Bezdrátová klávesnice a myš Xiaomi přichází v inovované verzi

I na českém trhu můžete pořídit produkt Xiaomi Wireless Keyboard and Mouse Combo, sestávající z bezdrátové klávesnice a myši. Čínský výrobce nyní přichází s druhou generací – součástí setu Xiaomi Wireless Keyboard and Mouse Set 2 je opět bezdrátová klávesnice a myš, ovšem s inovovaným designem a několika dalšími vylepšeními.

Bezdrátová klávesnice a myš Xiaomi
Bezdrátová klávesnice a myš Xiaomi

Zatímco loňská verze měla modelové číslo WXJS01YM, letošní je označena jako WXJS02YM, z čehož plyne, že se jedná o přímého nástupce. Sada sestává z klávesnice, myši, USB kolíčku, dvou tužkových baterií a uživatelské příručky.

Bezdrátová klávesnice a myš Xiaomi

Začněme klávesnicí, která kombinuje šedou barvu podkladu s černými klávesami a bílými popisky. Její rozměry jsou 438 × 129 × 31 milimetrů, je vyrobena z kombinace kovu a plastu a bez baterií váží 534 gramů. V pravé horní části se nacházejí kontrolky, indikující stisknutý CapsLock, NumLock, ScrolLock a upozorňující na nízkou úroveň nabití baterie.

Čtyři kontrolky
Čtyři kontrolky

Jedná se o takzvanou „chiclet“ klávesnici, nabízející 104 malých čtvercových nebo obdélníkových membránových kláves s velmi nízkým zdvihem jen 2,8 milimetrů a tichým chodem. Její součástí je plnohodnotný numerický blok a sektor s klávesami pro pohyb kurzoru (šípky, Home, End, PageUp, PageDown). Na pohled zaujme plochým designem, který je stylový a minimalistický.

Jedná se o takzvanou „chiclet“ klávesnici
Jedná se o takzvanou „chiclet“ klávesnici

Pomocí dedikované klávesy Fn, umístěné mezi pravým Altem a Controlem, lze ve spojení s klávesami v horní řadě vyvolat další funkce. Konkrétně je možné ovládat hudební přehrávač (vypnout/zapnout zvuk, zvýšit/snížit hlasitost, posouvat se vpřed a vzad či přeskakovat mezi skladbami) a spouštět vybrané aplikace (například kalkulačku, Průzkumníka, poštovního klienta apod.).

Funkční klávesa Fn
Funkční klávesa Fn

Vespod zadní části klávesnice se nachází dlouhý vyčnívající podstavec, naklánějící ji do egonomičtějšího úhlu pro pohodlné psaní, který však není možné uživatelsky měnit. V této části se také nachází prostor pro jednu tužkovou baterii, která zajišťuje napájení.

Xiaomi Wireless Keyboard and Mouse Set 2

Nedílnou součástí sady je dále bezdrátová myš s rozlišením 1000 DPI, nesoucí se v podobném designovém stylu jako klávesnice. Působí tedy minimalisticky a stylově. Má symetrické provedení, takže je vhodná pro ovládání levou i pravou rukou, na jejím těle najdeme pouze dvě tlačítka a kolečko.

Myš má dvě tlačítka a jedno kolečko
Myš má dvě tlačítka a jedno kolečko

Myš se vyznačuje plochým a údajně ergonomickým provedením, měří 108,5 × 57,5 × 35,6 milimetrů a bez baterie váží pouhých 45 gramů. Ve spodní části se nachází prostor, do kterého lze uložit USB kolíček, což je praktické, neboť se při přenášení snadno neztratí. Také v tomto případě obstarává pohon jedna tužková baterie.

Myš je údajně ergonomická
Myš je údajně ergonomická

Bezdrátová klávesnice a myš Xiaomi komunikuje s počítačem bezdrátově na frekvenci 2,4 GHz prostřednictvím kolíčku, který se připojuje k USB-A portu počítače, notebooku, případně jiného zařízení. Tento typ komunikace by měl zajišťovat spolehlivost a nízkou latenci.

Cena a dostupnost

Bezdrátová klávesnice a myš Xiaomi Wireless Keyboard and Mouse Set 2 byla představena koncem února a aktuálně se prodává pouze v Číně. V oficiálním e-shopu přijde na 99 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 320 korun. O možné dostupnosti na dalších trzích nejsou v tuto chvíli žádné informace.

Xiaomi 11 Lite 5G NE
Bezdrátová klávesnice a myš Xiaomi
Bezdrátová klávesnice a myš Xiaomi

Pokud by se přeci jen tato sada prodávala i v Česku, bude nutné počítat s tím, že bude o něco dražší. K ceně v Číně budou obchodníci muset připočítat přinejmenším náklady na dopravu, daň z přidané hodnoty a svou marži (clo se v případě elektroniky neplatí).

Jak se vám líbí klávesnice a myš Xiaomi?

Zdroje: mi.com, sina.com.cn, gizmochina.com, mi.com.

Nová úsporná klimatizace Xiaomi ochladí i zahřeje a stojí pakatel
Nová úsporná klimatizace Xiaomi ochladí i zahřeje a stojí pakatel

Xiaomi má ve svém portfoliu hned několik typů klimatizací, bohužel žádnou z nich nenabízí na evropském trhu. Aktuální novinka - Číst dál...

Reproduktor Xiaomi Sound Move nabídne čistý zvuk doma i venku
Reproduktor Xiaomi Sound Move nabídne čistý zvuk doma i venku

Minulý týden Xiaomi představovalo novinky v čele s telefonem Xiaomi 13 Ultra. Komě něj se premiéry dočkal také chytrý náramek Číst dál...

Xiaomi Mi Note 3 fotí lépe než iPhone 8, Google Pixel i HTC U11

Na poli hodnocení fotoaparátů se etablovala společnost DxO Labs, která je známa především hodnocením kvality snímků, pořízených mobilními telefony. Testovala Číst dál...

Xiaomi 11 Lite 5G NE

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x