Kdy váš telefon Xiaomi dostane MIUI 9? Známe oficiální data!

Před necelými dvěma týdny společnost Xiaomi oficiálně oznámila velkou aktualizací své ROMky MIUI na verzi s číslem 9. Prvním telefonem, který bude mít tuto verzi hned po rozbalení z krabičky, se stal Xiaomi Mi 5X. Stranou však nezůstanou ani starší modely, kterých se bude týkat tato aktualita. Pojďme se podívat na oficiální data vydání!

Prakticky od začátku je známo, že aktualizace bude probíhat ve třech etapách. Jako jedni z prvních by se updatu měli dočkat majitelé vlajkové lodě Xiaomi Mi 6 a také Redmi Note 4X. Celkem jsou naplánovány tři aktualizační vlny a koncem minulého týdne byla zveřejněna oficiální data jejich zahájení.

Oficiální data vydání MIUI 9

Oficiální data zahájení aktualizačních vln vypadají následovně:

  • První vlna začne 11. srpna a bude se týkat telefonů Xiaomi Mi6 a Redmi Note 4X.
  • Druhá vlna bude zahájena 28. srpna a přinese MIUI 9 pro telefony Xiaomi Mi Mix, Mi Note 2, Mi 5, Mi 5s, Mi 5s Plus, Mi 5c, Mi Max, Mi Max 2, Mi 4s, Mi 4c a Redmi 4X.
  • Třetí vlna započne v blíže neupřesněném termínu v září a nejnovější verze ROM se dočkají majitelé všech ostatních mobilů s výjimkou modelů Redmi 2A, Redmi 1 a Redmi 1S.
Oficiální data vydání MIUI 9
Oficiální data vydání MIUI 9

Tato aktualizace přináší zejména ve srovnání s konkurencí obrovské množství novinek – jmenovat můžeme třeba chytrý spouštěč aplikací, vyhledávání obrázků či inteligentního asistenta. Jednou ze zásadních vlastností má být vyšší rychlost spouštění aplikací. První test s beta verzí ukázal, že Xiaomi Mi 6 s MIUI 9 v tomto směru doslova drtí konkurenční Galaxy S8 i Huawei P10. Nová verze by také měla být citelně svižnější než předchozí MIUI 8.

Výše uvedené termíny se týkají čínské verze MIUI 9 (China Stable). Společnost Xiaomi zatím neuvedla, kdy hodlá začít uvolňovat globální verzi své ROM (Global Stable).

Co říkáte na oficiální data vydání MIUI 9? Také se už nemůžete dočkat?

Zdroj: xiaomitoday.com.

Stáhněte si upozorňovací a vyzváněcí tóny z MIUI 9!

Software MIUI přinesl mnoho nových funkcí, zlepšení výkonu, nový design a řadu dalších funkcí. Kromě toho si uživatelé nejnovější verze Číst dál...

MIUI 9 – tipy a triky: nápady pro pokročilé uživatele
MIUI 10 – tipy a triky: tísňové SOS - připravte se pro případ nouze

Máme tu úterý a s ním již páté pokračování našeho seriálu MIUI tipy a triky, které tentokrát cílíme na pokročilé Číst dál...

Kdo je nejrychlejší: Xiaomi Mi 6, Samsung Galaxy S8, či Huawei P10?

Kdo je nejrychlejší: Xiaomi Mi 6 s MIUI 9, Samsung Galaxy S8, či Huawei P10? Na tuto otázku se pokusil Číst dál...

Poco X3
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
8 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Lukáš
Lukáš
4 let před

A to budou globální ROM nebo jen zatím čínské ROM?
A kde jsou Redmi 4 a Redmi PRO, Note 3 a Note 4?

Filip
Filip
4 let před

Není třetí vlna specifikována jako všechny ostatní telefony kromě těch jmenovaných?

JackW
JackW
4 let před

Taky si myslím, že třetí vlna jsou ostatní mobily kromě těch třech. Celkem by mě naštvalo, kdybych na Redmi 2 2GB nedostal aktualizaci.

Dejv
Dejv
3 let před

Mám Redmi Note 4 a pořád nic… mám samozřejmě Global… není devítka v dohlednu? Nebo co pro to udělat? Dík za info…

Roman
Roman
3 let před

No to jsou mi divné termíny!Mám Redmi 4x global a furt nic!Sice mi nedávno přišla aktualizace,takže mám verzi android 7.1.2,ale miui stále 8! Takže nechápu.

Tibor
Tibor
3 let před

Roman-Výše uvedené termíny se týkají čínské verze MIUI 9 (China Stable). Společnost Xiaomi zatím neuvedla, kdy hodlá začít uvolňovat globální verzi své ROM (Global Stable).

Josef Chour
Josef Chour
3 let před

Dobrý den, mám od vás koupený Redmi 3 pro s verzí MIUI 66.5.12 | týdenní verze. Když jsem vám asi půl roku zpátky psal, kdy se konečně dočkám aktualizace, napsali jste mi že během září by se mi sama měla zobrazit nabídka na stažení nové verze MIUI 9. Nic takového se nestalo a já mám stále tu samou starou verzi. Chci se tedy zeptat znovu. Kdy dostanu novou aktuální verzi?

8
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x