Které telefony dostaly ve 34. týdnu aktualizace MIUI či Androidu?

Máme tu definitivně poslední prázdninové pondělí a s ním i tradiční přehled vydaných aktualizací. Pojďme se společně podívat na to, které telefony dostaly ve 34. týdnu aktualizace MIUI či Androidu! Tentokrát to bylo třináct modelů: dva Poco, devět Redmi a dva Xiaomi.

Jako obvykle platí, že všechny aktuální modely telefonů, které najdete v našem českém i slovenském e-shopu, mají po rozbalení MIUI ve verzi 12.5 (některé již rovnou verzi 13). V souvislosti s novými verzemi by vás pak mohly zajímat tyto články:

Jen globální a evropské verze

V těchto článcích se zabýváme výhradně stabilními sestaveními pro telefony Xiaomi, Redmi a Poco určenými pro evropský a globální trh, která jsou určená pro všechny uživatele. Nevěnujeme pozornost indickým, indonéským, ruským, čínským, ani jiným lokálním verzím. Stejně tak nás v tomto směru nezajímají ani různá testovací sestavení, beta verze či telefony od operátorů. Pokud si nejste jisti tím, jakou verzi telefonu máte, poradí vám náš článek Jak poznat, zda máte evropskou, nebo globální verzi telefonu?

Které telefony dostaly aktualizace MIUI a/nebo Androidu?
Které telefony dostaly aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Stává se, že svůj model telefonu najdete na seznamu, ale ještě jste nedostali update. To je primárně dané tím, že aktualizace jsou uvolňovány postupně. Xiaomi je vydává nejprve na 1 % zařízení a pak čeká, zda se neobjeví nějaká chyba. Pokud se objeví chyba, aktualizace se zastavuje a provádí se oprava. Když se neprojeví žádný problém, je aktualizace po nějaké době uvolněna na dalších 10 % zařízení. Pak se opět čeká, zda se neobjeví nějaká chyba. Jestliže se objeví, aktualizace se zastavuje a provádí se oprava.

Pokud se ani na tomto vzorku neobjeví nějaká chyba, tak teprve pak je aktualizace vypuštěna na všechny telefony – i nadále je ale uvolňována postupně, aby se rozložila zátěž na aktualizační servery. To, že jste ještě nedostali aktualizaci, tedy může znamenat, že byl zjištěn nějak problém, čeká se na výsledky z daného kola, nebo jste prostě ještě nepřišli na řadu. Dalším možným důvodem je situace, kdy máte telefon koupený od mobilního operátora – v takovém případě musíte vyčkat, až update uvolní operátor, což může trvat až několik měsíců.

Které telefony dostaly ve 34. týdnu aktualizace MIUI či Androidu?

Telefony jsou v seznamu seřazeny v abecedním vzestupném pořadí. Najdete v něm všechny modely, které ve 34. týdnu, tj. od 22. do 28. srpna, dostaly aktualizaci MIUI či Androidu. V uplynulých sedmi dnech obdrželo update třináct modelů: dva Poco, devět Redmi a dva Xiaomi.

Telefony Poco

 • Poco M3 (evropská verze) dostává od 22. srpna 2022 aktualizaci na V12.5.7.RJFEUXM. Jde o MIUI 12.5 postavenou na Androidu 11.
 • Poco X3 GT (globální verze) dostává od 23. srpna 2022 aktualizaci na V13.0.6.SKPMIXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.

Telefony Redmi

 • Redmi 10C (evropská verze) dostává od 22. srpna 2022 aktualizaci na V13.0.6.RGEEUXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 11.
 • Redmi 9A/Redmi 9AT (globální verze) dostává od 26. srpna 2022 aktualizaci na V12.5.6.RCDMIXM. Jde o MIUI 12.5 postavenou na Androidu 11.
 • Redmi 9C (evropská verze) dostává od 25. srpna 2022 aktualizaci na V12.0.14.QCREUXM. Jde o MIUI 12.0 postavenou na Androidu 10.
 • Redmi Note 10 (evropská verze) dostává od 22. srpna 2022 aktualizaci na V13.0.6.SKGEUXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.
 • Redmi Note 11 Pro 5G (globální verze) dostává od 24. srpna 2022 aktualizaci na V13.0.2.SKCMIXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.
 • Redmi Note 8 (evropská verze) dostává od 26. srpna 2022 aktualizaci na V12.5.7.RCOEUXM. Jde o MIUI 12.5 postavenou na Androidu 11.
 • Redmi Note 9 Pro (evropská verze) dostává od 26. srpna 2022 aktualizaci na V13.0.1.SJZEUXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.
 • Redmi Note 9S (evropská verze) dostává od 26. srpna 2022 aktualizaci na V13.0.1.SJWEUXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.
 • Redmi Note 9S (globální verze) dostává od 25. srpna 2022 aktualizaci na V13.0.2.SJWMIXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.

Telefony Xiaomi

 • Xiaomi 12X (evropská verze) dostává od 22. srpna 2022 aktualizaci na V13.0.5.SLDEUXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.
 • Xiaomi 12X (globální verze) dostává od 26. srpna 2022 aktualizaci na V13.0.4.SLDMIXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.

Příští aktualizace MIUI či Androidu

To je pro tento týden vše. Na další informace o tom, které telefony dostaly aktualizaci MIUI a/nebo Androidu, se můžete těšit za týden – tedy v pondělí 5. září. Závěrem podotýkáme, že nemá smysl ptát se, zda nebo kdy který telefon dostane novou verzi, protože Xiaomi bohužel oficiálně nepublikuje informace o plánovaných aktualizacích či jejich termínech. Nezbývá tedy než čekat, zda a kdy aktualizace přijde.

Dostal váš telefon aktualizaci?

3 (ne)známé produkty Xiaomi: bezpečnostní dveře, kávovar a záchod
3 (ne)známé produkty Xiaomi: bezpečnostní dveře, kávovar a záchod

Je tu pátek, a to na našem blogu již déle než tři roky znamená, že vám budeme představovat zajímavé produkty Číst dál...

MIUI 12 – tipy a triky: GPS poloha a možnosti jejího nastavení
MIUI 12 – tipy a triky

Tématem dnešních tipů a triků pro MIUI 12 bude GPS poloha a její nastavení. Podíváme se nejen na to, jak Číst dál...

Poco X5
Které telefony dostaly ve 45. týdnu aktualizace MIUI či Androidu?
Které telefony dostaly ve 45. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Máme za sebou druhý listopadový týden, a protože je pondělí, je také čas podívat se, které telefony dostaly aktualizace MIUI Číst dál...

Xiaomi Redmi Note 11

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

108 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Tomáš
Tomáš
9 měsíců před

Včera večer mi na Poco X3 NFC taky konečně dorazilo MIUI 13 😅

Screenshot_2022-08-28-23-31-42-056_com.android.updater.jpg
Last edited 9 měsíců před by Tomáš
Radek
Radek
Odpovědět  Tomáš
9 měsíců před

Super,taky ho mám a zatím nic tak snad brzy mi taky dojde aktualizace

Radek
Radek
Odpovědět  Radek
9 měsíců před

A četl jsem že má být verze 13.0.1.0 a vám naskočila 13.0.2.0 zajímavé

Radek
Radek
Odpovědět  Radek
9 měsíců před

Jo zapomněl jsem napsat že píšu o poco X3 NFC evropská verze

Tomáš
Tomáš
Odpovědět  Karel Kilián
9 měsíců před

Jen je aktuálně pravděpodobně uvolňována pouze ve Francii, neboť při nastavené oblasti Česko mi telefon aktualizaci nenabídl a když jsem přepl na Francii, tak nabídl.

Radek
Radek
Odpovědět  Tomáš
9 měsíců před

Dobrý den ,tak jsem prepl na oblast Francie a hned mi vyskočila aktualizace na MIUI 13 a A12

Radek
Radek
Odpovědět  Radek
9 měsíců před

Tak uvidíme jestli jsem udělal dobře ,mám staženo

Michal
Michal
Odpovědět  Tomáš
9 měsíců před

Díky za skvělý tip, hned jsem to musel vyzkoušet a už stahuji. Jsem na ni zvědavý…

Michal
Michal
Odpovědět  Karel Kilián
9 měsíců před

Zatím jsem nenarazil na nějakou chybu při prolézání.
Po instalaci jsem musel v nastavení vlézt do Zabezpečení, nechat vyhledat aktualizaci a restartovat, po instalaci jedu v tuto chvíli bez nutnosti továrního nastavení, baterie za ty tři hodiny spadla ze 40% na 33% a jsem na něm celou tu dobu (sociální sítě, videa, nastavení… žádné hry), změnila se klávesnice a zvýrazňování při psaní (trochu nezvyk, ale to se poddá nebo se dá změnit), Centrum ovládání je podobné tomu z nakousnutého jablka, ne-li stejné (?), v menu nastavení přibyly položky (např. Bezpečnost a stav nouze, dříve schované pod Googlem a jde o nastavení informačních zpráv nebezpečí), jak jinde jeden uživatel psal, tak z Témat zmizela nabídka možnosti stažení písma (už se nedají ani obklikou vyhledat přes lupu – mám nastavenou oblast Česko, po instalaci jsem se vrátil a v jiných nezkoušel), v oznamovací roletce svítí symbol NFC při zapnutém stavu (doposud jsem to tak neměl)…
Spousta věcí a nastavení je pro mne tak samozřejmá, že si spíše nevšimnu na první pohled, ale někdy časem, až budu více hledat, takže tolik asi nyní ze začátku. Žádná ze systémových aplikací nezmizela ani žádná nepřibyla, hrám neholduji, aktualizace foťáku zde neproběhla, ze systémových aplikací se hlásila pouze aktualizace záznamníku, VoWifi i VoLte nezmizelo a spíše potvrzuji, že přes WiFi teď drží lépe zvuk. Poco Launcher stále ve verzi 2.0, takže pravděpodobně zde také beze změn.

Michal
Michal
Odpovědět  Michal
9 měsíců před

Doplňuji velkou zajímavost (aspoň pro mne)… Firemní email již nevyžaduje doinstalování “Google Apps Device Policy” a tudíž sledování a kontrola opadla. Zajímalo by mě ale, jak to vyřešili, protože zrovna u nás správce IT na intranet a firemní email nebo disk z nezabezpečené strany nepustí.

Tomáš
Tomáš
Odpovědět  Michal
9 měsíců před

Doplním i mé postřehy z používání – aplikace Fotoaparát se lehce změnila, HDR se po každém startu aplikace vypne (i když je zapnuté ponechání předchozího režimu), oznámení vypadají úplně jinak než předtím, ve starém ovládacím centru se nyní ukazuje i název operátora, telefon při použití mikrofonu, kamery apod. ukáže zelený proužek vlevo nahoře, některé Google aplikace (jako je např. Gmail. Disk, YouTube, Zprávy, Kontakty) mají při spuštění animaci a nebo že se nově při připojení na veřejnou WiFi může zobrazit hláška, že je přístupový bod dočasně zaplněn a to, že se nedá automaticky připojit. Co mi naopak trochu vadí je nemožnost nastavit tmavý režim pro jednotlivé aplikace a taky to, že při rozkliknutí nějakého odkazu v aplikaci pro otevření v prohlížeči se ukáže možnost “Otevřít v” pouze s možnostmi Více a Více (obojí vede k Mi Prohlížeči), což jsem vyřešil nastavením Chromu jako výchozího. Ale to je asi tak vše, systém jako takový jede hodně svižně.

Michal
Michal
Odpovědět  Karel Kilián
9 měsíců před

Dnes jsem si všiml, že už je k nalezení jako “Stable” v MIUI Download manageru – pouze EEA verze, ještě ne global. Také vtipné, většinou to bývá naopak. První global, pak EEA..

Peter
Peter
Odpovědět  Radek
9 měsíců před

Stačí ze si nainštalujete aplikaci z Google play Miui 13, dneska jsem koukal že vyšla aktualizace na RN 11 a ani ne 2 minut už mi ji aplikace nabízela.

Tom
Tom
Odpovědět  Tomáš
9 měsíců před

Mě taky dorazila X3 nfc

LukášP
LukášP
9 měsíců před

Redmi Note 9Pro. To bude jedna z posledních aktualizací na tento typ. S dalším vývojem se prý už nepočítá.
A to jestě my, majitele mobilu od operátora, si na Miui 13 na A12 nějaký ten měsíc počkáme..
Nyní Miui 12.5.5.0 na A11

Tube
Tube
Odpovědět  LukášP
9 měsíců před

Ke mě na Redmi Note 9 Pro doputovala včera. Jen mě štve ta změna podbarvení aplikací podle tapety – tématu. Si člověk v SMS zvykne, co má jakou barvu a najednou šedomodrá…
Je to o zvyku

Jakub Chvojka
Jakub Chvojka
9 měsíců před

Nechápu proč Xiaomi zas vydáva miui 12 na Redmi 9c když nedávno vydal miui 12.5?

Stringo
Stringo
9 měsíců před

Tak jsem si říkal, že konečně přišla aktualizace a bohužel, ani 26. ani 28. se mi nepodařilo aktualizaci spustit, byť mi byla oznámena notifikací, byl jsem na Wi-Fi, tak po kliknutí na notifikaci se download nespustil a v nastavení a aktualizacích se stažení nenabízí. Tak netuším kde je chyba 🤔

Stringo
Stringo
Odpovědět  Karel Kilián
9 měsíců před

Wi-Fi jede, data jedou, telefon jsem restartoval, zajedu na kontrolu aktualizací a píše že nejsou žádné aktualizace 🤔, přitom už mi byly nabídnuté ke stažení, akorát se nestahly…

Michal
Michal
Odpovědět  Stringo
9 měsíců před

Karel tu (zpětně dohledatelné) nabízí možnost stažení manuálně. Aplikace MIUI Downloader v Google Play. Nejednou se mi stalo to samé a využil manuální instalace.

Michal
Michal
Odpovědět  Karel Kilián
9 měsíců před

Jojo, děkuji, to je přesně ten super článek, co mi pomohl a zpětně za něj děkuji 🙂

Stringo
Stringo
Odpovědět  Karel Kilián
9 měsíců před

Už jsem našel příčinu, i na oficiální stránce mají, že je to v nějakém režimu “Mi Pillot” takže asi testování na pár uživatelích, mě se to holt nějak jenom ukázalo, ale nestáhlo. Já si týden počkám, jestli to nebude dělat nějaké problémy 😃

Martin
Martin
9 měsíců před

Dobrý den! Chci se zeptat. Přemýšlím o koupi nového telefonu jako náhradu za Xiaomi redmi 9, který je už přes dva roky na trhu. Rozmyslím se mezi dvěma telefony a to Xiaomi redmi note 11,a Xiaomi redmi 10 5G. Poraďte mi, který je lepší. Budu to kupovat u operátora, a o focení mě ani tak nejde spíš o hudbu a o co nejnovější android vzhledem k aktualizacim na vyšší verze a také o výkon k vůli hraní her. Budu si to brát s tarifem a oba mě stoji stejně a nevím pro který se rozhodnout. Prosím poraďte. Děkuji moc za odpověď!!!!!! Martin

Martin
Martin
Odpovědět  Karel Kilián
9 měsíců před

Dobrý den! Děkuji za odpověď. Moc jste mi pomohl, akorát jsem se chtěl zeptat, nevyšla již v případě Xiaomi redmi note 11 aktuálně verze 13 MIUI běžící na androidu 12? Tuším, že minulý nebo předminulý týden. Děkuji za odpověď a přeji hezký den. Martin

Michal
Michal
9 měsíců před

Čau , Global Redmi note 11 pro 5G nemá označení skcmixm ale RKCMIXM

Michal
Michal
Odpovědět  Michal
9 měsíců před

A hlavně Global verze má uz vyšší verzi MIUI 13.0.14

Michal
Michal
Odpovědět  Karel Kilián
9 měsíců před

Já mám Redmi note 11 pro 5G Evropskou verzi a označení RKCEUXM a globální má RKCMIXM

Screenshot_2022-08-30-20-27-18-548_com.xiaomiui.downloader.jpg
Michal
Michal
Odpovědět  Karel Kilián
9 měsíců před

Nemám špatný zdroj
Třeba vám tento pomůže

Screenshot_2022-08-30-23-31-47-484_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg
Michal
Michal
Odpovědět  Karel Kilián
9 měsíců před

A nemá SKCMIXM náhodou POCO?

Screenshot_2022-08-31-11-45-06-837_com.xiaomiui.downloader.jpg
Michal
Michal
Odpovědět  Karel Kilián
9 měsíců před

Tak když SKCMIXM je globální verze , tak co je potom RKCMIXM ?

Michal
Michal
Odpovědět  Karel Kilián
9 měsíců před

Aha , díky za vysvětlení.

Michal
Michal
Odpovědět  Karel Kilián
9 měsíců před

A záleží na tom jestli mám globální nebo EU verzi abych dostal aktualizaci na Android 12? Zajímavé že Globální verze má a Evropská ne

Peter
Peter
9 měsíců před

Dneska Redmi Note 11 spesn, bohužel žádný android 12. Jenom bezpečnostní záplata…. Ale minulý týden jste psal android 12.

Screenshot_2022-08-30-23-03-53-943_com.android.settings.jpg
Peter
Peter
Odpovědět  Karel Kilián
9 měsíců před

Nie je kupovaný u xiaomi Česko. Ale co jsem skousel sťahovať tu aktualizáciu tak vypisuje problém.

Peter
Peter
Odpovědět  Karel Kilián
9 měsíců před

Jj, tak potom nechápu proč píšou o verze android pro redmi Note 11 NFC. Více odkaz
https://miuirom.org/phones/redmi-note-11-nfc#EEA

Tom
Tom
9 měsíců před

Zůstala někomu možnost rozšíření rámky?

Michal
Michal
Odpovědět  Tom
9 měsíců před

Poco X3 NFC stále má. I když za celou tu dobu, kdy k aktualizaci rozšíření došlo, nepociťuji žádný rozdíl 🤔

Bob
Bob
9 měsíců před

Teď mi Xiaomi Redmi Note 10 5G nabídl aktualizaci 13.0.3 SKSEUXM

Jarda
Jarda
Odpovědět  Karel Kilián
9 měsíců před

vidím také, velikost 3GB, telefon od operátora. není možné, že by šlo o verzi 13.0.2 SKSEUXM, jen tím, že je od operátora, vedeno jako verze 13.0.3 SKSEUXM?

Jarda
Jarda
Odpovědět  Jarda
9 měsíců před

než jsem to stačil stáhnout, tak byla verze 13.0.3 odstraněna a už ji nevidím

Last edited 9 měsíců před by Jarda
Bob
Bob
Odpovědět  Jarda
9 měsíců před

Nemám mobilní telefon od operátora.

Bob
Bob
Odpovědět  Karel Kilián
9 měsíců před

🙂

1662318229785.jpg
Karel
Karel
9 měsíců před

Po aktualizaci mám 30tis bodů v AnTuTu navíc

Karel
Karel
Odpovědět  Karel Kilián
9 měsíců před

X3 nfc

Karel
Karel
9 měsíců před

Mám

Screenshot_2022-09-02-10-20-24-528_com.android.settings~3.jpg
Aleš
Aleš
9 měsíců před

Dostal jsem záplatu androidu pro srpen akorát si všímám že tu není psaný pro evropskou verzi redmi note 11 pro 5G

Screenshot_2022-09-02-20-24-31-871_com.android.settings.jpg
Martin
Martin
9 měsíců před

Dobrý den! Chci se jen zeptat kdy přesně přišel na trh telefon Xiaomi redmi note 10s, a jestli už na něj přišla aktualizace na android 12. Děkuji moc za odpověď!!! S pozdravem a přáním pěkného dne Martin

Martin
Martin
Odpovědět  Karel Kilián
9 měsíců před

Děkuji vám moc za odpověď a přeji hezký den. Dost mě to po pomohlo! Martin

Miroslav
Miroslav
7 měsíců před

No už je to jak dlouho aktualizace na redmi note 9pro a u mě a manželky stále nic.

Screenshot_2022-10-09-14-22-13-281_com.android.settings.jpg
Miroslav
Miroslav
Odpovědět  Karel Kilián
7 měsíců před

Dobrý den. Kupoval jsem ho tady na XM.

Miroslav
Miroslav
Odpovědět  Karel Kilián
7 měsíců před

Dobrý den,

Dopadlo to takhle.

Screenshot_2022-10-13-11-47-09-039_com.android.updater.jpg
Miroslav
Miroslav
Odpovědět  Miroslav
7 měsíců před

Stahoval jsem tohle.

Screenshot_2022-10-13-11-48-59-815_com.android.chrome.jpg
Jiří
Jiří
Odpovědět  Karel Kilián
7 měsíců před

Zdravím, mám úplně stejný problém jako Miroslav u Redmi note 9 pro. Na telefonu mám verzi 12.5.8.0 (RJZEUXM), Flash na novou verzi nejde provést.

Jiří
Jiří
Odpovědět  Karel Kilián
7 měsíců před

Dobrý den, tak změna oblasti bohužel nepomohla. Musím se smířit s tím, že zůstanu u Android 11 a Miui12. Každopádně děkuji za informace, které jste mi zde poskytl.

Jiří
Jiří
Odpovědět  Karel Kilián
6 měsíců před

Dobrý den, jen se chci zeptat, jestli už víte o nějaké opravě, která umožní upgrade na android 12 a MIUI 13? Děkuji za odpověď.

108
0
Napište nám svůj komentář!x