Nefunguje aktualizace systémových aplikací

Xiaomi poradnaNefunguje aktualizace systémových aplikací
Jiří Köhler zeptal se před 11 měsíců

Dobrý den, pořád dokola mi chodí hlášení o nových systémových aktualizacích. Po odkliknutí se rozjede stahování a záhy se zastaví. Za dvě minuty to stejné a pořád dokola. Děkuji za pomoc. Redmi Note 8 Pro, Android 11, Miui 12.5.3
Jirka 

18 Odpovědi
Karel Kilián Personál odpověděl před 11 měsíců

Dobrý den,
zkuste se připojit přes jinou Wi-Fi, případně, pokud nemáte FUP, přes mobilní data.
Pokud ani poté nebude stahování fungovat, pak v takovém případě bych jako první doporučil provést zálohu dat. Následně udělejte obnovu zařízení do továrního nastavení, čímž telefon dostanete do stavu, jako byste ho právě rozbalil z krabičky. Pokud se jednalo o softwarovou závadu, měl by problém zmizet.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Karel Kilián Personál odpověděl před 11 měsíců

Dobrý den,
podle zpráv, které ohledně nemožnosti aktualizace systémových aplikací v posledních dnech dostávám, to vypadá, že jde o nějaký problém většího rázu. Pravděpodobně je na straně Xiaomi, ale zatím k tomu nemám více informaci.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Ludvík Bobot odpověděl před 2 měsíce

Dobrý den, objevil se mi asi stejný nebo podobný problém, po kliknutí na Aktualizace systémových aplikací obrazovka s nabízenými aplikacemi zamrzne, po nějaké době naskočí hláška Aplikace Aktualizace systémových… ne… s možnostmi Počkat (stejný výsledek), nebo OK – pak se vrátí na předchozí obrazovku. Pokud v Nastavení systémových aplikací vyhledám Aktualizaci systémových aplikací a klepnu na ni, obrazovka po otevření opět zamrzne a posléze se objeví výše popsaná hláška. Mám Redmi Note 7.
Je možné nějaké řešení? Díky za pomoc, Ludvík

Radmik odpověděl před 2 měsíce

Od včerejška to stejné na Poco F3..taky mi to zamrzne a pak vyskočí hláška

David odpověděl před 2 měsíce

To s tim zamrznutím se mi stalo také, mam xiaomi mi9 a na displeji kdyz kliknu na cokoli v systémových aplikacich tak to nereaguje. Mam tam k instalaci 2 věci témata a ještě jednu aplikaci. A ani jedna nejde nainstalovat.

Karel Kilián Personál odpověděl před 2 měsíce

Dobrý den,
na Xiaomi 12 se mi to neděje, nicméně s ohledem na skutečnost, že se vás s tímto problémem objevilo v krátké době víc, bych předpokládal, že se bude jednat o nějakou chybu na straně Xiaomi (např. nedostupné servery).
Zkuste vyčkat a opakujte pokusy o aktualizaci. Případně poprosím o opsání přesného znění té chybové hlášky.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Jakub odpověděl před 2 měsíce

Také hlásím nefunkčnost. Při pokusu o stažení aktualizací stránka zamrzne a po chvíli se objeví chybová hláška: „aplikace aktualizace systémových aplikací nereaguje“.
Telefon: Redmi Note 10 5G

Renda odpověděl před 2 měsíce

Také stejný problém od včerejšího večera a dneska je to stejné. Zamrznutí obrazovky a stejná chybová hláška. Mám Redmi 10S.

Kurvínek odpověděl před 2 měsíce

Ty samé problémy, Redmi 10C

Karel Kilián Personál odpověděl před 2 měsíce

Dobrý den,
tak jsem trochu zapátral a ukazuje se, že tato chyba vyskakuje řadě uživatelů, včetně zahraničních. Čili jde očividně o problém, který se týká více zařízení. Soudě dle vlákna na oficiálním komunitním fóru se problém začal objevovat včera, tj. 3. srpna.
Pokusil jsem se ji replikovat na telefonech Xiaomi 12 s Androidem 12 a MIUI 13, ale tam se neprojevila. Možná proto, že pro tento telefon nebyly dostupné žádné aktualizace systémových aplikací. Na telefonu Xiaomi Mi 9 s Androidem 11 a MIUI 12.5 na mne čekaly tři aktualizace. Poté, co jsem je povolil, se sice zařadily do fronty, ale nestáhly se. U každé položky se zobrazila pouze hláška Pozastaveno. Na další klepnutí na tlačítko Aktualizovat vše již telefon nereagoval, ale chybová hláška Aplikace Aktualizace systémových aplikací nereaguje (v angličtině
System app updater not responding) se mi nezobrazila.
Zkusil jsem tedy postup, který navrhuje jeden z uživatelů MIUI komunity:

  1. Otevřete Nastavení.
  2. Pokračujte do sekce Aplikace.
  3. Otevřete Správa aplikací.
  4. Klepněte na tři tečky v pravém horním rohu.
  5. Pokud zde vidíte možnost Zobrazit všechny aplikace, aktivujte ji.
  6. Následně přes vyhledávání v horní části stránky vyhledejte položku Aktualizace systémových aplikací.
  7. Klepněte na tuto položku.
  8. Stiskněte tlačítko Odinstalovat aktualizace.
  9. Potvrďte svůj záměr tlačítkem OK.
  10. Případně zkuste ještě Vymazat data-Vymazat vše.

Poté zkuste znovu Nastavení-Aktualizace systémových aplikací-Aktualizovat vše. Mi to bohužel s výše uvedeným problémem nepomohlo. Ale zkuste – třeba to zabere.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Vaše odpověď

14 + 16 =

Sledujte nás na Telegramu!

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!