ColorOS 13 beta je dostupnější. Kdo ji může vyzkoušet?

Společnost Oppo testovala beta verzi své nejnovější verze systému ColorOS 13 jen interně, přičemž se do testování mohlo zapojit jen velmi malé množství fanoušků. Nyní společnost otevírá beta testování o něco širšímu publiku.

ColorOS13 beta pro vlajky Oppo a OnePlus

Do testování se mohou zapojit majitelé telefonů Oppo Find N, Oppo Find X5 a Oppo Find X5 Pro. Na seznam ale přibylo ještě jedno neočekávané zařízení – OnePlus 10 Pro. Teď ale ty špatné zprávy. Přestože je testování oproti dosavadnímu vývoji doslova otevřené, stále je poměrně hodně omezené.

Testování probíhá ve slotech po 1000 uživatelích. Proběhne několik kol, takže šance na získání přístupu do beta verze není úplně malá. Pokud na uživatele nevyjde řada v jednom kole, jednoduše to může zkusit později v dalším.

Dobrou zprávou také je, že se testování neomezuje pouze na Čínu. Tedy, abych byl přesný, u zařízení Oppo se nevztahuje pouze na Čínu. Naopak majitelé OnePlus 10 Pro mají mimo Čínu smůlu, protože jeho globální verze nepoužívá ColorOS, ale OxygenOS. Ovšem i přesto, že se dá na zařízeních Oppo testovat i za hranicemi Číny, nelze tak učinit ani zdaleka všude. V tuto chvíli je testování omezené na Austrálii, Francii, Indonésii, Malajsii, Thajsko, Spojené Arabské Emiráty a Vietnam. Další země však budou přibývat s jednotlivými koly, takže zájemcům o testování je doporučováno sledovat fórum společnosti Oppo, protože na něm dojde ke zveřejnění dalších testovacích lokalit.

Jak se přihlásit k testování ColorOS 13?

Pokud podmínky pro testování splníte, tedy máte telefon z některé z podporovaných zemí či se náš region zařadí mezi testovací oblasti, přihlášení se k betě ColorOS 13 je vcelku jednoduché. V první řadě je důležité mít telefon aktuální. Pokud máte, zálohujte si veškerá svá data. Jak, to už nechám na vás, důležité je, abyste se k nim dostali, pokud se něco pokazí. Pokud máte zálohováno, stačí už jen zajít do Nastavení > O zařízení > Zkušební verze a zde vyplnit své údaje. V případě přijetí bude poté nová verze dostupná ke stažení jako aktualizace.

Proč není testování vhodné pro běžné uživatele?

Jistě už jste to někdy někde četli. Pokud nejste opravdu vášnivý fanoušek a poweruser, neinstalujte testovací verze systému! Jelikož se jedná o beta verzi, je velmi vysoká pravděpodobnost výskytu chyb. Už jen sám výrobce uvádí několik problémů, které bude třeba opravit. Například model Find N má občas problém s NFC a vyžaduje restartování. Find X5 (i Pro) zase mívá některé ikony a nabídky rozmazané. Také některé aplikace vůbec nefungují a mnoho jich padá při konkrétních operacích. Zejména pak bankovní aplikace.

Také existuje možnost, že se něco pokazí a systém nebude funkční vůbec. Proto je důležité zmíněné zálohování dat. S ohledem na všechny nedostatky a chyby, které beta verzi provázejí, pak zcela určitě nebudete chtít provozovat beta verzi systému na svém hlavním zařízení. To se pak totiž může stát, že v tu chvíli, kdy ho budete nejvíce potřebovat, prostě nebude fungovat. A věřte mi, to se stává, mám s tím vlastní zkušenost, které mě hodně bolela.

[zdroj]

Blíží se představení Xiaomi Mi A3 a Mi A3 Lite. Co můžeme čekat?

V posledních týdnech se stále častěji objevují informace o blížícím se představení Xiaomi Mi A3 a Mi A3 Lite. Co Číst dál...

Xiaomi zastavilo aktualizaci na Oreo pro Mi A1 z důvodu chyb

Poslední prosincový den vypustila společnost Xiaomi aktualizaci na Oreo pro svůj model Mi A1. Tento telefon spatřil světlo světa v Číst dál...

Užijte si EXTRA SLEVY! na všechny zánovní produkty v top kvalitě
Xiaomi představuje telefony Xiaomi Redmi 5 a Redmi 5 Plus

Na dnešní den je plánováno představení dvou telefonů střední třídy: Xiaomi Redmi 5 a Redmi 5 Plus. I v posledních Číst dál...

Sledujte nás na Telegramu!

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Daniel Macho

Jsem geek z Chomutova, který k technologiím tíhnul od dětství. Aktuálně se nejvíce věnuji fotografii a videu ve svém studiu White Whale Media. Dělám ale nejen videa na zakázku, ale i na svůj YouTube kanál, na kterém představuji své zážitky z cest. Také natáčím unboxingy pro tento blog a související e-shop. Mimo jsem také gamer, takže občas si zahraju něco na PC nebo na konzoli. Občas tedy i něco zastreamuji na Twitchi. Hraní na mobilu mi ale moc neříká. Také vládnu lokální komunitě nerdů tady u nás v Chomutově. Patříme pod celonárodní komunitu GUG.cz a pořádáme soutěžně naučné eventy pro každého.

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x