Redmi note 9 focení

Xiaomi poradnaKategorie dotazu: Redmi NoteRedmi note 9 focení
Hana zeptal se před 2 týdny

Dobrý den, od ledna mám nový telefon Redmi note 9. Těšila jsem se na parádní fotky. Ovšem mám hrozně problém vyfotit něco z blízka (třeba i nějakého brouka, atd.). Když si něco přiblížím, tak je to v hrozné kvalitě. Připadne mi, že se mi to zaměří třeba i na okolí okolo, ale ne na hlavní předmět fotky. Přikládám nějaké ukázky. Potřebovala bych poradit, jak správně foťák nastavit nebo zda je chyba někde jinde a je potřeba telefon reklamovat? Také mě začíná v poslední době dost trápit to, že se telefon najednou sekne a nejde na obrazovce cokoliv udělat, Jakoby zamrzl. Po nějaké době se rozjede a funguje dál. Čím to může být? Děkuji https://postimg.cc/gallery/CzM3SNv

3 Odpovědi
Karel Kilián Personál odpověděl před 2 týdny

Dobrý den,
Redmi Note 9 jsem recenzoval a hodnotil jsem ho takto: „Za jasného světla lze pořídit poměrně dobré fotografie, vyznačující se realistickým podáním barev a relativně slušným zachycením detailů. Nemohli jsme si ale nevšimnout menšího dynamického rozsahu a očividného sklonu k přepalování. Občas také docházelo k problémům s ostřením.
S klesajícím osvětlením postupně degraduje i kvalita fotek. Šum se sice drží na přijatelné úrovni, avšak dochází ke ztrátě detailů a rozpíjení hran, takže objekty na fotkách mohou působit dojmem, jako by byly namalované štětcem. Situaci lze mírně vylepšit použitím nočního režimu, který lehce projasní scénu, ztracené detaily však nevykompenzuje, takže zázraky od něj nečekejte.“
Na fotky brouků doporučuji přepnout na makro fotoaparát. Ten má sice rozlišení jen 2 Mpx, ale určitě vezme detaily lépe než hlavní foťák.
Každopádně od telefonu s cenou začínající na 4000 korunách opravdu nelze čekat „parádní fotky“. Samozřejmě každý máme jiné nároky – někomu to, jak fotí Redmi Note 9, může naprosto stačit. Opravdu kvalitní fotky ale nabídnou až telefony čtyřikrát, pětkrát i vícekrát dražší.
Pokud jste telefon kupovala přes e-shop. můžete ho v případě nespokojenosti vrátit do 14 dnů, a to i bez uvedení důvodu.
Co se týká zamrzání: v takovém případě bych jako první doporučil provést zálohu dat. Následně udělejte obnovu zařízení do továrního nastavení, čímž telefon dostanete do stavu, jako byste ho právě rozbalila z krabičky. Pokud se jednalo o softwarovou závadu, měl by problém zmizet.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Hana odpověděl před 2 týdny

Děkuji. Jak jsem psala telefon mám od ledna. Jinak kamarádka má taky takový telefon, a její fotky jsou krásné i s detailem. Nečekala jsem zázraky, ale ne že to bude fotit tak jak to fotí viz fotky co jsem posílala. To mi vyfotil lépe i můj předešlý telefon huawei p9lite. Režim makro jsem tam nikde ale nenašla. Můžete mi prosím poradit, kde jej v telefonu naleznu?

Karel Kilián Personál odpověděl před 2 týdny

Dobrý den,
ty Vaše fotky jsou focené v interiéru, kde není tolik světla. Zkuste porovnat kamarádky fotky pořízené za stejných podmínek. Jsem si jistý, že výsledky budou stejné, protože v Redmi Note 9 je stále stejná optika i snímač.
Makro fotoaparát můžete aktivovat tak, že v aplikaci Fotoaparát klepnete na tři čárky v levém horním rohu a zvolíte Makro.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Vaše odpověď

12 + 6 =

Xiaomi Mi 11