MIUI 11 konečně přináší v launcheru tradiční seznam aplikací

Takřka typickým rysem telefonů Xiaomi s grafickou nadstavbou MIUI je umísťování ikon všech aplikací na domovské obrazovky. V tomto směru tak čínský výrobce kopíruje filozofii známou z Apple iPhone. S nejnovější aktualizací MIUI 11 však přichází i možnost aktivovat tradiční seznam aplikací.

Grafickou nadstavbu MIUI najdete prakticky na všech telefonech Xiaomi s výjimkou zařízení zařazených do programu Android One, na nichž je nainstalován čistý Android. Momentálně k těmto výjimkám patři pouze telefon Xiaomi Mi A3.

Tradiční seznam aplikací

Umísťování ikon všech aplikací na domovské obrazovky je pro telefony Xiaomi svým způsobem specifické. Ne vždy je ale toto řešení praktické – v případě několika desítek nainstalovaných programů rostl počet domovských obrazovek a ztrácela se přehlednost.

Pokud uživateli více vyhovovalo pro Android tradičnější pojetí s odděleným seznamem aplikací, byla v podstatě jen jedna cesta, jak toho dosáhnout – instalace alternativního launcheru. Těch je v Obchodě Play nespočet, stačí si jen vybrat – my jsme například velice spokojení s Nova Launcherem.

Již v červnu tohoto roku začaly prosakovat informace, podle kterých Xiaomi nabídne klasický seznam aplikací. Následně se tato funkce objevila i v testovacím sestavení. Seznam aplikací byl seřazený podle abecedy s tím, že v jeho horní části byly zobrazovány naposledy použité programy.

Poněkud překvapivě přišel v loňském roce s tradičním seznamem aplikaci telefon Poco F1, na který výrobce předinstaloval zbrusu nový POCO Launcher. I ten je možné použít na telefonech Xiaomi, kde nabídne celou řadu praktických vychytávek.

Už je to tady!

Počátkem listopadu čínský výrobce aktualizoval svůj MIUI Launcher, který je součástí MIUI 11. Jednou z nejzásadnějších novinek je právě možnost aktivovat si tradiční seznam aplikací. Tuto volbu najdete v Nastavení-Domovská obrazovka-Režim domovské obrazovky.

MIUI 11 konečně přináší v launcheru tradiční seznam aplikací
MIUI 11 konečně přináší v launcheru tradiční seznam aplikací

Seznam aplikací pak lze vyvolat z domovské obrazovky gestem potažení vzhůru – nemá tedy samostatnou ikonu, jak je tomu u některých jiných launcherů. V horní části tohoto seznamu jsou nabízeny ikony posledních spuštěných aplikací.

Nutno podotknout, že uvedené nastavení je dostupné pouze v poslední verzi MIUI Launcheru. Na redakčním Xiaomi Mi 9 s MIUI 11 jsme uvedenou možnost zatím nenašli. Vypadá to, že funkce je v současnosti uvolňována v Číně a firma dosud neoznámila, kdy bude k dispozici v globální stabilní ROM.

Přepnete na svém telefonu Xiaomi na tradiční seznam aplikací?

Zdroje: gizmochina.com, androidauthority.com, androidcentral.com.

Mohlo by Vás také zajímat
Xiaomi vydalo aktualizaci na MIUI 11 již pro více než 40 telefonů

Xiaomi patří z hlediska aktualizací k nejvzornějším výrobcům - o své telefony se skutečně stará a vydává pro ně nové Číst dál...

Jak aktualizovat na MIUI 11 bez čekání pomocí aplikace Downmi

Vždy po vydání nové verze MIUI následuje víceméně stejný kolotoč: zatímco jedna část uživatelů se už raduje z nových funkcí Číst dál...

Už jste dostali aktualizaci na MIUI 11? Podělte se o své zkušenosti!

V uplynulých dnech začala společnost Xiaomi uvolňovat aktualizaci na MIUI 11 pro první várku svých telefonů. Nové verze se dočkali Číst dál...

16 komentářů: „MIUI 11 konečně přináší v launcheru tradiční seznam aplikací

 • 14. 11. 2019 (11:12)
  Permalink

  Nechápu. Mám nainstalováno asi 90 aplikací na xiaomi mi9t. A mám jen 2 plochy. Hlavní a ještě jednu. Jednoduše si ikony podobných aplikací nataham na sebe, vznikne bublina kterou si textem oznacim…. Třeba počasí a v bubline mám 6 aplikací na počasí. A takhle pokracuji dál. A tím pádem mám na jediné obrazovce asi 10 ruzne popsaných bublin. Jednoduché a přehledné. Není potřeba žádný seznam a ani nemam 10 ploch.

 • 14. 11. 2019 (14:19)
  Permalink

  POCO Launcher nejlepší volba!

 • 14. 11. 2019 (14:49)
  Permalink

  @Miui 11
  Dobrý den,

  to je spíš o zvyku. Já třeba složky na ploše nemám rád a mnohem častěji používám volání aplikací přes „T9 dialer“. Každému prostě vyhovuje něco jiného.

  Karel Kilián

 • 14. 11. 2019 (14:49)
  Permalink

  @Anonym
  Dobrý den,

  za mne tedy Nova, ale POCO jsem také zkoušel a musím uznat, že má své klady.

  Karel Kilián

 • 14. 11. 2019 (19:52)
  Permalink

  Dobrý den,
  Bude aktualizace i na Xiaomi redmi 5 plus?
  Děkuji

 • 14. 11. 2019 (21:57)
  Permalink

  @Veronika
  Dobrý den,

  ano, aktualizace pro Redmi 5 Plus podle všeho bude.

  Karel Kilián

 • 15. 11. 2019 (13:05)
  Permalink

  A nevíte kdy by měla dorazit aktualizace na Xiaomi redmi 5 plus?

 • 15. 11. 2019 (13:28)
  Permalink

  Presne jak pise nekdo prede mnou… Mam 125 aplikaxi a take mam dve plochy.

  Dalsi podmenu, je dle meho nazoru, neprehledna a zbytecna vec.

  Kdyby Xiaomi nedalo na vyber a zavedlo pevne tuto „novinku“ dalsi tel. bych od nich nekoupil.

 • 15. 11. 2019 (14:34)
  Permalink

  @Veronika
  Dobrý den,

  to bohužel nevíme. I termíny, které Xiaomi publikovalo, jsou pouze orientační.

  Karel Kilián

 • 15. 11. 2019 (14:38)
  Permalink

  @Anonym
  Dobrý den,

  jak jsem psal výše – je to holt věc preferencí. A seznam aplikací bude vyhovovat zejména uživatelům, kteří na Xiaomi přecházejí z jiných značek, kde jsou na něj zvyklí.

  Karel Kilián

 • 15. 11. 2019 (19:03)
  Permalink

  Dobrý den mám Xiaomi redmi 7a stále nemám aktualizace nevíte proč ???

 • 17. 11. 2019 (14:19)
  Permalink

  Mám Mi9, 11.0.5.0 (QFAEUXM), ale v Nastavení-Domovská obrazovka, Režim domovské obrazovky vůbec nemám. Každopádně po letech používání Nova launcheru, nehodlám tento opustit, jen jsem byl zvědavý…

 • 17. 11. 2019 (15:38)
  Permalink

  @JP
  Dobrý den,

  ano, ještě to není dostupné globálně.

  Karel Kilián

 • 19. 11. 2019 (15:59)
  Permalink

  Dnes přišla na Redmi Note 5 plus aktualizace

 • 26. 11. 2019 (22:46)
  Permalink

  Abyste se z těch aktualizací nepo… 🙂 My už značku Xiaomi opouštíme jako takovou. Přístroj se super hardware ( pod to se kdykoli podepíšu ) a s debilním MIUI. Fakt sorry. Já mám stále RN4( ale rukama mi prošly i 5,6 a 8 ) v šuplíku. Jinak má Honor 7A 3/32. Fakt sorry. Ale jsem v obraze a dnes se mi taky aktualizovalo MIUI. No první dojem- barevně hezčí, zas budu hledat minimálně den ( jsem vytížený ) kam se co přesunulo, co se přejmenovalo a s konstatováním, že čínský sluníčka jsou stejně vyhulený, jako ty český, to zas hodím do šuplíku nebo si na tom mladej bude pouštět YT. Protože fakt nemám náladu na koumání, kde to je, jako když přestěhují regály v Tescu. Lidi jsou ovce a všechno je tak cool! I prd velebnosti. Zkuste Nova launcher. ( MYSLÍM TO VÁŽNĚ!!!!) Místo 4 ikon velikosti pětikoruny jich mám dole v řádku 7. Protože si můžu natavit mřížku. Taková kravina, ale jak to usnadní život. 7×12 PECKA! U MIUI nemožné. Zato si můžete do jedné složky nacpat úplně všechno. 🙂 Vystačím si s jedinou obrazovkou. A to na té obrazovce mám ještě widget počasí ( rozvinutý) a 12 ikon bez jediné složky. Umí to MIUI 11? Pochybuji. Ale má svěží vzhled. Co třeba vynutit 4G? Tahle funkce je užitečná, když je slabší signál operátora a připojení nepadá do EDGE. Hmatová odezva displeje? NE SENZORŮ! IKON NA DISPLEJI!!! Nebo dokonce nastavení intenzity vibrací? Xiaomi je značka, u které oceníte, že existuje Google Play, protože s programy třetích stran se to dá jakž takž použít. Hlavně launcher. A třešnička na dortu? Ve smluvních podmínkách je, že když se přihlásíte k účtu Xiaomi, vaše soukromí se stává majetkem Xiaomi. Mimochodem – mám auto s integrovaným autorádiem. Kromě Xiaomi jsem s ním spároval i lopatu, co je opřená o zeď u souseda. Jen to Xiaomi ne. Ne Hujahej, ale Xiaomi je sračka. Poslední super Xiaomi byly „2“. Tahle aktualizace to jen potvrzuje. Je to subjektivní názor, ale i tak. Nebuďte ovce. Cena není všechno. Měli jsme Xiaomi všichni. Teď máme Lenovo, Samsung, Honor a nebudete věřit – …. nebudete 🙂 Nebuďte ovce. Jo majitelé Xiaomi mě nemají rádi. Protože jsem jim pokaždé dokázal, že Xiaomi NEUMÍ, co zvládne každý jiný mobil. A dost možná i ta sousedova lopata. 🙂

 • 27. 11. 2019 (8:53)
  Permalink

  @Daniel
  Dobrý den,

  v mnohém s Vámi nesouhlasím, ale pod jedno se podepíšu: také používám Nova Launcher k naprosté spokojenosti. Mimo jiné právě i pro jeho široké možnosti nastavení.

  Karel Kilián

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.