Nová řada Redmi Note 10: v čem se liší modely 10, 10S, 10 5G a 10 Pro?
Xiaomi ve čtvrtek 4. března představilo v Indii novou sérii telefonů Redmi Note. Nová řada se skládá z modelů Redmi Note 10, Redmi Note 10S, Redmi Note 10 5G a Redmi Note 10 Pro. Chcete vědět, čím se jednotlivé telefony liší? Pojďme si je postupně projít!

Hned v úvodu však musíme upozornit na jednu podstatnou věc: jednalo se o indickou premiéru. To může ovlivnit několik věcí – například se může stát, že některé telefony budou dostupné pouze v Indii. Stejně tak je možné, že některé budou na globálním, respektive evropském trhu prodávané pod jiným označením.
Odebírejte nás na Telegramu na https://t.me/xm_cz a sledujte naši skupinu na Facebooku!!
Redmi Note 10 – zlatá střední třída
Základem celé modelové řady je Redmi Note 10, který je společně s Redmi Note 10S také nejmenší – měří 160,5 × 74,5 × 8,3 milimetrů a váží 178,8 gramů. Velkým překvapením je v tomto případě obrazovka – jedná se o AMOLED panel s úhlopříčkou 6,43″ a rozlišením 1080 × 2400 obrazových bodů. Před nepříznivými vlivy ji bude chránit starší odolné tvrzené sklo Corning Gorilla Glass 3.

Jako jediný z této modelové řady pohání tento mobil osmijádrový čip Qualcomm Snapdragon 678 s maximální frekvencí 2,2 GHz a grafickým akcelerátorem Adreno 612. K dispozici budou varianty 4+64, 4+128 a 6+128 GB. Interní úložiště bude možné rozšířit paměťovou kartou microSD, pro kterou má telefon dedikovaný slot.

Na zadní straně jsou připraveny čtyři fotoaparáty. Ten hlavní má rozlišení 48 Mpx a světelnost f/1,8. Dále je přítomen širokoúhlý fotoaparát s rozlišením 8 Mpx a dva dvoumegapixelové snímače: makro a hloubkový. Na přední straně je v průstřelu uprostřed horní části obrazovky přední fotoaparát s rozlišením 13 Mpx.

K přehrávání zvuku slouží dva hlasité reproduktory, podávající stereofonní zvuku, a 3,5mm konektor pro připojení sluchátek. Ani letos se výrobce nevzdal infračerveného vysílače. Z konektivity zmiňme podporu mobilních sítí čtvrté generace (LTE), Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac a Bluetooth 5.0. Bohužel chybí NFC.

Energii zajišťuje lithium-polymerový akumulátor s kapacitou 5000 mAh. Díky podpoře rychlého nabíjení výkonem až 33 wattů lze telefon nabít z nuly na 50 % během 25 minut a na 100 % za pěkných 74 minut. Redmi Note 10 bude dostupný v šedé, bílé a zelené a jeho cena se má pohybovat (v závislosti na konfiguraci) kolem 4500 korun.
Odebírejte nás na Telegramu na https://t.me/xm_cz a sledujte naši skupinu na Facebooku!!
Redmi Note 10S – čip Mediatek a lepší foťák
Redmi Note 10S se ve většině směrů podobá výchozímu modelu. Také v tomto případě má tělo telefonu rozměry 160,5 × 74,5 × 8,3 milimetrů a váží 178,8 gramů. Na přední straně najdete 6,43″ AMOLED displej s rozlišením 1080 × 2400 obrazových bodů. I u tohoto modelu zajišťuje ochranu obrazovky odolné tvrzené sklo Corning Gorilla Glass 3.

První zásadní odlišností je procesor – u tohoto modelu výrobce vsadil na osmijádrový čip Mediatek Helio G95, jehož dvě nejrychlejší jádra mají maximum na 2,05 GHz. Náročnější grafiku obstarává akcelerátor Mali-G76 MC4. Note 10S nabízí o něco zajímavější kombinace RAM a interní paměti: 6+64, 6+128 a 8+128 GB. I v tomto případě lze počítat s dedikovaným slotem na paměťovou kartu.

Fotografická výbava je poměrně podobná základnímu modelu – s jednou zásadní odlišností. Hlavní fotoaparát nabídne rozlišení 64 Mpx a světelnost f/1,8. Dále je na zádech ultraširokoúhlý foťák s rozlišením 8 Mpx, 2Mpx makro fotoaparát a 2Mpx hloubkový snímač. Na přední straně je v průstřelu 13Mpx foťák.

Také v tomto případě se můžete těšit na dva hlasité reproduktory, 3,5mm konektor pro sluchátka a nechybí infračervený vysílač. Z hlediska konektivity je tu podpora 4G (LTE) sítí, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac a Bluetooth ve verzi 5.1. NFC bude u Note 10S dostupné v závislosti na regionu – jak tomu bude v Česku aktuálně nevíme.

Také v tomto případě je zdrojem energie 5000mAh lithium-polymerový akumulátor s podporou rychlého nabíjení výkonem až 33 wattů. Telefon bude dostupný v modré, šedé a bílé barvě, přičemž jeho předpokládaná cena se bude pohybovat kolem 5000 korun.
Odebírejte nás na Telegramu na https://t.me/xm_cz a sledujte naši skupinu na Facebooku!!
Redmi Note 10 5G – sítě páté generace, ale jen LCD a slabší foťáky
Do třetice všeho dobrého tu máme Redmi Note 10 s dnes oblíbeným dovětkem 5G. Telefon je proti prvním dvěma modelům o něco větší a těžší – měří 161,8 × 75,3 × 8,9 milimetrů a váží 190 gramů. Tento model jako jediný přichází s levnější IPS LCD obrazovkou. Ta má úhlopříčku 6,5″, rozlišení 1080 × 2040 obrazových bodů a je chráněna odolným tvrzeným sklem Corning Gorilla Glass 3.

Protože procesory předchozích dvou modelů nepodporují 5G sítě, musel tento telefon dostat odlišný čip. Konkrétně se jedná o osmijádrový MediaTek MT6833 Dimensity 700 5G s maximálním taktem 2,2 GHz. Náročnější grafiku zajišťuje akcelerátor Mali-G57 MC2. Telefon bude dostupný v konfiguracích 4+64, 4+128 a 6+128 GB. Ani zde nechybí slot na paměťové karty.

Dalším místem, kde výrobce ušetřil, je fotografická výbava. Hlavní snímač je stejný, jako u Redmi Note 10 – nabídne tedy rozlišení 48 Mpx. Zcela však chybí širokoúhlý fotoaparát. K dispozici je 2Mpx makro foťák a 2Mpx hloubkový snímač. Šetřilo se i na předním fotoaparátu, který má rozlišení jen 8 Mpx.

Výrobce v tomto případě neuvádí, že by telefon vybavil dvěma reproduktory, konektor pro sluchátka však nechybí. Zásadním důvodem pro pořízení tohoto modelu je podpora mobilních sítí páté generace (5G). Dále můžeme zmínit podporu Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.1 a infračervený vysílač. Dostupnost NFC bude opět záviset na regionu.

Energii opět zajišťuje lithium-polymerový akumulátor s kapacitou 5000 mAh, který však lze nabíjet výkonem jen 18 wattů. Redmi Note 10 5G bude dostupný ve stříbrné, šedé, modré a zelené barvě, přičemž cena by se měla pohybovat okolo 4500 korun.

Odebírejte nás na Telegramu na https://t.me/xm_cz a sledujte naši skupinu na Facebooku!!
Redmi Note 10 Pro – lepší procesor, 120Hz displej a 108Mpx foťák
Další novinkou je Redmi Note 10 Pro, který je z hlediska rozměrů ještě o něco rozměrnější – měří 164 × 76,5 × 8.1 milimetrů a váží 193 gramů. Výrobce vsadil na větší AMOLED displej s úhlopříčkou 6,67″ a rozlišením 1080 × 2400 obrazových bodů. Proti sourozencům boduje obnovovací frekvencí 120 Hz a lepší ochranou v podobě odolného skla Corning Gorilla Glass 5.

Lepší je u řady Pro procesor, kterým je osmijádrový Qualcomm Snapdragon 732G s maximální taktovací frekvencí 2,3 GHz. Náročnější grafiku obstarává akcelerátor Adreno 618. Telefon bude dostupný v konfiguracích 6+64, 6+128 a 8+128 GB. Ani tentokrát výrobce nezapomněl na samostatný slot pro paměťovou kartu microSD.

Další silnou stránkou tohoto telefonu jsou fotoaparáty. Ten hlavní poskytne rozlišení 108 Mpx a světelnost f/1,9. Sekunduje mu širokoúhlý foťák s rozlišením 8 Mpx, zajímavý by mohl být i 5Mpx makro snímač. Také zde je 2Mpx hloubkový snímač pro pořizování snímků s rozmazaným pozadím. Přední fotoaparát má rozlišení 16 Mpx.

V tomto případě opět nechybí dva hlasité reproduktory se stereofonním zvukem a konektor pro sluchátka. Z hlediska konektivity jsou podporovány mobilní sítě čtvrté generace (LTE), Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.1 a infračervený vysílač. I u tohoto modelu bude dostupnost NFC záviset na regionu.

Redmi Note 10 Pro přináší o kousek větší akumulátor – v tomto případě má kapacitu 5020 mAh a lze ho nabíjet výkonem až 33 wattů. Díky tomu zvládnete mobil během půlhodiny nabít na 59 %. Telefon bude dostupný v šedé, modré a bronzové, přičemž jeho cena se má pohybovat kolem 6100 Kč.
Předpokládáme, že všechny výše uvedené telefony budeme nabízet v našich e-shopech – českém XM.cz a slovenském XM.sk. V tuto chvíli neznáme termín zahájení prodejů ani ceny – pokud ale budete sledovat náš blog, vše se včas dozvíte!
Co říkáte na novou modelovou řadu Redmi Note?
Šel bych do Redmi Note 10 Pro. Ze svého prvního Xiaomi Redmi Note 4 jsem přešel na RN7 a RN10 Pro by byl jeho dobrým nástupcem. Mediatek nebrat a 5G oželím.
Dobrý den,
vidíme to naprosto stejně, včetně názoru na MediaTek a 5G
Přeji hezký den.
Karel Kilián
Taky je to můj kandidát. Už jsem skoro objednal Poco X3. Jen u toho mi vadilo že má jen IPS.
Ještě uvidím co evropský Redmi K40 tj Poco F3
Dobrý den,
tak Poco X3 je za mne hodně dobrý telefon. Uvidíme, jaké budou ty nové Redmi Note. Je pravda, že také ocením spíš AMOLED než LCD.
Přeji hezký den.
Karel Kilián
Dobrý den, taky se mi varianta Note 10 pro zamlouvá nejvic a protože bych mela zájem o koupi,chci se zeptat, zda budete brát predbezne rezervace a odkdy?Děkuji Jana
Dobrý den,
na to zatím, bohužel, neumím odpovědět. V tuto chvíli není známo, kdy půjdou uvedené modely do Evropy.
Sledujte náš blog – jakmile bude něco nového, určitě o tom budeme informovat.
Přeji hezký den.
Karel Kilián
Dobrý den,
vypadá to zajímavě. Co je pravdy na tom, že Redmi note 10S je přejmenovaný Redmi note 10 pro a Redmi note 10 Pro je vlastně Redmi note 10 Pro Max?
S pozdravem a přáním hezkého dne
Martin
Dobrý den,
o tom přejmenování jsem neslyšel, takže to nemohu potvrdit, ale ani vyvrátit.
Přeji hezký den.
Karel Kilián
Jak je to s variantou Note 10 6/128 (dostupnost, případně bude u nás fungovat při objednání ze zahraničí), a termín prodeje varianty 10S?
Dobrý den,
zda bude fungovat při objednání ze zahraničí se nedá jednoznačně říci. Pokud to bude například z Číny, tak nemusí.
Termín zahájení prodejů Redmi Note 10S na evropském trhu zatím není znám.
Přeji hezký den.
Karel Kilián
Umí některý z telefonů ukládat foto ve formátu RAW (dng)?
Dobrý den,
výrobce to ani u jednoho ze zmíněných modelů nedeklaruje, takže předpokládám, že nikoli.
Přeji hezký den.
Karel Kilián
Až na verzi PRO je to šrot. U verze PRO je teď problém s problikáváním displeje
Dobrý den,
úplně jako šrot bych ty telefony neoznačoval. Jsou to prostě zařízení pro lidi, kteří nepotřebují nejvyšší možný výkon.
Ohledně těch problémů s displejem – nebyl by, prosím, nějaký zdroj té informace?
Přeji hezký den.
Karel Kilián
Proč tento telefon nepodporuje rychlonabíjení u nabíječek jiných výrobců. Pouze s originální nabíječkou se dostanu na 30W. S jinými rychlonabíječkami podporujících QC2/3 (18-20W) je odběr telefonu jen do 10W. Zkoušel jsem tři typy nabíječek s QC i PD, a asi 5 kabelů včetně originálního. Je toto blokováno přímo v telefonu výrobcem? Stačí vyměnit kabel a mobil do Turbocharge nepřepne a bere pouze 10W. Kabely jsou kvalitní, takže úbytek napětí by neměl hrát roli (zvláště pak když je při nabíjení používáno 9-12V).
Jedná se o nový telefon Redmi Note 10S bez jakékoliv úpravy softvaru (bez odblokovaného bootloaderu a rootu …. zatím).
Dobrý den,
zatím nikdo nic takového nehlásil a obecně by Redmi Note 10 měl vzít 30 wattů z jakékoli nabíječky, se kterou je kompatibilní.
Výrobcem to blokované určitě není. Sám jsem tento model nabíjel 65W nabíječkou a těch 30 W si vzal – soudě z rychlosti nabití, která odpovídala deklaraci výrobce.
Otázkou je, kdy měříte ten proud. Pokud v okamžiku, kdy je telefon nabitý nad nějakou úroveň, tak nabíjení automaticky přechází na nižší výkon, a to i s originální nabíječkou.
Přeji hezký den.
Karel Kilián
Telefon je nabitý na 20% a měření probíhá digitálním měřícím přístrojem který měří napětí, proud i odebíraný výkon. Přechod na nižší výkon probíhá při hodnotě nabítí baterie v telefonu nad 90%.
Můžete prosím uvést přesný typ nabíječky 65W kterou jste použil, protože jedna z nabíječek kterou jsem testoval má 65W a situace je stejná na připojení USB-A i USB-C. Nabíječka disponuje kromě jiných nabíjecích protokolů i QC2/QC3 a PD3.0 které je kompatibilní s QC4+.
S Vaší nabíječkou jste použil originální nebo jiný USB kabel. Uvítal bych také verzi FW a zda telefon podporuje vyšší verze QC a které (dle výkonu asi ano).
Zkoušel jsem kolegův telefon stejného typu (jen má starší FW) a na něm se nám Turbocharge také nepodařilo nahodit jinak než s orig příslušenstvím. On u telefonu nabíječku neměl (dostal mobil od O2 před rokem) a Turbocharge tak viděl dnes poprvé.
Dobrý den,
jak jsem psal – telefon jsem měl na testování. Nyní ho už nemám. Nabíjel jsem ho nabíječkou, která byla součástí nějakého telefonu OnePlus, včetně původního kabelu, a nabil jsem mi za cca 1 hodinu a 12 minut.
Proč s jinými nabíječkami telefon přechází na nabíjení výkonem 10 W je otázka. Může to být třeba proto, že daná nabíječka nepodporuje danou kombinaci napětí a proudu, jako ta původní, která je součástí balení, tak se telefon s adaptérem „dohodne“ na 5 V a 2 A.
Přeji hezký den.
Karel Kilián
Zvláštní je právě to, že všechny ty nabíječky přepnou na 9V, ale proud se pohybuje v rozmezí 0,9-1,1A, což je +- těch 10W.
Stejnou situaci jsem zažil s minulým telefonem MI9 kdy při použití orig. bezdrátové nabíječky telefon bral asi 27W, ale s jinými bezdrátovými nabíječkami (i když se napájení nabíječek přeplo na 9V) si telefon vzal jen asi 5W.
Připomíná mi to společnost Apple kde jejich iPhony fungují naplno také pouze s orig. příslušenstvím. Pokud se Xiaomi vydalo stejnou cestou (což mi z chování tak vychází), tak by bylo fajn aby se na displeji zobrazilo alespoň hlášení o použití neorig. příslušenství.
Dobrý den,
ano, to je skutečně divné. Každopádně na každém nabíjecím adaptéru by mělo být uvedeno, jaké kombinace výstupního napětí a proudu podporuje. Nevybavuji si žádný, který by měl kombinaci 9 V a 1 A. Vždy to bylo 5 V a 2 A.
Přeji hezký den.
Karel Kilián
Nabíječky které jsou QC3 a mají většinou uvedeno 3,6-6,5V/3A, 6,5-9V/2A, 9-12V/1,5A (max. výkon 18W)
Nabíječka PD3.0 má uvedeno na štítku 5V/3A, 9V/3A, 12V/3A, 15V/3A, 20V/3.25A, ale ani s touto se mi nepodařilo dosáhnout většího odběru než 10W při nabití telefonu cca 20%.
Dobrý den,
právě proto je mi divné, že by nabíječka šla na 9 V a 1,1 A, když to ani nemá ve specifikacích.
Přeji hezký den.
Karel Kilián