Které telefony nedostanou aktualizaci na MIUI 12?

Stejně, jako každý rok, následují po oznámení nové verze grafické nadstavby MIUI dotazy majitelů telefonů Xiaomi, zda právě jejich model dostane, či nedostane aktualizaci. Přinášíme vám podrobnosti o tom, které telefony nedostanou aktualizaci na MIUI 12.

Hned v úvodu zmiňme, že grafickou nadstavbu MIUI najdete na všech telefonech Xiaomi, které prodáváme v našem českém i slovenském e-shopu. Jedinou výjimkou je modelová řada Xiaomi Mi A, na které běží úplně čistý operační systém Android bez jakékoli nadstavby.

MIUI 12 se blíží, ale jen pro někoho

Xiaomi je jedním z mála výrobců, který se poměrně důsledně stará o podporu svých telefonů. V aktualizacích řeší nejen nalezené chyby, ale také (občas) přidává nové funkce a možnosti. Pro některé modely vydává updaty až několik let po skončení jejich výroby.

I tak je ale jasné, že dříve či později musí podpora jednotlivých telefonů skončit. Důvodů je více – kromě snahy zvýšit zájem o nové modely a personálních dispozic hraje svou roli také zastarávající hardware. Jednoduše řečeno: než vydávat aktualizace pro zařízení, na kterých by nová verze fungovala špatně, je lepší podporu ukončit.

Čínský výrobce aktuálně pracuje na MIUI ve verzi 12, jež bude v závislosti na telefonu postavena buď na nejnovějším Androidu 10, nebo na starším Androidu 9. Neznamená to tedy, že současně s novou verzí nadstavby přijde současně i nová verze Androidu.

Které telefony nedostanou MIUI 12?

Novou verzi MIUI samozřejmě nedostanou všechny telefony, které Xiaomi kdy vyrobilo, Týkat se bude především modelů vyrobených v posledních třech letech, byť na seznamu najdeme i některé starší kousky. Některé telefony však MIUI 12 nedostanou a poslední verzí pro ně bude MIUI 11.

Které telefony nedostanou aktualizaci na MIUI 12?
Které telefony nedostanou aktualizaci na MIUI 12?

Které telefony nedostanou MIUI 12?

 • Redmi 4X
 • Redmi 5
 • Redmi 5 Plus
 • Redmi 5A
 • Redmi Note 4X
 • Redmi Note 5A
 • Xiaomi Mi 5C
 • Xiaomi Mi 5s
 • Xiaomi Mi 5s Plus
 • Xiaomi Mi 5X
 • Xiaomi Mi Max 2
 • Xiaomi Mi Mix
 • Xiaomi Mi Note 2
 • Xiaomi Mi Pad 3

Informace o tom, že výše uvedené smartphony byly označeny jako zastaralé, byly zveřejněny v magazínu ITHome. Seznam údajně pochází přímo od samotné společnosti Xiaomi. Majitelé dotčených zařízení by tedy měli zvážit, zda je budou nadále používat s MIUI 11, nebo jestli už není čas poohlédnout se po novém modelu.

Co říkáte na to, že uvedené telefony nedostanou MIUI 12?

Zdroj: china-review.com.ua.

MIUI 12 – tipy a triky: co udělat, aby systém neukončoval aplikace?
MIUI 12 – tipy a triky

Máme tu v pořadí čtvrté pokračování tipů a triků pro MIUI 12 a dnes se podíváme na poměrně důležité téma. Číst dál...

Aktualizace na MIUI 12: které telefony už ji dostaly a které ještě čekají?
Aktualizace na MIUI 12: které telefony už ji dostaly a které ještě čekají?

Aktualizace na MIUI 12 probíhají od konce června tohoto roku, tedy něco málo přes čtvrt roku. Zatímco některé telefony už Číst dál...

Po MIUI 12 přichází aktualizace na MIUI 12.1. Jaké novinky přináší?
Připravuje se MIUI 12.1. Jaké novinky přinese velká aktualizace?

Po dlouhém testování v Číně Xiaomi konečně vypustilo globální update na MIUI 12.1 pro první telefon - Xiaomi Mi 10 Číst dál...

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
23 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Jirka
Jirka
5 měsíců před

Redmi Note 5 v seznamu není, tak doufám že dostane, ikdyž už taky mám Redmi Note 8T jen kvůli NFC. To Note 5 za Note 8T rozhodně nezaostává a fyzicky se mi zdá lepší až na microusb a dioda taky nic moc. Note 8T nemá žádnou.

Radmik
Radmik
5 měsíců před

Podle tohoto článku tam Redmi Note 5 nechybí,tak třeba se dočkáte 🙂
https://xm.cz/blog/xiaomi-spousti-testovani-miui-12-na-vice-nez-30-telefonech-ktere-to-jsou/

MIUI 12
MIUI 12
5 měsíců před

Super, já věděl proč si koupit Redmi 6. Mám ho rok a úplně vystačí se vším i s náročnými hrami jako je COD mobile, Asphalt 9 atd.

Jirka
Jirka
5 měsíců před

Vždyť už ji ta starší pětka Note je lepší. Android už má aktualizaci. Navíc šestka zmizela z trhu.
https://www.cena-vykon.cz/porovnani/xiaomi-redmi-note-5-4gb-64gb-vs-xiaomi-redmi-6-4gb-64gb/

Anonymní
Anonymní
5 měsíců před

V podstatě je to šumafuk.

Anonymní
Anonymní
5 měsíců před

Ja mám Redmi 4X a ide na pohodu, zvláda vžetko CDO, PubG…

K čemu miui?
K čemu miui?
5 měsíců před

Redmi 4A. Utekl jsem z neudržovaného miui na crDroid s Androidem 10. Telefon je překvapivě svižný, jsou pravidelné aktualizace, v tuto chvíli úroveň zabezpečení systému duben 2020. Už bych nešel zpět…

Radka
5 měsíců před

Dobrý den, že dne na den (resp. od půlnoci 14.5.) mi z ničeho nic přestala fungovat aplikace MIUI Launcher, nemůžu se tudíž dostat do telefonu ani k nastavení, ani k hovorům/kontaktům atd. Mám Redmi Note 6 Pro. Zajímalo by mě, zda to má nějakou souvislost s plánovanou aktualizací aplikace MIUI? 19.5. Je docela dlouho, to mi je telefon docela k ničemu. Děkuji za info, J.

K čemu miui?
K čemu miui?
5 měsíců před

@Karel Kilián
Částečně tomu rozumím a ano, je to již starší low-end telefon, nicméně na běžné použití (mail, pdf, browser, office, mapy) mi zatím plně (i výkonově) dostačuje. Problém miui je, že má obecně problém s aktualizacema a záplatama, vydává je pozdě nebo vůbec (nebýt přihlášení do dev pro miui, ani bych tuším žádnou záplatu nedostal za celou životnost), kvalita je také diskutabilní. Tvůrci tvrdí, že by nové miui s posledním Androidem starší telefony neutáhly. A hle – nadšenci to umí a tento telefon i s Android 10 běhá jako za nova… A dostává pravidelné aktualizace, o kterých se mohlo u miui nechat zdát. Takže toliko k miui. A upřímně, zatím i do budoucna přemýšlím nad Xiaomi, ale po mých zkušenostech z něj po pořízení takřka najisto půjde miui do pryč…

WiFi + bluetooth
WiFi + bluetooth
5 měsíců před

Na aktualizaci se těším hlavně z toho důvodu, protože doufám že u mého jinak skvělého Redmi note 8 T mimoděk vyřeší chybu, kdy je při zapnutém bluetooth příšerně omezena rychlost WiFi. Je to už druhý smartphone od Xiaomi se kterým se mi to časem s přibývajícími aktualizacemi stalo a Xiaomi to bohužel nikdy přímo neřeší jako chybu, vždy až náhodně při aktualizaci na vyšší verzi OS :-/

Rene
Rene
5 měsíců před

Problem se snizenou rychlosti wifi pri zapnutem bluetooth je hardwarovy, resenim muze byt zmena wifi kanalu na routeru.

Aktualizace MIUI Launcheru
Aktualizace MIUI Launcheru
5 měsíců před

Ahoj a všem silné nervy.
Léta jsem měl mobily Samsung střední třídy a byl jsem celkem spokojený, akorát jsem měl stálé problémy s velikostí (=malostí) paměti RAM. Před několika roky jsem narazil v CZC v akci na Redme Note 4 se 4GB RAM / 64GB vnitřní paměti za cenu pod 4tKč a tak jsem je koupil i rodině. Po celou dobu jsme neměli problémy (kromě chybného označení „Mých kontaktů“ jako „bez jména“), vše fungovalo OK.
Fungovalo až do poslední aktualizace MIUI, která se moc nepovedla. Po „aktualizaci“ nové verze RELEASE-4.17.0.1870-05091136 jsem měl stejné problémy, jako ostatní. Po radách blogu jsem MIUI odinstaloval (odstranění jen updatu nenabídl) a po odinstalaci se všechny ikony sesypaly na jednu hromadu – z původních 7 stránek stačily 3. Po delším zkoušení několika MI Louncherů z Obchodu Play, které se chovaly pro mě nepřijatelně, jsem narazil na verzi MIUI STABLE-4.17.0.1870.05091136, která funguje. Musel jsem ale všechny ikony přetahat na původní obrazovky (i z nově vytvořených skupin ikon), vytvořit bývalé widgety, prostě nově vytvořit stránky, na které jsem zvyklý. Původní louncher po stisku středního tlačítka skákal na stránku 2, tento jde na stránku 1, jinak vše OK.
Tomas II

Aktualizace MIUI Launcheru
Aktualizace MIUI Launcheru
5 měsíců před

Tak mezitím dorazila aktualizace MIUI Launcheru 4.17.1.1491-05142205, která odstraňuje zmiňovanou chybu (zatím na Redmi Note 4 postupně – manželce ano, ostatním ještě ne, holt ženy mají přednost). Po aktualizaci je vše OK. Takže počkejte, nejspíš dorazí pro všechny…
Tomas II

postřeh
postřeh
5 měsíců před

Zajimavé Redmi note 5 je stejný jako 5plus a co jsem i koukal po netu tak je to vždy note5/5plus a dostane ho jen note 5 jde jen o postřeh ne že by mi vadilo že na můj 5plus nedostane miui 12 já jsem spokojený s tím co mám a ještě nějaký čas bude určitě fungovat.

23
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x