Které telefony dostaly ve 12. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Máme za sebou další týden roku 2021, a to na našem blogu znamená, že se podíváme na to, které telefony dostaly aktualizace MIUI a/nebo Androidu. Tentokrát to bude osm modelů: tři telefony Poco, čtyři Redmi a jeden Xiaomi.

Jako obvykle platí, že všechny aktuální modely telefonů, které najdete v našem českém i slovenském e-shopu, mají po rozbalení MIUI ve verzi 12. V souvislosti s novými verzemi by vás pak mohly zajímat tyto články:

Jen globální a evropské verze

V těchto článcích se zabýváme výhradně stabilními sestaveními pro evropský a globální trh, která jsou určená pro všechny uživatele. Nevěnujeme pozornost indickým, indonéským, ruským, čínským, ani jiným lokálním verzím a stejně tak nás v tomto směru nezajímají ani různá testovací sestavení, beta verze či telefony od operátorů. Pokud si nejste jisti tím, jakou verzi telefonu máte, poradí vám náš článek Víte, co znamenají písmena v označení verze MIUI?

Které telefony dostaly aktualizace MIUI a/nebo Androidu?
Které telefony dostaly aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Stává se, že svůj model telefonu najdete na seznamu, ale ještě jste nedostali update. To je primárně dané tím, že aktualizace jsou uvolňovány postupně. Xiaomi je vydává nejprve na 1 % zařízení a pak čeká, zda se neobjeví nějaká chyba. Pokud se objeví chyba, aktualizace se zastavuje a provádí se oprava. Když se neprojeví žádný problém, je aktualizace po nějaké době uvolněna na dalších 10 % zařízení. Pak se opět čeká, zda se neobjeví nějaká chyba. Jestliže se objeví, aktualizace se zastavuje a provádí se oprava.

Pokud se ani na tomto vzorku neobjeví nějaká chyba, tak je aktualizace vypuštěna na všechny telefony – i nadále je ale uvolňována postupně, aby se rozložila zátěž na aktualizační servery. To, že jste ještě nedostali aktualizaci, tedy může znamenat, že byl zjištěn nějak problém, čeká se na výsledky z daného kola, nebo jste prostě ještě nepřišli na řadu. Dalším možným důvodem je situace, kdy máte telefon koupený od mobilního operátora – v takovém případě musíte vyčkat, až update uvolní operátor, což může trvat až několik měsíců.

Které telefony dostaly v 10. týdnu aktualizace MIUI či Androidu?

Telefony jsou v seznamu seřazeny v abecedním vzestupném pořadí. Najdete v něm všechny modely, které ve dvanáctém týdnu, tj. od 22. do 28. března, dostaly aktualizaci MIUI či Androidu. Tentokrát to bude osm modelů: tři telefony Poco, čtyři Redmi a jeden Xiaomi.

Telefony Poco

  • Poco F3 (evropská verze) dostává od 22. března 2021 aktualizaci na V12.0.1.0.RKHEUXM. Jde o MIUI 12 postavenou na Androidu 11.
  • Poco X3 Pro (evropská verze) dostává od 22. března 2021 aktualizaci na V12.0.4.0.RJUEUXM. Jde o MIUI 12 postavenou na Androidu 11.
  • Poco X3 Pro (globální verze) dostává od 24. března 2021 aktualizaci na V12.0.4.0.RJUMIXM. Jde o MIUI 12 postavenou na Androidu 11.

Telefony Redmi

  • Redmi 8 (evropská verze) dostává od 26. března 2021 aktualizaci na V12.0.2.0.QCNEUXM. Jde o MIUI 12 postavenou na Androidu 10.
  • Redmi 8A (evropská verze) dostává od 26. března 2021 aktualizaci na V12.0.2.0.QCPEUXM. Jde o MIUI 12 postavenou na Androidu 10.
  • Redmi Note 10 (globální verze) dostává od 24. března 2021 aktualizaci na V12.0.4.0.RKGMIXM. Jde o MIUI 12 postavenou na Androidu 11.
  • Redmi Note 9T (globální verze) dostává od 22. března 2021 aktualizaci na V12.0.8.0.QJEMIXM. Jde o MIUI 12 postavenou na Androidu 10.

Telefony Xiaomi

  • Xiaomi Mi 9 Lite/Xiaomi Mi CC 9 (globální verze) dostává od 22. března 2021 aktualizaci na V12.0.6.0.QFCMIXM. Jde o MIUI 12 postavenou na Androidu 10.

Příští aktualizace MIUI či Androidu

To je pro tento týden vše. Na další informace o tom, které telefony dostaly aktualizaci MIUI a/nebo Androidu, se můžete těšit za týden – tedy v pondělí 5. dubna. Závěrem podotýkáme, že nemá smysl ptát se, kdy který telefon dostane novou verzi, protože Xiaomi bohužel oficiálně nepublikuje informace o plánovaných aktualizacích či jejich termínech. Nezbývá tedy než čekat, zda a kdy aktualizace přijde.

Dostal váš telefon aktualizaci?

Zdroj: xiaomifirmwareupdater.com.

Které telefony dostaly v 18. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?
Které telefony dostaly v 18. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Je tu pondělí, a to na našem blogu znamená, že vás seznámíme s telefony, které v uplynulém týdnu dostaly aktualizace Číst dál...

Které telefony dostaly ve 14. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?
Které telefony dostaly ve 14. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Máme za sebou 14. týden roku 2021, a protože je dnes pondělí, podíváme se na to, které telefony Xiaomi, Redmi Číst dál...

Které telefony dostaly v 10. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?
Které telefony dostaly v 10. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Máme za sebou desátý týden roku 2021, a to na našem blogu znamená, že se podíváme na to, které telefony Číst dál...

Xiaomi Mi 11
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Zdeněk
Zdeněk
1 měsíc před

Mám Mi A 2, Android 10 – víc už nebude, bezpečnostní aktualizace chodí každý měsíc.
Chtěl bych poprosit, jestli můžete vydat článek o nových sluchátkách, Redmi airdots 3, které mi dorazily dneska dopoledne, a myslím, že nejsem jediný, který je dostal.
Návod, kde bude napsáno jakou nabíječku nejraději použít, bych uvítal.
Děkuji vám moc

Jaroslav
Jaroslav
Odpovědět  Zdeněk
1 měsíc před

Tak to se máte,že chodí alespoň bezpečnostní aktualizace..novější modely( i vlajkove) jsou na tom o mnoho hůř. Maximálně jednou za 4 měsíce. Osobně jsem z přistupu Xiaomi hodně rozladěnej a příště si nákup hodně rozmyslim protože mi připadá,že se podpora od mého Mi3 spíše zhoršila.

4
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x