Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro – nekvalita úklidu

Xiaomi poradnaKategorie dotazu: OstatníXiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro – nekvalita úklidu
Matěj Sojka zeptal se před 4 týdny

Zdravím všechny – primárně majitele tohoto vysavače.
První robotický vysavač jsme si koupili s malým očekáváním před 4 lety z číny za pár korun (dnes se prodává u nás pod značkou tesla) a byli jsme víceméně nadšeni z úklidu. Vysavač jezdil asi hodinu a půl a vysával každý den když jsme byli v práci. Vysavač se 1-2x týdně někde zasekl o nějaký kabel, nebo byl schopen zajet mezi nohama židle pod stůl a už nevyjet ven. V aktuální době jsme ale více doma a čínský vysavač už ani z hlediska baterie moc nevydržel a rozhodli jsme se koupit vysavač nový. Velice se nám zamlouvala volba možnosti výběru místnosti – například představa že po večerním vaření můžu poslat vysavač vysát jen kuchyň se zdála být prostě dobrá.
Realita… vysavač za raketu a úklid stojí za prd… 
Hlavní problémy:

  1. vysavač nevysává u krajů. V nastavení je možné zapnout „vaccum around the edges“, ale je to pouze na jednou pro příští vysávání. Tzn. že s pravidelným úklidem místo toho aby bylo vysáto je bordel natlačený ke krajům (ke zdi, k lince apod)
  2. vysavač má jen jednu štětičku což by asi nevadilo, ale štětička je krátká, takže ikdyž by vysavač zajel do rohu tak štětička do toho rohu prostě nedosáhne – je krátká.
  3. vysavač nezajíždí úplně do krajů a proto to po krajích není vysáté
  4. Vysavač má problémy přejíždět prahy. Starý vysavač je občas taky nepřejel, ale měl v programu něco že pokud jel dlouho rovně (visel na prahu a nehýbal se) tak couvnul, otočil se a jel jinak a v rámci role náhody to přejel příště. Tento vysavač když nepřejede práh a zůstane na něm viset, tak po nějaké době jízdy bez pohybu vyhodí chybu a vrátí se zpět do dokovací stanice. Což mě neuvěřitelně vytáčí, protože máme vysavač mezi obývákem a kuchyní – prakticky 30cm od prahu a už mnohokrát se stalo, že vysavač vyjel na pravidelný úklid bytu a prakticky ihned po vyjetí se zasekl na prahu a po 3 minutách měl podle něj hotovo a stál zpět na nabíjecí stanici.

Trápí vás něco z těchto problémů? povedlo se vám něco z nich vyřešit? 
Já jsem z toho opravdu smutný – mohl jsem ušetřit spoustu peněz nákupem něčeho levného a místo toho mám drahý krám. Vysavač vysaje celý byt v roli náhody kdy se mu povede přejet všechny prahy asi 1x týdně, ale výsledkem všeho je bordel po krajích, po zbytek týdne jede jen nějakou náhodou část bytu. Tupý vysavač uklízel výrazně lépe.
Mám chuť to normálně reklamovat, protože to uklízí prostě blbě. Abych jen nenadával, tak vysavač má i dobré vlastnosti – sací výkon je slušný a poradí si i s kobercem, díky lidaru nejezdí úplně náhodně a uklidí docela rychle. Jen je tam prostě několik chyb, které by mohly jít řešit softwarově kdyby se výrobci chtělo.

3 Odpovědi
Karel Kilián Personál odpověděl před 4 týdny

Dobrý den,
tento vysavač recenzoval kolega (vizte jeho recenzi) a nic takového nezaznamenal. Jde o poměrně hojně prodávaný model a ani ostatní zákazníci tyto problémy nereportovali – přinejmenším ne v diskuzi pod recenzí ani tady v Poradně.
Z konstrukčního hlediska je podobný Xiaomi Roborocku S5, který vlastním. Ten má dle specifikací přejíždět prahy vysoké až 2 centimetry, což jsem také otestoval a víceméně to potvrdil. Pokud máte prahy vyšší, pak je vysavač patrně nemá šanci překonat. Rohy, to souhlasím, úplně neuklidí také. Ale podél stěn to celkem jde – tam si pomáhá bočním kartáčkem.
Jestliže jste produkt koupil přes internet, můžete ho do 14 dnů vrátit, a to i bez uvedení důvodu.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Matěj Sojka odpověděl před 4 týdny

Děkuji za odpověď. Vaši recenzi jsem četl… s tím vrácením máte pravdu, ale máme to už od vánoc a člověk si  těch chyb nevšimne hned. Ze začátku panuje taková ta euforie z toho jak to jezdí, scanuje místnosti, jak je to schopné vysát bordel i z koberce a kolik a to že máme neustále nezametený bordel kolem linky si prostě člověk uvědomí až po delší době že 2 dny nevařil a tím pádem ta slupka z cibule tam leží už 3. den… Máme hliníkové zaoblené prahy a občas prostě na něm visí a hrabe a občas ho přejede bez problému. Nicméně prahy prostě vyměním a udělám si vlastní s menším sklonem (delší prahy) – to je ten nejmenší problém. Nicméně nevím co s tím úklidem – kdyby byla nějaká možnost při každém vysávání mit zaplou funkci vysátí okolo krajů třeba by to stačilo. Případně zkusit tu delší štětičku – nevíte jestli se to do toho nedá někde koupit?

foto-8308

 
 

Karel Kilián Personál odpověděl před 4 týdny

Dobrý den,
no, nejsem si jist, zda se prodává verze s delšími štětinamu kartáčku. Já jsem tento díl kupoval na eBayi a v jednom případě mi došla verze, která měla místo tří ramen pět. Sliboval jsem si od toho lepší úklid, ale výsledek byl ten, že vysavač ten kartáček nebyl schopen pořádně roztočit.
Zkuste pohledat na eBayi, AliExpressi, Wishi, GeekBuyingu atp. Tady v Česku jsem to určitě neviděl.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Vaše odpověď

13 + 11 =

Redmi Note 10 Pro