Představujeme novinky v MIUI 12 na obrázcích a videích – 4. díl

Středa – novinek je třeba! Již počtvrté se na našem blogu zaměříme na novinky, které přináší nejnovější verze nadstavby MIUI 12. Dnes vám ukážeme bezpečné sdílení fotek, funkci Mi Share pro posílání souborů mezi telefony a nové ikony a font.

Pokud chcete vědět, zda váš telefon dostane aktualizaci na MIUI 12, pak doporučujeme náš článek Aktualizace na MIUI 12 začnou koncem června, dostane je 48 telefonů. Novou verzi by měly dostat také všechny telefony, které nabízíme v našem českém i slovenském e-shopu.

Novinky v MIUI 12 – 4. díl

Bezpečné sdílení fotek

Pokud někomu pošlete fotku pořízenou mobilním telefonem, může z ní vyčíst poměrně dost informací. Každý snímek totiž obsahuje EXIF – metadata s informacemi o nastavení fotoaparátu, datu a času pořízení. Jestliže jste to v aplikaci Fotoaparát nezakázali, jsou ve fotografii uloženy také souřadnice zeměpisné polohy místa, kde byla pořízena.

To může být za určitých okolností nebezpečné – například je z fotky možné celkem dobře identifikovat, kde bydlíte či jak daleko jste na dovolené. I proto například Facebook, Twitter a další weby po nahrání fotek a před jejich publikací EXIF odstraňují. Jenže pokud pošlete fotku přes nějaký komunikační program, dorazí příjemci i s EXIFem.

Co vše EXIF obsahuje můžete zjistit například pomocí webu MetaPicz. Když na něj nahrajete fotografii, ukáže vám, jaké údaje se v ní skrývají. Možná budete překvapeni, kolik jich je a jak přesné je určení polohy (GPSLatitude a GPSLongitude).

Tím se dostáváme k jedné z novinek MIUI 12. Pokud z aplikace Galerie budete chtít sdílet nějakou fotku, nabídne vám automatické odstranění informací o poloze a metadat. Uvedené opatření se přitom týká jen sdílené/odesílané fotky a neodstraňuje tato data v originálním snímku.

Nabídka na nesdílení polohy a metadat
Nabídka na nesdílení polohy a metadat

Poprvé se tato možnost zobrazí při sdílení fotky přes nějakou aplikaci. Později můžete tuto volbu měnit v Galerie-tři tečky-Nastavení-Bezpečné sdílení, kde jsou k dispozici dva přepínače: Ve výchozím nastavení sdílet bez informací o poloze a Ve výchozím nastavení sdílet bez metadat.

Mi Share

Xiaomi se spojilo s dalšími čínskými výrobci OPPO, Realme a Vivo, aby vytvořili jednotnou službu pro sdílení souborů. Výsledky této spolupráce jsou patrné v Mi Share (nezaměňovat s aplikací ShareMe). Tato funkce je nyní dostupná v systémovém nastavení – najdete ji v Nastavení-Připojení a sdílení-Mi Share, kde ji můžete vypnout a zapnout a pojmenovat svůj telefon.

Sdílení je tak jednoduché, jak jen může. Stačí vybrat fotografii, dokument nebo jiný soubor, který chcete odeslat. V nabídce aplikací pro sdílení uvidíte seznam dostupných zařízení (telefon příjemce musí být v tu chvíli odemknutý). Stačí zvolit odpovídající zařízení a můžete okamžitě sdílet/odesílat soubory.

Nové ikony a font

Xiaomi věnovalo hodně času ladění vzhledu své grafické nadstavby. Ta by měla být ve verzi 12 uhlazenější a vzdušnější, plná nejrůznějších animací. Například při spuštění aplikace se tato rozbalí z ikony a po ukončení se zase vrátí zpět.

Změny se odehrály v systémovém nastavení, které bylo (opět) reorganizováno, má výraznější textové popisky a používá nový typ písma, které působí zaoblenějším stylem. Jednou z novinek je také možnost výběru ze čtyř ikon, zobrazujících stav baterie v oznámeních.

Další novinky v MIUI 12

Další tři novinky v MIUI 12 vám představíme za týden, tedy ve středu 5. srpna. Pokud vás zajímá něco konkrétního, nebojte se napsat do komentářů pod článkem! Ochotně nasnímkujeme a natočíme to, oč nás požádáte. Pokud již máte poslední verzi MIUI, budeme rádi, když se podělíte o to, jaké novinky vás nejvíc zaujaly.

Další díly

Jaké novinky v MIUI 12 se vám líbí nejvíc?

Představujeme novinky v MIUI 12 na obrázcích a videích – 1. díl
Novinky v MIUI 12

Od června Xiaomi postupně vydává aktualizaci grafické nadstavby MIUI 12 pro své telefony. Protože jsme již dostali nejnovější verzi na Číst dál...

Představujeme novinky v MIUI 12 na obrázcích a videích – 8. díl
Novinky v MIUI 12

Středa, novinek je třeba! Už skoro dva měsíce vám týden, co týden představujeme novinky v MIUI 12 na obrázcích a Číst dál...

Představujeme novinky v MIUI 12 na obrázcích a videích – 6. díl
Novinky v MIUI 12

Středa - novinek je třeba! Už pošesté společně pohlédneme na novinky, které přináší MIUI 12. Dnes se podíváme na to, Číst dál...

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
20 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Mirek Krojidlo
Mirek Krojidlo
1 měsíc před

Dobrý Den kdy bude update na miui 12 na Xiaomi Redmi Note 9 Pro děkuji 😀

Na jakým androidu
Na jakým androidu
1 měsíc před

Dobrý den na jakým androidu ta MIUI 12 je založena.Doufam že u redmi note 8T na androidu 1o.To by bylo zklamání Kdyby to nechali na androidu 9😃

Anonymní
Anonymní
1 měsíc před

Dostává Redmi Note8T MIUI 12 ? Děkuji za odpověď

Anonymní
Anonymní
1 měsíc před

Kdy dostane Redmi Note8T MIUI 12 už by měla príjít protože je to ve druhé vlně

Jirka
Jirka
1 měsíc před

Po těch lapálijich s Redmi Note 8T 4/64 a ruskou ROM se snad taky dočkám. Ledva to člověk koupí tak uz je na trhu devítka. Cenu max o 1000 Kč vyšší bych respektoval. Různé testy píši, že nepřináší nic nového, spíš někdy až naopak. Snad hlavně ta vyšší kapacita. No myslím, že už to 8T je v něčem ošizeno oproti mé Note 5 4/64 až na to NFC, které tam chybí.

Jirka
Jirka
1 měsíc před

Asi si nepamatujete jak jsme řešili tu ruskou ROM. Bylo to někdy v březnu. Byl to obchod s pobočkou Rychnov nad Kněžnou a doporučovala to Heureka. Teď mám 11.0.9.0 PCXEUXM No Global to není. A to srovnání. Vycházím z ceny Note 8T 4/64 a k tomu nějaká ta devítka s cenou cca o 500 Kč vyšší při provedení 4/64. Snad všechny devítky by měly mít NFC, ikdyž jsem někde četl, že to nemusí být pravda.

Péťa
Péťa
1 měsíc před

Může vyjít ( fungovat) MIUI 12 na androidu 9 ? Nebo musí být telefon aktualizován na android 10. ? Děkuji za odpověď.

Péťa
Péťa
1 měsíc před

Dobrý den. Děkuji za odpověď. Mám Redmi note 7 a na dostupných seznamech o aktualizaci na android 10 tento telefon není ale na seznamu o aktualizaci na MIUI 12 je ve druhé vlně, tak proto jsem se ptal. Děkuji.

Anonymní
Anonymní
1 měsíc před

Dobrý den chci se zeptat proč nedostává Redmi Note8T MIUI 12 děkuji za odpověď

Anonymní
Anonymní
1 měsíc před

Dobrý den chci se zeptat proč je pozastavena aktualizace na MIUI12 v Redmi Note8T

Anina
Anina
1 měsíc před

Dobrý deň. Dá sa prosím Vás nejako zmeniť ako sa zobrazia ikony po odomknuti obrazovky? Ako priletia, či ako to nazvať. A este jedna otázka (možno sa k odpovedi dopracujem v dalsich článkoch). Načo slúži čierna čiarka v dolnej časti obrazovky? A ako ju zruším?
Dakujem

Last edited 1 měsíc před by Anina
20
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x