Náramek Xiaomi Mi Band 3 představen aneb Konečně jsme se dočkali!

Dnes pořádal čínský gigant svou patrně nejvýznamnější akci tohoto roku. V jejím průběhu představil hned několik zásadních novinek – například telefon Xiaomi Mi 8, novou verzi MIUI 10 či chytrý náramek Xiaomi Mi Band 3.

Začněme obrazovkou – Mi Band 3 má mírně vypouklý dotekový OLED displej s úhlopříčkou 0,78″. Barev se tedy natěšení zákazníci, dle původních očekávání, nedočkali. Proti předchozí generaci byl přepracován systém uchycení, který by nyní měl zajistit, že tělo z náramku nevypadne, jak se občas stávalo u druhé generace.

Náramek Xiaomi Mi Band 3
Náramek Xiaomi Mi Band 3

Čím se náramek Xiaomi Mi Band 3 liší od druhé generace?

To není ani zdaleka jediný rozdíl proti Mi Bandu 2. Protože je obrazovka nové generace doteková, bude možné si na ní prohlížet zprávy. Příchozí hovory půjde přímo z náramku přijmout i odmítnout. Z dalších funkcí zmiňme například předpověď počasí nebo budík, který lze z dotekové obrazovky vypnout. Samozřejmě nechybí funkce, na které jsou uživatelé již zvyklí: počítání kroků, sledování spánku, měření tepové frekvence či upozornění na dlouhé sezení bez pohybu.

Mi Band 3 je vodotěsný do 50 metrů
Mi Band 3 je vodotěsný do 50 metrů

Náramek Xiaomi Mi Band 3 přichází se zvýšenou odolností proti vodě a prachu. Je zcela vodotěsný až do hloubky 50 metrů, což mimo jiné zaručuje, že bude fungovat i při plavání. Výrobce také oznámil další variantu chytrého náramku s podporou NFC.

Jedním z klíčových parametrů nositelných zařízení je výdrž akumulátoru. Nově uvedený náramek Xiaomi Mi Band 3 přichází s vylepšenou baterií, která dle tvrzení výrobce vydrží až 20 dní na jedno nabití.

Z obrazovky můžete přijímat a odmítat hovory
Z obrazovky můžete přijímat a odmítat hovory

Cena je vyšší, dostupnost zatím nejasná

Dostáváme se k tomu, co vás bude zajímat asi nejvíc – k ceně. Náramek Xiaomi Mi Band 3 bude v Číně stát 169 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 580 korun. Je to o dvacet jüanů (cca 70 Kč) více, než kolik stála po uvedení druhá generace. Varianta s NFC má cenovku 199 čínských jüanů, což odpovídá 690 Kč. Na výběr budou tři barevná provedení: černé, červené a modré.

Tři barevná provedení
Tři barevná provedení

Výrobce zatím neuvedl, kdy se zařízení dostane do prodeje. Očekáváme, že v Číně bude k dispozici v příštích dnech, bohužel v současnosti neexistují žádné informace o dostupnosti v jiných regionech.

Tak co říkáte na náramek Xiaomi Mi Band 3? Splnil vaše očekávání?

Zdroj: gizmochina.com.

4 komentáře: „Náramek Xiaomi Mi Band 3 představen aneb Konečně jsme se dočkali!

 • 2. 6. 2018 (0:18)
  Permalink

  K čemu je prosím dobré u takového náramku NFC?

 • 2. 6. 2018 (0:38)
  Permalink

  Podle informací, které máme, asi k placení. O jiném použití zatím nic nezaznělo.

 • 4. 6. 2018 (17:50)
  Permalink

  By mě zajímalo, jestli bude nějaký rozdíl mezi kusem koupeným přes Čínu a když si počkám půl roku než bude v našich obchodech..

 • 4. 6. 2018 (18:00)
  Permalink

  Rozdíl bude v několika věcech:
  1. v záruce
  2. zařízení z Číny nemusí komunikovat ani anglicky
  3. budete si muset zaplatit clo, protože cena je těsně nad 22 eur, což už se clo platí (a tam se přiznám, že nevím, jak jsou na tom ty celní poplatky).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.