Články

Které telefony dostaly v 52. týdnu aktualizace MIUI či Androidu?

Máme za sebou poslední týden roku 2022 a před sebou celý nový rok 2023. Ani tentokrát však nemůže chybět tradiční ohlédnutí, ve kterém se podíváme na to, které telefony dostaly v 52. týdnu aktualizace MIUI či Androidu. Tentokrát to bylo osm modelů: jedno Poco, čtyři Redmi a tři Xiaomi.

Jako obvykle platí, že všechny aktuální modely telefonů, které najdete v našem českém i slovenském e-shopu, mají po rozbalení MIUI ve verzi 13 (některé starší verzi 12.5). V souvislosti s novými verzemi by vás pak mohly zajímat tyto články:

Jen globální a evropské verze

V těchto článcích se zabýváme výhradně stabilními sestaveními pro telefony Xiaomi, Redmi a Poco určenými pro evropský a globální trh, která jsou určená pro všechny uživatele. Nevěnujeme pozornost indickým, indonéským, ruským, čínským, ani jiným lokálním verzím. Stejně tak nás v tomto směru nezajímají ani různá testovací sestavení, beta verze či telefony od operátorů. Pokud si nejste jisti tím, jakou verzi telefonu máte, poradí vám náš článek Jak poznat, zda máte evropskou, nebo globální verzi telefonu?

Které telefony dostaly aktualizace MIUI a/nebo Androidu?
Které telefony dostaly aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Stává se, že svůj model telefonu najdete na seznamu, ale ještě jste nedostali update. To je primárně dané tím, že aktualizace jsou uvolňovány postupně. Xiaomi je vydává nejprve na 1 % zařízení a pak čeká, zda se neobjeví nějaká chyba. Pokud se objeví chyba, aktualizace se zastavuje a provádí se oprava. Když se neprojeví žádný problém, je aktualizace po nějaké době uvolněna na dalších 10 % zařízení. Pak se opět čeká, zda se neobjeví nějaká chyba. Jestliže se objeví, aktualizace se zastavuje a provádí se oprava.

Přečtěte si také  3 (ne)známé produkty Xiaomi: teploměr s vlhkoměrem

Pokud se ani na tomto vzorku neobjeví nějaká chyba, tak teprve pak je aktualizace vypuštěna na všechny telefony – i nadále je ale uvolňována postupně, aby se rozložila zátěž na aktualizační servery. To, že jste ještě nedostali aktualizaci, tedy může znamenat, že byl zjištěn nějak problém, čeká se na výsledky z daného kola, nebo jste prostě ještě nepřišli na řadu. Dalším možným důvodem je situace, kdy máte telefon koupený od mobilního operátora – v takovém případě musíte vyčkat, až update uvolní operátor, což může trvat až několik měsíců.

Které telefony dostaly v 52. týdnu aktualizace MIUI či Androidu?

Telefony jsou v seznamu seřazeny v abecedním vzestupném pořadí. Najdete v něm všechny modely, které v 52. týdnu, tj. od 26. prosince 2022 do 1. ledna 2023, dostaly aktualizaci MIUI či Androidu. V uplynulých sedmi dnech obdrželo aktualizace osm telefonů: jedno Poco, čtyři Redmi a tři Xiaomi.

Telefony Poco

  • POCO C40 (evropská verze) dostává od 27. prosince 2022 aktualizaci na V13.0.7.RGFEUXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 11.

Telefony Redmi

  • Redmi 10 (globální verze) dostává od 26. prosince 2022 aktualizaci na V13.0.10.SKUMIXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.
  • Redmi 10A (globální verze) dostává od 29. prosince 2022 aktualizaci na V12.5.9.RCZMIXM. Jde o MIUI 12.5 postavenou na Androidu 11.
  • Redmi 9T/Redmi 9 Power (evropská verze) dostává od 28. prosince 2022 aktualizaci na V13.0.1.SJQEUXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.
  • Redmi Note 11T Pro/Pro+ (globální verze) dostává od 28. prosince 2022 aktualizaci na V13.2.5.TLOMIXM. Jde o MIUI 13.2 postavenou na Androidu 13.

Telefony Xiaomi

  • Xiaomi 11 Lite 5G NE (globální verze) dostává od 30. prosince 2022 aktualizaci na V13.0.8.SKOMIXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.
  • Xiaomi 12 (evropská verze) dostává od 29. prosince 2022 aktualizaci na V13.2.6.TLCEUXM. Jde o MIUI 13.2 postavenou na Androidu 13.
  • Xiaomi 12 (globální verze) dostává od 29. prosince 2022 aktualizaci na V13.2.3.TLCMIXM. Jde o MIUI 13.2 postavenou na Androidu 13.
Přečtěte si také  MIUI 11 je za dveřmi. Co přinese? Kdy a kdo dostane nejnovější verzi?

Příští aktualizace MIUI či Androidu

To je pro tento týden vše. Na další informace o tom, které telefony dostaly aktualizaci MIUI a/nebo Androidu, se můžete těšit za týden – tedy v pondělí 9. ledna. Závěrem podotýkáme, že nemá smysl ptát se, zda nebo kdy který telefon dostane novou verzi, protože Xiaomi bohužel oficiálně nepublikuje informace o plánovaných aktualizacích či jejich termínech. Nezbývá tedy než čekat, zda a kdy aktualizace přijde.

Dostal váš telefon aktualizaci?

Užijte si EXTRA SLEVY! na všechny zánovní produkty v top kvalitě

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

13 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Vašek
Vašek
1 rok před

Mám Redmi 11 Pro 5G a poslední aktualizaci jsem měl snad naposledy v půlce října. Podle informací jsem měl 8 prosince obdržet větší aktualizaci, ale dodnes nic nepřišlo. Telefon nemám zakoupený od operátora, takže by ty aktualizace správně neměly mít až takovou absenci. Má to taky někdo tak?

Last edited 1 rok před by Vašek
Aleš
Aleš
Odpovědět  Vašek
1 rok před

To asi není chyba, já dodnes nedostal žádnou aktualizaci na android 12 a to jsem pořád u verze 13.0.10.0 RKCEUXM android 11 takže asi jsou problémy že to nikdo nedostal takže si myslím že nás je určitě hodně kdo tu aktualizaci nedostal.

Vašek
Vašek
Odpovědět  Aleš
1 rok před

Taky mám tuto verzi jako vy. Například můj bratr má stejný telefon a Android 12 už mu přišel někdy v září. A před necelým měsícem dostal další aktualizaci. Já si tenhle model kupoval minulý rok v září a od té doby jsem dostal pouze bezpečnostní záplatu (říjen 2022) a od Googlu záplatu (listopad 2022). Si tak říkám že si příště asi koupím Samsung, ten už vydal i na starší modely Android 13.

Petr Bo
Petr Bo
Odpovědět  Vašek
1 rok před

Nevím co všichni máte s těmi aktualizacemi… Funguje mi mobil? Běží na něm v poho vše co potřebuji? Tak jsem spokojený. Jedině snad bezpečnostní aktualizace, ale jinak, Vždyť je fur stejný. Jen ikonky se mění.

Aleš
Aleš
Odpovědět  Petr Bo
1 rok před

Právě že mi jde o ty záplaty androidu proto to řeším.

Martin
Martin
Odpovědět  Vašek
1 rok před

Nechápu jak je to možný že někdo už jí má od září a někteří jí ještě vůbec nedostal

Martin
Martin
Odpovědět  Aleš
1 rok před

Taky mám pořád verzi 13.0.10.0.

13
0
Napište nám svůj komentář!x