ČlánkyTipy

Jak spárovat hodinky Xiaomi či Redmi s telefonem iPhone [návod]

Uživatelé iPhonů většinou používají chytré hodinky Apple Watch. Část z nich ale z nejrůznějších důvodů (především kvůli nižší ceně) dává přednost zařízením jiných značek. V tomto článku vám krok za krokem ukážeme, jak spárovat chytré hodinky Xiaomi či Redmi s telefonem Apple iPhone.

V tomto článku vám krok za krokem ukážeme, jak spárovat chytré hodinky Xiaomi či Redmi s telefonem Apple iPhone
V tomto článku vám krok za krokem ukážeme, jak spárovat chytré hodinky Xiaomi či Redmi s telefonem Apple iPhone

Níže uvedený postup platí pro chytré náramky a hodinky, k jejichž párování se používá aplikace Mi Fitness. Ta je určena pro většinu nositelných zařízení značek Xiaomi, Redmi a Poco. V případě jiných hodinek a náramků se postup může lišit.

Jdeme spárovat hodinky Xiaomi s telefonem iPhone

Nově zakoupené hodinky a náramky Xiaomi a Redmi jsou zpravidla dodávané ve vypnutém stavu. Vaším prvním úkolem tedy bude je zapnout. To lze provést buď některým z tlačítek (viz manuál, který by měl být součástí balení), nebo – pokud zařízení nemá tlačítka (jako například Xiaomi Smart Band) – připojením k nabíječce.

Jak spárovat hodinky Xiaomi s telefonem iPhone
Jak spárovat hodinky Xiaomi s telefonem iPhone

Nabíječka má obvykle formát kabelu, na jehož jednom konci je konektor USB-A a na druhém je buď magnetický konektor, nebo podložka, na kterou hodinky položíte. Konektor zapojte buď do adaptéru (ten nebývá součástí balení – musíte mít vlastní), nebo do USB portu zapnutého počítače, notebooku či powerbanky.

Po zapnutí se na hodinkách či náramku nejprve zobrazí logo výrobce v podobě bílého Mi. Následně budete muset zvolit jazyk, kterým s vámi má zařízení komunikovat. Poté se zobrazí informace, že do telefonu musíte nainstalovat aplikaci Mi Home, případně se zobrazí QR kód, přes který ji lze stáhnout.

Instalace aplikace Mi Home

Vaším dalším úkolem tak bude stažení a instalace aplikace Mi Home do mobilního telefonu. Najdete ji v Apple AppStore pod názvem Mi Fitness (Xiaomi Wear Lite) a jejím vydavatelem je Beijing Xiaomi Co., Ltd. Pro stažení můžete použít následující boxík.

Po prvním spuštění aplikace požádá o přístup k Bluetooth. Ten musíte Povolit, aby mohla s hodinkami či náramkem komunikovat. Poté klepněte na tlačítko Začít. Na následující obrazovce je nutné vyjádřit souhlas se smluvními podmínkami a zásadami ochrany osobních údajů. Zapojení do programu schvalovat nemusíte. Poté stiskněte tlačítko Souhlasím.

V následujícím kroku zvolte oblast. V našem případě tedy vyberte Česko a pokračujte stiskem tlačítka Další. Tím se dostanete do aplikace Mi Home a teoreticky můžete začít s párováním hodinek či náramku. My však doporučujeme jako první provést registraci, respektive se do aplikace přihlásit.

Registrace nového uživatele

V aplikaci Mi Home přejděte do sekce Profil. Zde klepněte na Přihlásit se. Pokud už máte účet Xiaomi, pak v dalším kroku zadejte přihlašovací údaje (tj. ID Xiaomi účtu, telefonní číslo, nebo e-mail a heslo), odsouhlaste podmínky a stiskněte tlačítko Přihlásit se.

Jestliže ještě účet Xiaomi nemáte, klepněte na odkaz Vytvořit účet. Na následující obrazovce vyplňte registrační formulář – zvolte zemi, zadejte e-mailovou adresu a dvakrát heslo. Poté aktivujte zatržítko, který potvrdíte souhlas se smluvními podmínkami a zásadami ochrany osobních údajů. Poté klepněte na tlačítko Další.

Poco M6 Pro

Pokud se zobrazí požadavek na to, abyste potvrdili, že nejste robot, aktivujte příslušné zatržítko. V dalším kroku pak budete muset potvrdit e-mailovou adresu opsáním kódu, který vám přijde do zadané schránky ve zprávě s předmětem „Ověřovací kód Xiaomi účtu“. Zadejte kód a stiskněte tlačítko Odeslat. Pokud vše proběhne správně, dostanete se k nastavení parametrů nového uživatele.

Nastavení parametrů uživatele

Aplikace Mi Fitness se vás následně vyptá na některé údaje týkající se vaší osoby. Důrazně doporučujeme odpovídat dle skutečnosti – pokud například zadáte nesprávnou výšku, bude vám aplikace špatně počítat délku kroků. Jestliže uvedete nižší než skutečnou váhu, bude vám počítat méně kalorií.

Jako první zadejte datum svého narození a klepněte na tlačítko Další. V následujícím kroku zvolte, zda jste Muž, nebo Žena (jiná pohlaví aplikace Mi Fitness nenabízí) a opět stiskněte Další. Poté uveďte svou výšku v centimetrech a opět pokračujte stiskem tlačítka Další. Následuje zadání hmotnosti v kilogramech, ideálně s přesností na desetinu kilogramu. Tentokrát dialog ukončete stiskem tlačítka Hotovo.

Poté bude následovat série povolení. Na dotaz, zda vám aplikace smí posílat oznámení, odpovězte Povolit. No otázku, jestli může přistupovat k polohovým údajům, stiskněte Povolit jen při používání aplikace. Na dialogové okno Zapnout synchronizaci rozhodně odpovězte OK. Z karty Můj profil se vraťte zpět do aplikace klepnutím na šipku v levém horním rohu.

Jak spárovat hodinky Xiaomi či Redmi s telefonem iPhone

Nyní je čas spárovat hodinky Xiaomi či Redmi s telefonem iPhone. V aplikaci Mi Fitness klepněte na tlačítko plus v pravém horním rohu aplikace. Z nabídky, která se poté zobrazí, klepněte na možnost Přidat zařízení. Aplikace začne vyhledávat v okolí hodinky připravené k párování.

Pokud je najde, zobrazí je v seznamu. V takovém případě na ně klepněte a pokračujte dále. Jestliže hodinky nenajde, stiskněte tlačítko Přidat model v dolní části obrazovky a na následují stránce zvolte odpovídající model hodinek ze seznamu.

Nyní proběhne párování hodinek. Na dialogové okno Požadavek na spárování přes Bluetooth odpovězte stiskem tlačítka Spárovat. Následně klepnutím na hodinky nebo náramek potvrďte párování. Na dotaz, zda chcete Povolit zařízení přijímat oznámení z iPhonu odpovězte Povolit. Celý proces by měl skončit obrazovkou se třemi „fajfkami“ a hláškou Úspěšně přidáno, na které stiskněte tlačítko Hotovo.

Další kroky

Pokud se fáze párování nepodaří a místo poslední „fajfky“ je zobrazen křížek, pak to s největší pravděpodobností znamená, že jste na hodinkách nepotvrdili požadavek na párování. V takovém případě je nutné celý proces Opakovat a potvrdit párování klepnutím na příslušné tlačítko na obrazovce hodinek či náramku.

Po úspěšném spárování se vás zpravidla ujme průvodce, který vám v několika krocích vysvětlí základní principy ovládání hodinek nebo náramku. Většinou stačí pozorně číst, prohlížet si animace a klepat na tlačítko Další.

Pak se zobrazí okno s nadpisem Statistiky. Vaším úkolem bude stanovit si cíle, které hodláte každý den plnit. Klepněte na tlačítko Vytvořit cíl. V prvním kroku zvolte, kolik kalorií chcete denně spálit a stiskněte tlačítko Další. V následujícím kroku vyberte, kolik kroků byste chtěli každý den ujít. Opět stiskněte Další. Nakonec vyberte, kolik minut denně se míníte hýbat, a ukončete nastavení stiskem Hotovo.

Xiaomi Watch 2

Jak nastavit oznámení aplikací?

Jednou z užitečných funkcí chytrých hodinek a náramků je zobrazování notifikací z mobilního telefonu. Budete tak mít přehled o doručených zprávách, aniž byste se museli dívat na mobil. Aby to fungovalo, bude nutné to nejprve nastavit.

Jak spárovat hodinky Xiaomi či Redmi s telefonem iPhone
Jak spárovat hodinky Xiaomi či Redmi s telefonem iPhone

V aplikaci Mi Fitness přejděte do sekce Zařízení. Pokračujte do Oznámení aplikací a aktivujte volbu Oznámení aplikací. Poté pomocí přepínačů zvolte, ze kterých aplikací si přejete dostávat oznámení na hodinky. Např. pokud chcete být upozorňováni na příchozí hovory, aktivujte přepínač Volání. Jestliže, kromě výše uvedených aplikací, chcete dostávat oznámení ze všech dalších, aktivujte volbu Ostatní.

To by mělo být z hlediska toho, jak spárovat hodinky Xiaomi či Redmi s telefonem iPhone, patrně vše. Pokud bude zájem, můžeme si v nějakém pokračování probrat další možnosti nastavení, nicméně to hlavní byste měli zvládnout pomocí tohoto návodu.

Už víte, jak spárovat hodinky Xiaomi či Redmi s telefonem iPhone?

Redmi Note 13

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
xaver
xaver
14 dní před

Koukam dle obrazku,ze se xiaomi poradna meni na apple poradnu
kdepak vzal mistni autor asi inspiraci to hnus velebnosti

2
0
Napište nám svůj komentář!x