MIUI 11 odhaluje nové ikonky v nastavení a další novinky

Na rozdíl od většiny ostatních výrobců neváže Xiaomi svou nadstavbu MIUI na určitou verzi Androidu. To znamená, že stále aktuální MIUI 10 běží na několika desítkách telefonů s Androidem 9 Pie, Androidem 8 Oreo i Androidem 7 Nougat. Na začátku tohoto roku byl zahájen vývoj MIUI 11 a jednou z chystaných novinek budou i nové ikonky v nastavení. V tomto článku vám ukážeme, jak budou vypadat.

Nadstavbu MIUI najdete prakticky na všech telefonech Xiaomi. Výjimkou je pouze modelová řada Xiaomi Mi A, aktuálně zastoupená modelem Xiaomi Mi A3, která v rámci projektu Android One přichází s úplně čistým operačním systémem Android bez jakékoli nadstavby.

Novinky v MIUI 11

Když čínský gigant počátkem tohoto roku oznamoval zahájení vývoje MIUI 11, sliboval řadu novinek – například podporu tmavého grafického režimu nebo úsporný mód, který využijete při posledních zbývajících procentech baterie. Tyto funkce však již byly vydány v rámci MIUI 10, takže čekáme, s čím nakonec přijde nová verze, které bychom se měli dočkat v nejbližších týdnech.

V současnosti již probíhá uzavřené testování, díky kterému uniklo několik obrázků. Z nich lze alespoň částečně vyčíst, jakým směrem se Xiaomi vydává. Na veřejnost se dostaly odkazy ke stažení MIUI 11.9.9.9, což řada uživatelů využila k flashnutí testovací ROMky na svůj telefon.

Protože testovací verze podléhají utajení, zobrazuje se na obrazovce IMEI mobilu, aby bylo možné odhalit případný zdroj úniku. Proto jsou na některých snímcích obrazovek rozmazané fragmenty, zakrývající tuto informaci.

Nové ikonky v nastavení

Pojďme se podívat na nové ikonky v nastavení, které jsou součástí neoficiálního sestavení MIUI 11. Podobně, jako v minulosti, jsou obrázky reprezentující jednotlivé sekce barevné, ovšem co do velikosti a tvaru nejsou, na rozdíl od čistého Androidu 10, zrovna konzistentní. To se však ještě do finální verze ještě může změnit!

Celkově je design vzdušnější, obsahuje mnoho volného prostoru, evidentní je časté využívání tučného textu. Několik uniklých snímků ukazuje nový design ve více systémových aplikacích. Zajímavý je například odkaz na chystaný telefon Xiaomi Mi 9 Pro 5G.

Z hlediska funkcí se můžeme těšit na novou implementaci sdílení souborů mezi zařízeními, na které Xiaomi spolupracuje s dalšími výrobci, jako je Oppo a Vivo. Změn se dočká také ambientní obrazovka („always on“), která bude měnit vzhled a barvu textu s ohledem na denní dobu.

K dispozici bude také nová funkce „dynamické zvuky“, nová aplikace Xiaomi Community, redesignovaný správce souborů, plánovač tmavého režimu a rychlé odpovědi pro některé aplikace pro zasílání zpráv.

Co říkáte na nové ikony v nastavení?

Zdroj: xda-developers.com.

3 komentáře: „MIUI 11 odhaluje nové ikonky v nastavení a další novinky

 • 19. 9. 2019 (7:04)
  Permalink

  Uvital bych úpravy velikosti stavového řádku

 • 19. 9. 2019 (8:40)
  Permalink

  @Petr Kubeš
  Dobrý den,

  to my také, to je pravda 🙂

  Přeji hezký den.
  Karel Kilián

 • 30. 11. 2019 (18:41)
  Permalink

  Zbytečně velké ikony, změnou zase zmenšíte o hodně text

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.