Nelze odeslat delší sms

Xiaomi poradnaNelze odeslat delší sms
Lukáš zeptal se před 1 měsícem

Zdravím chtěl bych se zeptat na problém u telefonu Mi 9 Se kdy když napíšu delší sms zpravu tak mně to napíše že zpravu nelze odeslat, v podrobnostech zpravy napsáno chyba-1

4 Odpovědi
Lobista odpověděl před 1 měsícem

Myslím si, že SMS má asi 150 znaků a jakmile se to překročí, tak se přepne na MMS a pokud je nemáte aktivované v nastavení, tak se to neodešle.

bobasso odpověděl před 1 měsícem

…… pro Lukáš
Standardní SMS zráva má 160 znaků. Pokud ale při psaní SMS použijete znaky s diakritickýmí znaménky, přepne se kódování celé SMS na jiný typ a tím se zmenší maximální délka jedné SMS na 70 znaků.. Xiaomi founy neumí v systémové app Zpráv diakritiku před odesláním ořezat a dále, po třetí, v celku psané SMS (3×160 znaků) automaticky přepne SMS na MMS. Pokud chcete psát v celku více SMS zpráv (až 765znaků), což dovolují čeští mob.operátoří, tak si z Google Play stáhněte aplikaci Textra SMS. Ta umí nejen diakritiku ze slov před odesláním ořezat a taky si můžete nastavit, aby aplikace psala pouze dlouhé SMS až těch max,765 znaků. App Textry můžete stáhnout z tohoto odkazu:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.textra&hl=cs
Pokud vám systémová aplikace Zprávy vykazuje chybu, tak můžete vyzkoušet vlézt do Nastavení > Aplikace > Správa aplikací > Zprávy > a pravo dole kliknout na „Vymazat data“ > „Vyčistit mezipaměť“

Lukas odpověděl před 1 měsícem

Děkuji za rady a odpovědi. 

Karel Kilián Personál odpověděl před 1 měsícem

Dobrý den,
souhlasím s Bobassem, kterému děkuji za rychlou odpověď. Kromě. mimochodem moc dobré, Textry, můžete v aplikaci Zprávy v Nastavení aktivovat možnost Používat jednoduché znaky, která odstraní diakritiku před odesláním.
Přeji hezký den.
Karel Kilián 

Vaše odpověď

18 + 1 =