Jak přenést data ze starého telefonu do nového s aplikací Mi Mover?

Pomalu ale jistě se blíží Vánoce, během kterých mnozí z vás dostanou nebo možná někomu darují nový telefon. Tím většinou vyvstává otázka: jak přenést data ze starého telefonu do nového? Pokud je nový telefon značky Xiaomi, Redmi či Poco, pak můžete pro tyto účely využít skvělou aplikaci Mi Mover (Přesun do nového zařízení).

Hned v úvodu musíme podotknout, že uvedený postup funguje pouze v případě, že chcete data přenášet do telefonu Xiaomi/Redmi/Poco. Do telefonu jiné značky nástrojem Mi Mover (Přesun do nového zařízení) data nepřesunete, neboť bude podporovat pouze jejich odesílání, nikoli příjem.

Synchronizace s účtem Google

Jedním z nejspolehlivějších způsobů, jak mít data ze starého telefonu i v novém, je synchronizace s účtem Google. Pokud této možnosti využíváte, nebudete muset řešit přenos kontaktů, událostí v kalendáři, elektronické pošty na Gmailu, poznámek v aplikaci Keep, úkolů v kalendáři atd.

Do účtu Google se zálohují také některé programy a jejich nastavení. Zde ale záleží na podpoře ze strany autorů aplikací – pokud podporu neimplementovali, tak se nastavení jejich programů zálohovat nebude. Při obnově přes účet Google jsou do nového telefonu přenášeny: aplikace, kontakty, zprávy SMS, nastavení zařízení, Kalendář Google, Kontakty Google, Fotky Google a Gmail.

V případě, že používáte synchronizaci s Googlem, se stačí na novém telefonu přihlásit stejným uživatelským jménem a heslem. Během prvního spuštění vám pak bude nabídnuta možnost přenosu dat ze starého telefonu, a to buď z cloudu (tj. z vytvořené zálohy), nebo přes bezdrátovou síť (tj. přímo ze starého mobilu).

Aplikace Přesun do nového zařízení (Mi Mover) od Xiaomi.

Jak patrně následně zjistíte, přenos dat ze starého telefonu přes účet Google nepřenese všechno. Někomu může chybět například historie hovorů, SMS, nebo nějaké aplikace. Právě to je okamžik, kdy je vhodné sáhnout po bezplatné aplikaci Přesun do nového zařízení (Mi Mover) od Xiaomi.

V popisku v Obchodě Play se dočtete: „Pomocí této aplikace můžete přenést téměř cokoli: obrázky, videa, hudbu, dokumenty, zprávy, kontakty, historii hovorů, události z kalendáře, poznámky, budíky, aplikace a spousty dalších souborů! Přesun do nového zařízení (Mi Mover) představuje bezpečný a spolehlivý způsob přenosu dat bez nutnosti připojení k internetu.“

Aplikaci je nutné nainstalovat na starý i nový telefon. Na zařízeních Xiaomi/Redmi/Poco dovoluje jak odesílání dat, tak i jejich příjem. Na telefonech jiných značek podporuje pouze odesílání. Má tedy smysl používat ji jen a pouze tehdy, pokud je nový telefon značky Xiaomi, Redmi nebo Poco.

Jak přenést data ze starého telefonu s aplikací Mi Mover?

Aplikaci Přesun do nového zařízení (Mi Mover) postupně nainstalujte na starý i nový telefon. Doporučujeme použít pro tyto účely výhradně verzi staženou z Obchodu Play – přeci jen aplikace vyžaduje poměrně hodně oprávnění, která není dobré udělovat neověřeným programům.

Nejprve aplikaci spusťte na starém telefonu, tj. na tom, ze kterého budete přenášet data. Po vyjádření souhlasu s pravidly a podmínkami bude nutné povolit celou řadu oprávnění, jež jsou nezbytná ke správnému fungování aplikace. Konkrétně budete muset:

Xiaomi Mi Band 6
  • Povolit přístup ke kontaktům.
  • Povolit přístup k seznamu telefonních hovorů.
  • Povolit přístup k poloze zařízení.
  • Povolit přístup k fotkám a souborům.
  • Povolit odesílat a zobrazovat SMS.

Následně je nutné udělit oprávnění měnit nastavení systému a přístup k údajům o využití. Po dalším vyjádření souhlasu se dostanete na obrazovku, na které bude tlačítko Jsem odesílatel. V případě, že je původní telefon Xiaomi, Redmi nebo Poco, zde bude také tlačítko Jsem příjemce, nicméně to vás v tomto případě nebude zajímat.

Jak přenést data do nového telefonu s aplikací Mi Mover?

Nyní je na řadě příprava nového telefonu, do kterého budete chtít přenést data. I na něm spusťte aplikaci Přesun do nového zařízení (Mi Mover) a potvrďte, že souhlasíte s pravidly a podmínkami. Na novém telefonu byste měli mít následně na obrazovce k dispozici i tlačítko Jsem příjemce.

Pokračovat tedy budete tím, že na novém telefonu stisknete tlačítko Jsem příjemce. Na obrazovce se zobrazí QR kód, který slouží jako odkaz ke stažení aplikace Mi Mover (vy ji však již máte nainstalovanou z Obchodu Play). Klepněte tedy na tlačítko Nainstalováno. Začněte přenos.

Další obrazovka bude hlásit Připojte se ke starému zařízení a zobrazí název hotspotu, k němuž byste se měli připojit. Na starém telefonu tedy v aplikaci Přesun do nového zařízení (Mi Mover) stiskněte tlačítko Jsem odesílatel. Na obrazovce se pak zobrazí hlášení Připojte se k novému zařízení.

Po nějaké chvilce, kdy bude starý telefon vyhledávat zařízení v okolí, by se měl objevit nový telefon jako plovoucí tlačítko s názvem hotspotu. Klepnutím zahájíte připojování, což je patrně nejsložitější část celého procesu. Pokud se připojen nepovede, bude nutné celý proces opakovat.

Přenos dat ze starého mobilu do nového

Jestliže se spojení podaří, zobrazí se na starém telefonu nabídka, jaká data chcete přenášet. Na novém telefonu by pak mělo být hlášení Na starém zařízení vyberte položky k odeslání. Konkrétně můžete přenést:

  • Obrázky
  • Zprávy, kontakty a historii volání
  • Zvuk, video a dokumenty
  • Aplikace třetích stran

Pomocí přepínačů zvolte, co chcete přenést – v horní části okna uvidíte objem zvolených dat. Pak klepněte na tlačítko Odeslat.

Vše ostatní proběhne automaticky – nový telefon začne přijímat data, odesílaná tím starým. O průběhu přenosu budete informováni na obou telefonech. Po skončení můžete stisknout tlačítko Hotovo a ukončit aplikaci Přesun do nového zařízení (Mi Mover).

Celý postup je velice jednoduchý a v podstatě na něm není co zkazit. Důležité je udělit aplikaci veškerá oprávnění, jež si žádá, a nepoplést, že odesílatelem je starý telefon a příjemcem ten nový.

Pomohl vám tento postup s přenosem dat?

Redmi Note 10
Jak změnit nebo úplně vypnout zvuk při startu telefonu?
Jak změnit nebo úplně vypnout zvuk při startu telefonu?

Telefony Xiaomi, Redmi a Poco vydávají při spuštění zvuk v podobě kratičké znělky. Málo se ale ví, že tento zvuk Číst dál...

MIUI 12 – tipy a triky: nastavení limitu mobilních dat
MIUI 12 – tipy a triky

Ačkoli je rok 2021, čeští operátoři stále uplatňují limity na data přenesená přes své mobilní sítě. Řada uživatelů tak má Číst dál...

MIUI 12 – tipy a triky: Jak správně odeslat hlášení o chybě do Xiaomi?
MIUI 12 – tipy a triky

Nebývá to sice vysloveně časté, ale sem tam se v operačním systému, grafické nadstavbě MIUI nebo v nějaké systémové aplikaci Číst dál...

Xiaomi Mi Band 6

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
10 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Petr
Petr
1 rok před

Parádní apka pro nové mobily Xiaomi, když MIUI12 už podobnou aplikaci neobsahuje.

Gabriela
Gabriela
11 měsíců před

Dobrý deň, prenasala som si takto data. Islo to bez problemov, avsak neprenieslo mi spravy a obrazky z poslednych 10 dni. Vsetky staršie ano.
Neviete, kde musela nastat chyba?

Pavel
Pavel
8 měsíců před

Nepřenesla se mi všechna historie hovorů. Je n cca posledních 14 dnů. Ostatní vše v pohod. Přechod z Remi note 7 na Mi 10t pro.

Karel
Karel
4 měsíců před

Ani tato aplikace mi nepomohla 🙁 Vše ostatní staženo, jen SMS není možné z Xiaomi Mi Note 2 do Xiaomi M11 dostat. Už jsem to zkoušel přes Google, Mi učet, SuperBackup a nyní přes Mi Mover, ale stále bez úspěchu.
Pokud Vás napadá co s tím, prosím o radu.
Díky
K.

Pavla
Pavla
3 měsíců před

Co mám dělat,když nejde stáhnout program na starý telefon-Redmi 3S,na nový Note 9 v pohodě.Děkuji.

10
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x