Články

Které telefony dostaly ve 44. týdnu aktualizace MIUI či Androidu?

Máme tu první listopadové pondělí roku 2022 a pravidelní čtenáři už jistě vědí, co nás čeká. Ano, podíváme se na to, které telefony dostaly v uplynulém týdnu aktualizace MIUI či Androidu! Tentokrát to bylo jen šest mobilů – jednu dostal telefon značky Poco, dvě značky Redmi a tři Xiaomi.

Jako obvykle platí, že všechny aktuální modely telefonů, které najdete v našem českém i slovenském e-shopu, mají po rozbalení MIUI ve verzi 13 (některé starší verzi 12.5). V souvislosti s novými verzemi by vás pak mohly zajímat tyto články:

Jen globální a evropské verze

V těchto článcích se zabýváme výhradně stabilními sestaveními pro telefony Xiaomi, Redmi a Poco určenými pro evropský a globální trh, která jsou určená pro všechny uživatele. Nevěnujeme pozornost indickým, indonéským, ruským, čínským, ani jiným lokálním verzím. Stejně tak nás v tomto směru nezajímají ani různá testovací sestavení, beta verze či telefony od operátorů. Pokud si nejste jisti tím, jakou verzi telefonu máte, poradí vám náš článek Jak poznat, zda máte evropskou, nebo globální verzi telefonu?

Které telefony dostaly aktualizace MIUI a/nebo Androidu?
Které telefony dostaly aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Stává se, že svůj model telefonu najdete na seznamu, ale ještě jste nedostali update. To je primárně dané tím, že aktualizace jsou uvolňovány postupně. Xiaomi je vydává nejprve na 1 % zařízení a pak čeká, zda se neobjeví nějaká chyba. Pokud se objeví chyba, aktualizace se zastavuje a provádí se oprava. Když se neprojeví žádný problém, je aktualizace po nějaké době uvolněna na dalších 10 % zařízení. Pak se opět čeká, zda se neobjeví nějaká chyba. Jestliže se objeví, aktualizace se zastavuje a provádí se oprava.

Pokud se ani na tomto vzorku neobjeví nějaká chyba, tak teprve pak je aktualizace vypuštěna na všechny telefony – i nadále je ale uvolňována postupně, aby se rozložila zátěž na aktualizační servery. To, že jste ještě nedostali aktualizaci, tedy může znamenat, že byl zjištěn nějak problém, čeká se na výsledky z daného kola, nebo jste prostě ještě nepřišli na řadu. Dalším možným důvodem je situace, kdy máte telefon koupený od mobilního operátora – v takovém případě musíte vyčkat, až update uvolní operátor, což může trvat až několik měsíců.

Které telefony dostaly ve 44. týdnu aktualizace MIUI či Androidu?

Telefony jsou v seznamu seřazeny v abecedním vzestupném pořadí. Najdete v něm všechny modely, které ve 44. týdnu, tj. od 31. října do 6. listopadu, dostaly aktualizaci MIUI či Androidu. V uplynulých sedmi dnech obdrželo update jen šest aktualizací – jednu dostal telefon značky Poco, dvě značky Redmi a tři Xiaomi..

Telefony Poco

  • Poco X3 Pro (globální verze) dostává od 3. listopadu 2022 aktualizaci na V13.0.8.SJUMIXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.

Telefony Redmi

  • Redmi 10 5G/POCO M4 5G (evropská verze) dostává od 4. listopadu 2022 aktualizaci na V13.0.8.SLSEUXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.
  • Redmi Note 10S (globální verze) dostává od 2. listopadu 2022 aktualizaci na V13.0.10.SKLMIXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.

Telefony Xiaomi

  • Xiaomi 12 (globální verze) dostává od 1. listopadu 2022 aktualizaci na V13.0.10.SLCMIXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.
  • Xiaomi 12 Lite (evropská verze) dostává od 1. listopadu 2022 aktualizaci na V13.0.13.SLIEUXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.
  • Xiaomi Mi Note 10 Lite (globální verze) dostává od 3. listopadu 2022 aktualizaci na V13.0.4.SFNMIXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.

Příští aktualizace MIUI či Androidu

To je pro tento týden vše. Na další informace o tom, které telefony dostaly aktualizaci MIUI a/nebo Androidu, se můžete těšit za týden – tedy v pondělí 14. listopadu. Závěrem podotýkáme, že nemá smysl ptát se, zda nebo kdy který telefon dostane novou verzi, protože Xiaomi bohužel oficiálně nepublikuje informace o plánovaných aktualizacích či jejich termínech. Nezbývá tedy než čekat, zda a kdy aktualizace přijde.

Dostal váš telefon aktualizaci?

Servis XM.cz

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

28 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Pwasser
Pwasser
1 rok před

Redmi Note 9Pro, dnes aktualizace na 13.0.2.0 evropská verze

Tube
Tube
Odpovědět  Pwasser
1 rok před

Dnes dosla i ke mne. Vetsinou cekam tak tyden az dva po vydani. Ale uz je tu

Pavel
Pavel
1 rok před

Aktualizace proběhla v pohodě. Mobil se přenastavil jinak a já od té doby ,když někomu volám,tak se mu nezobrazuje moje číslo. Nemůžu to nikde najít

Michal
Michal
1 rok před

Hlásím V13.0.3.0.SJGEUXM pro Poco X3 NFC

Michal
Michal
Odpovědět  Michal
1 rok před

Screenshot

Screenshot_2022-11-07-13-15-43-080_com.android.settings.jpg
Marek
Marek
1 rok před

Já na Xiaomi už kašlu, čekám na A12 už půl roku. Poco M4 Pro.

Pavel
Pavel
Odpovědět  Marek
1 rok před

A já jsem zklamaný z Poco x4 pro 5G.
Stále na androidu 11.
Služební telefon CAT za poloviční cenu už má Android 12 i od matky Realme.
Vím, že to tu nevyřeším, jen povzdech do prázdna

igor
igor
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

ako na androide 12 zapnem tú hornu lištu? lebo mi zobrazuje povodnu z android 11

redmi note 10 s mám

igor
igor
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

ako si toto nastavím…či to je proste len skrz motiv?

Android-12-novinky-06-1536x768.jpg
Tomas
Tomas
1 rok před

Docka se nekdy aktualizace RN11? Snad vsechny ostatni RN uz maj A12,i starej RN9,a tady furt nic

Tomas
Tomas
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

dekuji za odpoved,ale mam eu 🙂

Tomas
Tomas
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

RGKEUXM
je to 13.0.13

Hulk
Hulk
1 rok před

Dobrý den, tak jsem měl opravdu taky seknuté aktualizace na Redmi Note 9 pro eu. Poslední byla 12.5.8 a do včerejšího večera nešla dát 13 žádným ofiko způsobem. Musel jsem stáhnout 12.5.8 a 13.0.1 a dát načíst aktualizaci 12.5.8, ale při vyskočení restartu a aktualizace nedávat nic a skočit do správce a přejmenovat aktualizaci 13.0.1 na 12.5.8 a pravou 12 zase nějak jinak aby jí systém nepoznal. Potom jsem se vrátil na nabídku.. dal reset a povedlo se. Po aktualizaci mi to potom hned nabídlo samo stable 13.0.2 a vše vypadá ok po jednom dni používaní. Tak jen kdyby někdo potřeboval tak to maká a oprava není složitá. 🙂

Screenshot_2022-11-10-22-03-09-953_com.android.settings.jpg
Last edited 1 rok před by Hulk
Michal Snížek
Michal Snížek
1 rok před

Xiaomi 12 a aktualizace stále nic mám cz distribuci divný mám stále 13.0.24.0

28
0
Napište nám svůj komentář!x