Jak automaticky nahrávat všechny hovory bez upozornění [návod]

Na aktuální telefony značek Xiaomi, Redmi a Poco instaluje čínský výrobce aplikaci Telefon od Googlu. Ta sice bez problému zvládá většinu toho, co budete během hovorů potřebovat, avšak její velkou slabinou je nahrávání hovorů. Ukážeme vám, jak tyto nedostatky obejít a nahrávat hovory bez upozornění druhé strany, případně i automaticky.

Řešení spočívá v instalaci alternativní aplikace True Phone Dialer & Contacts, která oproti Telefonu od Googlu nabízí podstatně širší možnosti konfigurace. Podrobně jsme se jí věnovali ve článcích MIUI 12 – tipy a triky: True Phone Dialer místo aplikace Telefon – 1. díl a MIUI 12 – tipy a triky: True Phone Dialer místo aplikace Telefon – 2. díl, ve kterých najdete řadu užitečných tipů.

Problematika nahrávání hovorů

Majitelé starších telefonů Xiaomi, Redmi a Poco si možná vzpomenou na doby, kdy aplikace Telefon uměla nahrávat hovory a poskytovala pro tyto účely docela solidní možnosti nastavení. Jenže to byla aplikace od Xiaomi a čínský výrobce ji na sklonku roku 2019 nahradil stejnojmennou aplikací od Googlu.

Jak automaticky nahrávat všechny hovory bez upozornění?
Jak automaticky nahrávat všechny hovory bez upozornění?

V té původně nahrávání nefungovalo vůbec, což bylo pro mnohé zákazníky, kteří v té době měnili telefon za nový, docela nepříjemné překvapení. Ve druhé polovině roku 2020 začaly kolovat zvěsti, podle kterých se měla možnost nahrávat hovory vrátit. To se také nakonec stalo, nicméně bylo nutné smířit se s jistými kompromisy.

Prvním omezením je nemožnost automatického nahrávání – uživatel musí zahájit nahrávku v průběhu hovoru stiskem tlačítka na obrazovce. Ještě o něco nepříjemnější je skutečnost, že o zahájení nahrávání jsou obě strany informovány hlasovým hlášením „Tento hovor je nahráván“, což nemusí být vždy vhodné.

Aktuální situaci jsme popsali ve článku MIUI 14 – tipy a triky: Jak na nahrávání telefonních hovorů? V komentářích pod ním se ozval čtenář Patrik Píchal, který napsal: „Já začal používat aplikaci True Phone kvůli rozsvěcujícímu se displeji a neustálému vypínání mikrofonu uchem a tato appka má neskutečný rozsah nastavení včetně nahrávání hovorů.“ To nás samozřejmě zaujalo, a proto jsme se na zmíněnou aplikaci podívali podrobněji.

Jak automaticky nahrávat všechny hovory

Aplikaci True Phone Dialer & Contacts lze zdarma nainstalovat z Obchodu Google Play. Stojí za ní vývojářské studio Hamster Beat a podle popisku obsahuje reklamy a nákupy v aplikaci. Může se pyšnit velmi nadprůměrným hodnocením 4,6 z pěti možných a v recenzích uživatelů lze nalézt mnoho pochvalných komentářů.

True Phone Dialer & Contacts
True Phone Dialer & Contacts
Developer: Hamster Beat
Price: To be announced

True Phone Dialer & Contacts jsme nainstalovali na telefon Xiaomi 12 s operačním systémem Android 13 a grafickou nadstavbou MIUI ve verzi 14. Po prvním spuštění jsme jí nastavili jako výchozí aplikaci pro telefonování a poskytli jí přístup k úložišti (kvůli ukládání nahrávek a možnosti nastavení vlastního vyzvánění).

Dále jsme povolili zobrazování na uzamykací obrazovce, zobrazování vyskakovacích oken, oznamování na uzamykací obrazovce a automatické spouštění. Pokud byste chtěli zkontrolovat, zda má aplikace povolené vše, co potřebuje ke svému správnému fungování, postupujte následovně:

 1. Otevřete systémové Nastavení.
 2. Pokračujte do sekce Aplikace.
 3. Otevřete Správa aplikací.
 4. Vyhledejte a otevřete aplikaci True Phone.
 5. Volba Auto. spuštění by měla být aktivní.
 6. Přejděte do sekce Ostatní oprávnění.
 7. Možnost Zobrazit na Zamykací obrazovce by měla být aktivní.
 8. Možnost Zobrazovat vyskakovací okna by měla být aktivní.
 9. Vraťte se o krok zpět a přejděte do sekce Oznámení.
 10. Zde by měly být aktivní všechny položky, zejména pak Povolit upozornění na Zamykací obrazovce.

Povolení automatického nahrávání hovorů

Po schválení všech oprávnění jsme se dostali do aplikace (v seznamu nainstalovaných programů je označována jako Telefon s ikonou bílého sluchátka na zeleném podkladu), kde jsme klepli na tři tečky v pravém dolním rohu číselníku a přešli jsme do sekce Nastavení-Příchozí/probíhající hovory. Právě zde se nalézá položka Nahrávání hovorů.

Samsung Galaxy S23

Schopnost nahrávat hovory se aktivuje přepínačem Povolit nahrávání hovorů. True Phone dále informuje, že záznamy (tj. soubory s nahrávkami) jsou ukládány do hlavního (tj. interního) úložiště do složky data/CallRecords-TP, a že se připravuje vlastní přehrávač nahrávek (o čemž však pochybujeme, protože poslední aktualizace proběhla v červenci roku 2021).

Níže je možné nastavit formát zvukových souborů (na výběr je AMR, M4A a WAV), vzorkovací frekvenci (8000 Hz, nebo 16000 Hz) a zvolit, jaké typy hovorů si přejete nahrávat automaticky (příchozí, odchozí, z čísel, která máte v kontaktech, případně z neznámých čísel).

To by mělo být z hlediska nastavení vše. Jenže není! Pokud přijmete nebo vytočíte hovor, zobrazí se dialogové okno s hlášením, že „Chcete-li pokračovat, povolte službu usnadnění přístupu True Phone“ a nabídne vám možnost otevření nastavení přístupnosti systému.

Chybové hlášení místo nahrávání
Chybové hlášení místo nahrávání

Pokud chcete předejít tomu, abyste museli provádět nastavení během probíhajícího hovoru, postupujte následovně:

 1. Otevřete systémové Nastavení.
 2. Pokračujte do sekce Další nastavení.
 3. Zde otevřete Přístupnost.
 4. V sekci Obecné přejděte do Stažené aplikace.
 5. Klepněte na True Phone.
 6. Aktivujte přepínač Použít True Phone.
 7. Potvrďte varování a stiskněte tlačítko OK.

Jak nahrávat hovory

Když nyní přijmete nebo vytočíte hovor v aplikaci True Phone, budete mít na obrazovce tlačítko Záznam. V případě, že jste v nastavení aplikace povolili automatické nahrávání, aktivuje se záznam po přijetí hovoru bez nutnosti tlačítko stisknout.

Tlačítko Záznam
Tlačítko Záznam

Pokud jste si automatický záznam hovorů neaktivovali, můžete nahrávání zahájit stiskem tlačítka Záznam v průběhu telefonátu. Dobrou zprávou je, že na rozdíl od aplikace Telefon od Googlu není druhá strana hovoru informována o tom, že se telefonát zaznamenává.

Otestovali jsme automatické nahrávání hovorů na telefonu Xiaomi 12 a můžeme konstatovat naprostou spokojenost. Funguje prakticky úplně stejně, jako fungovalo před více než třemi roky v aplikaci Telefon od Xiaomi. Nahrávky lze najít ve složce data/CallRecords-TP například pomocí Správce souborů. Kvalita zvuku je naprosto dostatečná a nelze jí nic vytknout.

Konstatujeme tedy absolutní spokojenost – aplikace True Phone Dialer & Contacts umí nahrávat hovory prakticky stejně dobře a pohodlně, jako to dříve uměly telefony Xiaomi, Redmi a Poco samy o sobě. Skoro se chce zvolat „Tady je svět ještě v pořádku!“

Využili jste náš návod, jak automaticky nahrávat všechny hovory?

Historické okénko: První Xiaomi smartphone letos slaví 10 let

V oblasti technologií je 10 let téměř jako století. Sílou zvyku každý rok očekáváme od výrobců mimořádná vylepšení, novinky i Číst dál...

Xiaomi 11 Lite 5G NE
3 (ne)známé produkty Xiaomi: likvidátor komárů, trouba a HUD displej

Máme tu 24. pátek roku 2019, a to znamená, že přicházíme s dalším pokračováním seriálu, v jehož rámci vás seznamujeme Číst dál...

Xiaomi Black Shark 2 Pro: nejvýkonnější herní mobil představen

Když Qualcomm nedávno představil svůj vylepšený procesor Snapdragon 855 Plus, zněla zásadní otázka: kdo ho bude mít jako první? V Číst dál...

Sledujte nás na Telegramu

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

102 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Pavel
Pavel
2 měsíců před

Dobrý den, mám tel. Xiaomi Redmi Note 5, je už skoro v dezolatním stavu, popukuji už dlouho po novém, ale právě že má ještě funkci aut. záznam hovoru, tak se jej nechci zbavit, takže je jen moc dobře, že je nějaká fungující aplikace, dávám palec nahoru.

Hany
Hany
2 měsíců před

Na Xiaomi 12 T PRO s Android 13 a MIUI 14 nelze instalovat, Google zobrazí hlášku, že aplikace není k dispozici, protože byla vytvořena pro starší verzi systému android.

zdeněk
zdeněk
Odpovědět  Karel Kilián
2 měsíců před

Dobrý den,

pane Kiliáne, na Android 13 již to asi nepůjde, pokud aplikace používá Google Api, tak je to bez šance. Google zablokoval skoro všechny možnosti jak to celé nahrát (nadále jen přes Mikrofon).

Třeba u Samsungů se musí změnit CSC cod na jinou zemi, třeba Izrael. Popřípadě něco stáhnout mimo GooglePlay.

V podstatě lze použít i ACR cube (https://cubeacr.app), který snad nějak funguje.

Další možností je použít “Dialer”, který je od výrobce, ten totiž má větší práva než to co se stáhne.

Blokuje to kvůli legislativě.

ZdeněkM
ZdeněkM
Odpovědět  zdeněk
2 měsíců před

Dobrý den, můžete prosím poradit, jak získat a použít pro nahrávání “Dialer”? Já mám POCO X3 NFC s Android 12 a MIUI 13, v Obchodě Play se mi také zobrazuje hláška, že diskutovaná aplikace není pro mé zařízení k dispozici. Děkuji a přeji pohodový den

Zdenek
Zdenek
Odpovědět  ZdeněkM
2 měsíců před

Dobry den, Dialer jsem myslel ten co je tam od vyrobce, tedy predinstalovan v ROMce (aplikace v ROM maji vetsi prioritu nez ty stahnute), takze zde snad jen alternativni ROMka.

Zkusil bych jeste vymazat cache v Playstore a zkusit znovu stahnout, popripade bych se pokusil aplikaci nainstalovat z APK.

ZdeněkM
ZdeněkM
Odpovědět  Zdenek
2 měsíců před

Dobrý den, Zdeňku (jsme jmenovci), děkuji za vysvětlení ohledně Dialeru. Jak píšete výše, Google se od května 2022 snaží zavřít všechny možnosti pro nahrávání hovorů, někde jsem snad četl, že dokonce kontroluje aplikace nabízené v Google Obchodě, zda toto neobcházejí. Možná True Phone Dialer nějak proklouzl sítem … ale je záhada, proč jen pro některé modely Xiaomi nebo dokonce jen některé exempláře daného modelu, třeba právě POCO X3 NFC. Pohodový začátek týdne přeji.

Lukáš
Lukáš
Odpovědět  Karel Kilián
2 měsíců před

Dobrý den, mám stejný telefon jako uvádíte i stejnou veri MIUI 14 a android 13 a aplikace mi nejde stáhnout. Kde může být problém?

Lukáš
Lukáš
Odpovědět  Lukáš
2 měsíců před

U mě pomohlo neotvírat aplikaci z odkazu, ale najít ji v obchodě Google play ručně. Poté se instalace podařila.

Alldo
Alldo
Odpovědět  Karel Kilián
2 měsíců před

Dobrý den. Problém nemožnosti instalace aplikace na některé telefony bych osobně viděl v tom, že jsou i do ofiko prodejů dodávány různé verze MIUI i androidu. Některé telefony mají verzi globální, jiné evropskou. Na značení verze to poznáte. Hezký den.

Mario
Mario
Odpovědět  Hany
2 měsíců před

Také mi to nešlo stáhnout na mě xiaomi 12 pro, ale nakonec jsem si nainstaloval Huawei app Gallery a přes tu jsem to stáhl a nainstaloval. Takový typ pro toho, komu to nejde stáhnout z Google play. Vše funguje ok.

Petr
Petr
2 měsíců před

Dobrý den. Mám Xiaomi redmi note 9 Pro a v Google play mi to píše že aplikace není na můj tel k dispozici že byla vytvořena pro starší verze. Tak jak je možný že na Redmi 12 to nainstalovat jde?

Syberius
Syberius
Odpovědět  Petr
2 měsíců před

Mám také Xiaomi redmi Note 9 Pro a aplikace mi šla normálně nainstalovat.

Last edited 2 měsíců před by Syberius
tomi.nek
tomi.nek
Odpovědět  Petr
1 měsíc před

Dobrý den,
apku používám už dlouho taky na Redmi note 9 pro a zkoušel jsem nastavit nahrávání několikrát ještě bez tohoto návodu.
Všechno mám stejně dle obrázkového návodu, ale ve složce, kde se mají ukládat hovory není nic.

Martin
Martin
2 měsíců před

Hezký den,
na Xiaomi 11T nelze nainstalovat tuto aplikaci. Stejný problém jako tu již byl uveden. Vytvořeno pro jinou verzi androidu než nám.
Moje verze MIUI je 14.0.1 na bázi androidu 13.

S pozdravem
Martin

Last edited 2 měsíců před by Martin
Martin
Martin
Odpovědět  Karel Kilián
2 měsíců před

Dobrý den,

dostal jsem se tam přes odkaz co máte tu na stránkách a teďka i přes váš odkaz. Opět stejná hláška. Vytvořeno pro starší verzi androidu.

S pozdravem a přáním hezkého dne
Martin J.

zdeněk
zdeněk
Odpovědět  Karel Kilián
2 měsíců před

Zdravím, za vším bude google, již dlouho se mluví o tom, že začně odebírat oprávnění (tedy instalaci na nové modely) Android 13.

Vše má být kvůli naší Evropské legislativě.

Marty
Marty
2 měsíců před

Nelze nainstalovat na android 13

Screenshot_2023-03-10-15-05-23-708_com.android.vending.jpg
Jiří
Jiří
Odpovědět  Marty
2 měsíců před

Hladká instalace, funguje tak jak má.

Michal
Michal
Odpovědět  Karel Kilián
2 měsíců před

No jo. Ale máte EU, Global nebo Čínskou verzi Xiaomi???

Václav
Václav
2 měsíců před

Zdravím, mám Xiaomi 11T Pro 5G, Android 12. Obchod play po zadání názvu aplikace hlásí: Tato aplikace není pro vaše zařízení k dispozici, protože byla vytvořena pro starší verzi. Jde to nějak obejít?

Václav
Václav
Odpovědět  Karel Kilián
2 měsíců před

Děkuji za odpověď. Nicméně po kliknutí na Váš odkaz se objeví stejná hláška o starší verzi. Škoda, vypadalo to nadějně. S pozdravem, Václav.

Patrik N.
Patrik N.
Odpovědět  Václav
2 měsíců před

Mám Xiaomi 11T Pro 5G a možnost instalace tam je.

Václav
Václav
Odpovědět  Patrik N.
2 měsíců před

Jak je to možný? Klikneš na odkaz p. Kiliána, a můžeš instalovat? Co máš za verzi MIUI ? Já mám Android 12, MIUI Global 13.0.16.

Václav
Václav
Odpovědět  Patrik N.
2 měsíců před

Toto je hláška, která se po kliknutí na odkaz objeví.

Screenshot_2023-03-11-09-56-03-432_com.android.vending.jpg
Michal
Michal
Odpovědět  Patrik N.
2 měsíců před

Patriku
Prosím, jakou verzi Xiaomi máte konkrétně?
Já 14.0.5.0 (TKDEUXM) a instalace není možná.

Díky za odpověď

Michal
Michal
Odpovědět  Karel Kilián
2 měsíců před

Verze 14.0.5.0 (TKDEUXM)
Xiaomi 11T Pro

Takže nic.
Ale pro někoho to bude určitě užitečný nástroj.

Screenshot_2023-03-12-12-49-11-837_com.android.vending-edit.jpg
MarS
MarS
Odpovědět  Václav
2 měsíců před

Mě to hlásí úplně to samé a to už mám 2 roky starý tel.POCO-X3, původně byla MIUI 12,teď je global 13.0.4

Jindřich
Jindřich
2 měsíců před

Dobrý den, mám Redmi note 8 Pro , True Phone verze 2.0.17 potom vyzkoušená verze 2.0.18 instalace proběhla vcětně nastavení, zaznamenává hovor, ale není slyšet v záznamu druhá strana.

Jaroslav
Jaroslav
Odpovědět  Jindřich
2 měsíců před

Mám 11T MIUI 14.0.1 Andr. 13
a protistranu též neslyším ticho po pěšině 😀

Jindřich
Jindřich
Odpovědět  Karel Kilián
2 měsíců před

Dobrý den, děkuji za odpověď, vyzkoušel jsem aplikaci na redmi note 7, ta má aplikaci pro volání od xiaomi a záznam hovorů funkční, chtěl jsem použít aplikaci true phone pro lepší vzhled a nastavil ji jako výchozí. Při automatickém nahrávání se prosvítí červené tlačítko záznamu ,ale po dvou vteřinách se vypne, děkuji.

Jindřich
Jindřich
Odpovědět  Karel Kilián
2 měsíců před

Dobrý den, vše nastaveno, záznam se přeruší i po opakovaném stisknutí záznamu , na telefonu redmi Note 8 Pro záznam funguje a nepřeruší se , s tím , že není slyšet protistrana, to je ale zase způsobené procesorem Media Tek,

Jindřich
Jindřich
Odpovědět  Jindřich
3 dní před

Dobrý den, nainstaloval jsem True Phone na Poco X3 , nahrávání hovoru funguje, ale je slabě slyšet při poslechu záznamu jakoby se záznam přehrával ze sluchátka a ne z reproduktoru, děkuji za odpověď.

Johnny
Johnny
2 měsíců před

Používám Xiaomi 11 lite 5G NE a aplikace Cube ACR funguje perfektně – je dobře slyšet mě i protistranu a aplikace se automaticky spustí během příchozího i odchozího hovoru, což signalizuje mini widget..

Není zač 🙂

Miroslav
Miroslav
2 měsíců před

Proto jsem se vrátil k Samsungu a acr cube záznamníku hovorů.

Tomm
Tomm
2 měsíců před

Když jsem chvíli používal Cube ACR, tak mi po povolení usnadnění přístupu vyskakovaly varovné hlášky u přihlašování do smartbankingu u jedné z bank, která to rozpoznala. Když se nad tím člověk zamyslí, tak asi není úplně fajn, když má nějaká z aplikaci kompletní přístup k veškerému obsahu Vaši obrazovky. Následně může přečíst a někde ukládat např. přihlašovací údaje do Vašich IB.

Nepovažujete toto za bezpečnostní riziko? Ano, i mně chybí nahrávání hovoru od dob, co jsem přešel z RN3 na Mi 9 Lite, ale tohle mi za to asi nestojí.

ZdeněkM
ZdeněkM
Odpovědět  Karel Kilián
2 měsíců před

Dobrý den, jen doplním, také jsem měl Cube ACR, varovná hláška mi vyskakovala u Fio banky, u řady dalších bank ne. Hezký den přeji.

Tomáš
Tomáš
2 měsíců před

Na POCO X3 NFC mám takto nainstalováno a nastaveno už dlouho, ale protistrana není skoro vůbec slyšet. Bohužel.

Petr
Petr
2 měsíců před

Dobrý den. Mám dotaz. Lze tuto aplikaci stáhnout a používat i v mobilech značky Realme? Děkuji za odpověď a přeji všem hezkou neděli.

ZdeněkM
ZdeněkM
2 měsíců před

Dobrý den vespolek, právě jsem úspěšně nainstaloval TruePhoneDialer na POCO X3 NFC z HuaweiAppGallery. Z GoogleObchodu mi instalovat nešlo. Tak možná vede cesta tudy. Hezký den přeju

Petr
Petr
2 měsíců před

Tak v aplikaci Google play mi Vaši nabízenou aplikaci telefon vůbec nenašel.

Libor
Libor
2 měsíců před

Nenahrává volaného – xiaomi redmi 9 pro. Stejně jsem se musel vrátit k původní apce od xiomi kvůli tomu.

Patrik Píchal
Patrik Píchal
2 měsíců před

Teda diskuzi to rozjelo dobrou 😄 mám taky A13 a 12 pro a bez problémů. Opravdu zvláštní. Jinak můžu zkusit jinak. Tady je odkaz odkud jdou stáhnout různé verze apk True phone. Bohužel vývojáři apku už nespravují a navíc jsou z Ruska tak možná i proto. Těžko říct.

https://gozofinder.com/cse/ulozto/cz?query=True+phone+apk

Josef
Josef
2 měsíců před

Dobrý den.
Já jsem to ošulil takto:

 1. na starší telefon jsem nainstaloval True Phone Dialer & Contacts a aplikaci SD Maid.
 2. Aplikací SD Maid jsem exportoval True Phone do souboru apk.
 3. Soubor apk jsem zkopíroval do Redmi note 9 pro a nainstaloval True Phone.
 4. Vše proběhlo bez problému.
Michal
Michal
2 měsíců před

Mám Realme GT2 s Androidem 13 poslední aktualizací a tento systém nahrávání je stejně naprd jako ostatní aplikace. Nahrácá pouze přes mikrofon a to co mluví protistrana není vůbec slyšet.

Mario
Mario
2 měsíců před

Také mi to nešlo stáhnout na mě xiaomi 12 pro, ale nakonec jsem si nainstaloval Huawei app Gallery a přes tu jsem to stáhl a nainstaloval. Takový typ pro toho, komu to nejde stáhnout z Google play.

Miloš Bíba
Miloš Bíba
2 měsíců před

No, zkusil jsem to. Jediný co to vlastně dělá je to, že když je reprák naplno, tak to chytí mikrofon a nahraje hovor. A nahraje to tedy super. Ale, jakmile snížíte hlasitost hovoru, mluvíte v autě s telefonem v kapse, tak potom druhou stranu neslyšíte. Takže jediná možnost, jak nahrávat na 100% je pořád jen flash globální ROM pro Taiwan nebo Indonésii nebo potom Xiaomi EU ROM.

Alldo
Alldo
2 měsíců před

Aplikaci jsem na svém telefonu zprovoznil, bohužel musela pryč. Smart banking mi ji hlásil jako nebezpečnou i když antivir Avast byl v pohodě. Mno, banka je banka, kdo by se chtěl s ní dohadovat kdyby vám nabourali účet? Vývojářům jen to napsal, ale odpověď žádná.

Luboš
Luboš
2 měsíců před

Dobrý den, mám telefon Xiaomi 11T s procesorem MediaTek a aplikaci lze nainstalovat i se otevře. Bohužel nenahrává druhou stranu jen mě. Nelze proto použít. Jediný záznamník hovorů, který zde funguje je aplikace Telefon od Googlu. Doporučil by jste nám co máme telefony Xiaomi s procesorem MediaTek aplikaci která s těmito telefony stoprocentně zaznamenává hovory. Děkuji za odpověď.

Roman
Roman
2 měsíců před

Dobrý den. Není to úplně příspěvek k tématu, ale snad to nevadí.
Protože mám telefon s procesorem MediaTek (POCO M5s) nefunguje mi v žádném programu nahrávání druhé strany. Ale našel jsem aspoň návod, jak zamezit hlášení o nahrávání. Fungovalo mi toto.
https://www.guidingtech.com/how-to-disable-call-recording-announcements-on-google-dialer/
Pro technicky zručnější je nejlepší přejít na Global ROM z Taiwanu nebo Indonésie.
Je v nich stále Xiaomi dialer a tedy funkční nahrávání obou stran. Vše ostatní je stejné.

Roman
Roman
Odpovědět  Karel Kilián
2 měsíců před

Dobrý den,
poslal jsem dva tipy. Myslím, že ten první telefon nepoškodí. Ten druhý byl spíše jako zajímavost.
Proto jsem ani nepsal postup. Kdo chce, vše si najde a naučí sám.

Last edited 2 měsíců před by Roman
102
0
Napište nám svůj komentář!x