Které nové telefony Xiaomi nás čekají ve druhém pololetí 2017?

Xiaomi patří k výrobcům, kteří v průběhu roku představují celou plejádu nových modelů chytrých telefonů. Míří tak prakticky do všech segmentů trhu, počínaje nejlevnějšími zařízeními, až po skutečné vlajkové lodě. Máme za sebou prvních šest měsíců roku 2017 a na základě dosud prezentovaných novinek můžeme celkem spolehlivě přepokládat, jaké nové telefony Xiaomi nás čekají ve druhém pololetí 2017.

Čínský výrobce plánuje letos prodat více než 80 milionů kusů smartphonů. Když se podíváme na dosud uvolněné telefony, jejich funkce a další faktory, můžeme konstatovat, že načrtnutý plán působí poměrně realisticky. K červenci 2017 vstoupila na trh zařízení Xiaomi Redmi Note 4X, Mi 5C, Mi 6, Redmi 4, Mi Max 2 a Mi Pad 3. Celkem jsme tedy byli svědky představení šesti novinek (všechny, mimochodem, najdete v našem e-shopu). Ale co další modely?

Vlajkovou lodí je Mi 6. Co přijde ve druhém pololetí 2017?
Vlajkovou lodí je Mi 6. Co přijde ve druhém pololetí 2017?

Jaké nové telefony přijdou ve druhém pololetí 2017?

Ve druhém pololetí roku 2017 se očekává uvedení dalších sedmi nových kousků. Jmenovitě to budou:

  • Xiaomi X1
  • Xiaomi Redmi Pro 2
  • Xiaomi Mi MIX 2
  • Xiaomi Mi Note 3
  • Xiaomi Redmi Note 5
  • Xiaomi Mi 6S
  • Xiaomi Mi 6 Plus

Opět půjde o telefony pro všechny segmenty trhu. První jmenovaný – Xiaomi X1 – míří do nejnižší cenové sféry, kde hodlá nabídnout zajímavý poměr ceny a výkonu. Zlatou střední cestou se pak vydají Redmi Pro 2 a Redmi Note 5, které by chtěly být nejlepšími možnostmi ve střední třídě. Modely Mi MIX 2, Mi Note 3, Mi 6S/6 Plus hodlají bojovat na vrcholu a postavit se vlajkovým lodím konkurenčních společností.

Je evidentní, že společnost Xiaomi nechce pustit ani kousek pomyslného tržního koláče ostatním výrobcům. Tradičně bude bojovat především zajímavým poměrem mezi hardwarovou výbavou cenou. Přesto se často spekuluje o tom, zda čínský výrobce s ohledem na své dosavadní úspěchy nepřehodnotí cenovou politiku, tedy především jestli nezačne nasazovat vyšší cenovky. S ohledem na dosud představené novinky se to však jeví jako velmi nepravděpodobné. V tuto chvíli sice nelze předvídat, s jakými novými funkcemi očekávané telefony přijdou, stejně jako kolik budou stát. S jistotou ale můžeme říci, že se ve druhém pololetí tohoto roku ještě máme na co těšit.

Na kterou novinku se těšíte nejvíc?

Zdroj: xiaomitoday.com.

Redmi Note 12 brzy vykročí za hranice domácí Číny
Redmi Note 12 - náhled

Řadu telefonů Redmi Note 12 představilo Xiaomi již v říjnu. I dnes je stále ještě exkluzivním zbožím pro tamní trh. Číst dál...

Telefon Xiaomi Mi A1 dostává aktualizaci na Android 8.0 Oreo

Fanoušci telefonů Xiaomi s napětím očekávali, zda se čínskému výrobci podaří dodržet slib, který dal majitelům telefonů Mi A1 - Číst dál...

Xiaomi Mi Band 7 bude představen v úterý 24. května. Co přinese?
Xiaomi Mi Band 7 bude představen v úterý 24. května. Co přinese?

Fanoušci levných náramků se po více než roce dočkají nové generace! V úterý 24. května ve 13:00 našeho (tj. středoevropského Číst dál...

Bazar XM.cz

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x