Recenze Redmi Note 9: skvělá výdrž, velký displej a čip MediaTek Helio

Devátá řada telefonů Redmi Note sestává ze tří modelů. Dva z nich – Redmi Note 9S a Redmi Note 9 Pro – nabízejí prakticky identické parametry, zatímco Redmi Note 9 se poměrně zásadně liší. Jaký je telefon, který čínský výrobce postavil na čipu MediaTek Helio? Na to vám odpoví naše podrobná česká recenze Redmi Note 9.

Recenze Redmi Note 9: skvělá výdrž, velký displej a čip MediaTek Helio
Recenze Redmi Note 9: skvělá výdrž, velký displej a čip MediaTek Helio

Obsah recenze

Recenze Redmi Note 9 začíná rozbalováním

Čím jiným by měla začít recenze telefonu, než jeho rozbalením? Redmi Note 9 přichází v klasické bílé krabičce, na jejíž horní hraně je vyobrazen jednou zepředu a dvakrát zezadu. Po stranách se pak několikrát opakuje nápis Redmi Note 9. Štítek na kratší hraně nám prozradil, že budeme testovat slabší verzi se 3 GB RAM a 64 GB interní paměti.

Redmi Note 9 přichází v klasické bílé krabičce
Redmi Note 9 přichází v klasické bílé krabičce

Po odklopení víka na nás vykoukla papírová pošetka, která plní ochrannou roli při transportu. Najdete v ní dokumentaci, prostředek na otevření šuplíčku pro SIM karty a poloprůhledný černý silikonový obal. V případě nákupu na našem e-shopu můžete počítat také s lokalizovanou stručnou příručkou a malým dárkem, který nebudeme prozrazovat.

Recenze Redmi Note 9 začíná rozbalováním
Recenze Redmi Note 9 začíná rozbalováním

Níže se už nachází očekávaný telefon Redmi Note 9, který je ze všech stran obalen transportní fólií. Její přední stranu výrobce využil k propagaci hlavních vlastností tohoto modelu, kterými jsou:

 • 48Mpx hlavní fotoaparát, využívající umělou inteligenci
 • 13Mpx přední foťák umístěný v „průstřelu“ obrazovky
 • Baterie s kapacitou 5020 mAh a podporou 18wattového nabíjení
 • 6,53″ obrazovka s rozlišením Full HD+ a ochranným tvrzeným sklem Corning Gorilla Glass 5.
 • Výkonný procesor MediaTek Helio G85, vyráběný 12nm procesem
Základní parametry telefonu Redmi Note 9
Základní parametry telefonu Redmi Note 9

Nabíječka

V nejnižším „patře“ krabičky jsme našli metr dlouhý napájecí/datový kabel bílé barvy s konektory USB-A a USB-C na koncích. Kromě nabíjení ho lze použít také k připojení telefonu k počítači a k přenosu dat – podrobně jsme se tomuto tématu věnovali ve článku MIUI 10 – tipy a triky: jak připojit telefon kabelem k počítači?.

Obsah balení telefonu Redmi Note 9
Obsah balení telefonu Redmi Note 9

Součástí je také nabíjecí adaptér MDY-11-EP s maximálním výkonem 22,5 wattů, což znamená, že s ním plně využijete deklarovanou podporu 18W rychlého nabíjení. Samotný adaptér podporuje několik režimů rychlého nabíjení: 5 V @ 3 A/9 V @ 2,23 A/12 V @ 1,67 A/10 V @ 2,25 A.

22,5W nabíječka
22,5W nabíječka

Redmi Note 9 zepředu

Z fyzického hlediska je Redmi Note 9 proti svým dvěma sourozencům o něco menší a lehčí. Jeho rozměry jsou 162,3 × 77,2 × 8,9 milimetrů a váží relativně příjemných 199 gramů. Telefon je dobře vyvážený, díky čemuž se s ním pohodlně manipuluje i jednou rukou.

Xiaomi Mi 11
Redmi Note 9 v ochranné fólii
Redmi Note 9 v ochranné fólii

Největší část přední strany zabírá logicky obrazovka s úhlopříčkou 6,53″, pokrývající 83,5 % čelní plochy. Rámečky kolem ní jsou relativně malé, s ohledem na dnešní poměry si je dovolíme označit jako průměrné.

Největší část přední strany zabírá logicky obrazovka
Největší část přední strany zabírá logicky obrazovka

V levém horním rohu najdeme v průstřelu umístěný přední fotoaparát s rozlišením 13 Mpx. Horní hrana pak kromě reproduktoru skrývá také rafinovaně ukryté senzory okolního světla (stará se o řízení úrovně podsvětlení) a přiblížení (zajišťuje deaktivaci obrazovky při přiložení telefonu k uchu).

Fotoaparát v průstřelu
Fotoaparát v průstřelu

Pro mnohé bude minusem skutečnost, že Redmi Note 9 není vybaven notifikační LED. Protože obrazovka typu IPS LCD neumožňuje použití ambientního displeje („Always on Display“), umí tento model upozorňovat na nové zprávy pouze zvukem, což je docela nepraktické.

Redmi Note 9 zezadu

Zadní strana námi testované šedé varianty je „zakaleně lesklá“, což si nejlépe představíte při pohledu na fotografii. Hladký povrch velmi ochotně zachytává otisky prstů a poměrně dost klouže v ruce, proto jsme s povděkem využili přiložený silikonový obal.

Zadní strana Redmi Note 9
Zadní strana Redmi Note 9

V případě tohoto modelu není zadní strana chráněna odolným sklem Corning Gorilla Glass, což je další důvod, proč používat obal. Ve spodní části je logo výrobce a ikonky CE a odpadkového koše, vyžadované Evropskou unií.

Vyčnívající modul fotoaparátů
Vyčnívající modul fotoaparátů

Symetricky uprostřed horní části je modul fotoaparátu, sestávající ze čtyř čoček rozestavěných do čtverce. Napravo od nich je přisvětlovací LED blesk, pod fotografickým modulem pak najdeme čtečku otisků prstů. Toto umístění nevnímáme jako úplně praktické, protože při pokusech odemykání snadno dojde zapatlání optiky.

Hrany Redmi Note 9

Recenze Redmi Note 9
Recenze Redmi Note 9

Na hranách telefonu Redmi Note 9 nenajdeme nic neobvyklého, nicméně pojďme si je projít, ať víte, co od tohoto mobilu čekat. Začněme na horní hraně, kde jsou k vidění dvě štěrbiny. V té menší je sekundární mikrofon, starající se o odfiltrování okolního hluku během telefonních hovorů. Ta větší je infračervený vysílač, díky kterému lze telefon používat jako dálkový ovladač domácí elektroniky.

Horní hrana Redmi Note 9
Horní hrana Redmi Note 9

Na levé hraně je šuplíček na karty. K jeho otevření budete potřebovat prostředek, který je součástí balení, nebo jiný špičatý předmět (např. jehlu). Do Redmi Note 9 můžete nainstalovat současně dvě SIM formátu nanoSIM a jednu paměťovou kartu typu microSD. Nebudete se tedy muset rozhodovat, zda více potřebujete rozšíření úložiště, nebo služby dvou operátorů.

Xiaomi Mi Band 5
Levá hrana Redmi Note 9
Levá hrana Redmi Note 9

Na spodní hraně je první zleva klasický konektor pro připojení drátových sluchátek. Následuje primární mikrofon a konektor USB-C pro nabíjení, respektive připojení telefonu k počítači. Vpravo se pod mřížkou skrývá hlasitý reproduktor.

Spodní hrana Redmi Note 9
Spodní hrana Redmi Note 9

Konečně na pravé hraně je tlačítko pro zapnutí/vypnutí telefonu, respektive rozsvícení/zhasnutí obrazovky. Nad ním je pak klasické „dvoutlačítko“ pro nastavení hlasitosti. Všechna tlačítka jsou plastová, během hovoru jsou v dosahu palce a mají jistý stisk s jasnou odezvou.

Pravá hrana Redmi Note 9
Pravá hrana Redmi Note 9

Obrazovka Redmi Note 9

Jedním z typických rysů modelové řady Redmi Note je velká obrazovka. Platí to i pro devátou generaci, kde verze bez přídomků nabízí IPS LCD displej s úhlopříčkou 6,53″ a rozlišením 2340 × 1080 obrazových bodů. Z toho plyne poměr stran 19,5:9 a jemnost velmi pěkných 395 ppi.

6,53palcová IPS LCD obrazovka
6,53palcová IPS LCD obrazovka

Pozitivní vlastností LCD obrazovek je příjemné a poměrně realistické podání barev. Černá zde však není tak černá jako na AMOLEDech a logicky nižší je i kontrastní poměr, který je v tomto případě 1500:1. Díky maximálnímu jasu 450 nitů je i na přímém slunci obraz poměrně dobře čitelný.

Informace z aplikace Display Tester
Informace z aplikace Display Tester

Obrazovka je chráněna odolným tvrzeným sklem Corning Gorilla Glass 5 a telefon je opatřen nano povlakem, který by ho měl chránit před kapkami vody. Pozitivem je certifikace TÜV Rheinland, která by měla zaručovat snížené vyzařování modrého světla. Překvapila nás také z výroby nalepená ochranná fólie.

Obrazovka je chráněna odolným tvrzeným sklem Corning Gorilla Glass 5
Obrazovka je chráněna odolným tvrzeným sklem Corning Gorilla Glass 5

Čtečka otisků prstů

Redmi Note 9čtečku otisků prstů na zadní straně pod čtvercovým modulem fotoaparátu. Jedná se o konzervativní řešení, typické spíše pro levné telefony, jež má své příznivce i odpůrce (my sami se řadíme spíše ke druhé skupině).

Čtečka otisků prstů pod fotoaparáty
Čtečka otisků prstů pod fotoaparáty

Nejlépe tato čtečka funguje při odemykání ukazováčkem, kterým současně s tím podepřete telefon při jeho uchopení. Rozpoznávání fungovalo dobře a telefon se odemykal během zlomku sekundy. Mírně vlhké prsty však čtečka občas odmítala.

Chytrý telefon Xiaomi Mi 11 Lite

Odemykání obličejem

Redmi Note 9 má v levém horním rohu obrazovky průstřel, ve kterém sídlí 13Mpx fotoaparát. Kromě pořizování selfies a videohovory ho lze použít také pro odemykání telefonu obličejem. Stačí si tuto možnost nastavit v Nastavení-Heslo a zabezpečení-Odemknutí pomocí tváře. Podrobně jsme se tomuto tématu věnovali ve článku MIUI 11 – tipy a triky: odemykání otiskem prstu a pomocí tváře.

Přední fotoaparát v průstřelu
Přední fotoaparát v průstřelu

I s ohledem na kategorii, do níž tento telefon spadá, je jasné, že se nejedná o žádné trojrozměrné skenování, ale prosté porovnání uložené fotky s obličejem před předním obrazovkou. Ostatně telefon během nastavení výslovně upozorňuje, že tato metoda zabezpečení je méně bezpečná.

K odemknutí telefonu stačí stisknout tlačítko pro zapnutí/vypnutí telefonu, respektive rozsvícení/zhasnutí obrazovky. Rozpoznání je dílem okamžiku a v nastavení lze určit, aby systém rovnou přešel na domovskou obrazovku, což například iPhony neumí.

Hardwarová výbava

Zatímco telefony Redmi Note 9S a Redmi Note 9 Pro vsadily na procesor od Qualcommu, Redmi Note 9 jde jinou cestou a v jeho útrobách tepe čip MediaTek. Konkrétně se jedná o osmijádrový Helio G85 s maximální taktovací frekvencí až 2,0 GHz.

Osmijádrový MediaTek Helio G85 s maximální taktovací frekvencí až 2,0 GHz
Osmijádrový MediaTek Helio G85 s maximální taktovací frekvencí až 2,0 GHz

Jde o relativní novinku, představenou v květnu tohoto roku. Čip se skládá ze dvou výkonnějších jader Cortex-A75 a šesti úsporných Cortex-A55 s maximem na 1,8 GHz. Procesor je vyráběn pomocí starší 12nm technologie.

Náročnější grafiku zajišťuje akcelerátor Arm Mali-G52 MC2 s maximální taktovací frekvencí 1,0 GHz. S herním výkonem vypomáhá technologie MediaTek HyperEngine, která spravuje CPU a GPU a měla by nabídnout nejen vyšší výkon v náročnějších scénách, ale také menší spotřebu elektrické energie.

Náročnější grafiku zajišťuje akcelerátor Arm Mali-G52 MC2
Náročnější grafiku zajišťuje akcelerátor Arm Mali-G52 MC2

Z hlediska další hardwarové výbavy je tento telefon k dispozici ve dvou variantách. Pro méně náročné je určena námi testovaná levnější kombinace 3 GB RAM a 64 GB interní paměti. O stupínek výše je pak verze se 4 GB operační paměti a 128GB úložištěm. Paměť lze rozšířit pomocí paměťové karty microSD, pro kterou má Redmi Note 9 dedikovaný slot.

Benchmarky

Pochopitelně nás velice zajímalo, jak si Redmi Note 9 s procesorem Helio povede ve srovnání se svými sourozenci, postavenými na Snapdragonu. Jedním ze způsobů, jak to zjistit, bylo porovnání výkonu v syntetických benchmarcích.

Poco X3

Počínaje touto recenzí měníme sestavu benchmarků – vypouštíme starý GeekBench 4 a nahrazujeme ho herně orientovaným 3DMarkem. Věříme, že tuto změnu přijmete kladně. Jako obvykle zdůrazňujeme, že benchmarky nejsou odrazem toho, jak se telefon chová v reálných podmínkách, nicméně mohou mnohé napovědět. Přinejmenším ukazují, kam se z hlediska poskytovaného výkonu řadí.

Všechny testy provádíme jednotnou metodikou, kdy nejprve restartujeme telefon, poté postupně provedeme pět měření. Nejlepší a nejhorší výsledek škrtáme, ze zbylých tří následně počítáme průměrnou hodnotu.

AnTuTu Benchmark

Tradičně testujeme telefony v AnTuTu Benchmarku, který porovnává jejich výkony v oblasti procesoru, grafiky, paměti a uživatelské zkušenosti. Výsledkem je skóre, které slouží ke komplexnímu porovnání dvou a více zařízení.

V případě Redmi Note 9 jsme naměřili výsledek 190 294 bodů, což je citelně méně než v případě modelů s procesory Qualcomm. Redmi Note 9 vykázal o 30 % slabší výsledek ve srovnání s Redmi Note 9S a o 31 % v porovnání s Redmi Note 9 Pro.

 • Xiaomi Mi 10 Pro – 578 760 bodů
 • Xiaomi Mi 9 – 369 007 bodů
 • Xiaomi Mi 9T Pro – 364 613 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 3 – 291 601 bodů
 • Xiaomi Black Shark – 287 239 bodů
 • Xiaomi Mi 8 Pro – 284 509 bodů
 • Redmi Note 8 Pro – 281 687 bodů
 • Redmi Note 9 Pro – 277 003 bodů
 • Redmi Note 9S – 273 766 bodů
 • Xiaomi Mi Note 10 Lite – 265 341 bodů
 • Xiaomi Mi 8 – 264 539 bodů
 • Xiaomi Mi Note 10 – 256 276 bodů
 • Poco F1 – 253 804 bodů
 • Xiaomi Mi 9T (Redmi K20) – 212 218 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 2s – 199 145 bodů
 • Redmi Note 9 – 190 294 bodů
 • Xiaomi Mi 9 SE – 178 763 bodů
 • Redmi Note 7 – 142 842 bodů
 • Xiaomi Mi A3 – 139 876 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 6 Pro – 116 233 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 5 – 115 687 bodů
 • Redmi 8 – 93 721 bodů
 • Xiaomi Mi Play – 87 930 bodů
 • Xiaomi Redmi 6 – 75 636 bodů
 • Redmi 7A – 73 289 bodů
 • Xiaomi Redmi 5 – 70 063 bodů

Geekbench 5

Letos jsme do našich recenzí zařadili novější verzi benchmarku Geekbench 5. Výsledky zatím můžeme srovnávat jen s několika modely, avšak poměrně zásadní je, že jsme v minulosti změřili jak Redmi Note 9S, tak i Redmi Note 9 Pro.

V testech s jedním jádrem získal Redmi Note 9 342 bodů, což je o 39 % méně ve srovnání s Redmi Note 9 Pro a o 40 % slabší než Redmi Note 9S. V benchmarku s více jádry dosáhl Redmi Note 9 výsledku 1154 bodů, tj. o 34 % slabšího ve srovnání s Redmi Note 9S i Redmi Note 9 Pro.

Výsledky testů s jedním jádrem

Výsledky testů s více jádry

3DMark

Redmi 9

Benchmark 3DMark se bohužel na telefonu Redmi Note 9 nepodařilo ani přes opakované snahy spustit.

AI Benchmark

V portfoliu benchmarků máme také AI Benchmark, zaměřující se na měření výkonu v oblasti umělé inteligence. Tento obor zaznamenává na telefonech velký rozmach a například na zařízeních Xiaomi hraje významnou roli při automatickém nastavení fotoaparátu během pořizování snímku a následném zpracování.

V tomto směru Redmi Note 9 příliš nezabodoval a zůstal hluboko za svými sourozenci. Patrně se u MediaTeku věnují umělé inteligenci v menší míře než u Qualcommu – proti Redmi Note 9 Pro je výsledek o 59 % slabší.

 • Xiaomi Mi 10 Pro – 32 754 bodů
 • Xiaomi Mi 9T Pro – 26 820 bodů
 • Xiaomi Mi 9 – 23 276 bodů
 • Redmi Note 9 Pro – 19 733 bodů
 • Xiaomi Mi Note 10 Lite – 15 945 bodů
 • Redmi Note 9S – 15 528 bodů
 • Xiaomi Mi Note 10 – 14 499 bodů
 • Xiaomi Mi 9T – 13 777 bodů
 • Redmi Note 8 Pro – 12 961 bodů
 • Xiaomi Mi A3 – 8 122 bodů
 • Redmi Note 9 – 8000 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 3 – 7067 bodů
 • Xiaomi Mi 8 Pro – 4066 bodů
 • Redmi Note 7 – 3408 bodů
 • Redmi 8 – 2497 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 2s – 1157 bodů
 • Xiaomi Black Shark – 1113 bodů
 • Poco F1 – 862 bodů
 • Xiaomi Mi 8 – 783 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 6 Pro – 661 bodů

Komunikace

V našem českém i slovenském e-shopu prodáváme evropskou variantu Redmi Note 9, což v praxi znamená, že telefon podporuje všechny frekvence používané našimi operátory. Rychlá data 4G LTE tak budete mít všude, kde jsou aktuálně dostupná.

Telefon má dedikované sloty pro SIM a paměťové karty. Díky tomu do něj můžete nainstalovat současně dvě SIM kary formátu nanoSIM a jednu paměťovou kartu microSD. Jako výchozí (pro mobilní data) lze nastavit SIM v prvním i druhém slotu.

Telefon Redmi Note 9
Telefon Redmi Note 9

Telefon oficiálně podporuje následující pásma:

 • GSM: B2/3/5/8
 • WCDMA: B1/2/4/5/8
 • FDD-LTE: B1/2/3/4/5/7/8/20/28
 • TDD-LTE: B38/40/41(2535-2655MHz)

S telefonem jsme se během testování pohybovali jak ve velkých městech, tak i v odlehlých příhraničních oblastech. Nezaznamenali jsme žádné problémy se signálem – hovory i data fungovaly tak, jako na jakémkoli jiném telefonu v daném místě.

Konektivita

Z hlediska konektivity začněme Wi-Fi, kterou Redmi Note 9 podporuje na frekvencích 2,4 i 5,0 GHz. Telefon zvládá protokoly 802.11a/b/g/n/ac a nechybí ani tradiční funkce Wi-Fi Direct, Wi-Fi Display či Wi-Fi hotspot.

Pro komunikaci s dalšími zařízeními, jako jsou například chytré hodinky, náramky, sluchátka, reproduktory a další příslušenství podporuje tento model Bluetooth 5.0. Tato verze by měla vynikat zvýšenou stabilitou a menší energetickou náročností. V praxi jsme otestovali připojení chytrého náramku a bezdrátového reproduktoru – v obou případech vše proběhlo bez sebemenších problémů.

Zásadní otázkou bylo v případě Redmi Note 9, zda bude podporovat NFC. V tomto směru pro vás máme dobrou zprávu: verze, kterou prodáváme v našich e-shopech, NFC skutečně podporuje! Telefon lze díky tomu (mimo jiné) použít pro bezkontaktní placení. Stačí do aplikace Google Pay zadat jednu nebo více platebních karet a nebudete muset nosit klasickou kartu. I tuto funkci jsme otestovali v praxi a můžeme konstatovat, že funguje. Podrobnosti o tom, jak poznat telefon s a bez NFC najdete ve článku Některé verze Redmi Note 9 nemají NFC. Jak je poznat?

Na horní hraně telefonu je připraven infračervený vysílač, díky kterému je možné tento mobil používat jako dálkové ovládání domácí elektroniky. Stačí v aplikaci Mi Ovladač nastavit typ přístroje, značku a konkrétní model, provést úvodní nastavení a následně můžete dané zařízení ovládat přímo z telefonu. Škoda jen, že v nabídce chybí celá řada u nás běžných značek (například Rohnson).

Telefon je dále vybaven těmito snímači a senzory:

 • Senzor přiblížení
 • Snímač okolního světla
 • Senzor zrychlení
 • Gyroskop
 • Digitální kompas

Určování polohy

Stejně, jako u modelů Redmi Note 9S a Redmi Note 9 Pro, deklaruje výrobce v oficiální specifikaci podporu čtyř satelitních pozičních systémů. Kromě amerického GPS má telefon zvládat také evropské Galileo, ruský GLONASS a čínské Beidou.

Po rozbalení test aplikací GPSTest prozradil, že telefon nevidí satelity Galileo. Stejný problém zjistili i recenzenti ze zahraničních webů a stěžují si na něj i někteří uživatelé. Po jedné z obdržených aktualizací však začal Redmi Note 9 satelity Galileo vidět, takže jsme mohli využít plný potenciál podporovaných sítí.

Celkové dojmy z určování polohy jsou poměrně dobré – po aktualizaci nacházel telefon svou pozici prakticky okamžitě a následně ji průběžně aktualizoval a neztrácel. Průměrná přesnost se pohybovala kolem pěti metrů, což lze označit za očekávaný výsledek. Sjetí z naplánované trasy bylo detekováno velice rychle a následně došlo k přepočtu.

Praktické testy

Testovali jsme automobilovou a pěší navigaci v aplikacích Waze, MapFactor Navigator, Mapy.cz a Mapy Google. Ve všech případech fungovalo určování polohy bez potíží, nezaznamenali jsme problémy ani v navigaci Waze, se kterou měly telefony Redmi Note 9 Pro a Redmi Note 9S občas potíže.

Samozřejmě jsme Redmi Note 9 vyzkoušeli také při volnočasových aktivitách. Ve fitness aplikaci Runkeeper poprvé došlo při běhu na pozadí k jejímu ukončení, takže nebyl pořízen záznam absolvované trasy. Naštěstí v tomto směru pomohl náš tip MIUI 11 – tipy a triky: jak zamezit ukončování aplikací systémem? a pak už vše fungovalo, jak má.

Vyzkoušeli jsme také geocaching, kde je potřeba řádově vyšší přesnost než v případě automobilové navigace. V tomto směru hodnotíme telefon jako lepší průměr – rozhodně nijak nezaostával za ostatními, ale ani je nijak nepřevyšoval.

Baterie a výdrž na jedno nabití

Velkou otázkou bylo, jak si povede telefon s relativně velkou baterií a méně výkonným hardwarem. Tato kombinace naznačovala, že by několikadenní výdrž nemusela být větším problémem, což se také nakonec potvrdilo.

Redmi Note 9 je napájen lithium-iontovo-polymerovou baterií s velice pěknou kapacitou 5020 mAh. Ta je uživatelsky nevyměnitelná, což je však dnes zavedeným standardem. Naprosto stejnou baterií jsou osazeny i modely 9S a 9 Pro.

Redmi Note 9 je napájen lithium-iontovo-polymerovou baterií s velice pěknou kapacitou 5020 mAh
Redmi Note 9 je napájen lithium-iontovo-polymerovou baterií s velice pěknou kapacitou 5020 mAh

Při umírněnějším používání není problém dosáhnout třídenní výdrže. Během této doby jsme telefon používali k navigaci, telefonovali jsme z něj a četli si na něm zprávy a novinky ze sociálních sítí. Poslední zbytky baterie jsme pak vyždímali provedením benchmarků.

Rychlé nabíjení
Rychlé nabíjení

Ukázaly se ale nevýhody 12nm výrobního procesu ve srovnání s 8nm procesem Qualcommu Snapdragon 720G – v zátěži byl Redmi Note 9 o něco „žravější“ než jeho dva sourozenci. V klidovém stavu však se zapnutými synchronizacemi mobil spotřebovával jen cca 0,4 % baterie za hodinu.

Redmi Note 9 nabízí rychlé nabíjení výkonem 18 wattů, přičemž v balení najdete 22,5wattovou nabíječku. Nabíjení z nuly na sto procent trvá zhruba 2,5 hodiny. Jakožto model střední třídy však tento telefon nepodporuje bezdrátové nabíjení.

5020mAh baterie s 18W rychlým nabíjením
5020mAh baterie s 18W rychlým nabíjením

Fotoaparát

Redmi Note 9 je vybaven celkem pěti fotoaparáty – jeden je umístěn v průstřelu v levém horním rohu obrazovky, další čtyři jsou pak ve čtvercovém modulu na zadní straně, kde jim sekunduje LED blesk. Jedním z taháků tohoto modelu je hlavní 48Mpx snímač.

Čtyři fotoaparáty jsou ve čtvercovém modulu na zadní straně
Čtyři fotoaparáty jsou ve čtvercovém modulu na zadní straně

Podívejme se nyní na všechny fotoaparáty ve stručném přehledu:

 • 48 Mpx – hlavní foťák skládá čtyři body snímače do jednoho bodu obrázku, má úhel záběru 79,4 stupňů a světelnost f/1,79.
 • 8 Mpx – širokoúhlý fotoaparát s úhlem záběru 118 stupňů a světelností f/2,2.
 • 2 Mpx – makro fotoaparát schopný ostřit na vzdálenost 2 až 10 centimetrů se světelností f/2,4.
 • 2 Mpx – hloubkový snímač pro pořizování fotek s rozmazaným pozadím se světelností f/2,4.
 • 13 Mpx – přední fotoaparát s úhlem záběru 74 stupňů a světelností f/2,25.
Plná fotografická výbava
Plná fotografická výbava

Aplikace Fotoaparát

Xiaomi vybavuje své telefony vlastní aplikací Fotoaparát. Ta je v Redmi Note 9 přítomna ve verzi 3.0.200116 a nabízí prakticky vše, co můžete potřebovat pro pořizování snímků a natáčení videí, včetně celé řady režimů.

Přes tlačítka po levé straně lze vstoupit do nastavení a dále zapnout a vypnout funkce, jako je zkrášlování, umělá inteligence, režim HDR a blesk. V kontextové nabídce je k dispozici efekt rozostření, časovač, nastavení poměru stran fotografií (4:3, 16:9 a 1:1), přepnutí do režimu makro, zobrazení mřížky a vodováhy či funkce Google Lens.

Po pravé straně jsou tři tlačítka: přepínání mezi předním a zadním fotoaparátem, spoušť a náhled poslední pořízené fotky, sloužící jako zkratka pro vstup do galerie. Dále je zde přepínač režimů – volit můžete z následujících možností:

 • Fotografie
 • 48M
 • Portrét
 • Noc
 • Panorama
 • PRO
 • Video
 • Krátké video
 • Zpomalení

Jak fotí Redmi Note 9?

Hlavní 48Mpx snímač skládá čtyři body do jednoho bodu obrázku, čímž vznikají fotografie o rozměrech 4000 × 3000 obrazových bodů. tedy 12 Mpx. Smyslem tohoto počínání je snaha o zachycení co největšího množství detailů. Fotit lze i v nativním rozlišení 48 Mpx (8000 × 6000 obrazových bodů), nicméně postrádá to smysl – kromě obludně velkých obrázků vyniknou všechny nedostatky snímače v čele se zvýšeným šumem.

Za jasného světla lze pořídit poměrně dobré fotografie, vyznačující se realistickým podáním barev a relativně slušným zachycením detailů. Nemohli jsme si ale nevšimnout menšího dynamického rozsahu a očividného sklonu k přepalování. Občas také docházelo k problémům s ostřením.

S klesajícím osvětlením postupně degraduje i kvalita fotek. Šum se sice drží na přijatelné úrovni, avšak dochází ke ztrátě detailů a rozpíjení hran, takže objekty na fotkách mohou působit dojmem, jako by byly namalované štětcem. Situaci lze mírně vylepšit použitím nočního režimu, který lehce projasní scénu, ztracené detaily však nevykompenzuje, takže zázraky od něj nečekejte.

Detail noční fotky
Detail noční fotky

Širokoúhlý fotoaparát sice nabízí širší zorné pole, ale do značné míry horší úroveň zachycených detailů. Xiaomi v jeho případě implementovalo korekci, která zabraňuje zkreslení a výsledky působí poměrně přesvědčivým dojmem.

Náš pohled na kvalitu fotek

V tomto případě se musíme na výsledky dívat z perspektivy, že se jedná o zařízení s cenovkou pod pět tisíc korun. V této kategorii přeci jen nelze očekávat výsledky srovnatelné se čtyřikrát až pětkrát dražšími modely.

Fotky tedy budeme hodnotit jako „dobré“ – odpovídající dané cenové kategorii. Určitě se nebudete muset stydět je vystavit na sociálních sítích nebo vyvolat ve fotolabu. Machrovat s nimi před majiteli telefonů Google Pixel či iPhone ale asi nebude úplně adekvátní.

Umělou inteligenci, která by měla nastavovat parametry fotoaparátu dle fotografované scény, jsme měli po celou dobu testu vypnutou. V některých situacích, jako je například focení krajinek, podává barevně líbivé obrázky, nicméně v mnoha případech byla až příliš přemotivovaná a výsledky se vzdalovaly od reality.

Ukázkové fotky pořízené v rámci recenze Redmi Note 9

Podívejte se na ukázkové, nijak neupravované fotky, které jsme pořídili pro účely recenze Redmi Note 9. Všechny níže vystavené snímky v původním rozlišení bez jakýchkoli úprav si můžete stáhnout v jednom balíčku velkém 131 MB z Ulož.to.

 

Natáčení videa

Redmi Note 9 umí natáčet videa třemi objektivy – kromě hlavního také širokoúhlým a makro fotoaparátem. Nejvyšší podporované rozlišení je 1080p, telefon je také schopen natáčet zpomalená videa, ovšem pouze rychlostí 120 snímků za sekundu.

Podporovány jsou tyto režimy:

 • rozlišení 1080p při 30 snímcích za sekundu
 • rozlišení 720p při 30 snímcích za sekundu
 • zpomalené video v rozlišení 720p při 120 snímcích za sekundu

Jak natáčí Redmi Note 9?

Jak zaznělo výše – telefon je schopen natáčet v rozlišení maximálně 1080p – pro 4K by byl přeci jen potřeba vyšší výkon. Výsledná videa potěší poměrně přirozenými barvami, příjemným prokreslením detailů a přirozeně působící stabilizací obrazu.

Abychom však jen nechválili: v některých situacích je zjevná příliš rychlá změna vyvážení obrazu, projevující se probliknutím, případně občasné zmatené přeostřování, v jehož důsledku se obraz na několik okamžiků rozostří.

Pořízené video je ve formátu MPEG4 (H264) a nejvyšší možné rozlišení je 1920 × 1080 obrazových bodů při 30 snímcích za sekundu a datovém toku 20 Mb/s. Zvuk je monofonní ve formátu AAC s datovým tokem 128 kb/s a vzorkovací frekvencí 48 kHz. Jedna minuta videa v tomto režimu zabere přibližně 146 MB.

Ukázková videa pořízená v rámci recenze Redmi Note 9

Podívejte se na ukázková, nijak neupravovaná videa, která jsme pořídili pro účely recenze telefonu Redmi Note 9.

Zvuk

Zvuk obstarává jeden hlasitý reproduktor, umístěný pod mřížkou v pravé části spodní hrany telefonu. Jeho hlasitost označujeme jako dostatečnou – pokyny automobilové navigace byly dobře slyšitelné i v rušnějším prostředí při otevřených oknech.

Celkové podání odpovídá zařízení této třídy – zvuk je vyhovující s dobře prokreslenými středy a čistými výškami, basy jsou však spíše symbolické. V náročnějších pasážích má reproduktor sklony k mírné rezonanci. Na sledování videí na YouTube a sociálních sítích považujeme tento zvukový výstup za vyhovující.

Operační systém

Operačním systémem je MIUI 11 postavená na Androidu 10. Podle dosavadních zpráv by se tento model měl poměrně brzy dočkat aktualizace na MIUI 12 a později i Androidu 11. Během dva týdny trvajícího testování jsme dostali nejprve aktualizaci na verzi 11.0.4 s květnovými bezpečnostními záplatami, následně ještě na verzi 11.0.5 s červnovými opravami.

Součástí softwarové výbavy je aplikace Témata, jejímž prostřednictvím lze prakticky úplně změnit vzhled uživatelského prostředí. Součástí softwarové výbavy je několik desítek aplikací z dílny Google a Xiaomi.

Jako domovská obrazovka je připraven MIUI Launcher, kterému nechybí možnost přepnout z výchozího nastavení s ikonami na plochách na verzi s tradičnějším seznamem aplikací. Levou obrazovku obsadil namísto Aplikačního trezoru Google Discover s novinkami z vybraných médií.

Plynulost prostředí hodnotíme jako vcelku dobrou, byť objektivně musíme uznat, že se v některých situacích objevily menší prodlevy. Nejednalo se však o nic zásadního, co by nás u telefonu této cenové kategorie překvapilo.

Vlastní vylepšení

MIUI přináší proti čistému Androidu celou řadu změn a vylepšení. Jednou z nich je přepracovaný seznam posledních spuštěných aplikací, který má podobu dvou sloupců s vertikálním posouváním. Jakoukoli aplikaci lze ukončit jejím odsunutím do strany. Pod dlouhým podržením jsou připraveny funkce uzamknutí v paměti, vstup do nastavení a rozdělení obrazovky. Podrobně jsme se tomuto tématu věnovali ve článku MIUI 11 – tipy a triky: seznam posledních spuštěných aplikací.

Další změny se odehrály v oznamovací oblasti a panelu rychlého nastavení. Tlačítek, která si můžete umístit doslova na dosah prstu, jsou bezmála tři desítky. Chyběla nám jen možnost rychlého přepínání datové SIM karty. Součástí této sekce je také posuvník pro rychlé nastavení úrovně podsvětlení obrazovky a tlačítko pro vstup do nastavení.

Zcela jiné je také systémové nastavení, jež má svou vlastní strukturu a specifické grafické pojetí. Některé položky jsou tak trochu „zakopané“, nicméně naštěstí je k dispozici poměrně dobře fungující vyhledávání, které usnadňuje jejich nalezení.

Speciality MIUI

Grafická nadstavba MIUI přináší celou řadu vylepšení a vychytávek, které na telefonech jiných značek nenajdete. Kompletní seznam by vydal na několik článků, takže se v rámci recenze podíváme jen na několik z nich.

První je možnost přepnout telefon na ovládání gesty. Místo tří tlačítek v dolní navigační liště tak budete moci využívat k přepínání mezi aplikacemi a návratu na domovskou obrazovku gesta, která se až nápadně podobají gestům z iOS. Podrobně jsme se tomuto způsobu věnovali ve článku MIUI 11 – tipy a triky: ovládejte telefon gesty jako iPhone.

Další zajímavou funkcí je Druhý prostor. V kostce jde o to, že si na telefonu můžete založit sekundární profil, který je oddělen od výchozího, a přepnutí do něj je možné pouze po ověření. Oddělený a zabezpečený profilu využijete například v případě, kdy telefon půjčujete dětem či potřebujete oddělit soukromý a pracovní život. Podrobně jsme o této funkci psali ve článku MIUI 10 – tipy a triky: duální aplikace a druhý prostor.

Užitečné mohou být také Duální aplikace. Ty oceníte především v případech, kdy potřebujete používat nějaký program s více účty, ale aplikace to sama o sobě nepodporuje. V rámci duálních aplikací si tak vytvoříte „stínovou kopii“ daného programu, kterou lze používat s jiným účtem. Nutno podotknout, že ne všechny aplikace v tomto režimu fungují správně.

Předinstalované aplikace

Součástí základní „palubní“ výbavy je několik desítek aplikaci z dílny Google a Xiaomi. V Redmi Note 9 jich je přes čtyřicet a je především otázkou subjektivního pohledu, zda oceníte, že výrobce připravil programy, které by se vám mohly hodit, nebo budete jejich vysoký počet vnímat negativně.

Každopádně hned na začátek musíme upozornit, že Xiaomi od počátku letošního roku nahradilo v evropské a globální verzi své aplikace Telefon, Kontakty a Zprávy alternativními programy od Googlu. To samo o sobě není vysloveně špatně, nicméně budete se muset smířit s tím, že chybí některé funkce, jako je například nahrávání hovorů.

Základní sada

 • Galerie – základní, ale poměrně hodně propracovaná aplikace pro správu fotografií a obrázků. Nabízí několik pohledů, včetně možnosti třídit fotky do alb či automatická „inteligentní alba“ podle osob a míst. Její součástí je i jednoduchý editor, ve kterém lze aplikovat různé filtry, přidávat nálepky a texty či odstraňovat nežádoucí objekty.
 • Obchod Play – protože Redmi Note 9 prodáváme v našich e-shopech XM.cz a XM.sk v globální, respektive evropské verzi, jsou jeho součástí aplikace Google. Nemůže chybět oficiální repozitář aplikací Obchod Google Play, ze kterého můžete stahovat a instalovat programy. Kromě toho se také stará o jejich průběžnou aktualizaci.
 • Správce souborů – jednoduchá, ale poměrně pěkně zpracovaná aplikace pro správu souborů v telefonu. Svým pojetím připomíná Průzkumníka Windows a nabídne všechny funkce, jež byste mohli potřebovat (kopírování, přesouvání, mazání, vytváření složek, přejmenování, …), ale i pokročilejší možnosti, jako je například vytvoření FTP serveru pro bezdrátové připojení telefonu k počítači.

Základní aplikace

 • Hudba – základní hudební přehrávač, kterému nechybí nic podstatného, co byste od aplikace tohoto typu mohli potřebovat. Poradí si s písničkami v nejrůznějších zvukových formátech, podporuje seznamy skladeb, umožňuje přeskakování mezi písničkami a nechybí ani režim spánku, kdy se přehrávač po třiceti minutách automaticky ukončí.
 • Optimalizace – obecně se doporučuje do běhu systému Android příliš uživatelsky nezasahovat. V případě tohoto nástroje však můžete udělat výjimku – připravili ho přímo v Xiaomi na míru svým telefonům. Aplikace pomůže s odstraněním zbytečností, kontrolou zabezpečení či zvýšením rychlosti.
 • Témata – pomocí této aplikace můžete změnit uživatelské prostředí telefonu takřka k nepoznání. Xiaomi má podporu grafických témat dlouhodobě velmi dobře propracovanou a nabídka témat je poměrně široká, takže na své si přijde opravdu každý. Více o možnostech přizpůsobení najdete v našem článku MIUI 11 – tipy a triky: Témata aneb Kompletní změna vzhledu.
 • Čistič – jedná se o jednu sekci aplikace Optimalizace, která se stará o odstranění zbytečností. Po spuštěni zkontroluje situaci – vyhledá soubory mezipaměti, zastaralé soubory, instalační balíčky, zbytky a další zbytečnosti. Následně nabídne jejich odstranění, čímž by mělo dojít k uvolnění místa v interní paměti.

Hlavní aplikace

 • TelefonRedmi Note 9 používá jako aplikaci pro hovory Telefon od Googlu. Jedná se o základní program, poskytující všechny potřebné funkce, jako je vytáčení telefonních čísel či evidence historie volání. Proti aplikaci od Xiaomi, kterou jsme vídali ve starších modelech, však poměrně citelně chybí funkce nahrávání hovorů.
 • Zprávy – také v případě správy SMS a MMS se evropská i globální verze Redmi Note 9 spoléhá na řešení od Googlu. Jedná se o aplikaci, poskytující všechny základní funkce. Chválíme odstraňování diakritiky před odesláním a podporu doručenek. Pokud však chcete nějaké pokročilejší funkce, jako jsou různé tóny pro jednotlivé kontakty nebo možnost plánovat odeslání SMS, pak si budete muset nainstalovat nějakou alternativní aplikaci.
 • Chrome – webový prohlížeč z dílny Googlu je k dispozici i ve verzi pro Android a nutno říci, že funguje poměrně spolehlivě. Jeho silnou stránkou je synchronizace napříč zařízeními, funkce anonymního procházení, integrovaný překladač či automatické vyplňování formulářů a přihlašovacích údajů.
 • Fotoaparát – výchozí aplikaci pro pořizování snímků a natáčení videí si Xiaomi vytváří samo a nutno říci, že je to dobře. Program tak nabízí prakticky vše, co můžete potřebovat, s ohledem na výbavu telefonu. Velmi podrobně jsme se této aplikaci věnovali ve článku MIUI 11 – tipy a triky: základy ovládání aplikace Fotoaparát.

Další aplikace

 • Nastavení – do systémového nastavení se lze dostat několika cestami – jednou z nich je ikona Nastavení na domovské obrazovce. Xiaomi si tuto část upravilo podle svých představ – je tedy košatější, barevnější a nabízí širší možnosti než nastavení na telefonech s čistým Androidem. Pro snadnější orientaci je připraveno i poměrně funkční vyhledávání.
 • Mi Video – tuto aplikaci můžeme ve své podstatě označit jako „galerii videí“. Najdete v ní všechna videa nacházející se v telefonu a můžete s nimi dále pracovat. Pochopitelně nechybí přehrávání, podpora více zvukových stop či schopnost zobrazování titulků uložených v externím souboru.
 • Počasí – Xiaomi již několik let vybavuje své telefony aplikací s předpovědí počasí. Kromě aktuální situace zobrazuje výhled na dalších pět dnů dopředu. Nezatěžuje zbytečnými podrobnostmi ani vizuálními efekty – informace podává v přehledném a jednoduchém rozhraní. Data čerpá z renomovaného zdroje AccuWeather.
 • Poznámky – čínský výrobce nabízí také poznámkovou aplikaci. Můžete v ní ukládat psané, zvukové i kreslené poznámky a nutno uznat, že funguje docela dobře. Na druhou stranu má poměrně silného konkurenta v podobě Google Keep, jež nabízí podobné prostředí, ovládání i funkce, ke kterým přidává robustní synchronizaci mezi zařízeními.
 • Prohlížeč – kromě Chrome nabízí Xiaomi také svůj vlastní webový prohlížeč. Svou základní funkci – tedy zobrazování webových stránek – plní na jedničku a má několik zajímavých funkcí, jako je schopnost stahování videí ze sociálních sítí. Proti Chrome mu však poměrně citelně chybí synchronizace mezi více zařízeními.
 • Asistent – Google začíná tlačit výrobcům svého chytrého hlasového asistenta. V angličtině se jedná o docela šikovnou aplikaci, nicméně v češtině je zatím (a zejména po posledních aktualizacích) prakticky zcela nepoužitelný.

Aplikace Google

 • Google – tato aplikace funguje nejen jako vyhledávač, ale plní též roli agregátoru zpráv z řady lokálních informačních webů a zpravodajských serverů. Pokud chcete mít přehled o aktuálním dění, poskytne vám vše podstatné.
 • Gmail – výchozí mobilní aplikace e-mailové služby od Googlu disponuje na malém prostoru prakticky všemi funkcemi, jako její webová verze. Kromě účtů na Gmailu podporuje také práci s poštou na Exchange serverech a umí stahovat e-maily přes protokoly IMAP a POP3, takže ji můžete použít ke správě veškeré elektronické pošty.
 • Mapy – původně mapová aplikace se postupem času rozrostla v univerzálního pomocníka pro orientaci v prostoru. Poskytuje informace o firmách a podnicích, umí naplánovat trasu pro auto či pěšky a navigovat vás po ní prostřednictvím hlasových pokynů.
 • YouTube – samozřejmě nemůže chybět největší portál s videy, jehož mobilní aplikace umožňuje nejen konzumaci obsahu, ale také organizaci do nejrůznějších seznamů. Kromě toho na něm můžete vystavovat i svá vlastní videa.
 • Disk – snadný přístup ke cloudovému úložišti Google. Přímo v jeho rámci můžete otevírat a po doinstalování patřičných aplikací také upravovat uložené dokumenty. Nechybí ani možnost nahrání souboru z telefonu na disk.
 • YT Music – hudební streamovací služba, která v dohledné době nahradí Hudbu Google. V jejím rámci můžete využít buď bezplatný tarif s řadou omezení, nebo placenou variantu za 149 korun měsíčně bez limitů. V aplikaci pak můžete poslouchat písničky z bohaté nabídky.

Další aplikace Google

 • Filmy Play – virtuální videopůjčovna se širokou nabídkou filmů a seriálů, které můžete přehrávat na svém telefonu, tabletu nebo počítači. Jednotlivé tituly je možné koupit a přehrávat neomezeně, nebo za nižší cenu „půjčit“ k jednorázovému přehrání.
 • Duo – aplikace pro snadnou realizaci videohovorů přes internet. Je minimalisticky jednoduchá, a přesto poměrně dobře funkční.
 • Fotky – Fotky Google nejsou jen další galerie pro správu obrázků a fotografií. Jejich největší přidanou hodnotnou je možnost zálohování fotek do cloudu, takže o ně nepřijdete ani v případě ztráty či zničení telefonu. Pro snímky v takzvané „vysoké kvalitě“ dostanete neomezené úložiště zdarma. Rozhodně doporučujeme tuto funkci použít!
 • Kontakty – aplikace pro správu kontaktů pochází z dílny Googlu. Pro základní účely postačuje – umožňuje snadnou editaci a přidávání položek či přiřazování vyzvánění jednotlivým kontaktům. Nepodporuje však žádnou formu skupin ani další pokročilé funkce, což je sice poněkud škoda, ale není to chyba na straně Xiaomi.
 • Kalendář – kalendářová aplikace, nabízející několik pohledů: roční, měsíční, denní a přehled v podobě agendy. Synchronizuje se s cloudovým Kalendářem Google, takže o své schůzky a události nepřijdete ani v případě ztráty, zničení nebo odcizení telefonu.
 • Zprávy – agregátor novinek z řady významných českých zpravodajských serverů. Vybírá a třídí důležité články z několika zdrojů do tematických skupin, jako jsou zprávy z domova, ze světa, kultury a sportu. Nutno říci, že je to poměrně šikovný program pro všechny, jež se zajímají o aktuální dění.

Další aplikace Google

 • Google One – v této aplikaci můžete spravovat svůj tarif úložiště, pod který spadají Disk Google, Gmail a fotky a videa v původní kvalitě ve Fotkách Google. Užitečná je možnost automatické zálohy telefonu. Všechny vaše fotky, kontakty, zprávy a další data budou bezpečně zazálohována v cloudu. Pokud rozbijete či ztratíte telefon, nebo si jen pořídíte nový, můžete si do nového zařízení Android všechno obnovit.
 • Google Pay – aplikace pro správu platebních metod v rámci služeb Google. Telefon Redmi Note 9 pořízený v našem e-shopu disponoval funkcí NFC, takže jsme ho mohli využít (a také jsme ho využili) k bezkontaktnímu placení.
 • Podcasty – pomocí této aplikace můžete zdarma najít a poslouchat podcasty z celého světa. Pořady k poslechu lze stahovat i offline a poslouchat je na cestách nebo na místech, kde není k dispozici internetové připojení.

Nástroje

 • Kalkulačka – pěkně propracovaná aplikace pro nejrůznější výpočty. Kromě běžných aritmetických operací zvládne i pokročilejší operace, jako jsou goniometrické výpočty, mocniny, odmocniny a logaritmy. Nabízí také sadu specializovaných nástrojů pro výpočet BMI, věku, slevy, procent, data, délky, obsahu, objemu, teploty, rychlosti, času a hmotnosti. Součástí je také převodník měn.
 • Hodiny – víceméně tradiční aplikace se čtyřmi základními sekcemi. Obsahuje budík, světový čas prakticky pro jakékoli místo na světě, stopky s měřením času na jedno kolo a minutku, respektive odpočet.
 • FM Rádio – tuto aplikaci najdete na telefonech vybavených FM přijímačem. V aplikaci pak můžete ladit a poslouchat rozhlasové stanice, vysílající v pásmu velmi krátkých vln. Pro lepší příjem je doporučeno připojení sluchátek, která pak fungují jako anténa. Aplikace disponuje automatickým vyhledáváním rádií, nabízí možnost nahrávání či vypnutí po uplynutí nastaveného času.
 • Záznamník – jednoduchá aplikace, která promění mobilní telefon v diktafon. Zvuk zachytává mikrofonem pro hovory a umí ho ukládat do souborů ve formátu AAC, MP3, nebo WAV.
 • Nahrávání obrazovky – pomocí této aplikace můžete zachytit dění na obrazovce do videa. Funkci využijete například při vytváření návodů nebo pořizování záznamu z hraní her. Má poměrně široké možnosti nastavení kvality, jako zdroj zvuku lze použít buď mikrofon, nebo zvuky telefonu.
 • Skener – aplikace, která prostřednictvím fotoaparátu telefonu umí skenovat QR kódy. Druhý režim Dokument slouží k digitalizaci papírových dokumentů do elektronické podoby.

Další nástroje

 • Stažené – v této aplikace můžete sledovat probíhající stahování souborů z internetu. Najdete zde také všechny soubory stažené pomocí webového prohlížeče.
 • Kompas – jednoduchá aplikace pro určení světových stran, azimutu a aktuální zeměpisné polohy.
 • ShareMe – (původně MiDrop) šikovný nástroj pro přenos souborů mezi telefony bez nutnosti jejich připojení k internetu. Podporujte jakékoli zařízení se systémem Android, umí odesílat a přijímat všechny typy souborů a je 200× rychlejší než Bluetooth. Co je zásadní: sdílení, respektive odesílání souborů, funguje bez využití internetu nebo mobilních dat.
 • Služby a zpětná vazba – aplikace pro odeslání zpětné vazby do Xiaomi. Využít ji můžete například k hlášení zjištěných chyb nebo návrhů na vylepšení.
 • Nástroje SIM – dnes již prakticky nepoužívané funkce SIM karty, poskytované operátorem.
 • Přesun do nového zařízení – aplikace pro rychlý přenos dat ze starého telefonu do nového. Stačí zvolit, zda telefon je příjemce, či odesílatel, následně budou přeneseny fotky, zprávy, kontakty, historie hovorů, zvuky, videa, dokumenty a další.
 • Mi Ovladač – tato aplikace je dostupná na telefonech vybavených infračerveným portem. Díky němu lze mobil použít jako dálkový ovladač domácí elektroniky. K tomu slouží právě tato aplikace, ve které vyberete typ, značku a model přístroje, který pak z ní můžete ovládat.

Další aplikace:

 • Facebook – aplikace největší sociální sítě, na které můžete sledovat své přátele a vystavovat vlastní příspěvky.
 • WPS Office – kancelářský balík pro práci s textovými dokumenty, tabulkami, prezentacemi a dalšími typy souborů.
 • Netflix – aplikace pro sledování placené internetové televize Netflix na mobilním telefonu.
 • LinkedIn – aplikace sociální sítě, orientující se primárně na pracovní kontakty.
 • AliExpress – jeden z největších čínských internetových obchodů, jež dodává své zboží i do Česka.

Hry

 • Block Puzzle Guardian
 • Crazy Juicer
 • Dust Settle
 • Bubble Story
 • Buble Shooter

Hodnocení recenze Redmi Note 9

Redmi Note 9 je cenově dostupný telefon střední třídy a touto optikou je na něj nutné nahlížet. Přeci jen od smartphonu, jehož cenovka začíná pod pěti tisíci korunami, nelze očekávat nejšpičkovější výkon, úplně dokonalé fotky ani prémiový design.

Přes příznivou cenovku je Redmi Note 9 velmi dobře zpracovaný telefon s velkou obrazovkou s jemným rozlišením a pěkným obrazem. Na rozměrný displej se nejen vejde mnoho informací, ale dobře se na něj dívá.

Další velmi silnou stránkou je výdrž baterie na jedno nabití. Dva dny nebudou problémem ani při hodně náročném používání. V trochu umírněnějším režimu se pak lze dostat na tři, možná až čtyři dny na jedno nabití, což lze označit za mimořádný výkon. Díky podpoře rychlého nabíjení výkonem 18 wattů nebudete na doplnění energie čekat zbytečně dlouho.

Hodnocení recenze Redmi Note 9
Hodnocení recenze Redmi Note 9

Výkon, poskytovaný procesorem MediaTek Helio G85, bychom si dovolili označit jako dobrý a ve většině situací zcela postačující. Občas jsme ale přeci jen narazili na drobné zaváhání, projevující se například ve výpisu nainstalovaných aplikací či při práci s fotoaparátem.

Z hlediska fotografií můžeme konstatovat, že kvalita odpovídá ceně. Fotky za jasného světla jsou pěkné, zachycují poměrně solidní množství detailů a příjemně překvapují věrným podáním barev. Se zhoršujícími se světelnými podmínkami však degraduje i kvalita snímků.

Srovnání Redmi Note 8 a Redmi Note 9
Srovnání Redmi Note 8 a Redmi Note 9

Nesporným kladem je přítomnost čipu NFC, díky kterému lze telefonem bezkontaktně platit v obchodech pomocí Google Pay. Zde však musíme upozornit, že na českém trhu se prodávají i verze bez NFC, proto jsme před časem publikovali článek Některé verze Redmi Note 9 nemají NFC. Jak je poznat? Kladně vnímáme přítomnost infračerveného vysílače a konektoru pro sluchátka.

Nebudeme jen chválit

Co nám chybělo opravdu citelně je notifikační LED. V případě telefonu s IPS LCD obrazovkou, na kterém nelze využít ambientní displej („Always on Display“), je to dvakrát tak velký nedostatek. Pokud telefon nesledujete, snadno přehlédnete upozornění na přijaté zprávy.

Další drobná výtka musí zaznít vůči výkonu. To, že bude MediaTek Helio G80 slabší než Qualcomm Snapdragon 720 jsme víceméně čekali. Bohužel se to projevovalo v občasném zadrhávání a pomalejších reakcích, jež byly patrné především v aplikaci Fotoaparát. Není sporu o tom, že zde je ještě nějaký prostor k optimalizaci.

Cena a dostupnost

Telefon Redmi Note 9 je k dispozici ve třech barevných variantách: zelené, bílé, nebo šedé. Na výběr je ze dvou verzí, lišících se od sebe velikostí operační a interní paměti – základní má 3+64 GB, vyšší pak 4+128 GB.

Telefon Redmi Note 9 je k dispozici ve třech barevných variantách
Telefon Redmi Note 9 je k dispozici ve třech barevných variantách

Pokud si Redmi Note 9 objednáte ve všední den do 15:00, můžete ho mít již následující pracovní den u sebe doma. Sami se tak přesvědčíte, že jde o mobil, který za přiměřenou cenu nabízí velký displej, dlouhou výdrž na jedno nabití a solidní hardware.

Recenze Redmi Note 9 Pro: parťák s třídenní výdrží a velkou obrazovkou
Recenze Redmi Note 9 Pro: parťák se skvělou výdrží a velkou obrazovkou

Telefony řady Redmi Note vynikají především velkou obrazovkou a dlouhou výdrží baterie na jedno nabití. Jak je na tom nejvyšší Číst dál...

Recenze Redmi Note 9S: pracant s dlouhou výdrží a velkou obrazovkou
Recenze Redmi Note 9S: pracant s velkou obrazovkou a dlouhou výdrží

Redmi Note 9S je telefon vyšší střední třídy, vyznačující se velkou obrazovkou a baterií s vysokou kapacitou. Zajímavým parametrem, ale Číst dál...

Recenze Redmi Note 8 Pro: velký elegán se skvělou výdrží a fajn cenou
Recenze Redmi Note 8 Pro: velký elegán se skvělou výdrží a fajn cenou

Telefony Xiaomi Redmi Note se vyznačovaly velkou obrazovkou, dobrou výdrží na jedno nabití a solidním hardwarem. Je tomu tak i Číst dál...

Redmi Note 9

od 4890 Kč
6.9

Výkon

5.5/10

Displej

6.0/10

Výdrž baterie

8.5/10

Fotoaparát

6.5/10

Cena

8.0/10

Klady

 • Velká obrazovka s jemným rozlišením
 • Dlouhá výdrž baterie
 • NFC a podpora bezkontaktních plateb
 • Dobré fotky za denního světla
 • Solidní stabilizace videa

Zápory

 • Slabší fotky za tmy
 • Chybí notifikační LED
 • Čtečka otisků na zádech
 • Vystupující modul foťáku
 • Občasné zaváhání či zadrhnutí
Poco X3 Pro
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
16 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
konstrukce telefonu
konstrukce telefonu
1 rok před

zdravím,

jaká je konstrukce redmi note 9 – hliníková nebo plastová ?

Hana
Hana
1 rok před

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda-li je možné nainstalovat aplikaci na upozornění SMS zprávy hudbou. Pro mobilní telefon xaumi redmi note 9? Děkuji za odpověď

PavelB
PavelB
10 měsíců před

Zdravím,
přešel jsem z Redmi Note 4 na 9 a verze 9 je pro mne velkým zklamáním. Na Xiaomi telefony jsem doteď nedal dopustit, ale ve verzi 9 telefon přestává sloužit telefonování.
Redmi Note 9 neumí nebo nemá:

 • notifikační led – že Vám někdo volal nebo posílal SMS se na zamčené obrazovce již nedozvíte
 • připnutí kontaktu na domovskou obrazovku již neobsahuje možnost rychlého volání
 • když Vám někdo volá, jeho fotka se nezobrazuje přes celou obrazovku, ale jen jako miniaturní kolečko
 • když Vám někdo volá hledáte marně červené tlačítko na odmítnutí, je tam dole jen malý text, který musíte posunout doprava
 • psaní SMS – tragédie, okénko na zapisování znaků je titěrně malé, sice se nafukuje, ale je to děs
 • přesouvání ikon musíte dělat po jedné a jen prstem, nelze jich vybrat více
Tomáš Kamlar
Tomáš Kamlar
9 měsíců před

NFC Nevidím čtečka otisku prstu je kde jako

Luděk
Luděk
8 měsíců před

Dobrý den, objednal jsem dnes tento mobil dřív, než jsem si přečetl nějaké recenze. Syn má nějaký starší model a je s ním velmi spokojený, nečekal jsem, že novější model by mohl být problém. Neudělal jsem chybu? Mobil bude běžně užíván, volání, sms a často fotoaparát. Žádné velké nároky na rychlost, hry vůbec. Jen fotoaparát aby fungoval jak má. Dík za odpověď, Luděk

Luděk
Luděk
Odpovědět  Karel Kilián
8 měsíců před

Dobrý den a děkuji za bleskovou odpověď, Luděk

Jarka
Jarka
6 měsíců před

Dobrý den.Můžete mě prosím zaslat český návod na telefon xiaomi redmi 9 a na tento e mail

Ivo
Ivo
1 měsíc před

Dobrý den,
jsem spokojený s telefonem xiaomi Redmi Note 9, ale výdrž baterie neodpovídá tomu, co jsem se dočetl v recenzích.
Můj telefon při běžném používání vydrží 1 den. Při zapnutém spořiči baterie 2 dny. Přes noc, kdy je telefon v nečinnosti ubyde 20% baterie.
Je tato závada na reklamaci?

16
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x