Které telefony dostaly ve 31. týdnu aktualizace MIUI či Androidu?

Máme tu pondělí, a to na našem blogu již tradičně znamená, že se podíváme na to, které telefony dostaly v uplynulém týdnu aktualizace MIUI či Androidu. Vývojáři v Číně patrně vybírali dovolené, protože aktualizačních balíčků se dočkalo jen pět telefonů.

Jako obvykle platí, že všechny aktuální modely telefonů, které najdete v našem českém i slovenském e-shopu, mají po rozbalení MIUI ve verzi 12.5 (některé již rovnou verzi 13). V souvislosti s novými verzemi by vás pak mohly zajímat tyto články:

Jen globální a evropské verze

V těchto článcích se zabýváme výhradně stabilními sestaveními pro telefony Xiaomi, Redmi a Poco určenými pro evropský a globální trh, která jsou určená pro všechny uživatele. Nevěnujeme pozornost indickým, indonéským, ruským, čínským, ani jiným lokálním verzím. Stejně tak nás v tomto směru nezajímají ani různá testovací sestavení, beta verze či telefony od operátorů. Pokud si nejste jisti tím, jakou verzi telefonu máte, poradí vám náš článek Jak poznat, zda máte evropskou, nebo globální verzi telefonu?

Které telefony dostaly aktualizace MIUI a/nebo Androidu?
Které telefony dostaly aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Stává se, že svůj model telefonu najdete na seznamu, ale ještě jste nedostali update. To je primárně dané tím, že aktualizace jsou uvolňovány postupně. Xiaomi je vydává nejprve na 1 % zařízení a pak čeká, zda se neobjeví nějaká chyba. Pokud se objeví chyba, aktualizace se zastavuje a provádí se oprava. Když se neprojeví žádný problém, je aktualizace po nějaké době uvolněna na dalších 10 % zařízení. Pak se opět čeká, zda se neobjeví nějaká chyba. Jestliže se objeví, aktualizace se zastavuje a provádí se oprava.

Pokud se ani na tomto vzorku neobjeví nějaká chyba, tak teprve pak je aktualizace vypuštěna na všechny telefony – i nadále je ale uvolňována postupně, aby se rozložila zátěž na aktualizační servery. To, že jste ještě nedostali aktualizaci, tedy může znamenat, že byl zjištěn nějak problém, čeká se na výsledky z daného kola, nebo jste prostě ještě nepřišli na řadu. Dalším možným důvodem je situace, kdy máte telefon koupený od mobilního operátora – v takovém případě musíte vyčkat, až update uvolní operátor, což může trvat až několik měsíců.

Které telefony dostaly ve 31. týdnu aktualizace MIUI či Androidu?

Telefony jsou v seznamu seřazeny v abecedním vzestupném pořadí. Najdete v něm všechny modely, které ve 31. týdnu, tj. od 1. do 7. srpna, dostaly aktualizaci MIUI či Androidu. V uplynulých sedmi dnech obdrželo update jen pět telefonů.

Telefony Poco

  • POCO C40 (globální verze) dostává od 4. srpna 2022 aktualizaci na V13.0.9.RGFMIXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 11.

Telefony Redmi

  • Redmi 10 (globální verze) dostává od 2. srpna 2022 aktualizaci na V13.0.6.SKUMIXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.
  • Redmi 9C (evropská verze) dostává od 1. srpna 2022 aktualizaci na V12.5.2.RCREUXM. Jde o MIUI 12.5 postavenou na Androidu 11.
  • Redmi Note 11 Pro 4G (globální verze) dostává od 4. srpna 2022 aktualizaci na V13.0.2.SGDMIXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.
  • Redmi Note 9T (evropská verze) dostává od 1. srpna 2022 aktualizaci na V13.0.2.SJEEUXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.

Telefony Xiaomi

  • V uplynulých sedmi dnech nedostal aktualizaci ani jeden telefon Xiaomi.

Příští aktualizace MIUI či Androidu

To je pro tento týden vše. Na další informace o tom, které telefony dostaly aktualizaci MIUI a/nebo Androidu, se můžete těšit za týden – tedy v pondělí 15. srpna. Závěrem podotýkáme, že nemá smysl ptát se, zda nebo kdy který telefon dostane novou verzi, protože Xiaomi bohužel oficiálně nepublikuje informace o plánovaných aktualizacích či jejich termínech. Nezbývá tedy než čekat, zda a kdy aktualizace přijde.

Dostal váš telefon aktualizaci?

Rozbalili jsme Redmi 9C aneb Je oranžová verze opravdu tak sexy?
Rozbalili jsme Redmi 9C aneb Je oranžová verze opravdu tak sexy?

Soudě z dosavadních ohlasů jsou „rozbalovačky“ oblíbeným žánrem naší čtenářské obce. Proto dnes přinášíme další - tentokrát se v ní Číst dál...

Rozebrali jsme telefon Xiaomi Mi6. Co se skrývá v útrobách?

Telefon Xiaomi Mi6 se coby letošní vlajková loď čínské společnosti těší velké pozornosti. Na webu již najdete videa z rozbalování, Číst dál...

Servis XM.cz
Tipy na nové aplikace #24: OKTAGON MMA, Aukro a Hunterra
Tipy na nové aplikace #24: OKTAGON MMA, Aukro a Hunterra

Je tu neděle, a to na našem blogu znamená, že vám představíme tři zajímavé nové aplikace, které se objevily v Číst dál...

Xiaomi Watch S1 Pro

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Roman
Roman
9 měsíců před

Dobrý den po aktualizaci na MIUI 13 a androidu 12 mi začal padat instagram a nějaké hry co můžu dělat? (Redmi note 10 5g) nebo to je nějaká chyba v zařízení zkoušel jsem odinstalovat nainstalovat vyčistí mezi paměť aplikací.

2
0
Napište nám svůj komentář!x