Recenze Nillkin Magic Tags: bezdrátové nabíjení pro úplně každý mobil

Bezdrátové nabíjení je především pohodlné. Nemusíte manipulovat s kabelem a trefovat se konektorem do zdířky – prostě jen položíte mobil na bezdrátovou nabíječku a poté si ho z ní vyzvednete. Jenže mnoho telefonů nepodporuje tento způsob nabíjení. Naštěstí to jde řešit i jinak. Jak? To vám prozradí naše recenze Nillkin Magic Tags.

Bezdrátové nabíjení teoreticky

Indukční, respektive bezdrátové nabíjení musí podporovat telefon. Pokud ho nepodporuje, je vám bezdrátová nabíječka k ničemu. Bezdrátové nabíjení totiž využívá fyzikálního jevu, označovaného jako elektromagnetická indukce.

Zjednodušeně řečeno: do bezdrátové nabíječky přichází ze zásuvky kabelem elektrický proud. Ten je následně cívkou přeměněn na magnetické pole. V mobilním telefonu (který bezdrátové nabíjení podporuje) je pak druhá cívka, která magnetické pole transformuje zpět do elektrického proudu. Tím je pak napájena baterie.

Podíváme-li se tedy na tuto situaci praktickým pohledem, teoreticky by stačila magnetická cívka, kterou připojíte do nabíjecího konektoru telefonu místo klasické nabíječky. Přesně tuto funkci zastane adaptér pro bezdrátové nabíjení Nillkin Magic Tags, jenž v našem e-shopu nabízíme za 490 korun.

Recenze Nillkin Magic Tags může začít
Recenze Nillkin Magic Tags může začít

Adaptér pro bezdrátové nabíjení Nillkin Magic Tags

Adaptér Nillkin Magic Tags je jednoduché zařízení, obsahující cívku a řídící elektroniku, díky kterému můžete jakémukoli telefonu dopřát podporu bezdrátového nabíjení. Dodává se v malé papírové krabičce, na jejíž zadní straně najdete stručný návod k použití.

V praxi to vypadá tak, že nejprve připojíte adaptér ke konektoru telefonu (k dispozici je varianta pro starší microUSB i novější USB-C). Následně ze zadní část adaptéru sejmete ochrannou fólii a pomocí lepící pásky ho přilepíte k zádům přístroje (lepení nemusí podmínkou, pokud používáte ochranný obal). Celkové rozměry zařízení jsou 48×110×1,6 milimetrů a váha je jen 8,2 gramů.

Ačkoli je konektor opravdu miniaturní, počítejte s tím, že může překážet při použití některých ochranných obalů. My jsme testovali variantu s USB-C i s přilepeným adaptérem jsme telefon bez problémů umístili do silikonového obalu.

Takto jsme v rámci recenze Nillkin Magic Tags připojili k telefonu
Takto jsme v rámci recenze Nillkin Magic Tags připojili k telefonu

Co adaptér slibuje?

Adaptér slibuje výstupní napětí 5 voltů a proud 1 ampér s více než 70% efektivitou. To v praxi znamená, že u telefonů s podporou rychlého nabíjení QuickCharge bude doplňování energie bezdrátem pomalejší. Pokud však nabíjíte především přes noc, nebude vám tento fakt vadit, navíc je pomalejší nabíjení ohleduplnější k akumulátoru.

Telefon pochopitelně neví, že ho nabíjíte bezdrátově – chová se tak, jako při připojení klasické nabíječky. S ohledem na poskytované napětí a proud neindikuje rychlé, ale pouze standardní nabíjení.

Redmi Note 10

Nillkin Magic Tags podporuje standard Qi, což znamená, že umí komunikovat s kompatibilní nabíječkou. Takové nabíječky například zjišťují, zda je v dosahu nějaké zařízení. Na základě odebíraného toku energie a komunikace s dobíjeným přístrojem podle situace přizpůsobují intenzitu svého indukčního pole.

V praxi to znamená, že pokud je telefon nabitý, a energii už neodebírá, nebo v dosahu nabíječky není žádné zařízení, systém to rozpozná a sníží svůj výkon na minimum, aby ušetřil elektrickou energii.

Fungování adaptéru v praxi

Tloušťka telefonu naroste opravdu minimálně – přesně jen o 1,6 milimetru, což není nijak závratná hodnota. Jedinou nevýhodu tak spatřujeme v permanentně zapojeném (a obsazeném) konektoru, vyčnívajícím asi o dva milimetry nad okolní prostor.

Adaptér obsadí nabíjecí konektor
Adaptér obsadí nabíjecí konektor

To může překážet asi jen v případě, kdy tento konektor používáte i při připojení sluchátek. V případě USB-C je to ale situace, kdy nemůžete nabíjet ani klasickou nabíječkou přes kabel, takže se mnoho nezmění.

Celkově vzato jde o technicky jednoduchý, ale naprosto funkční způsob, jak dodat i starším a nekompatibilním telefonům podporu bezdrátového nabíjení. Provedení je kvalitní a díky minimálním rozměrům lze tento produkt používat i s celou řadou krytů a obalů.

Adaptér se nám vešel pod silikonový obal
Adaptér se nám vešel pod silikonový obal

Díky instalaci adaptéru můžete tedy bezdrátově nabíjet mobil, který sám o sobě nepodporuje bezdrátové nabíjení. Je to jednoduché, rychlé a poměrně levné řešení. Kladem je nesporně rychlá instalace, kterou zvládne i méně zkušený uživatel.

Resumé recenze Nillkin Magic Tags

Nillkin Magic Tags je v podstatě velmi jednoduchý gadget, díky kterému můžete snadno a s minimálními náklady doplnit svému telefonu podporu bezdrátového nabíjení. Ke kladům patří jednoznačně jednoduchá instalace, kterou zvládne i naprostý začátečník. Výhody samotného bezdrátového nabíjení jsme pak zmínili na začátku článku.

Resumé recenze Nillkin Magic Tags
Resumé recenze Nillkin Magic Tags

K nevýhodám patří především permanentně obsazený nabíjecí konektor a také samotné zapojení, které může kolidovat s některými ochrannými pouzdry a obaly. Z hlediska tloušťky a váhy je adaptér Nillkin Magic Tags prakticky zanedbatelný.

Adaptér dodá telefonu schopnost bezdrátového nabíjení
Adaptér dodá telefonu schopnost bezdrátového nabíjení

Nutno říci, že z uživatelského hlediska se na bezdrátové nabíjení velmi rychle zvyká – prostě stačí položit telefon na nabíječku a dál se nemusíte o nic starat. Odpadá manipulace s kabelem a nutnost trefovat se konektorem do zdířky. Pokud to zkusíte, už nikdy nebudete chtít nabíjet jinak.

Recenze Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150’’: co umí projektor za 60 tisíc?
Recenze Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150’’: co umí projektor za 60 tisíc?

Chcete si doma promítat filmy ve vysoké kvalitě nebo hledáte projektor do zasedací/jednací místnosti ve firmě? Jedním z vhodných adeptů Číst dál...

Redmi Note 10
Podrobná recenze Xiaomi Mi Watch: takřka dokonalé chytré hodinky
Podrobná recenze Xiaomi Mi Watch: takřka dokonalé chytré hodinky

Existují desítky, dost možná i stovky chytrých hodinek. Zatímco ty nejlevnější začínají na několika stokorunách, ceny těch nejdražších se pohybují Číst dál...

Recenze Xiaomi Mi 11: k dokonalosti chybí krůček. Nebo dva?
Recenze Xiaomi Mi 11

Koncem roku 2020 spatřila světlo světa nová vlajková loď Xiaomi v podobě našlapaného modelu Mi 11. Jak navázala na tradici Číst dál...

Nillkin Magic Tags

490 Kč
6.8

Instalace

9.0/10

Rychlost nabíjení

6.0/10

Dílenské zpracování

8.0/10

Podporované technologie

6.0/10

Cena

5.0/10

Klady

  • Jednoduchá instalace
  • Výběr ze dvou konektorů
  • Minimální rozměry
  • Podpora standardu Qi
  • Dá se schovat pod obal

Zápory

  • Permanentní obsazení portu
  • Pouze pomalé nabíjení
Poco F3
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
16 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Hana
Hana
2 let před

dobrý den,
je možné tento adaptér použít pro telefon Xiaomi Note 7?
děkuji

rada
rada
1 rok před

Dobrý den, je překážkou na těle telefonu nalepený plíšek pro magnetický držák? Jestli energie zkrze něj projde a nepoškodí to nijak telefon, nebo magnet zda nepoškodí ten adaptér?

Bezdrátové nabíjení
Bezdrátové nabíjení
1 rok před

Dobrý den,já si tento adaptér i s nabíječkou koupil a připojil k telefonu Doogee Y8 plus a i když telefon tvrdí,že probíhá nabíjení a i nabíječka takto svítí,nenabíjí se nic a ani po deseti hodinách nabíjení nepřibylo na baterii ani procento.Čím to je?

Zdeněk
Zdeněk
9 měsíců před

Je adaptér vhodný i pro Redmi Note 4? Děkuji.

Zdeněk
Zdeněk
Odpovědět  Karel Kilián
8 měsíců před

Který typ? Děkuji. Zdeněk Hamerský

Břetislav Černík
Břetislav Černík
9 měsíců před

Nedělají něco, kde by to zkombinovali třeba i s Baseus Mini magnetickým adaptérem?

Kateřina Hlavičková
Kateřina Hlavičková
7 měsíců před

Dobrý den, zajímalo by mě jak to je se zahříváním. Vím že qi nabíjení zkracuje životnost baterie právě v důsledku vyšší teploty. Když mám zapojenou podložku, mobilu to je jedno, bere ji jako klasický kabel, ale při nabíjení se podložka zahřeje a od ní zase mobil. Může toto teplo ohrozil také životnost baterie? Děkuji za odpověď Hlavičková

Václav
Václav
5 měsíců před

Docela by mě zajímalo, zda nálepka vzadu na bezdrátové nabíjení nějak bude ovlivňovat funkci nfc pro platby. Nezkoušeli jste při testování? Díky

16
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x