Které telefony dostaly v 18. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Je tu pondělí, a to na našem blogu znamená, že vás seznámíme s telefony, které v uplynulém týdnu dostaly aktualizace MIUI a/nebo Androidu. Tentokrát budou jen čtyři, ale velmi podstatné je, že tři z toho obdržely aktualizaci na MIUI 12.5. Co je zajímavé: nejedná se jen o vlajkové modely.

Jako obvykle platí, že všechny aktuální modely telefonů, které najdete v našem českém i slovenském e-shopu, mají po rozbalení MIUI ve verzi 12. V souvislosti s novými verzemi by vás pak mohly zajímat tyto články:

Jen globální a evropské verze

V těchto článcích se zabýváme výhradně stabilními sestaveními pro evropský a globální trh, která jsou určená pro všechny uživatele. Nevěnujeme pozornost indickým, indonéským, ruským, čínským, ani jiným lokálním verzím a stejně tak nás v tomto směru nezajímají ani různá testovací sestavení, beta verze či telefony od operátorů. Pokud si nejste jisti tím, jakou verzi telefonu máte, poradí vám náš článek Víte, co znamenají písmena v označení verze MIUI?

Které telefony dostaly aktualizace MIUI a/nebo Androidu?
Které telefony dostaly aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Stává se, že svůj model telefonu najdete na seznamu, ale ještě jste nedostali update. To je primárně dané tím, že aktualizace jsou uvolňovány postupně. Xiaomi je vydává nejprve na 1 % zařízení a pak čeká, zda se neobjeví nějaká chyba. Pokud se objeví chyba, aktualizace se zastavuje a provádí se oprava. Když se neprojeví žádný problém, je aktualizace po nějaké době uvolněna na dalších 10 % zařízení. Pak se opět čeká, zda se neobjeví nějaká chyba. Jestliže se objeví, aktualizace se zastavuje a provádí se oprava.

Pokud se ani na tomto vzorku neobjeví nějaká chyba, tak teprve pak je aktualizace vypuštěna na všechny telefony – i nadále je ale uvolňována postupně, aby se rozložila zátěž na aktualizační servery. To, že jste ještě nedostali aktualizaci, tedy může znamenat, že byl zjištěn nějak problém, čeká se na výsledky z daného kola, nebo jste prostě ještě nepřišli na řadu. Dalším možným důvodem je situace, kdy máte telefon koupený od mobilního operátora – v takovém případě musíte vyčkat, až update uvolní operátor, což může trvat až několik měsíců.

Které telefony dostaly v 18. týdnu aktualizace MIUI či Androidu?

Telefony jsou v seznamu seřazeny v abecedním vzestupném pořadí. Najdete v něm všechny modely, které v osmnáctém týdnu, tj. od 3. do 9. května, dostaly aktualizaci MIUI či Androidu. Tentokrát to budou jen čtyři telefony, zato tři dostaly nejnovější MIUI 12.5. Redmi Note 10S a Xiaomi Mi 11 jsou tak prvními mobily, které v evropské/globální verzi dostávají poslední verzi MIUI!

Telefony Redmi

  • Redmi Note 10S (evropská verze) dostává od 6. května 2021 aktualizaci na V12.5.3.0.RKLEUXM. Jde o MIUI 12.5 postavenou na Androidu 11.
  • Redmi Note 10S (globální verze) dostává od 6. května 2021 aktualizaci na V12.5.5.0.RKLMIXM. Jde o MIUI 12.5 postavenou na Androidu 11.
  • Redmi Note 9S (globální verze) dostává od 8. května 2021 aktualizaci na V12.0.2.0.RJWMIXM. Jde o MIUI 12.0 postavenou na Androidu 11.

Telefony Xiaomi

  • Xiaomi Mi 11 (evropská verze) dostává od 6. května 2021 aktualizaci na V12.5.1.0.RKBEUXM. Jde o MIUI 12.5 postavenou na Androidu 11.

Příští aktualizace MIUI či Androidu

To je pro tento týden vše. Na další informace o tom, které telefony dostaly aktualizaci MIUI a/nebo Androidu, se můžete těšit za týden – tedy v pondělí 17. května. Závěrem podotýkáme, že nemá smysl ptát se, kdy který telefon dostane novou verzi, protože Xiaomi bohužel oficiálně nepublikuje informace o plánovaných aktualizacích či jejich termínech. Nezbývá tedy než čekat, zda a kdy aktualizace přijde.

Dostal váš telefon aktualizaci?

Které telefony dostaly v 16. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?
Které telefony dostaly v 16. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Máme tu poslední dubnové pondělí, a to na našem blogu XM.cz znamená, že se podíváme na to, které telefony dostaly Číst dál...

Které telefony dostaly ve 23. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?
Které telefony dostaly ve 23. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Máme tu pondělí, a to na blogu XM.cz znamená, že se podíváme na to, které telefony dostaly v právě uplynulém Číst dál...

Servis XM.cz
Které telefony dostaly ve 22. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?
Které telefony dostaly ve 22. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Máme tu první červnové pondělí, a to na našem blogu znamená, že se podíváme na to, které telefony dostaly v Číst dál...

Poco X3 Pro
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
13 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
bobasso
bobasso
1 měsíc před

Redmi Note 20 Pro Europe (EEA) se Stable ROM dostal včera 10.5.2021 aktualizaci na MIUI V 12.0.16.0 RKFEUXM. Do founu mi dolítla „vzduchem“, přes OTA

Stejně tak aktualizaci (10.5.2021) dostal RN10 Pro v Globální verzi se Stable ROM na MIUI V 12.0.15.0 RKFMIXM.

bobasso
bobasso
Odpovědět  bobasso
1 měsíc před

Pardón, malá chybka se dostavila. Jedná se o Redmi Note 10 Pro 😀

Wasted
Wasted
1 měsíc před

Miui 12.2.6.0 RJKEUXM, tohle mi přišlo včera večer, mám Xiaomi Poco F2 Pro, nevíte někdo co tam jsou za změny, četl jsem jen cosi o foťáku ale instalace měla 3GB.

Martin
Martin
Odpovědět  Wasted
1 měsíc před

Stejný telefon.
Také by mě to zajímalo? Díky.

Wasted
Wasted
Odpovědět  Martin
1 měsíc před

Třeba napoví pan Kilián. 🙂

Zdeněk G.
Zdeněk G.
1 měsíc před

Zdravím, jak je to s překlopením Bety do stabilní verze pro Xiaomi telefony?
Model MI-8 -> stále a stále je pouze vidět „closed beta“, pouze na okamžik byla uvolněna jako public, ale během dne byla opět zase zrušená.
MI8 – je potvrzeno pro MIUI12.5, ale termín je posouván.

Zdeněk G.
Zdeněk G.
Odpovědět  Karel Kilián
1 měsíc před

Děkuji, MI8 bylo potvrzeno, prozatím existuje tzv. closed beta, kdy se má dostat na MI8 a nějaké další modely MI MIX.
Děkuji za info.

13
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x