc děkuji za Váš čas 🙂 

Jitka odpověděl před 7 dny

… pro bobasse 
   Tak beru zpět, najednou to začalo fungovat 😃 moc, moc děkuji za nejlepší popis 🙂 

bobasso odpověděl před 6 dny

….. pro Jitka
 Jsem rád, že vám mobil zase šlape jak má.
Bobasso 😉 

Vaše odpověď

4 + 17 =

Xiaomi Mi Band 6