MIUI 11 – tipy a triky: ovládejte telefon gesty jako iPhone

Ve výchozím stavu slouží k základnímu ovládání spodní navigační lišta se třemi tlačítky. Jedno vyvolává seznam posledních spuštěných aplikací, druhé vrací na domovskou obrazovku a třetí funguje jako „zpět“. Telefony Google Pixel lze ovládat gesty, podobně jako některé iPhony. A právě na to se dnes podíváme – ukážeme vám, jak můžete ovládat telefon gesty.

Jak ovládat telefon gesty?

Ovládání gesty je dostupné režimu zobrazení na celou obrazovku. V tomto módu zmizí navigační lišta se třemi tlačítky a k ovládání budou sloužit gesta, která vám popíšeme níže. Nutno podotknout, že tento způsob nemusí vyhovovat každému, protože vyžaduje zvyk a cvik.

Jak zapnout ovládání gesty?

  1. Otevřete Nastavení.
  2. Přejděte do Další nastavení.
  3. Pokračujte do Zobrazení na celou obrazovku.
  4. Přepněte přepínač na Gesta pro celou obrazovku.

Systém vám následně nabídne možnost naučit se, jaká gesta můžete využívat. Pokud si to chcete vyzkoušet, klepněte na tlačítko Naučit se.

Jak pomocí gesta přejít na domovskou obrazovku?

Na domovskou obrazovku se ze kterékoli aplikace dostanete tak, že rychle potáhnete prstem od spodní hrany obrazovky směrem k jejímu středu a následně prst uvolníte.

Jak pomocí gesta zobrazit poslední spuštěné aplikace?

Seznam posledních spuštěných aplikací (Nedávné) zobrazíte tak, že potáhnete prstem ze spodní hrany obrazovky směrem k jejímu středu, kde zastavíte.

Jak se gesty vrátit zpět?

Tlačítko Zpět je alternováno gestem, kdy potáhnete prstem z levé nebo pravé hrany obrazovky směrem do jejího středu, kde prst uvolníte.

Poco X3

Jak se vrátit zpět z gest na ovládání tlačítky?

Jak jsme uvedli na začátku: ačkoli jde o poměrně intuitivní způsob, ne každému bude ovládání gesty vyhovovat. Pokud se budete chtít vrátit zpět k navigační liště s tlačítky, postupujte následovně.

Jak se vrátit zpět z gest na ovládání tlačítky?

  1. Otevřete Nastavení.
  2. Přejděte do Další nastavení.
  3. Pokračujte do Zobrazení na celou obrazovku.
  4. Přepněte přepínač na Tlačítka.

Předchozí díly seriálu MIUI 11 – tipy a triky

To je prozatím vše. Další díly našeho seriálu MIUI 11 – tipy a triky budou přibývat (téměř) každé úterý. Pokud tedy chcete ovládnout svůj telefon do sebemenších detailů, sledujte náš blog! Na příští pokračování se můžete těšit už za týden, tedy v úterý 18. února.

MIUI 12 – tipy a triky: jak na bezkontaktní platby přes NFC?
MIUI 12 – tipy a triky

Většina mobilních telefonů dnes podporuje bezkontaktní platby přes NFC. Tento způsob má celou řadu výhod - je rychlý, bezpečný a Číst dál...

MIUI 12 – tipy a triky: párování příslušenství přes Bluetooth
MIUI 12 – tipy a triky

Chytrý telefon lze používat ve spojení s celou řadou příslušenství. Můžeme jmenovat například bezdrátová sluchátka, bezdrátové reproduktory, handsfree, selfie tyče Číst dál...

MIUI 12 – tipy a triky: jak na nahrávání obrazovky do videa?
MIUI 12 – tipy a triky

Součástí základní softwarové výbavy telefonů s grafickou nadstavbou MIUI je také aplikace Nahrávání obrazovky. Z jejího názvu je jasné, že Číst dál...

Chytrý telefon Xiaomi Mi 11 Lite
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
8 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Pavel
Pavel
1 rok před

Ovládání gesty používám od prvního dne, kdy jsem si pořídil svoje MI 9T PRO a nedokážu si představit vrátit se k tlačítkům. I díky tomuto ovládání pro mě byl přechod z iPhonu lehčí a příjemnější a celkově mi Xiaomi vyhovuje víc než Apple. Dlouho jsem byl uživatel iPhonu, což je za mě výborný telefon, ale je to prostě jenom telefon, když mám v ruce Xiaomi (android) je to pro mě z velké části výborný malý přenosný počítač, na kterém jsem schopný udělat skoro cokoli a díky gestům jsem neměl problém se změnou systému, jsou opravdu intuitivní a snadno zapamatovatelná. Jediné co bych řekl, že je za mě trochu divné je posun zpět potažením z pravé strany telefonu. Já osobně bych tam více ocenil spíš vpřed (například v prohlížeči), ale chápu, že je to kvůli tomu, v jaké ruce se telefon drží. Nicméně za mě by bylo super moci si to nastavit, ale to jsem v nastavení nikde nenašel, takže předpokládám, že to nelze.

Zvonění telefonu
Zvonění telefonu
1 rok před

Dobrý den, nedávno tady byl příspěvek, že někomu nešlo přiřadit k jednotlivým telefonním kontaktům jiné volání. O víkendu jsem si koupila Redmi Note 8 Pro a nemohu přiřadit. Zkusila jsem restart a nic. Nechce se mi dávat do továrního nastavení, teď jsem si vše nastavila. Děkuji za odpověď a radu.

Vyhledávání
Vyhledávání
1 rok před

Můžete mi prosím poradit, jak nastavím zpátky ke gestu vyjeti nahoru z hlavní obrazovky vyhledávání? Celou dobu tam mám Google vyhledávání a najednou mi tam vyskakuje předinstalovaný prohlížeč a nikde to nemohu změnit. Děkuji

Ladislav
Ladislav
1 rok před

Ano to mám, ale vyskočí mi předinstalovaný prohlížeč a ne Google vyhledávání

8
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x