Nová nabíječka Xiaomi Mi GaN Charger 65W 1A1C přidává port navíc

V úterý 8. června představilo Xiaomi novou generaci své aktuálně nejvýkonnější nabíječky. Xiaomi Mi GaN Charger 65W 1A1C využívá namísto křemíku nitrid galia (GaN), díky čemuž může nabídnout podstatně kompaktnější rozměry než běžné nabíjecí adaptéry.

Nová nabíječka Xiaomi Mi GaN Charger 65W 1A1C
Nová nabíječka Xiaomi Mi GaN Charger 65W 1A1C

Novinka navazuje na předchozí generaci nabíječky Xiaomi Mi 65W Fast Charger with GaN Tech, kterou již brzy budete moci koupit v našem českém i slovenském e-shopu. Nová verze se od té starší liší počtem portů – zatímco loňská generace má jeden port USB-C, letošní přidává navíc ještě USB-A.

Xiaomi Mi GaN Charger 65W 1A1C

Nabíječka podporuje standard USB PD (Power Delivery). Lze ji tedy použít k nabíjení široké škály produktů, včetně chytrých telefonů, notebooků, tabletů, kapesních herních konzolí a příslušenství různých značek.

Je vhodné podotknout, že port typu USB-A podporuje výkon pouze 18 wattů. Port USB-C však dosahuje maximálního výkonu 65 wattů. Pokud připojíte zařízení k oběma portům, pak výstupní výkon portu USB-C klesne na 45 W, zatímco port USB-A bude nadále poskytovat 18 W.

V případě čínské verze je příjemnou vychytávkou možnost sklopit kolíky a 90 stupňů tak, že se schovají do těla nabíječky. Celé zařízení je pak o něco skladnější. Uvidíme, zda tuto možnost Xiaomi nabídne i v případě varianty s evropskou zástrčkou.

Výkonná nabíječka za dobrou cenu

Nabíječka Xiaomi Mi GaN Charger 65W 1A1C má tvar malého kvádru s rozměry 31,0 × 31,0 × 71,8 milimetrů. K dispozici bude pouze v bílém barevném provedení a součástí balení má být i jeden metr dlouhý kabel s koncovkami USB-C, který dokáže vést proud až 5 A.

Nová nabíječka
Nová nabíječka

Novinka se již prodává na oficiálních stránkách Xiaomi, avšak aktuálně je k dispozici pouze v Číně. Její cena je 149 čínských jüanů (tj. naprosto stejná, jako u původní nabíječky Mi GaN Charger 65W z loňského roku.), což je v přepočtu asi 480 Kč.

Nová nabíječka
Nová nabíječka

Výrobce zatím neuvedl žádné oficiální informace o možné dostupnosti tohoto produktu mimo Čínu. Můžeme však celkem spolehlivě očekávat, že ji, stejně jako původní model, uvolní na vybraných světových trzích.

Využili byste takto výkonnou nabíječku?

Xiaomi Mijia Screen Display Switch: chytrý vypínač změří teplotu a vlhkost
Xiaomi Mijia Screen Display Switch: chytrý vypínač změří teplotu a vlhkost

Segment chytré domácnosti je pro Xiaomi jednou z klíčových domén. Nabídka produktů této značky se v průběhu let rozrostla o Číst dál...

Poco F3
Xiaomi ukázalo 40W bezdrátovou nabíječku. Mobil nabije za 40 minut
Xiaomi ukázalo 40W bezdrátovou nabíječku. Mobil nabije za 40 minut

Bezdrátové nabíjení je obecně pomalejší než nabíjení kabelem, nicméně v posledních měsících se na tomto poli odehrávají velké pokroky. Na Číst dál...

Xiaomi vysvětluje, proč 100wattová nabíječka jen tak nebude
Xiaomi vysvětluje, proč 100wattová nabíječka jen tak nebude

Ačkoli nabíjení výkonem 100 wattů, označované také jako Super Charge Turbo, vypadalo slibně, v nejbližší době se ho určitě nedočkáme. Číst dál...

Poco X3
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x