Nefunguje aktualizace systémových aplikací? Známe řešení!

V průběhu čtvrtka 4. srpna se v naší Poradně objevilo několik uživatelů, kteří si stěžovali, že jim nefunguje aktualizace systémových aplikací. Konkrétně se zobrazované dostupné aktualizace nestahovaly, aktualizační aplikace zamrzala a některým se zobrazovala chybová hláška „Aplikace Aktualizace systémových aplikací nereaguje“.

S ohledem na relativně vysoký počet hlášení, která se objevila v rámci několika hodin, bylo zřejmé, že se jedná o problém dotýkající se většího množství uživatelů. Když jsme našli funkční řešení, rozhodli jsme se publikovat ho jako článek, ať je k dispozici i ostatním.

Nefunguje aktualizace systémových aplikací

Vyzkoušeli jsme replikovat problém na dvou telefonech – Xiaomi 12 s Androidem 12 a MIUI 13 a Xiaomi Mi 9 s Androidem 11 a MIUI 12.5. Na Xiaomi 12 se uvedené potíže neprojevily, což ale bylo velmi pravděpodobně dáno tím, že nebyly dostupné žádné aktualizace systémových aplikací.

Na Xiaomi Mi 9 však nastal problém. K dispozici byly dvě aktualizace, po stisku tlačítka Aktualizovat vše se zařadily do fronty, nicméně stažení a instalace neproběhly. Ani opakování celého postupu nepřineslo kýžený výsledek v podobě aktualizace aplikací.

Nefunguje aktualizace systémových aplikací
Nefunguje aktualizace systémových aplikací

Pátrali jsme tedy dál, přičemž jsme se zaměřili na chybovou hlášku „Aplikace Aktualizace systémových aplikací nereaguje“, jež se zobrazovala některým uživatelům. Na českém internetu jsme odpověď nenašli, proto jsme hledali anglický ekvivalent „System apps updater isn’t responding“.

Ano, je to problém!

Záhy se ukázalo, že na tento problém narazila v uplynulých dnech celá řada uživatelů. Hlášení se začala objevovat ve středu 3. srpna a jejich počet kulminoval ve čtvrtek 4. srpna. Dají se rozdělit do dvou skupin: jedné prostě aktualizace neproběhne, druhé se jako bonus zobrazí hlášení „Aplikace Aktualizace systémových aplikací nereaguje“.

Jeden z uživatelů, kteří hlásili potíže na oficiálním fóru Xiaomi Community, uvedl, že se mu chybová hláška „System apps updater isn’t responding“ zobrazila na úplně novém telefonu Xiaomi Mi 11T poté, co provedl aktualizaci na MIUI 13, při následné snaze provést update systémových aplikací.

Vzápětí začali tu samou chybu potvrzovat majitelé dalších zařízení – Redmi Note 8, Redmi Note 11, Poco X3 Pro a Xiaomi Mi 9. Hlášení o potížích se objevilo i v jiném vlákně Xiaomi Community – i zde následovalo několik potvrzení, že se chyba projevuje i na dalších modelech telefonů Xiaomi, Redmi a Poco. Zjevně nehrála roli veze MIUI, Androidu, ani aplikace Aktualizace systémových aplikací.

Co dělat, když nefunguje aktualizace systémových aplikací?

Možné řešení načrtl uživatel v dalším vlákně komunitního fóra Xiaomi. Dle jeho tvrzení začalo stahování aktualizací fungovat poté, co odinstaloval aktualizace aplikace System app updater. Záhy několik uživatelů potvrdilo, že tento postup skutečně funguje.

Zkusili jsme tedy uvedený postup doporučit i našim tazatelům s tím, že jsme ho rozšířili o vymazání dat aplikace Aktualizace systémových aplikací. Postupně několik z nich potvrdilo, že po provedení doporučených kroků začaly aktualizace systémových aplikací opět fungovat, aniž by se zobrazovala jakákoli chybová hláška.

Poco F4 GT 5G

Co dělat, když nefunguje aktualizace systémových aplikací?

 1. Otevřete Nastavení.
 2. Pokračujte do sekce Aplikace.
 3. Přejděte do Správa aplikací.
 4. Klepněte na tři tečky v pravém horním rohu.
 5. Pokud zde vidíte možnost Zobrazit všechny aplikace, aktivujte ji klepnutím.
 6. Přes vyhledávání v horní části stránky vyhledejte položku Aktualizace systémových aplikací.
 7. Klepněte ve výsledcích na položku Aktualizace systémových aplikací.
 8. Stiskněte tlačítko Odinstalovat aktualizace.
 9. Tlačítkem OK potvrďte, že chcete odinstalovat všechny aktualizace.
 10. Znovu otevřete položku Aktualizace systémových aplikací.
 11. Klepněte na tlačítko Vymazat data.
 12. Zvolte možnost Vymazat všechna data.
 13. Tlačítkem OK potvrďte, že chcete vymazat data.

Celý postup jsme pro vás také natočili na video.

Pokud pak v Nastavení otevřete sekci Aktualizace systémových aplikací, měly by se nabídnout všechny dostupné aktualizace. Následné stažení a instalace proběhnou bez problémů. U některých telefonů je však nutné počkat až několik hodin, dokud se aktualizace nestáhnou a nainstalují.

Narazili jste na problém, že nefunguje aktualizace systémových aplikací?

Nejde odesílat SMS? Možná za to může zapnuté VoLTE!

Nejde odesílat SMS? Pokud z jiného mobilu s tou samou SIM odcházejí textové zprávy bez potíží a příchozí i odchozí Číst dál...

Které telefony dostaly ve 4. týdnu aktualizace MIUI či Androidu?
Které telefony dostaly ve 4. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Máme tu poslední lednové pondělí, což znamená, že se podíváme na to, které telefony dostaly v právě uplynulém týdnu aktualizace Číst dál...

Které telefony dostaly v 50. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?
Které telefony dostaly ve 50. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Máme tu poslední pondělí před Štědrým dnem, a jako vždy se podíváme na to, které telefony dostaly v uplynulém týdnu Číst dál...

Xiaomi Redmi Note 11

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

10 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
bobasso
bobasso
10 měsíců před

Díky moc za váš návod. 100% zabral. Vše zaktualizováno co nešlo. 😀

Marek
Marek
10 měsíců před

tento problém jsem měl také, na Redmi Note 10 5G, odinstalace aktualizací a vymazání dat pomohlo.
Díky za návod 🙂

Jirka
Jirka
Odpovědět  Karel Kilián
7 měsíců před

Dnes 23.10.2022 stejný problém po nastavení mobilu do továrního nastavení. Váš návod pomohl, děkuji!

Zdeněk
Zdeněk
10 měsíců před

Dobrý den, jak se dívám už tento problém tu je zase mezi námi, udělalo mi něco podobného na mém MI8, tehdy to bylo snažší v tom, že system updater.app zůstal viset a musel se resetovat a vymazat jeho cache.

Bohužel nyní již to nevyzkouším (MI8 šla pryč hlavně z důvody špatně fungujícího spojení s AndroidAuto). Mj. nepřipravujete pane Kilián článek na podobné téma (Android Auto)?

Alexandr
Alexandr
2 měsíců před

Dobrý den už mi víc než půl roku nejde aktualizace zabezpečení mám telefon Xiaomi mi a 3 můžete mi poradit.Dekuji Mazač

10
0
Napište nám svůj komentář!x