Velká aktualizace na obzoru: Xiaomi připravuje MIUI 12.5

Aktuální MIUI verze 12 byla oznámena v Číně koncem dubna tohoto roku. Od té doby ji Xiaomi uvolnilo pro více než třicet telefonů a dalších zhruba patnáct ještě na update čeká. Osm měsíců poté čínský výrobce oznámil další velkou aktualizaci grafické nadstavby – MIUI 12.5.

Hned v úvodu si řekněme, že MIUI je grafická nadstavba, kterou najdete prakticky na všech telefonech Xiaomi, s výjimkou řady Mi A. Aktuální verze 12 je dostupná na všech telefonech, které nabízíme v našem českém i slovenském e-shopu.

MIUI 12.5 na obzoru

V uplynulých týdnech dostaly některé telefony aktualizaci na MIUI 12.1 (např. Xiaomi Mi 10 Lite) či 12.2 (Xiaomi Mi 10 Pro, Xiaomi Mi 10 a POCO F2 Pro). Aktualizace na MIUI 12.5 by však měla být ještě o něco větší – v podstatě by se mělo jednat o jakousi přípravu na MIUI 13, která přijde na jaře příštího roku.

Chystá se vydání MIUI 12.5
Chystá se vydání MIUI 12.5

„Půlková“ verze MIUI vychází zpravidla několik měsíců po vydání prvního stabilního sestavení. Obvykle je číslována jako x.5, nicméně je vhodné podotknout, že nemusí být (a ani nebývá) vydávána pro všechny telefony.

Dle příspěvku na Telegramu budou od 14. prosince pozastaveny beta testy MIUI 12. Poté bude v Číně probíhat beta testování MIUI 12.5 na telefonech Redmi K20, Redmi K30, Redmi K30 5G, Redmi K30 Pro, Redmi K30i 5G, Redmi K30S Ultra, Xiaomi Mi 10, Xiaomi Mi 10 Pro, Xiaomi Mi 10 Ultra, Xiaomi Mi 10 Youth Edition, Xiaomi Mi 9 Pro 5G a Xiaomi Mi CC9 Pro.

Co přinese nové MIUI?

V tuto chvíli nejsou žádné oficiální informace o tom, co by vlastně mělo MIUI 12.5 přinést. Lze očekávat především opravu nahlášených chyb a spíše drobná vylepšení. Předpokládáme, že velké novinky si Xiaomi nechá do MIUI 13.

V aktualizaci by se mohly objevit novinky, jež byly k vidění v posledních beta verzích. Namátkou jmenujme přepracované prvky uživatelského rozhraní, nové uživatelské prostředí aplikace Fotoaparát, přepracovanou nabídku Napájení, efekty otisků prstů či vylepšená oznámení.

Update by měly obdržet „skoro všechny“ telefony, které dostaly či dostanou MIUI 12. Situaci budeme pochopitelně nadále sledovat a poskytneme podrobnosti o dalším vývoji, jakmile budou k dispozici nové informace. Takže zůstaňte naladěni a sledujte náš blog!

Těšíte se na nové MIUI?

Zdroje: gizmochina.com, t.me, piunikaweb.com, china-review.com.ua.

Oficiální seznam 27 telefonů, které dostanou aktualizaci na MIUI 12.5

Zatím není jasné, zda Xiaomi míní přeskočit verzi s číslem 13, nicméně již nyní je zřejmé, že MIUI 12.5 bude Číst dál...

Podrobný přehled připravovaných novinek v MIUI 12.5
Podrobný přehled připravovaných novinek v MIUI 12.5

V pondělí 28. prosince představilo Xiaomi novou verzi své grafické nadstavby MIUI. V tuto chvíli probíhá beta testování - stabilních Číst dál...

Xiaomi oficiálně představilo MIUI 12.5: malý upgrade s velkými novinkami
Xiaomi oficiálně představilo MIUI 12.5: malý upgrade s velkými novinkami

Ačkoli pátky na našem blogu obvykle patří seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi, dnes učiníme výjimku. Čínský výrobce totiž společně s Číst dál...

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
18 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
M&K
M&K
2 měsíců před

nové uživatelské prostředí aplikace Fotoaparát“ – bojim bojim, hlavne, aby nezmizela ta nynejsi moznost nastavit si na stranu hlavni obrazovky jen ty rezimy, ktere clovek pouziva. To mi prijde skvele, kdy tam mam jen 3 (fotografie, video, rezim PRO) a nemusim listovat nikam do pryc…

pepa
pepa
Odpovědět  M&K
2 měsíců před

Nevíte kde se to nastavuje? V nastavení fotoaparátu to nemůžu najít na MI 6

Michal
Michal
2 měsíců před

Opravdu mě zajímá,kdy vydají tu 12 na redmi 9 EU .. ,

Vojtak
Vojtak
2 měsíců před

Dobrý den, sice to není přímo k tomuhle článku, ale chtěl bych se zeptat, jestli nevíte, proč se mi občas z ničeho nic zapne fotoaparát. Xiaomi mi 9 miui 12.0.3

Vojtak
Vojtak
Odpovědět  Karel Kilián
2 měsíců před

Pouze dvojité stisknutí AI tlačítka, ale vím jistě, že jsem ho nestiskl a fotoaparát se stejně zapnul.

Last edited 2 měsíců před by Vojtak
Vojtak
Vojtak
Odpovědět  Karel Kilián
2 měsíců před

Dobrý den, stává se to, když mám telefon odemčený, a něco na něm dělám. Zkusím vypnout zkratku přes AI tlačítko, jestli není nějak rozbité, případně uvidím jestli to nezačne fungovat po aktualizaci.

Jakub
Jakub
2 měsíců před

Dobrý den, nevíte kdy budou dostupné aktualizace pro Xiaomi mi 10 na android 11, nebo jestli nějaké dostane. Už delší dobu jsem aktualizaci nedostal.

Předem děkuji za odpověď.

Jan
Jan
2 měsíců před

Já už mám na svém Xiaomi MIU 12.2.

Petr
Petr
2 měsíců před

Dobrý den, bude se aktualizace vztahovat i na Xiaomi Mi Max3? Děkuji za odpověď….

18
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x