Google Meet-ifikace pro všechny uživatele začíná

V současné době probíhá velký přechod, protože se společnost Google snaží „zjednodušit“ své komunikační aplikace sloučením Duo a Meet. Pokud používáte služby Googlu již více let, s trochou nadsázky byste řekli, že se vlastně neděje nic moc nového. Google opět po nespočtu předchozích pokusů zkouší černou magii nad svými komunikátory.

Duo a Meet se slučují

Google s plánem na sjednocení aplikací pro videochat přišel již na začátku června. O necelý měsíc později jsme začali pozorovat první náznaky této změny, protože aktualizace aplikace Duo začala zavádět některé nové funkce a výslovně potvrdila chystanou změnu značky na Meet. V té době si toho všimlo jen několik málo lidí, ale nyní se zdá, že uživatelské účty Duo po celém světě jsou do této změny zasvěcovány.

Google Meet
Google Meet
Developer: Google LLC
Price: Free

‎Google Meet
‎Google Meet
Developer: Google LLC
Price: Free

Po spuštění aplikace Duo vás nyní přivítá stejná karta, kterou jsme poprvé mohli spatřit před třemi týdny a která obsahuje stručný přehled plánů na přechod. Samozřejmě s odkazem na více informací. Stejně jako tehdy, i nyní je součástí aktualizace zjednodušené tlačítko pro volání s jednoduchým popiskem „Nový“. Po klepnutí na něj se zobrazí nové možnosti pro zahájení schůzek nebo plánování věcí v Google Kalendáři.

I když se tato novinka nyní šíří ve velkém, Duo je stále „Duo“ a pravděpodobně ještě nějakou chvíli bude. Osobně odhaduji několik týdnů, možná až měsíců, než bude Google připraven provést finální krok, kdy aplikace Duo, jak ji známe nyní, plně přijme značku Meet. V průběhu té doby se ještě může objevit spousta dalších menších vylepšení, která aplikaci osvěží. Zatím tedy ale nevidíme nic úplně nového. Jen vlastně pozorujeme, že se Google definitivně rozhodl transformaci zahájit a informuje o tom všechny své uživatele.

[zdroj]

Horkovzdušná fritéza Xiaomi Mi Smart Air Fryer 3.5L přichází do Evropy
Horkovzdušná fritéza Xiaomi Mi Smart Air Fryer 3.5L přichází do Evropy

K poměrně velkému překvapení uvádí Xiaomi na globální trh svou novou horkovzdušnou fritézu. Jmenuje se Xiaomi Mi Smart Air Fryer Číst dál...

Které telefony dostaly ve 46. týdnu aktualizace MIUI či Androidu?
Které telefony dostaly ve 46. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Listopad se nám překulil do své druhé půlky a my tu máme další pondělí. A to na našem blogu již Číst dál...

Chytrý záchod Xiaomi Haier Smart Toilet H1A s oplachem i ofukem
Chytrý záchod Xiaomi Haier Smart Toilet H1A s oplachem i ofukem

Zatímco v Evropě záchody většina lidí příliš neřeší, v Asii zažívá tento segment významný technologický růst. Důkazem budiž nejnovější chytrá Číst dál...

Sledujte nás na Telegramu!

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Daniel Macho

Jsem geek z Chomutova, který k technologiím tíhnul od dětství. Aktuálně se nejvíce věnuji fotografii a videu ve svém studiu White Whale Media. Dělám ale nejen videa na zakázku, ale i na svůj YouTube kanál, na kterém představuji své zážitky z cest. Také natáčím unboxingy pro tento blog a související e-shop. Mimo jsem také gamer, takže občas si zahraju něco na PC nebo na konzoli. Občas tedy i něco zastreamuji na Twitchi. Hraní na mobilu mi ale moc neříká. Také vládnu lokální komunitě nerdů tady u nás v Chomutově. Patříme pod celonárodní komunitu GUG.cz a pořádáme soutěžně naučné eventy pro každého.

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x