Huami představí chytré hodinky Amazfit Verge 2 s EKG a eSIM

Pozor, hodinky Amazfit Verge 2 již byly představeny! Všechny informace najdete ve článku Amazfit Verge 2: nové chytré hodinky s EKG a eSIM.

Xiaomi prodává pod svou značkou produkty několika čínských výrobců. Patří k nim i Huami, do jehož portfolia patří především nositelná elektronika v podobě různých chytrých hodinek a náramků. Již v úterý 11. června má údajně představit novou generaci chytrých hodinek Amazfit Verge 2. Ve stejný den má být představen i levnější fitness náramek Xiaomi Mi Band 4.

Novinka bude navazovat na první generaci hodinek Amazfit Verge, kterou nabízíme v našem e-shopu za cenu od 2990 korun. Tato verze nabízí 1,3” displej s rozlišením 360 × 360 obrazových bodů, 512 MB RAM, interní paměť o velikosti 4 GB, baterii s kapacitou 390 mAh, GPS a odolnost proti vodě a prachu dle standardu IP67. Do jisté míry se jedná o méně nákladnou verzi Amazfit Stratos.

Huami Amazfit Verge 2 s novým procesorem

Už minulý týden se na webu objevilo několik upoutávek, avizujících příchod nové generace hodinek – Amazfit Verge 2. Z hlediska hardwaru bude jejich základem čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon Wear 3100 s maximální rychlostí 1,2 GHz. Stejný čip používají například hodinky Fossil Sport čtvrté generace.

Základem bude čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon Wear 3100
Základem bude čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon Wear 3100

Snapdragon 3100 je navržen pro vyšší efektivitu, což znamená výrazné zlepšení výdrže baterie až o několik hodin. Hodinky poháněné tímto čipem budou obsahovat režim spořiče baterie, který je po aktivaci přepne do tradičního módu pouze se zobrazením aktuálního času.

Nový čip obsahuje malý koprocesor, který nezávisle zajišťuje provoz zcela nového režimu prostředí. V tomto módu všechna procesorová jádra „spí“ a o vykreslování obrazovky se stará pouze energeticky úsporný koprocesor.

Snapdragon 3100 dovoluje výrobcům hodinek psát svůj vlastní algoritmus sledování sportovních aktivit, což by mělo přinést vylepšenou přesnost. V režimu nepřetržitého monitorování by hodinky se zapnutou GPS a sledováním tepu měly na jedno nabití vydržet až 15 hodin provozu.

Hodinky s podporou eSIM

Jednou z očekávaných novinek je podpora funkce měření EKG. Zatím však není jisté, do jaké hloubky bude analýza srdeční činnosti probíhat, ani zda bude funkce dostupná po celém světě. Jeden z obrázků, na němž výrobce avizuje tuto funkci, obsahuje text, který říká, že „samotné EKG nestačí k záchraně životů“. Není však jasné, jaké další možnosti Amazfit Verge 2 v tomto směru nabídnou.

Huami představí chytré hodinky Amazfit Verge 2 s EKG a eSIM
Huami představí chytré hodinky Amazfit Verge 2 s EKG a eSIM

Některé zdroje uvádějí, že Huami Amazfit Verge 2 budou podporovat eSIM, což by znamenalo, že z nich bude možné realizovat hovory nebo třeba streamovat hudbu bez nutnosti propojení s mobilním telefonem. Je ale otázkou, zda tuto funkci obdrží všechny, nebo jen vybrané verze.

Zahraniční média očekávají, že se cena nových chytrých hodinek Huami bude pohybovat kolem 289 dolarů. To je v přepočtu asi 6550 korun a se započítáním DPH dokonce 7920 Kč. Uvidíme, co přinese zítřejší oficiální představení.

Pozor, hodinky Amazfit Verge 2 již byly představeny! Všechny informace najdete ve článku Amazfit Verge 2: nové chytré hodinky s EKG a eSIM.

Co říkáte na nové Huami Amazfit Verge 2?

Zdroje: china-review.com.ua, ixbt.com, ixbt.com, fonearena.com, gadgetsandwearables.com.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.