MIUI tipy a triky

MIUI 14 – tipy a triky: Jak na nahrávání telefonních hovorů?

Pro některé uživatele je jednou z důležitých schopností chytrého telefonu možnost nahrávání telefonních hovorů. U zařízení Xiaomi, Redmi a Poco prošla tato funkce v posledních letech bouřlivým vývojem, na jehož konci dospěla do vcelku použitelné, ale zdaleka ne ideální fáze.

Níže uvedené postupy jsou primárně určeny pro telefony Xiaomi, Redmi a Poco s grafickou nadstavbou MIUI 14. Tu časem obdržíte jako aktualizaci nejen na všech mobilech, které aktuálně nabízíme v našem českém i slovenském e-shopu, ale i na mnoha starších modelech.

Jak fungovalo nahrávání telefonních hovorů dřív?

Na telefonech představených přibližně do konce roku 2019 byly v evropské a globální verzi MIUI aplikace Telefon, Kontakty a Zprávy od Xiaomi. V rámci aplikace Telefon bylo možné nahrávat hovory, a to i automaticky se všemi, nebo jen vybranými telefonními čísly.

Bylo to pohodlné – uživatel se nemusel o nic starat, a pokud se chtěl vrátit k nějaké části hovoru, stačilo si pustit pořízenou nahrávku. V tomto kontextu je také vhodné zmínit, že druhá strana hovoru nebyla o nahrávání žádným způsobem informována.

V roce 2020 přišla zásadní změna – Xiaomi vyměnilo v evropské a globální verzi MIUI své aplikace Telefon, Kontakty a Zprávy za stejnojmenné programy od Googlu. To, bohužel, přineslo celou řadu negativních změn – mimo jiné i nemožnost pořizování nahrávek telefonních hovorů.

Aplikace třetích stran bohužel nefungovaly – většina byla schopná nahrávat pouze tehdy, když byl telefon přepnut do režimu hlasitého handsfree. Jednou z mála funkčních výjimek byl nástroj Call Recorder – Cube ACR, který dokonce nabízel automatické nahrávání. Dle našich zkušeností však funguje jen na telefonech s procesory Qualcomm.

Jak funguje nahrávání telefonních hovorů dnes?

Až ve druhé polovině roku 2021 přišla v tomto směru zásadní změna: v aplikaci Telefon od Googlu se některým uživatelům začalo objevovat tlačítko pro zahájení nahrávání. Postupně se tato možnost rozšířila a dnes je k dispozici všem uživatelům telefonů Xiaomi, Redmi a Poco se softwarovou výbavou od Googlu.

Nové řešení však, bohužel, přináší proti provedení od Xiaomi celou řadu nevýhod. V první řadě je to skutečnost, že hovory nelze nahrávat automaticky. Pokud chcete pořídit záznam, musíte v průběhu hovoru stisknout tlačítko na obrazovce.

Paradoxem je skutečnost, že oficiální nápověda Google výslovně zmiňuje možnost automatického nahrávání telefonních hovorů z neznámých čísel, respektive s vybranými kontakty. V nastavení aplikace Telefon však tyto možnosti (přinejmenším v české mutaci) nenajdete.

Xiaomi Watch 2

V mnoha případech může být nepříjemná skutečnost, že je o zahájení nahrávání informována druhá strana hovoru. Konkrétně se po stisku tlačítka Nahrávat ozve ve sluchátku volajícímu i volanému hláška „Tento hovor je nahráván“.

Jak nahrát telefonní hovor?

Jak zaznělo výše, nahrávání lze zahájit výhradně během probíhajícího telefonního hovoru. Během ně se na obrazovce zvýrazní tlačítko Nahrávání – když na něj klepnete, ozve se oběma stranám hovoru hláška „Tento hovor je nahráván“ a spustí se záznam.

Během hovoru lze nahrávání ukončit klepnutím na tlačítko Zastavit záznam, respektive k ukončení dojde automaticky po zavěšení. Aplikace Telefon vám následně nabídne možnost poslechnout si pořízený záznam, případně ho pomocí dalších tlačítek můžete sdílet (např. odeslat e-mailem jako nahrávku ve formátu .wav) či smazat.

K záznamům se můžete později vracet tak, že v aplikaci Telefon otevřete sekci Poslední, vyhledáte kontakt, se kterým jste mluvili, a klepnete na tlačítko Historie. U hovorů, u kterých jste pořizovali záznam, bude zobrazen text Poslechnout si nahrávku. Když na něj klepnete, budete si moci hovor přehrát, sdílet nahrávku či ji smazat.

To je z hlediska nahrávání telefonních hovorů aktuálně vše. Proti minulosti nelze telefonáty nahrávat automaticky a je nutné počítat s tím, že druhá strana bude informována o zahájení záznamu. Zdá se, že postupem času přijdeme i o možné alternativní aplikace pro zaznamenávání telefonátů – psali jsme o tom ve článku Nahrávání hovorů na Androidu končí! Google stáhne všechny aplikace z Obchodu Play.

Další díly seriálu MIUI 14 – tipy a triky

 1. Jak zabránit ukončování aplikací?
 2. Servisní menu (CIT) a diagnostika telefonu
 3. Aktivní displej a možnosti jeho nastavení
 4. Jak na nahrávání telefonních hovorů?
 5. Jak na úpravy fotek v telefonu? – 1. díl
 6. Jak na úpravy fotek v telefonu? – 2. díl
 7. Mobil hlásí This device is locked. Co s tím?
 8. Co dělat, když telefon nejde zapnout?
 9. SMS zprávy a možnosti jejich nastavení
 10. Jak řešit problémy s bezkontaktním placením?
 11. Jak zálohovat a obnovit SMS zprávy?
 12. Jak bezdrátově přenést fotky z mobilu do PC?
 13. Aplikace Fotoaparát a její možnosti – 1. díl
 14. Aplikace Fotoaparát a její možnosti – 2. díl
 15. Aplikace Fotoaparát a její možnosti – 3. díl
 16. Aplikace Fotoaparát a její možnosti – 4. díl
 17. Nedostali jste aktualizaci? Zkuste změnit oblast!
 18. Ruční aktualizace MIUI a/nebo Androidu
 19. Jak proměnit telefon v dálkový ovladač?
 20. Neprodali vám „šedivku“? Prověřte si telefon
 21. Jak přidat widgety na domovskou obrazovku?
 22. Co umí aplikace Počasí od Xiaomi?
 23. Co umí aplikace Kalkulačka od Xiaomi?
 24. Jak na rozdělení obrazovky a plovoucí okna?
 25. Zjednodušte si ovládání díky funkci Quick ball
 26. Jak spárovat chytré hodinky či náramek?
 27. Jak nastavit mobil jako Wi-Fi hotspot?
 28. jak vypnout reklamy v MIUI 14?
 29. Zamykací obrazovka a její nastavení
 30. Zkuste ovládat mobil gesty jako iPhone
 31. Jak přes kabel přenést fotografie do počítače
 32. Jak vyzvednout zásilku ze Z-BOXu Zásilkovny
 33. Co dělat, když nejde instalovat či aktualizovat aplikace?
 34. Jak odemykat mobil otiskem prstu či obličejem?
 35. Co prozrazují písmena za číslem verze o vašem telefonu?
 36. Jak změnit prostředí pomocí aplikace Témata?
 37. Jak k telefonu připojit bezdrátový reproduktor?
 38. Jak nahrávat telefonní hovory?
 39. Duální aplikace – jak je nastavit a používat?
 40. Jak na nahrávání obrazovky?
 41. Jak nahlásit problém či námět na zlepšení?
 42. Jak najít ztracený či odcizený telefon?
 43. Proč neukládat kontakty na SIM kartu?
 44. Co když mobil startuje do MIUI Recovery?
 45. K čemu je dobré rozšíření operační paměti?
 46. Jak na aktualizace aplikací a systému?
 47. Jak řešit, že se nejde dovolat na jedno číslo?

To je prozatím vše. Další díly našeho seriálu MIUI 14 – tipy a triky budou přibývat (téměř) každé úterý. Pokud tedy chcete ovládnout svůj telefon do sebemenších detailů, sledujte náš blog! Na příští pokračování se můžete těšit za týden, tedy v úterý 7. března.

Využíváte na svém telefonu možnost nahrávání telefonních hovorů?

Apple AirPonds Pro 2

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

20 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Jaro_T
Jaro_T
1 rok před

Dobrý deň, bohužiaľ musím konštatovať, že v mojom Xiaomi 12X som v MIUI 13 nemal a ani teraz po aktualizácii na MIUI 14 nemám nahrávanie hovorov. Verzia MIUI je 14.0.1.0.TLDEUXM. Aplikáciu telefón od Googlu mam aktuálnu.

Pavol
Pavol
1 rok před

Poco X3 pro nefunguje nahrávanie hovorov.

Alldo
Alldo
1 rok před

Možnost nahrání hovoru oceňuji, hodí se pro mnoho situací. Škoda že nelze nahrávat automaticky. Upozornění před nahráváním část volajících považuje z neznámých důvodů za urážku.

Milan
Milan
1 rok před

Redmi Note 10 Pro, MIUI Global 14.0.1 (14.0.1.0, TKFEUXM), Android 13 TKQ1.221013.002, nahrávanie cez True Phone funguje, ako som ho popisoval pri predch. verzii, vrátane spôsobu a špecifík.

Čučkin
Čučkin
1 rok před

U některých telefonů Poco je nahrávání hovorů poněkud zvláštní. Tlacitko nahrávání před hovorem tam je, když se uskuteční hovor, tak vám zmizí a musíte přetáhnout obrazovku vlevo a tam se vam ikonka nahrávání objeví.

Darei
Darei
1 rok před

Nahravanie hovoriv napriklad na SK nefunguje (Orange operator) ale akonahle pridem do CH (Sunrise) tak moznost nahravania mam. Ked sa opat vratim na SK, tak volbu v telefone mam, ale dostanem hlasku, ze nahravanie v danom regione nie je podporovane.

Darei
Darei
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

SKAEUXM, kupovany z distribucie na SK, nie od operatora.

Darei
Darei
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

mozerm skusit

Patrik Píchal
Patrik Píchal
1 rok před

Já začal používat aplikaci True phone kvůli rozsvěcujícímu se displeji a neustálému vypínání mikrofonu uchem a tato apka má neskutečný rozsah nastavení včetně nahrávání hovorů.

Jirka
Jirka
17 dní před

Zdravím. Dnes jsem nainstaloval free verzi Call Recorder – Cube ACR se vším všudy a hlavně přesně podle pokynů a hlásím, že vše perfektně funguje, jako dřív u Xiaomi dialeru 👍. Telefon Redmi Note 13 Pro 5G

20
0
Napište nám svůj komentář!x