Články

Nová venkovní kamera Xiaomi funguje na baterii a solární panel

Na globální trh přichází nová venkovní kamera Xiaomi Outdoor Camera BW500 (produktové číslo MJSXJ06BY). Nabízí celou řadu zajímavých parametrů, nicméně patrně nejzajímavější je provoz na baterii a možnost připojení (samostatně prodávaného) solárního panelu.

Xiaomi Outdoor Camera BW500
Xiaomi Outdoor Camera BW500

Xiaomi Outdoor Camera BW500

Samotná kamera má tvar kvádru o rozměrech 96 × 60 × 58 milimetrů. Je vyráběna v jediném barevném provedení s bílým tělem a černou přední částí. Venkovní kamera je schopná fungovat při teplotách od -20 do 55 °C a samozřejmě má zvýšenou odolnost proti vodě dle standardu IP67.

Nová venkovní kamera Xiaomi - rozměry
Nová venkovní kamera Xiaomi – rozměry

Kamera natáčí video v rozlišení 2560 × 1440 obrazových bodů (tj. 3,5 Mpx, respektive 2,5K), které kóduje úsporným kodekem H.265. Pro záznamy je vybavená interní pamětí typu eMMC s kapacitou 8 GB, přičemž pro dlouhodobé ukládání lze využít (placený) cloud. Výrobce nikde nezmiňuje, že by bylo možné do kamery instalovat paměťovou kartu.

Nová venkovní kamera Xiaomi má zvýšenou odolnost proti vodě dle standardu IP67
Nová venkovní kamera Xiaomi má zvýšenou odolnost proti vodě dle standardu IP67

Xiaomi Outdoor Camera BW500 snímá scénu v zorném poli 136°, takže dokáže pokrýt i poměrně rozlehlé prostory. Široký úhel záběru je ideální pro monitorování velkých venkovních prostor, jako jsou zahrady nebo parkoviště, a zajišťuje pokrytí větší plochy bez nutnosti instalace více kamer. Kamerou však, na rozdíl od některých jiných modelů, není možné otáčet.

Širokoúhlý záběr
Širokoúhlý záběr

Vidí v šeru i v naprosté tmě

Pochvalu si zaslouží světelnost f/1,6, která umožňuje kameře zachytit více světla, což vede k podrobnějším a jasnějším záběrům v prostředích se slabým osvětlením. Díky tomu dokáže snímat barevný obraz i ve zhoršených světelných podmínkách – například na chodbách či ve sklepních prostorách.

Kvalitní obraz i ve slabším světle
Kvalitní obraz i ve slabším světle

Kamera si však poradí i v naprosté tmě. Díky chytré detekci dokáže přepínat mezi denním a nočním režimem, ve kterém používá k osvětlení scény výkonné, ale pro lidské oko neviditelné infračervené LED. Může se pochlubit jasným nočním viděním do vzdálenosti až 10 metrů, což umožňuje snadnou identifikaci návštěvníků nebo zlodějů.

Noční vidění na vzdálenost až 10 metrů
Noční vidění na vzdálenost až 10 metrů

Dle výrobce dokáže kamera díky pečlivě vybranému velkému a kvalitnímu snímači zachytit každý detail s neuvěřitelnou přesností. Obraz bude díky tomu nejen ostrý, ale také plynulý a bez zkreslení, což je ideální pro sledování, kde je důležité vidět každý detail.

Nová venkovní kamera značky Xiaomi
Nová venkovní kamera značky Xiaomi

Venkovní kamera Xiaomi s AI detekcí

V útrobách zařízení se nachází AI výpočetní čip s výkonem až 1,2 bilionu operací za sekundu. Umožňuje kameře přesně identifikovat lidi, vozidla, zvířata a balíčky a filtrovat falešné poplachy způsobené drobnými pohyby. Tento čip je základem inteligentní ochrany a zajišťuje, že kamera bude reagovat pouze na relevantní události, což snižuje počet zbytečných notifikací a zvyšuje celkovou užitečnost bezpečnostního systému.

Výkonný AI čip
Výkonný AI čip

Xiaomi Outdoor Camera BW500 je vybavena audiovizuálním alarmem. Jakmile do monitorované oblasti vstoupí osoba nebo vjede vozidlo, okamžitě se spustí zvuk alarmu a zapne se bílé světlo. Tento mechanismus má za cíl odstrašit nezvané návštěvníky. Aplikace Xiaomi Mi Home okamžitě zobrazí varovnou zprávu majiteli, aby mohl posoudit případné riziko.

Kamera může na narušení reagovat alarmem
Kamera může na narušení reagovat alarmem

Kamera je vybavena mikrofonem a reproduktorem, díky čemuž je možné z aplikace oboustranně komunikovat s osobami před ní. Můžete tak například instruovat kurýra, kam má uložit balíček.  I v hlučném prostředí poskytuje čistý zvuk s vysokou věrností.

Užijte si EXTRA SLEVY! na všechny zánovní produkty v top kvalitě
Možnost oboustranné komunikace
Možnost oboustranné komunikace

Ovládání z aplikace

Kamera BW500 se připojuje k Wi-Fi – konkrétně v pásmu 2,4 GHz, přičemž podporuje standardy IEEE 802.11b/g/n/ax. Následně ji lze nastavovat, ovládat a sledovat z aplikace Mi Home, která je k dispozici zdarma pro zařízení s operačními systémy Android 8.0 a novějším či iOS 12.0 a vyšším. V aplikaci lze také prohlížet záznamy všech narušení střeženého prostoru, které kamera zachytí.

Upozornění na narušení
Upozornění na narušení

Kromě možnosti ovládání z aplikace nabízí venkovní kamera Xiaomi Outdoor Camera BW500 také propojení s platformami chytré domácnosti Google Home a Amazon Alexa. To přináší možnost zobrazování obrazu z kamery na kompatibilních zařízeních.

Propojení s platformami chytré domácnosti Google Home a Amazon Alexa
Propojení s platformami chytré domácnosti Google Home a Amazon Alexa

Další výhodou této kamery je možnost integrace s chytrou domácností Xiaomi. V aplikaci Mi Home lze definovat různé akce založené na podmínkách – například pokud kamera zachytí pohyb před domem, může se automaticky rozsvítit světlo u vchodových dveří.

Baterie, výdrž a solární panel

Pohon kamery zajišťuje integrovaná baterie s kapacitou 10 000 mAh, která na jedno nabití při běžném používání (definovaném jako maximálně 20 desetisekundových záznamů denně) vydrží až 180 dní (tj. bezmála půl roku) provozu. To znamená, že se nemusíte obávat nutnosti příliš častého nabíjení baterie.

Pohon kamery zajišťuje integrovaná baterie s kapacitou 10 000 mAh
Pohon kamery zajišťuje integrovaná baterie s kapacitou 10 000 mAh

Venkovní kamera Xiaomi Outdoor Camera BW500 je navržena s důrazem na nízkou spotřebu energie. Díky algoritmům a technologii s nízkou spotřebou energie je schopna inteligentně přizpůsobovat využití baterie změnám v monitorovaném prostředí, což zajišťuje efektivní spotřebu a delší výdrž na jedno nabití.

Ke kameře lze zakoupit solární panel
Ke kameře lze zakoupit solární panel

Ke kameře je možné dokoupit solární panel s výkonem 5 wattů, který se prodává samostatně. Ten pak průběžně dobíjí integrovanou baterii, díky čemuž se výrazně prodlouží její výdrž. Panel využívá velice účinný monokrystalický křemík pro rychlou a efektivní konverzi solární energie na elektřinu a poskytuje tak její spolehlivý zdroj.

Volitelný solární panel
Volitelný solární panel

Venkovní kamera Xiaomi – cena a dostupnost

Součástí balení je, kromě samotné kamery, také držák pro upevnění na stěnu nebo jiný povrch, šablona pro montáž, která usnadňuje správné umístění a instalaci, čtyři hmoždinky a čtyři šrouby. V balení dále najdete nabíjecí kabel (překvapivě není zmíněn napájecí adaptér), výstražná nálepka a uživatelská příručka.

Venkovní kamera Xiaomi Outdoor Camera BW500
Venkovní kamera Xiaomi Outdoor Camera BW500

Venkovní kamera Xiaomi Outdoor Camera BW500 se tento týden objevila na globálních stránkách Xiaomi. To znamená, že časem (během několika týdnů až měsíců) bude dostupná i na našem trhu. V tuto chvíli ji již lze koupit na AliExpressu za absurdních 233 eur (v přepočtu 5 770 Kč) s tím, že dle prodejce se jedná o globální verzi.

Nová venkovní kamera Xiaomi funguje na baterii a solární panel
Nová venkovní kamera Xiaomi funguje na baterii a solární panel

Výrobce zatím neuvedl podrobnosti o předpokládaném termínu zahájení prodejů ani o ceně, za kterou hodlá tento produkt nabízet. Dle našich odhadů by se cena na českém trhu mohla udržet pod 2000 Kč, což by s ohledem na parametry mohlo být velmi atraktivní.

Zaujala vás venkovní kamera Xiaomi Outdoor Camera BW500?

Redmi A3

Zdroj: mi.com.

Apple Beats

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
dylino
dylino
1 měsíc před

dobrý deň, bolo by prosím možné, aby ste pri podobných recenziách u kamier uvádzali vždy možnosť/nemožnosť ukladania dát na domáce úložisko NAS?
to je prvá vec čo ma vždy zaujíma, ale málokedy je o tom nejaká zmienka…
potešila aby aj veta že to “zatiaľ nie je zistené” – aspoň čitateľ vie, že sa recenzent snažil zistiť…
ďakujem

2
0
Napište nám svůj komentář!x