Xiaomi propaguje nový produkt písmenem „S“. Co to asi bude?

Xiaomi připravuje nový produkt, který zatím promuje pouze barevným písmenem „S“. Co to bude? Možná nový čip Surge S2 SoC, možná telefon Redmi S2, ale třeba také úplně něco jiného.

Společnost Xiaomi letos představila řadu produktů a další jsou na cestě. V blízké budoucnosti nás čeká pěkně dlouhá plejáda novinek. Zdá se, že v názvu toho následujícího bude hrát významnou roli písmeno „S“.

Informace vychází z obrázku, publikovaného na oficiálním účtu Xiaomi na sociální sítí Weibo. Je na něm pouze a jen písmeno „S“, jakoby namalované štětcem modré a červené barvy (některá média hovoří spíše o stuze). Součástí není žádný upřesňující text, datum představení, ani jakýkoli jiný náznak toho, oč by se mohlo jednat.

Xiaomi propaguje nový produkt písmenem „S“
Xiaomi propaguje nový produkt písmenem „S“

Bude novinkou Xiaomi Redmi S2?

Na základě zvěstí a zpráv o nadcházejících oznámeních produktů se může jednat o nový procesor Surge S2 nebo chytrý telefon Redmi S2. Další zdroje spekulují, že „S“ znamená „Seven“ (sedm), což by mohlo souviset s očekávaným uvedením vlajkové lodě Xiaomi Mi 7, případně se může jednat o chytrý náramek Xiaomi Mi Band 2s.

Vezmeme-li v úvahu grafické provedení, pak se jako pravděpodobnější jeví Redmi S2, jehož snímky unikly na světlo světa díky českému webu SvětAndroida.cz. Telefon přijde s 5,99″ displejem s rozlišením 1440 x 720 obrazových bodů. Jeho srdcem bude procesor Qualcomm Snapdragon 625, který bude mít k dispozici 3 GB operační paměti RAM. Pro aplikace a data je připraveno úložiště s kapacitou 32 GB, které bude možné rozšířit pomocí paměťových karet microSD.

Telefon je osazen duálním fotoaparátem – primárním s rozlišením 12 Mpx a sekundárním s rozlišením 5 Mpx. Na přední straně bude 16Mpx foťák s LED bleskem pro jasnější selfies. Energii má zajistit akumulátor s kapacitou 3080 mAh, operačním systémem je MIUI 9 postavená na Androidu 8 Oreo.

Je nový produkt Surge S2?

Xiaomi pracuje na vypuštění nástupce svého prvního čipsetu Surge S1. Ten pravděpodobně ponese označení Surge S2 a podle zvěstí by měl být srovnatelný s procesorem Kirin 960 od čínského konkurenta Huawei (jde o čip, použitý v telefonech řady Huawei P10 a Mate 9). Předpokládá se, že společně s tímto čipem bude představen také telefon Xiaomi Mi 6C.

Tuto verzi naznačují zprávy o tom, že Xiaomi zvýšilo objednávky u několika tchajwanských výrobců. Mezi nimi jsou TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company), Largan Precision, Inventec a Foxconn. Procesor Surge S2 byl uveden v údajné smlouvě podepsané se společností TSMC, což naznačuje, že tento čip bude výrobním procesem 16nm vyrábět právě ona.

Co podle vás bude nový produkt, skrývající se pod písmenem „S“?

Zdroje: gizmochina.com, gizchina.com.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.