Redmi 9C NFC – nahrávání hovorů

Xiaomi poradnaKategorie dotazu: RedmiRedmi 9C NFC – nahrávání hovorů
Honza zeptal se před 2 měsíce

Zdravím,
úvodem bych rád řekl, že děkuji za toto fórum, kde jsem mnoho vyčerpávajících odpovědí na svoje dotazy nalezl jen díky vyhledávání.
Mám ale problém, na který jsem zde relevantní odpověď nenalezl. Potřebuji nahrávat některé (nebo všechny) hovory. Předesílám, že nejde o protiprávní jednání, jedná se mi třeba o hovor se šéfem, který na mě vychrlí nákupní seznam materiálu ve chvíli, kdy třeba visím někde na lešení, a samozřejmě by i on možnost záznamu hovoru uvítal.
Hledám tedy aplikaci, která by po nastavení fungovala automaticky a která by nezdržovala upozorněním na nahrávání hovorů. Bohužel jsem vyzkoušel více aplikací (zdarma i trial), ale žádná neumí zaznamenat hlas druhé strany. A vyhodit peníze za appku, která pak nebude fungovat, se mi opravdu nechce.
Můj dotaz tedy zní: Existuje nějaká aplikace (klidně i placená), která na tomto telefonu funguje?
Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den…

10 Odpovědi
Michal odpověděl před 2 měsíce

Dobrý den,
není to tak dlouho, co vyšel článek, jen není řešen v Poradně, ale na blogu. 

Jak automaticky nahrávat všechny hovory bez upozornění [návod]

Karel Kilián Personál odpověděl před 2 měsíce

Dobrý den,
děkuji Michalovi za rychlou reakci 🙂 Leč obávám se, že toto (a bohužel ani jiné) řešení na telefonu Redmi 9C NFC nebude fungovat, protože jde o telefon s procesorem MediaTek. Netuším proč, ale na zařízeních s tímto čipem aplikace pro nahrávání hovorů bohužel vůbec nefungují. Respektive nevím ani o jedné, která by na telefonech s MediaTekem uměla nahrávat.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Michal odpověděl před 2 měsíce

@Karel aha, měl bych asi nejprve vyzkoušet, než odkážu na článek. Což mě překvapuje, že na MTK to nejde. 
Tento telefon nemá ani klasické nahrávání v nativní aplikaci? 

Karel Kilián Personál odpověděl před 2 měsíce

Dobrý den,
no, pokud je tam aplikace Telefon od Googlu, mohlo by být nahrávání hovorů integrované v ní. Netuším ale přesně, zda je k dispozici i na Redmi 9C NFC.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Michal odpověděl před 2 měsíce

Dobrý den Karle,
technická… Mám X12T, tedy Dimensity 8100 Ultra, což je čip od Media Tek a vyzkoušel jsem tu aplikaci Cube Acr, o které byla v článku zmínka a hovory mi normálně nahrává. Jak mou stranu, tak druhou. Nemám na tomto telefonu root, bootloader tedy uzamknut, pouze stažení, souhlasy s nastavením při nastavování a pak volání. Tedy nic navíc. A nahrává. Test tedy druhý den, možná, že nějaká zkušební doba a kdoví, jak se to bude chovat později, ale normálně funguje :-O

CharlieCh odpověděl před 2 měsíce

Dobrý den,
taky jsem používal Cube Acr, ale od té doby, co jsem zjistil, že mám v telefonu spoustu záznamů, které rozhodně neměly nic společného s nahráváním telefonátů, ale třeba hlasy toho, jak se bavíme v kanceláři atd., tak letěl. Možná jsem trochu paranoidní a byla to nějaká pitomost v nastavení apky, ale možná taky ne. Ale co jsem chtěl ještě říct je to, že někdy nahrával super a z ničehonic nebyla slyšet protistrana… Poco F2 Pro.
CharlieCh

Karel Kilián Personál odpověděl před 2 měsíce

Dobrý den Michale,
je to možné. Já k tomuto poznatku došel jen sledováním situace, kdy pokaždé, když si uživatelé stěžovali na funkční nahrávání, tak se následně ukázalo, že měli telefon s MediaTekem. Je možné, že u těch novějších modelů funguje bez problémů.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Karel Kilián Personál odpověděl před 2 měsíce

Dobrý den Charlie,
zatím nám nikdo nic podobného nehlásil Pokud je tomu tak a aplikace skutečně nahrává i v jiných situacích, než je probíhající hovor, pak bych to také považoval za vážné bezpečnostní riziko. Ale ani v komentářích v Obchodě Google Play zatím nikdo nic takového nezmínil.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Michal odpověděl před 2 měsíce

@CharlieCh jo, to mě taky zarazilo, že tam mám pár záznamů, kde neprobíhá hovor, ale podle těch mých průpovídek v záznamu jsem nejspíše upravoval kontakt nebo něco s tím. Nebo jsem se snažil dovolat, ale bylo hlucho, ani žádný tón vyzvánění a já do toho jen funím. Také nahrává hned, jak se začne vytáčet kontakt, ne až když dojde k navázání spojení. V nastavení je to ve free verzi hodně osekané, tak nechci ani soudit to nastavení, ale jen jsem to musel vyzkoušet, proč to na telefonech s MT nejde. 

Karel Kilián Personál odpověděl před 2 měsíce

Dobrý den,
vidíte, toho jsem si nevšiml. Ale je pravda, že jsem Cube ACR používal jen krátce.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Vaše odpověď

10 + 19 =

Xiaomi Redmi Note 11

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!