MIUI 10 – tipy a triky: jak nastavit mobilní data, roaming a limit?

Máme tu úterý, a to znamená i další pokračování našeho nového seriálu MIUI 10 – tipy a triky. Tentokrát se podíváme na to, jak nastavit mobilní data, respektive mobilní datové připojení, aktivovat roaming a definovat limity.

Jak povolit/zakázat mobilní data?

Ve výchozím nastavení je mobilní datové připojení povoleno. To znamená, že pokud není telefon připojený k Wi-Fi, bude se snažit připojit přes mobilní data. Toto chování lze samozřejmě ovlivnit manuálním nastavením.

Jak povolit/zakázat mobilní data?

 1. Otevřete systémové nastavení.
 2. Přejděte do sekce SIM karty a mobilní sítě.
 3. V sekci Nastavení je přepínač Data jsou zapnuta. Pokud je aktivní, bude se telefon připojovat k internetu přes mobilní připojení, v opačném případě zůstane po odpojení z Wi-Fi offline.

Rychleji lze mobilní data vypínat a zapínat z oznamovací oblasti. Barevná ikona znamená, že jsou aktivní, bílá pak neaktivní.

Jak nastavit výchozí SIM pro data?

V dnešní době jsou standardem telefony se dvěma sloty pro SIM. Časté použití pak je, že jednu SIM používá zákazník pro volání a na druhé má výhodnější datové připojení. Jak ale určit, která SIM bude výchozí pro mobilní data?

Jak nastavit výchozí SIM pro data?

 1. Otevřete systémové nastavení.
 2. Přejděte do sekce SIM karty a mobilní sítě.
 3. V sekci Výchozí nastavení klepněte na Internet.
 4. Z další nabídky zvolte tu kartu, kterou chcete používat jako výchozí.

Jak povolit datový roaming?

Díky evropskému roamingu mohou už i čeští uživatelé používat v zahraničí (v rámci Evropské unie) mobilní internetové připojení – takzvaný datový roaming. Ve výchozím nastavení bývá tato funkce vypnutá, protože například mimo EU jsou poplatky za data až nehorázně vysoké. Pokud si datový roaming povolíte, dávejte pozor zejména v příhraničních oblastech se státy, které nejsou v EU. Pokud se například cestou z Řecka připojíte k makedonskému operátorovi, mohly by se vám po obdržení vyúčtování protočit panenky. Bohužel telefony zatím neumožňují povolit roaming pouze v rámci EU.

Jak povolit datový roaming?

 1. Otevřete systémové nastavení.
 2. Přejděte do sekce SIM karty a mobilní sítě.
 3. V sekci Nastavení přejděte do Datový roaming.
 4. Klepněte na položku Datový roaming.
 5. Chcete-li povolit mobilní data všem aplikacím, zvolte Vždy. Pokud hodláte používat jen vybrané aplikace, zvolte Pouze výjimky a následně vyberte aplikace s povoleným přístupem k internetu.

Jak nastavit limit na přenesená data?

Většina operátorů nabízí svým zákazníkům omezený objem přenesených dat. Zásadní otázkou je, co se stane po jeho překročení. Solidnější operátoři nechají své uživatele využívat internet na pomalejší (sotva použitelné) rychlosti, ti ostatní mu automaticky aktivují další balíček, který je samozřejmě zpoplatněný. Pokud si chcete hlídat objem přenesených dat přímo v telefonu, lze to provést následovně:

Jak nastavit limit na data?

Samsung Galaxy Buds2
 1. Otevřete systémové nastavení.
 2. Přejděte do sekce SIM karty a mobilní sítě.
 3. V sekci Nastavení přejděte do Nastavit datový plán.
 4. Zvolte SIM kartu, pro kterou chcete provést nastavení, a klepněte na Datový plán (Neznámý datový plán).
 5. První vyplňte Datový limit ve špičce. To je objem dat, který máte zaplacený u operátora v rámci balíčku. Zadává se v megabajtech (raději počítejte, že 1 GB = 1000 MB).
 6. Poté v Když je datový limit vyčerpán zvolte, co se má stát po překročení tohoto limitu – zda chcete být pouze upozorněni, nebo jestli si přejete telefon odpojit od mobilních dat.
 7. V sekci Další nastavení si můžete nastavit upozornění na překročení určité hranice (např. 80 % nastavených dat).
 8. Pod položkou Datum obnovení datového balíčku můžete nastavit, kolikátý den v měsíci vám operátor nuluje počítadlo přenesených dat.

Jak zobrazovat rychlost připojení?

Chcete mít přehled o rychlosti vašeho mobilního datového připojení? Není nic jednoduššího, než si nechat tento údaj zobrazovat v informační oblasti (horní liště).

Jak zobrazovat rychlost připojení?

 1. Otevřete systémové nastavení.
 2. Přejděte do sekce SIM karty a mobilní sítě.
 3. V sekci Nastavení aktivujte přepínač Zobrazit rychlost sítě.

Další díly seriálu MIUI 10 – tipy a triky

To je prozatím vše. Další díly našeho seriálu MIUI 10 – tipy a triky, další budou přibývat (téměř) každé úterý. Pokud tedy chcete ovládnout svůj telefon do sebemenších detailů, sledujte náš blog! Na příští pokračování se můžete těšit už za týden, tedy v úterý 29. ledna.

Aplikace msa pravidelně přestává fungovat? Víme, jak problém vyřešit!
Aplikace msa pravidelně přestává fungovat? Víme, jak problém vyřešit!

V průběhu noci z pondělí na úterý a v ranních hodinách se začala uživatelům telefonů s Androidem opakovaně zobrazovat chybová Číst dál...

MIUI 9 – tipy a triky: telefonní hovory a jejich nastavení
MIUI 10 – tipy a triky: tísňové SOS - připravte se pro případ nouze

Máme tu úterý, a to na našem blogu znamená, že přinášíme již čtyřicátou várku vypečených tipů a triků pro telefony Číst dál...

MIUI 12 – tipy a triky: co nabízí režim PRO v aplikaci Fotoaparát?
MIUI 12 – tipy a triky

Prakticky všechny chytré telefony nabízejí kromě automatického nastavení fotoaparátu také nějakou formu ručního nastavení. Je tomu tak i u telefonů Číst dál...

Sledujte nás na Telegramu

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

18 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Anonymní
Anonymní
3 let před

Dobrý den,
Jak bych si mohl vypnout datový limit když jsem ho zapl? Pokud tam nastavím datový plán 0mb tak mi na notifikační liště svítí že jsem přečerpal limit. Já bych chtěl zpátky mít na notifikační liště kolik mb jsem za den vypotřeboval a kolik jsem vypotřeboval na celý měsíc.
Děkuji

Problémy s rychlostí sítě
Problémy s rychlostí sítě
3 let před

Dobrý den,

Nevíte prosím jak je možné, že rychlost sítě mi ukazuje a je jen v průměru v rozmezí od 0,0kb/s – 14kb/s kde speedtest mi ukazuje 18.1mbps , 19.6mbps (se zapnutým Bluetooth) a 32.2mbps, 25.8mbps (s vypnutým Bluetooth) … Mám Xiaomi Redmi note 8T.

Mnohokrát děkuji za jakoukoliv radu.

Gabriela

Nejde mi volat ze zahraničí
Nejde mi volat ze zahraničí
3 let před

Dobry den, mam telefon Xaomi Red note8 pro kdyz jsem v cizine naskocila mi mistni sit telofonica.de, pustila jsem datovy roaming, začlo mi vse fungovat resp. Naskocila nemecka sit a internet mi sel, rodina se mi dovolala ale když jsem zkousela volat ja komukoliv do Čech ozval se ton jakoby bylo obsazeno, ale u vsech komu jsem volala. Muzete mi nekdo poradit co s tim? Dekuji za ochotu

Přesnost měření
Přesnost měření
3 let před

Dobrý den, mám problém s operátorem, který mi naměřil o 3,5GB více využitých dat, než telefon. Jak je tedy přesné toto měření dat?

Kristýna
Kristýna
1 rok před

Dobrý den, mám ten sami telefon ale tohle v nastavení nemám jak je to možné ?

Kristýna
Kristýna
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

Xiaomi mi 10T Pro tak jak to nastavim ? Prosím

Jitka Schůrková
Jitka Schůrková
10 měsíců před

Dobrý den, nejdou mi nastavit mobilní sítě a nefungují mi proto datové přenosy. Mám Xiaomi Redmi 10

Jarda
Jarda
1 měsíc před

Dobrý den. Mám problém s romingem u operátora je nastavený ale v telefonu když ho chci zapnout v nastavení,,vždy” tak se automaticky vypne a nejde vůbec už jsem zkusil všechno co umim a nic. Kvůli tomu jsem jel i za hranice abych zjistil jestli funguje a taky nic. V neděli půjdu do obchodu jestli pomůžou. Jestli nikdo tu nepomůže. Jezdim často do ciziny a teď jsem v háji s telefonem

Vojta .. nejde fotoaparát
Vojta .. nejde fotoaparát
24 dní před

Nejde fotoaparát

18
0
Napište nám svůj komentář!x