MIUI 10 – tipy a triky: jak připojit telefon kabelem k počítači?

V minulém díle tipů a triků pro MIUI 10 jsme se zabývali otázkou, jak zálohovat fotky z telefonu. Použili jsme několik cloudových a bezdrátových řešení, ale mnoho uživatelů nedá dopustit na staré dobré „drátové“ připojení. Dnes si tedy ukážeme, jak připojit telefon kabelem k počítači.

Jak připojit telefon kabelem k počítači?

Začněme nejprve základním doporučením, které zní: pokud chcete připojit telefon kabelem k počítači, používejte výhradně kabel, který byl součástí balení! S neznačkovými kabely bývají problémy, kdy se telefon buď opakovaně odpojuje, nebo se vůbec nepřipojí, případně se přes něj pouze nabíjí.

Zapojte tedy konektor do telefonu a jeho druhou stranu do USB portu v notebooku nebo počítači. Ve výchozím stavu se telefon připojuje v režimu nabíjení baterie a vaším úkolem bude ho přepnout do přenosu dat.

Na tomto místě je vhodné upozornit, že telefon si nastavení nepamatuje a při příštím připojení kabelem k PC bude opět nejprve v režimu nabíjení. Důvod je prostý: jedná se o bezpečnostní opatření, aby se každý, kdo telefon připojí k PC, nedostal k datům v něm. Kvůli přepnutí režimu je totiž nutné telefon odemknout, čímž prokazujete, že s ním nakládáte coby oprávněný majitel.

Jak změnit režim připojení?

Pokud tedy chcete přenášet data z nebo do telefonu, musíte změnit režim připojení z nabíjení na přenos dat. Jak na to?

 1. Stáhněte oznamovací oblast.
 2. V nabídce byste měli vidět položku Nabíjení zařízení přes USB. Klepněte na ni.
 3. V dolní části obrazovky se ukáže nabídka s položkami Přenos souborů a Přenos fotek (PTP).
 4. Pokud zvolíte jednu z uvedených položek, telefon se odpojí od počítače a znovu se připojí. Pak byste se měli dostat do jeho úložiště v Průzkumníkovi Windows.

K čemu je Přenos souborů?

Můžeme-li doporučit, volte raději režim Přenos souborů. Když v tomto otevřete Průzkumníka, uvidíte telefon jako Přenosné zařízení. Po otevření byste měli vidět interní úložiště, případně paměťovou kartu.

V dalším kroku pak již můžete procházet soubory a složky v telefonu a pracovat s nimi jako s jakýmikoli jinými soubory a složkami v počítači. Můžete tedy vytvářet nové složky, kopírovat a přesouvat data oběma směry, přejmenovávat a mazat.

K čemu je Přenos fotek (PTP)?

V tomto případě se telefon připojí stejným způsobem, jako se připojují digitální fotoaparáty. PTP znamená „Picture Transfer Protocol“, tedy protokol pro přenos obrázků (ale nikoli dalších typů souborů).

PTP se běžně se používá v digitálních fotoaparátech a pracovat s ním může jakýkoli program, který podporuje stahování fotografií z takového typu zařízení. PTP byl navržen jako standardní protokol pro komunikaci s digitálními fotoaparáty, takže stačí pro stahování fotek, ale v dalších směrech má dosti podstatná omezení.

Pokud tedy telefon připojíte v tomto režimu a spustíte na počítači Průzkumníka, uvidíte svůj telefon v sekci Přenosná zařízení jako Digitální fotoaparát. V dalším kroku uvidíte interní úložiště, případně paměťovou kartu. Zásadní rozdíl však přichází v následující fázi, kdy se zobrazí jen složky, obsahující fotografie.

Samsung Galaxy řada Z

Je podstatné ještě jednou zmínit, že tento režim je vhodný jen pro přenosy fotek. Nehodí se například pro nahrávání zvukových či jakýchkoli jiných typů souborů. Stejně tak není vhodný pro správu souborů v paměti zařízení.

Co když to nefunguje?

Pokud se vám nepovede připojit telefon kabelem k počítači, můžete zkusit následující postup:

 1. Otevřete Nastavení.
 2. Jděte do sekce O telefonu.
 3. Klepněte sedmkrát na položku Verze MIUI. Mělo by se objevit hlášení Voilá! Stal se z vás vývojář.
 4. Vraťte se do nastavení a jděte do sekce Systém a zařízení-Další nastavení.
 5. Pokračujte do Možnosti pro vývojáře.
 6. Povolte položku Ladění USB.
 7. Potvrďte tlačítkem OK.

Pokud bude systém Windows hlásit špatný či chybějící ovladač, stáhněte si ho z webu adb.clockworkmod.com a nainstalujte ho. Jde o běžný instalační balíček, celým procesem vás provede tradiční průvodce. Telefon poté odpojte a znovu připojte, pak změňte režim připojení na Přenos souborů.

Co když to pořád nefunguje?

Pokud se stále nedaří připojit telefon kabelem k počítači, zkuste postupně:

 1. Připojit kabel k jinému portu počítače.
 2. Použít k připojení jiný kabel.
 3. Připojit telefon k jinému počítači.

Pokud ani jedno z toho nepovede ke kýženému výsledku, pravděpodobně je nějaký problém na straně telefonu.

Další díly seriálu MIUI 10 – tipy a triky

To je prozatím vše. Další díly našeho seriálu MIUI 10 – tipy a triky, budou přibývat (téměř) každé úterý. Pokud tedy chcete ovládnout svůj telefon do sebemenších detailů, sledujte náš blog! Na příští pokračování se můžete těšit už za týden, tedy v úterý 26. února.

Jak opravit nefunkční widgety na telefonech Xiaomi?
Jak opravit nefunkční widgety na telefonech Xiaomi?

Zhruba před dvěma měsíci se někteří uživatelé začali potýkat s problémy s widgety na domovské obrazovce. Konkrétně šlo o to, Číst dál...

MIUI 10 – tipy a triky: jak zálohovat fotky z telefonu
MIUI tipy a triky

V dnešním díle tipů a triků vám ukážeme pět způsobů, jak můžete zálohovat fotky z telefonu. Některé z nich jsou Číst dál...

MIUI 12 – tipy a triky: jak dostávat aktualizace dřív než ostatní
MIUI 12 – tipy a triky

Máme tu úterý, což na našem blogu znamená, že vám přinášíme várku tipů a triků. Minulý týden jsme se poprvé Číst dál...

Poco X5

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

42 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Pavla Biscan
Pavla Biscan
4 let před

Děkuji, výborné. Perfektně vysvětlené. Funguje 1A

Anonymní
Anonymní
3 let před

MI9 při přenosu hudby z PC do telefonu se mi MP3 neuloží do hudby,ale někde do telefonu a soubory nemůžu najít přitom tam někde jsou,vůbec tomu nerozumím.

Anonymní
Anonymní
3 let před

Dobrý den, už to mám moje chyba,nezvolil jsem složku,ale u MI8 jsem složku nemusel volit,zvolil jsem pouze MI8 a soubory se přemístili kam měli.

Anonymní
Anonymní
3 let před

Dobrý den,jak zvýraznit nebo zvětšit notifikace na uzamčené obrazovce příklad doručená sms nepřijatý hovor,mesenger atd.není to tam skoro vidět,nevím jak to nastavit,,díky za odpověď.

Anonymní
Anonymní
3 let před

Dobrý večer,mám další otázku,jak přesunout zvuky stahlé z aplikací z obchodu do ringtone abych si vybíral své zvuky sms?? děkuji..

Anonymní
Anonymní
3 let před

Dobrý den.Redmi note 7:Mám některé kontakty s fotkou a když jsem si zprovoznil Watsapp tak se mi kontakty i s fotkama ukázaly ve Watsappu až na jednu i když kontakt má rovněž zprovozněn ve Watsappu.Děkuji za radu Mirek

Anonymní
Anonymní
3 let před

Dobrý večer.Redmi note 7.Něco jsem podělal,mam v aplikaci fotky 2videa,když je chci spustit točí se kolečko a nápis video nelze přehrát.Prosím poraďte mi Děkuji.

Josef
3 let před

Dobrý den nedaří se mi spárovat Xiaomi MI 9 s Ulefonem asi dělám někde chybu, ale nevím kde! Chtě bych přetáhnout tel. čísla uložené v Ulefonu do Xiaomi
Děkuji za odpověď
Josef

Anonymní
Anonymní
3 let před

Zdravím,tak videa při restartu zmizela.Takže asi je vymalováno.

Anonymní
Anonymní
3 let před

Dobrý večer.Redmi note 7. Při příjmu kontaktu mám displej černobílý.Prosím poraďte mi.Děkuji.

Anonymní
Anonymní
3 let před

Pro upřesnění,podklad displeje je tmavý.

Anonymní
Anonymní
3 let před

Dobrý den redmi note 7: stahují hudbu přez ulož.to a i když je to MP3 pořád se mi hudba ukládá někam jinam a ne do hudby poradíte mi

Anonymní
Anonymní
3 let před

Zdravím.Jak zjistím na Redmi note 7 kolik mam místa na paměťové kartě.Děkuji.

Anonymní
Anonymní
3 let před

Redmi note 7-jde zpět nainstalovat smazanou historii hovoru ke kontaktu? Děkuji za odpověď.

Anonymní
Anonymní
3 let před

Super článek, pomohl mi.
Díky

Anonymní
Anonymní
2 let před

Dobrý den mám tel.Redmi Note 8 Pro, připojení k PC podle návodu nejde.

Anonymní
Anonymní
2 let před

Zdravím,
moc děkuji za článek, který mi pomohl. mám Redmi Note 8 Pro a pro připojení k PC pře USB mi pomohla věta *…používejte výhradně kabel, který byl součástí balení!* sám by tomu nevěřil, že to bude v kabelu 😉

Marcela
Marcela
1 rok před

Dobrý den,
prosím vás nevidím v PC soubory na kartě.Mobil xaiomi readmi 9 Pro. Vše jsem nastavila jak výše popisujete (ladění USB atd) Je sice pravda že mám v PC windows 7. Jestli nebude problém v tom. Vidím jen složky Android a Interní sdílené úložiště, ale na tom nejsou všechny soubory, fotky a videa co vidím v telefonu.

Anezka
Anezka
1 rok před

Proste jsem vyndala pametovku a pracovala s ni, nez se pul dne drbat s nejakym ladenim a ovladacema.

Milan
Milan
1 rok před

Návod starý, už neodpovídá aktuálním položkám v androidu, takže nefunkční.

Kristýna
Kristýna
9 měsíců před

Děkuji, moc už jsme na tom strávily 2 hodiny a tady díky těmto postupům jsem toho docílila během 2 minut. Super Děkuji.

Last edited 9 měsíců před by Kristýna
Jan
Jan
9 měsíců před

Dobrý den bude mi stejný postup fungovat i s počítačem z vindows 7?

Jan
Jan
9 měsíců před

Tím postupem myslím přenos souborů z telefonu do PC z Windows 7.

42
0
Napište nám svůj komentář!x