Test ukázal, o kolik je MIUI 9 rychlejší než MIUI 8 (video)

Minulý týden jsme se dočkali oficiálního představení ROM MIUI 9, kterou by měly dostat skoro všechny telefony řad Mi a Redmi. Podle Xiaomi má být MIUI 9 rychlejší než MIUI 8, ale jaká bude praxe? Na tuto otázku se pokusili najít odpověď redaktoři YouTube kanálu XtreamDroid.

Pro test byla použita beta verze MIUI 9, která samozřejmě ještě nemusí podávat takové výkony, jako finální sestavení. Nejnovější MIUI je postavena na Androidu 7.0 Nougat a kromě režimu rozdělené obrazovky se chlubí především rychlejším spouštěním aplikací, dynamičtějším přidělováním zdrojů a dalšími chytrými funkcemi a vylepšeními (viz článek 10 novinek MIUI 9, které určitě budete chtít vyzkoušet). Právě z důvodu vyzdvihování vyššího výkonu je tedy hlavní otázkou, o kolik bude MIUI 9 rychlejší než MIUI 8. A právě proto proběhl test, s jehož výsledky vás nyní seznámíme.

Je MIUI 9 rychlejší než MIUI 8?

Vyčerpávající odpověď by mělo přinést následující ani ne pětiminutové video. Pro účely testu byly použity telefony Xiaomi Redmi Note 4 (v našem e-shopu je pořídíte za 5999 Kč), které byly před zahájením resetovány do továrního nastavení. Na černém telefonu je nainstalována vývojářská beta MIUI 9, na bílém pak poslední stabilní verze MIUI 8. Test je rozdělen na dvě části – v té první je zkoušeno spouštění nainstalovaných programů, ve druhé pak aplikací třetích stran.

Ve spouštění systémových aplikací jsou obě verze MIUI 9 přibližně stejně rychlé. Redmi Note 4 s MIUI 9 ve srovnání se služebně starším konkurentem jen maličko zaostává – rozdíl ale není velký. Na MIUI 8 trvalo spuštění testovací sady programů 44 sekund, na MIUI 9 45,3 sekund, což je dobré, ale ještě není konec.

První kolo vyhrála s malým náskokem MIUI 8
První kolo vyhrála s malým náskokem MIUI 8

Ve druhém kole je ve spuštění aplikace YouTube telefon s MIUI 8 viditelně rychlejší. MIUI 9 však následně vrací úder rychlejším spuštěním aplikací Amazon a Uber. V opakovaném spuštění programů je však MIUI 9 očividně svižnější. Nakonec v této části testu zvítězila MIUI 9 s časem 1 minuta a 4 sekundy, zatímco MIUI 8 dosáhla času 1 minuta a 9 sekund. Stručně můžeme konstatovat, že v tomto testu byla MIUI 9 rychlejší než MIUI 8 asi o 7 %.

Ve druhém kole je MIUI 9 rychlejší než MIUI 8
Ve druhém kole je MIUI 9 rychlejší než MIUI 8

Jak jsme již zmínili, MIUI 9 je stále ve stádiu beta verze. Přesto již dokáže porazit MIUI 8 v rychlejším načítání aplikací. Redaktor YouTube kanálu XtreamDroid testuje MIUI 9 asi týden a skutečně prý vnímá nové rozhraní jako rychlejší, plynulejší a chválí jak svižnější animace, tak i zdokonalené dynamické přidělování zdrojů, které zvyšuje komfort a celkový dojem z používání telefonu.

Je podle vás rozdíl mezi MIUI 9 a MIUI 8 dostatečným argumentem pro volbu novější ROMky?

Zdroj: xiaomitoday.com.

Kdy váš telefon Xiaomi dostane MIUI 9? Známe oficiální data!

Před necelými dvěma týdny společnost Xiaomi oficiálně oznámila velkou aktualizací své ROMky MIUI na verzi s číslem 9. Prvním telefonem, Číst dál...

Xiaomi spouští uzavřené beta testování MIUI 9 pro 12 modelů

Před několika dny byla vydána beta verze softwaru MIUI 9 pro telefony Xiaomi Mi 6 a Redmi Note 4. Jako Číst dál...

Redmi 9
Přehled novinek v MIUI 9 a seznam telefonů, které ji dostanou

Včera byla společně s telefonem Xiaomi Mi 5X na tiskové konferenci v Pekingu představena také nová verze ROMky MIUI 9. Číst dál...

Poco F3
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Marek Vyležík
Marek Vyležík
4 let před

Když se tak zamyslím, používáním MIUI 9 ušetřím necelých pět sekund života během čekání na spuštění reprezentativního vzorku aplikací. Dam si tomu, že tento počet aplikací je totožný s počtem spuštěných aplikací za jeden den. Během ročního používání MIUI 9 ušetřím 5×365 sekund, tj. 1825 sekund což je půl hoďky a pár sekund. Ušetřím půl hoďky čekání za rok. Čekání, běhemž jsem mohl mít zvednutou hlavu a dívat se jinam. Třeba bych viděl hezkou ženskou-jo, jsem povrchní chlap. Možná by z toho mohla být známost. Nebo bych se mohl zasnít. Myšlenka by opustila čas. To lze totiž špatně pokud něco neustále poutá mou pozornost… Nevím co jsem tím vším chtěl přesně říci. Něco jako že vše má pro mne své meze. Asi vše…

Anonymní
Anonymní
3 let před

Dobrý den, u 9 schází přiřazení čtecího režimu určitým aplikacím např. čtečka knih a méně přepínačů na plochu… Nejsem spokojen

Anonymní
Anonymní
3 let před

Prosim adresu, chci si stáhnout zpět MIUI 8, ať je jakákoliv. Odladenou verzi.
Nechci 9ku??!!!!!
Ale jsem amater, potřebuji přímý odkaz.
Dekuji velmi.
Hezke svatky.

3
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x