Články

Jak přenést data ze starého telefonu do nového s aplikací Mi Mover?

Pomalu ale jistě se blíží Vánoce, během kterých mnozí z vás dostanou nebo možná někomu darují nový telefon. Tím většinou vyvstává otázka: jak přenést data ze starého telefonu do nového? Pokud je nový telefon značky Xiaomi, Redmi či Poco, pak můžete pro tyto účely využít skvělou aplikaci Mi Mover (Přesun do nového zařízení).

Hned v úvodu musíme podotknout, že uvedený postup funguje pouze v případě, že chcete data přenášet do telefonu Xiaomi/Redmi/Poco. Do telefonu jiné značky nástrojem Mi Mover (Přesun do nového zařízení) data nepřesunete, neboť bude podporovat pouze jejich odesílání, nikoli příjem.

Synchronizace s účtem Google

Jedním z nejspolehlivějších způsobů, jak mít data ze starého telefonu i v novém, je synchronizace s účtem Google. Pokud této možnosti využíváte, nebudete muset řešit přenos kontaktů, událostí v kalendáři, elektronické pošty na Gmailu, poznámek v aplikaci Keep, úkolů v kalendáři atd.

Do účtu Google se zálohují také některé programy a jejich nastavení. Zde ale záleží na podpoře ze strany autorů aplikací – pokud podporu neimplementovali, tak se nastavení jejich programů zálohovat nebude. Při obnově přes účet Google jsou do nového telefonu přenášeny: aplikace, kontakty, zprávy SMS, nastavení zařízení, Kalendář Google, Kontakty Google, Fotky Google a Gmail.

V případě, že používáte synchronizaci s Googlem, se stačí na novém telefonu přihlásit stejným uživatelským jménem a heslem. Během prvního spuštění vám pak bude nabídnuta možnost přenosu dat ze starého telefonu, a to buď z cloudu (tj. z vytvořené zálohy), nebo přes bezdrátovou síť (tj. přímo ze starého mobilu).

Aplikace Přesun do nového zařízení (Mi Mover) od Xiaomi.

Jak patrně následně zjistíte, přenos dat ze starého telefonu přes účet Google nepřenese všechno. Někomu může chybět například historie hovorů, SMS, nebo nějaké aplikace. Právě to je okamžik, kdy je vhodné sáhnout po bezplatné aplikaci Přesun do nového zařízení (Mi Mover) od Xiaomi.

V popisku v Obchodě Play se dočtete: „Pomocí této aplikace můžete přenést téměř cokoli: obrázky, videa, hudbu, dokumenty, zprávy, kontakty, historii hovorů, události z kalendáře, poznámky, budíky, aplikace a spousty dalších souborů! Přesun do nového zařízení (Mi Mover) představuje bezpečný a spolehlivý způsob přenosu dat bez nutnosti připojení k internetu.“

Přečtěte si také  MIUI 11 – tipy a triky: aplikace Počasí a možnosti jejího nastavení

Aplikaci je nutné nainstalovat na starý i nový telefon. Na zařízeních Xiaomi/Redmi/Poco dovoluje jak odesílání dat, tak i jejich příjem. Na telefonech jiných značek podporuje pouze odesílání. Má tedy smysl používat ji jen a pouze tehdy, pokud je nový telefon značky Xiaomi, Redmi nebo Poco.

Jak přenést data ze starého telefonu s aplikací Mi Mover?

Aplikaci Přesun do nového zařízení (Mi Mover) postupně nainstalujte na starý i nový telefon. Doporučujeme použít pro tyto účely výhradně verzi staženou z Obchodu Play – přeci jen aplikace vyžaduje poměrně hodně oprávnění, která není dobré udělovat neověřeným programům.

Nejprve aplikaci spusťte na starém telefonu, tj. na tom, ze kterého budete přenášet data. Po vyjádření souhlasu s pravidly a podmínkami bude nutné povolit celou řadu oprávnění, jež jsou nezbytná ke správnému fungování aplikace. Konkrétně budete muset:

Realme C55 Dual SIM
  • Povolit přístup ke kontaktům.
  • Povolit přístup k seznamu telefonních hovorů.
  • Povolit přístup k poloze zařízení.
  • Povolit přístup k fotkám a souborům.
  • Povolit odesílat a zobrazovat SMS.

Následně je nutné udělit oprávnění měnit nastavení systému a přístup k údajům o využití. Po dalším vyjádření souhlasu se dostanete na obrazovku, na které bude tlačítko Jsem odesílatel. V případě, že je původní telefon Xiaomi, Redmi nebo Poco, zde bude také tlačítko Jsem příjemce, nicméně to vás v tomto případě nebude zajímat.

Jak přenést data do nového telefonu s aplikací Mi Mover?

Nyní je na řadě příprava nového telefonu, do kterého budete chtít přenést data. I na něm spusťte aplikaci Přesun do nového zařízení (Mi Mover) a potvrďte, že souhlasíte s pravidly a podmínkami. Na novém telefonu byste měli mít následně na obrazovce k dispozici i tlačítko Jsem příjemce.

Přečtěte si také  MIUI 13: podívejte se na seznam dosud potvrzených novinek

Pokračovat tedy budete tím, že na novém telefonu stisknete tlačítko Jsem příjemce. Na obrazovce se zobrazí QR kód, který slouží jako odkaz ke stažení aplikace Mi Mover (vy ji však již máte nainstalovanou z Obchodu Play). Klepněte tedy na tlačítko Nainstalováno. Začněte přenos.

Další obrazovka bude hlásit Připojte se ke starému zařízení a zobrazí název hotspotu, k němuž byste se měli připojit. Na starém telefonu tedy v aplikaci Přesun do nového zařízení (Mi Mover) stiskněte tlačítko Jsem odesílatel. Na obrazovce se pak zobrazí hlášení Připojte se k novému zařízení.

Po nějaké chvilce, kdy bude starý telefon vyhledávat zařízení v okolí, by se měl objevit nový telefon jako plovoucí tlačítko s názvem hotspotu. Klepnutím zahájíte připojování, což je patrně nejsložitější část celého procesu. Pokud se připojen nepovede, bude nutné celý proces opakovat.

Přenos dat ze starého mobilu do nového

Jestliže se spojení podaří, zobrazí se na starém telefonu nabídka, jaká data chcete přenášet. Na novém telefonu by pak mělo být hlášení Na starém zařízení vyberte položky k odeslání. Konkrétně můžete přenést:

  • Obrázky
  • Zprávy, kontakty a historii volání
  • Zvuk, video a dokumenty
  • Aplikace třetích stran

Pomocí přepínačů zvolte, co chcete přenést – v horní části okna uvidíte objem zvolených dat. Pak klepněte na tlačítko Odeslat.

Vše ostatní proběhne automaticky – nový telefon začne přijímat data, odesílaná tím starým. O průběhu přenosu budete informováni na obou telefonech. Po skončení můžete stisknout tlačítko Hotovo a ukončit aplikaci Přesun do nového zařízení (Mi Mover).

Celý postup je velice jednoduchý a v podstatě na něm není co zkazit. Důležité je udělit aplikaci veškerá oprávnění, jež si žádá, a nepoplést, že odesílatelem je starý telefon a příjemcem ten nový.

Přečtěte si také  Které telefony dostaly ve 28. týdnu aktualizace MIUI či Androidu?

Pomohl vám tento postup s přenosem dat?

Sledujte nás na Telegramu!
Redmi 13C

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

49 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Petr
Petr
3 let před

Parádní apka pro nové mobily Xiaomi, když MIUI12 už podobnou aplikaci neobsahuje.

Gabriela
Gabriela
3 let před

Dobrý deň, prenasala som si takto data. Islo to bez problemov, avsak neprenieslo mi spravy a obrazky z poslednych 10 dni. Vsetky staršie ano.
Neviete, kde musela nastat chyba?

Pavel
Pavel
2 let před

Nepřenesla se mi všechna historie hovorů. Je n cca posledních 14 dnů. Ostatní vše v pohod. Přechod z Remi note 7 na Mi 10t pro.

Karel
Karel
2 let před

Ani tato aplikace mi nepomohla 🙁 Vše ostatní staženo, jen SMS není možné z Xiaomi Mi Note 2 do Xiaomi M11 dostat. Už jsem to zkoušel přes Google, Mi učet, SuperBackup a nyní přes Mi Mover, ale stále bez úspěchu.
Pokud Vás napadá co s tím, prosím o radu.
Díky
K.

Pavla
Pavla
2 let před

Co mám dělat,když nejde stáhnout program na starý telefon-Redmi 3S,na nový Note 9 v pohodě.Děkuji.

Radko Dvorský Prodejna
Radko Dvorský Prodejna
2 let před

Na telefonu realme 7 android 11 se pri spustění programu Mi Mover objeví pouze tlačítko JSEM ODESÍLATEL a já bych tam potřeboval režim JSEM PŘÍJEMCE. Na starém telefonu Redmi Note 5 android 11 se objeví obě tlačítka. Já potřebuji přenést data z Redmi Note 5 do Realme 7, přesně opačně, než mi to nabízí Mi Mover. Nevíte, v čem je problém?

Pavla
Pavla
2 let před

Dobrý den, mohla bych se zeptat, zda se stáhne i nastavení aplikací, oznámení.. a uspořádání v telefonu?Děkuji

Hanuš Slavík
Hanuš Slavík
1 rok před

Dobrý den, na telefonu Redmi Note 11 Pro 5G mi aplikace opakovaně hlásí, že nejde vytvořit hotspot. Co s tím? Děkuji

Hanuš Slavík
Hanuš Slavík
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

Dobrý den, děkuji za radu. Situace je bohužel stále stejná.
Ovšem nedalo mi to a zkusil jsem obrácený postup, a sice můj starý Redmi Note 8 Pro dát jako příjemce a ani u něj se hotspot nevytvořil (přesné znění je “Hotspot nejde vytvořit”). Oba telefony ovšem hotspot obvyklým postupem normálně vytvoří, pouze v Mi Moveru ne. Nemůže přece jen být chybja v apce?
Děkuji mockrát

Hanuš Slavík
Hanuš Slavík
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

Dobrý den, už jsem to přepral.
Chyba byla u mě (jak se dalo čekat), neboť jsem nepoužil poslední verze Mi Moveru. Apka nenabídla aktualizaci, ale novější verze se chová jako úplně jiná aplikace.
Děkuji moc za příkladnou snahu pomoci.

Tomáš
Tomáš
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

Dobrý den,
mám stejný problém, ale aplikaci mám staženou včera, tudíž asi nejnovější verzi. Na novém zařízení Note 11 Pro 5G mi to ukazuje, že nelze vytvořit Hotspot, manuálně jej zapnu, akci opakuji, pokusí se o vytvoření, nevytvoří a Hotspot vypne.
Předem děkuji za radu
Tomáš
P.S. Vaše rada o obnovení WiFi taky nepomáhá

Last edited 1 rok před by Tomáš
Bronislava Tupá
Bronislava Tupá
1 rok před

Dobrý den, chci se zeptat, jestli přenesená data do nového telefonu pomocí Mi účtu či pomocí google účtu z telefonu (ne ze zálohy) zůstanou i na starém zařízení. Děkuji.

Marie
Marie
1 rok před

Dobrý den, v Mi Moveru mi funguje tlačítko Jsem odesílatel i Jsem příjemce v obou telefonech, ale chce to po mně heslo na hotspot, které nevím, kde mám vzít? Přenést potřebuji Redmi 4x do Redmi 10. Čili by to mělo fungovat, když nemám jinou značku telefonu… Verzi Moveru mám 3.2.2 a nenabízí mi to žádnou aktualizaci. Tak nevím. Poradí mi někdo? Díky.

Marie
Marie
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

Dobrý den, návod v článku se malinko liší – například to po mně nechce žádné schválení ničeho. Nainstaluji na starý 4X, otevřu, rovnou mohu vybrat Jsem odesílatel a na obrazovce se objeví kolonka “potvrďte heslo” – podle znaků pod tím, z kterých mám vybrat, by to měla být samá čísla.
Na novém redmi 10 stejný postup, vyberu Jsem příjemce (přeskočím QR kód – nainstalováno) a objeví se hotspot. Ten ve starém telefonu vidím, ale chce heslo.
Děkuji

blaha františe
blaha františe
1 rok před

Ani jedna aplikace se nepřevedla ( mapy, cz, Relive, Conet)

Lukáš
Lukáš
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

Tak pak je to aplikace na houby. Také jsem se pokoušel dostat data do jiného mobilu, a nepřenesla se ani jedna aplikace. Konkrétně z Honor 9lite( Android 9) do Xiaomi redmi note 9 pro.

Barbora Krátká
Barbora Krátká
1 rok před

Dobrý den, prosím Vás, ako dlho trvá kopírovanie aplikácií a údajov z Xiaomi redmi note pro 6 do Xiaomi redmi note 11. Aktuálne kopíruje už cca 2 hodiny. Ďakujem, Krátká.

Jozef
Jozef
1 rok před

dobry den, ja kopirujem z 10 S na 10 C, na oboch telefonoch som len prijmatel, nejde to prepnut 🙁

Jirka
Jirka
1 rok před

Tak už došlo i na mě … stěhování do nového telefonu (z Mi8 do 11 Lite 5G NE), oprávnění to žádne potvrzovat nechtělo, spojení v pohodě, přenos taky. Na starém telefonu hláška hotovo – na novém to zůstalo viset na “Obnovování 99%” – v poslední položce Aplikace třetích stran to skončilo na 7/236 aplikace …. a dál se to nehne, takto to trvá několik hodin a nikam se to nepohne. 2 pokusy a vždy to dopadlo stejně 😕

Screenshot_2023-01-22-17-09-58-160_com.mi.global.mimover.jpg
Martlenka
Martlenka
1 rok před

Muzu se zeptat, zda se zkopíruj i alba s fotkami? Dekuji

Michal
Michal
7 měsíců před

Dobrý den, hezký článek, ale vůbec tam není zmínka o SIM kartě. Když si koupím nový telefon a chci přenášet data, tak kde má být SIM karta? Ve starém a v novém žádná, nebo přendána do nového a v starém žádná, nebo musí být nějaká SIMka v obou telefonech?

emika
emika
Odpovědět  Karel Kilián
3 měsíců před

ďakujem, prave tuto otazku som tiež chcela dať….ale už mam aj odpoved 🙂

děda Rosťa
děda Rosťa
2 měsíců před

Dobrý den, měl bych dvě otázky (Blbou a blbější), ale poprosím o předstírání, že to nevadí (děkuji).
1) potřebuju přejít z Honor 6A na Xiaomi Redmi 12, je ten první Xiaomi?
2) jak je to s nutností funkční SIM karty, stačí ji přendávat ze starého do nového, nebo musím mít nedejbože dvě?

Lucie
Lucie
26 dní před

Dobrý den, chtěla jsem aplikaci použít hlavně na přenesení záznamů z Poznámkového bloku (domovská aplikace) z Huawei Y6 prime do Xiaomi redmi, ale v nabídce není, jen Google Keep a ten už mám. Je nějaká jiná možnost, jak tyto poznámky přenést? Děkuji.

Lucie
Lucie
Odpovědět  Karel Kilián
24 dní před

Děkuji 🙂

49
0
Napište nám svůj komentář!x