Kdy se dočkáme Xiaomi Mi 7? Později, než jsme čekali!

Ve španělské Barceloně probíhá v těchto dnech nejvýznamnější veletrh mobilní techniky Mobile World Congress. Patrně nejzásadnější novinkou v rámci této akce je představení Samsungu Galaxy S9 a S9+. Společnost Xiaomi si však prezentaci své letošní vlajkové lodě nechává na později. Model Mi 6 byl představen loni v květnu, takže se logicky předpokládalo, že i letos to bude v pátém měsíci. Kdy se dočkáme Xiaomi Mi 7? Podle posledních zpráv ještě o něco později.

Kdy se dočkáme Xiaomi Mi 7?

Známý a údajně dobře informovaný blogger, vystupující pod přezdívkou Mocha RQ, tvrdí, že se Mi 7 dočkáme až ve druhém čtvrtletí tohoto roku. Některé zahraniční zdroje uvádějí jako termín zahájení prodejů červen. Hlavním důvodem zpoždění mají být údajně potíže se čtečkou otisků prstů, umístěnou u tohoto modelu v obrazovce. Stále však není jisté, zda letošní vlajková loď přijde s tímto řešením zabezpečení. Ve hře je ještě varianta, že hlavním způsobem odemykání by mělo být rozpoznávání obličeje.

Kdy se dočkáme Xiaomi Mi 7? Prý později, než jsme čekali!
Kdy se dočkáme Xiaomi Mi 7? Prý později, než jsme čekali!

Podle dalších informací bude mít Xiaomi Mi 7 obrazovku, pokrývající prakticky celou čelní stranu. Nebude však vypadat jako Xiaomi Mi MIX 2, neboť bude používat displej z iPhonu X, dodávaný Samsungem. Zda bude mít také výřez v horní části je zatím otázkou. Některé novinky letošního MWC jasně naznačily, že se výrobci „jablečným“ trendem inspirovali bez ohledu na jeho (ne)praktické vlastnosti.

Z hlediska parametrů nabídne Xiaomi Mi 7 přesně to, co bychom od vlajkové lodě pro rok 2018 očekávali. Srdcem tedy bude procesor Qualcomm Snapdragon 845, kterému bude sekundovat 6 nebo 8 GB operační paměti. Jedním z „taháků“ má být automatická inteligence, která bude pomáhat s pořizováním co možná nejlepších fotografií. Příjemnou novinkou by mohla být podpora bezdrátového nabíjení. „Top telefon“ od Xiaomi tedy bude důstojným konkurentem pro Samsung Galaxy S9, Huawei P20 i další špičkové modely předních výrobců.

Bez ohledu na to, proč odloženo představení Mi 7, je to už podruhé, kdy vlajková loď společnosti Xiaomi přijde na trh později než jeden z hlavních konkurentů. Čínský výrobce by měl určitě uvažovat o urychlení vývoje další generace, pokud má ambice konkurovat na poli „nejnašlapanějších“ mobilů.

Co myslíte, kdy se dočkáme Xiaomi Mi 7? Opravdu až v červnu?

Zdroj: gizchina.com.

Xiaomi Mi 7: 6 nejlepších „vychytávek“, na které se můžete těšit

Podle zatím posledních zpráv se vlajkové lodě Xiaomi Mi 7 s procesorem Qualcomm Snapdragon 845 dočkáme až v průběhu měsíce června. Číst dál...

Kdy bude představen Xiaomi Mi 7? A bude mít výřez obrazovky?

Koncem dubna jsme vám představili šest nejlepších „vychytávek“, na které se můžete těšit v případě chystaného Xiaomi Mi 7. V Číst dál...

Xiaomi Mi 7 prý nebude. Místo něj přijde Xiaomi Mi 8

Se zajímavou informací přišel web Xiaomi Today. Čínský gigant prý letos nevydá jako svou vlajkovou loď Xiaomi Mi 7 a Číst dál...

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x