Články

Kdo dostal aktualizace HyperOS, MIUI či Androidu ve 23. týdnu?

Máme za sebou druhý týden měsíce června, a protože je pondělí, nastal čas podívat se na to, které telefony a tablety dostaly aktualizace HyperOS, MIUI či Androidu. Tentokrát to bylo dvanáct zařízení, z toho dvě Poco, pět Redmi a pět Xiaomi.

Jako obvykle platí, že všechny aktuální modely telefonů, které najdete v našem českém i slovenském e-shopu, mají po rozbalení většinou HyperOS ve verzi 1.0 (některé starší modely mohou mít MIUI 14). V souvislosti novým HyperOS by vás mohly zajímat následující články:

Jen globální a evropské verze

V těchto článcích se zabýváme výhradně stabilními sestaveními pro telefony Xiaomi, Redmi a Poco určenými pro evropský a globální trh, která jsou určená pro všechny uživatele. Nevěnujeme pozornost indickým, indonéským, ruským, čínským, ani jiným lokálním verzím. Stejně tak nás v tomto směru nezajímají ani různá testovací sestavení, beta verze či telefony od operátorů. Pokud si nejste jisti tím, jakou verzi telefonu máte, poradí vám náš článek Jak poznat, zda máte evropskou, nebo globální verzi telefonu?

Které telefony dostaly aktualizace MIUI či Androidu?
Které telefony dostaly aktualizace MIUI či Androidu?

Stává se, že svůj model telefonu najdete na seznamu, ale ještě jste nedostali update. To je primárně dané tím, že aktualizace jsou uvolňovány postupně. Xiaomi je vydává nejprve na 1 % zařízení a pak čeká, zda se neobjeví nějaká chyba. Pokud se objeví chyba, aktualizace se zastavuje a provádí se oprava. Když se neprojeví žádný problém, je aktualizace po nějaké době uvolněna na dalších 10 % zařízení. Pak se opět čeká, zda se neobjeví nějaká chyba. Jestliže se objeví, aktualizace se zastavuje a provádí se oprava.

Pokud se ani na tomto vzorku neobjeví nějaká chyba, tak teprve pak je aktualizace vypuštěna na všechny telefony – i nadále je ale uvolňována postupně, aby se rozložila zátěž na aktualizační servery. To, že jste ještě nedostali aktualizaci, tedy může znamenat, že byl zjištěn nějak problém, čeká se na výsledky z daného kola, nebo jste prostě ještě nepřišli na řadu. Dalším možným důvodem je situace, kdy máte telefon koupený od mobilního operátora – v takovém případě musíte vyčkat, až update uvolní operátor, což může trvat až několik měsíců.

Které telefony dostaly ve 23. týdnu aktualizace HyperOS, MIUI či Androidu?

Telefony jsou v seznamu seřazeny v abecedním vzestupném pořadí. Najdete v něm všechny modely, které ve dvacátém třetím týdnu, tj. od 3. do 9. června 2024, dostaly aktualizace HyperOS, MIUI či Androidu. Tentokrát to bylo dvanáct zařízení, z toho dvě Poco, pět Redmi a pět Xiaomi.

Telefony Poco

 • Poco F6 (globální verze) dostává od 6. června 2024 aktualizaci na OS1.0.4.UNPMIXM. Jedná se o nadstavbu HyperOS ve verzi 1.0 postavenou na Androidu 14.
 • POCO X6 Pro 5G (evropská verze) dostává od 3. června 2024 aktualizaci na OS1.0.8.UNLEUXM. Jedná se o nadstavbu HyperOS ve verzi 1.0 postavenou na Androidu 14.

Telefony Redmi

 • Redmi 13 (globální verze) dostává od 6. června 2024 aktualizaci na OS1.0.4.UNTMIXM. Jedná se o nadstavbu HyperOS ve verzi 1.0 postavenou na Androidu 14.
 • Redmi A2/Redmi A2+/POCO C51 (evropská verze) dostává od 6. června 2024 aktualizaci na V14.0.15.TGOEUXM. Jedná se o nadstavbu MIUI ve verzi 14.0 postavenou na Androidu 13.
 • Redmi Note 12 5G (evropská verze) dostává od 3. června 2024 aktualizaci na OS1.0.6.UMQEUXM. Jedná se o nadstavbu HyperOS ve verzi 1.0 postavenou na Androidu 14.
 • Redmi Note 12 Pro/Redmi Note 12 Pro+ (globální verze) dostává od 8. června 2024 aktualizaci na OS1.0.4.UMOMIXM. Jedná se o nadstavbu HyperOS ve verzi 1.0 postavenou na Androidu 14.
 • Redmi Note 13 Pro Plus (evropská verze) dostává od 3. června 2024 aktualizaci na OS1.0.5.UNOEUXM. Jedná se o nadstavbu HyperOS ve verzi 1.0 postavenou na Androidu 14.

Telefony Xiaomi

 • Xiaomi 12 Lite (evropská verze) dostává od 3. června 2024 aktualizaci na OS1.0.10.ULIEUXM. Jedná se o nadstavbu HyperOS ve verzi 1.0 postavenou na Androidu 14.
 • Xiaomi Mi 11 Ultra (globální verze) dostává od 3. června 2024 aktualizaci na OS1.0.2.UKAMIXM. Jedná se o nadstavbu HyperOS ve verzi 1.0 postavenou na Androidu 14.
 • Xiaomi Pad 6 (evropská verze) dostává od 4. června 2024 aktualizaci na OS1.0.6.UMZEUXM. Jedná se o nadstavbu HyperOS ve verzi 1.0 postavenou na Androidu 14.
 • Xiaomi Pad 6 (globální verze) dostává od 4. června 2024 aktualizaci na OS1.0.7.UMZMIXM. Jedná se o nadstavbu HyperOS ve verzi 1.0 postavenou na Androidu 14.
 • Xiaomi Pad 6S Pro 12.4 (globální verze) dostává od 4. června 2024 aktualizaci na OS1.0.2.UNXMIXM. Jedná se o nadstavbu HyperOS ve verzi 1.0 postavenou na Androidu 14.

Příští aktualizace HyperOS, MIUI či Androidu

To je pro tento týden vše. Na další informace o tom, které telefony dostaly aktualizace HyperOS, MIUI či Androidu, se můžete těšit za týden – tedy v pondělí 17. června. Závěrem podotýkáme, že nemá smysl ptát se, zda nebo kdy který telefon dostane novou verzi, protože Xiaomi bohužel oficiálně nepublikuje informace o plánovaných aktualizacích či jejich termínech. Nezbývá tedy než čekat, zda a kdy aktualizace přijde.

Dostal váš telefon aktualizaci?

Xiaomi Watch 2

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

11 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
bobasso
bobasso
9 dní před

…. mohu potvrdit. Hned jak xmfirmwareupdater avizoval pro Xiaomi Pad6 EEA aktualizaci, tak již byla v tabletu připravena ke stažení (s Oblastí Česko)

dub
dub
7 dní před

Přeji dobrý den. Hlásím dnešní aktualizaci Redmi Note 12 pro 5G (EU verze). S pozdravem Martin

1000014536
Jan Vrána
Jan Vrána
6 dní před

Dobrý den, dnes mi na POCO M6 Pro 4g (emerald) na Evropskou verzi dorazila aktualizace HyperOS 1.0.2.0 UNFEUXM. V changelogu je napsaná pouze nová verze bezpečnostních záplat, ale všiml jsem si, že konečně se synchronizuje hlasitost dle tlačítek na sluchátku a v telefonu, doposud tomu tak nebylo, ale nikde oprava tohoto bugu zmíněná není…
Pěkný den,
Vrána

Pavel
Pavel
4 dní před

13.6 REDMI NOTE 12 PRO+ 5G 1.0.4.0UMOEUXM

John
John
3 dní před

I received the global update on my mi 11 ultra but a bit hesitant to install ,I bought my phone in china, the rom was Chinese when updated the last time, my motherboard died I had to import another one …..is it safe!? Anyone with the global version that has updated successfully?,am In Nairobi Kenya.

Screenshot_2024-06-15-12-12-13-035_com.android.updater
Vladimír
Vladimír
11 hodin před

Dobrý den. POCO X6 Pro 5G (EU verze) stále nic. Regiony měním jako o život 😉

11
0
Napište nám svůj komentář!x