Které telefony dostaly v 8. týdnu aktualizace MIUI či Androidu?

Máme za sebou poslední únorový týden a již tuto středu začíná meteorologické jaro. Dnes je ale pondělí, a to je ideální okamžik podívat se zpět a zjistit, které telefony dostaly v uplynulém týdnu aktualizace MIUI či Androidu. Tentokrát to bylo jen pět telefonů: jeden Poco, dva Redmi a dva Xiaomi.

Jako obvykle platí, že všechny aktuální modely telefonů, které najdete v našem českém i slovenském e-shopu, mají po rozbalení MIUI ve verzi 13 (některé starší verzi 12.5). V souvislosti s novými verzemi by vás pak mohly zajímat tyto články:

Jen globální a evropské verze

V těchto článcích se zabýváme výhradně stabilními sestaveními pro telefony Xiaomi, Redmi a Poco určenými pro evropský a globální trh, která jsou určená pro všechny uživatele. Nevěnujeme pozornost indickým, indonéským, ruským, čínským, ani jiným lokálním verzím. Stejně tak nás v tomto směru nezajímají ani různá testovací sestavení, beta verze či telefony od operátorů. Pokud si nejste jisti tím, jakou verzi telefonu máte, poradí vám náš článek Jak poznat, zda máte evropskou, nebo globální verzi telefonu?

Které telefony dostaly aktualizace MIUI a/nebo Androidu?
Které telefony dostaly aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Stává se, že svůj model telefonu najdete na seznamu, ale ještě jste nedostali update. To je primárně dané tím, že aktualizace jsou uvolňovány postupně. Xiaomi je vydává nejprve na 1 % zařízení a pak čeká, zda se neobjeví nějaká chyba. Pokud se objeví chyba, aktualizace se zastavuje a provádí se oprava. Když se neprojeví žádný problém, je aktualizace po nějaké době uvolněna na dalších 10 % zařízení. Pak se opět čeká, zda se neobjeví nějaká chyba. Jestliže se objeví, aktualizace se zastavuje a provádí se oprava.

Pokud se ani na tomto vzorku neobjeví nějaká chyba, tak teprve pak je aktualizace vypuštěna na všechny telefony – i nadále je ale uvolňována postupně, aby se rozložila zátěž na aktualizační servery. To, že jste ještě nedostali aktualizaci, tedy může znamenat, že byl zjištěn nějak problém, čeká se na výsledky z daného kola, nebo jste prostě ještě nepřišli na řadu. Dalším možným důvodem je situace, kdy máte telefon koupený od mobilního operátora – v takovém případě musíte vyčkat, až update uvolní operátor, což může trvat až několik měsíců.

Které telefony dostaly v 8. týdnu aktualizace MIUI či Androidu?

Telefony jsou v seznamu seřazeny v abecedním vzestupném pořadí. Najdete v něm všechny modely, které ve 8. týdnu, tj. od 20. do 26. února 2023, dostaly aktualizaci MIUI či Androidu. V uplynulých sedmi dnech obdrželo aktualizace jen pět telefonů: jeden Poco, dva Redmi a dva Xiaomi.

Telefony Poco

  • Poco F3 (globální verze) dostává od 23. února 2023 aktualizaci na V13.0.7.SKHMIXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.

Telefony Redmi

  • Redmi 10C (evropská verze) dostává od 20. února 2023 aktualizaci na V13.0.4.SGEEUXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.
  • Redmi Note 10 (evropská verze) dostává od 25. února 2023 aktualizaci na V14.0.2.SKGEUXM. Jde o MIUI 14.0 postavenou na Androidu 12.

Telefony Xiaomi

  • Xiaomi 12T Pro (globální verze) dostává od 20. února 2023 aktualizaci na V14.0.1.TLFMIXM. Jde o MIUI 14.0 postavenou na Androidu 13.
  • Xiaomi Mi 11i (globální verze) dostává od 20. února 2023 aktualizaci na V14.0.3.TKKMIXM. Jde o MIUI 14.0 postavenou na Androidu 13.

Příští aktualizace MIUI či Androidu

To je pro tento týden vše. Na další informace o tom, které telefony dostaly aktualizaci MIUI a/nebo Androidu, se můžete těšit za týden – tedy v pondělí 6. března. Závěrem podotýkáme, že nemá smysl ptát se, zda nebo kdy který telefon dostane novou verzi, protože Xiaomi bohužel oficiálně nepublikuje informace o plánovaných aktualizacích či jejich termínech. Nezbývá tedy než čekat, zda a kdy aktualizace přijde.

Dostal váš telefon aktualizaci?

MIUI 13 – tipy a triky: Postranní lišta a možnosti jejího nastavení
MIUI 13 – tipy a triky

Jednou z nejviditelnějších novinek, kterou přinesla aktuální verze grafické nadstavby MIUI 13, je Postranní lišta. Můžete si ji nechat zobrazovat Číst dál...

Xiaomi Mi Watch S1 Active
Představujeme novinky v MIUI 12 na obrázcích a videích – 6. díl
Novinky v MIUI 12

Středa - novinek je třeba! Už pošesté společně pohlédneme na novinky, které přináší MIUI 12. Dnes se podíváme na to, Číst dál...

Pocophone za týden představí nový telefon Poco X2. S čím přijde?
Pocophone za týden představí nový telefon Poco X2. S čím přijde?

Od představení prvního a dosud jediného telefony značky Pocophone - Poco F1 - uplynul již rok a pět měsíců. Značka Číst dál...

Poco F4 GT 5G

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

8 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Jan
Jan
3 měsíců před

Poco x4 gt dostalo minulý týden miui 14. Telefon při náročnější aktivitě se začíná přehřívat…

dandys
dandys
3 měsíců před

Dnes my skočila bezpecnostni zaplata pro POCO F3 evropska verze (V13.0.11.0 SKHEUXM)

Last edited 3 měsíců před by dandys
Jaromír
Jaromír
Odpovědět  dandys
3 měsíců před

Potvrzují aktualizaci pro POCO F3 evropská verze 13.0.11.0 SKHEUXM. Kdy bude MIUI 14 to to trvá?

Tomáš
Tomáš
3 měsíců před

Ke stazeni je uz MIUI 14 s Androidem 13 i pro Mi 11, stahoval jsem ji z linku co uvadite v navodu pro manualni aktualizaci.

8
0
Napište nám svůj komentář!x