Nový robotický vysavač Xiaomi přichází s vylepšeným vytíráním

Xiaomi se poměrně úspěšně etablovalo v segmentu robotických vysavačů, ve kterém dnes patří k nejsilnějším hráčům. Nový robotický vysavač Xiaomi Mijia Sweeping Robot 3S, respektive Mijia Robot Vacuum 3S (modelové číslo B108CN), přichází s nejnovějšími technologiemi, z nichž patrně nejzajímavější je aktivní vytírání dvěma rotujícími mopy.

Z vizuálního hlediska se novinka nijak významně neliší od svých předchůdců: tělo vysavače je vyrobeno z matného bílého plastu, má kruhový tvar a rozměry 350 × 350 × 97 milimetrů, přičemž váží 4,5 kilogramů. Na první pohled zaujme kamerou v přední části a LIDARem, umístěným v kapličce nahoře.

Nový robotický vysavač Xiaomi Mijia Sweeping Robot 3S
Nový robotický vysavač Xiaomi Mijia Sweeping Robot 3S

Nový robotický vysavač Xiaomi

Jízdu po podlaze obstarávají tři kolečka – dvě s nezávislým pohonem a jedno otočné, sloužící jako opora. Vysavač dokáže překonávat překážky (například prahy) vysoké až dva centimetry a vejde se pod nábytek, jehož výška nad podlahou je alespoň 10 centimetrů.

Dokáže překonávat překážky (například prahy) vysoké až dva centimetry
Dokáže překonávat překážky (například prahy) vysoké až dva centimetry

Z hlediska navigace v prostoru spoléhá především na LIDAR, díky kterému dokáže pomocí laserového paprsku vytvořit velmi přesnou mapu domácnosti. Kromě něj je v přední části vybaven také dvěma kamerami, jež mu umožňují trojrozměrně vnímat prostor před sebou. Vysavač tak během úklidu dokáže identifikovat překážky a vyhýbat se jim.

Spoléhá především na LIDAR
Spoléhá především na LIDAR

Díky navigačnímu systému umí optimalizovat trasu úklidu tak, aby zabral co nejméně času a současně byl co možná nejvíc efektivní. Nechybí možnost rozdělení domácnosti na místnosti s různými nastaveními vysávání a vytírání. Přes aplikaci lze například nechat uklidit pouze zvolenou oblast (např. po vaření u kuchyňské linky).

Trojrozměrné vnímání překážek
Trojrozměrné vnímání překážek

Dokonalý úklid domácnosti

Xiaomi Mijia Sweeping Robot 3S zametá nečistoty bočním kartáčkem, situovaným vpravo ve směru jízdy, a hlavním kartáčem, umístěným zespodu mezi koly. Kromě toho také vysává, přičemž na maximální výkon poskytuje velmi slušný sací tah až 4000 pascalů.

Vysavač zametá a vytírá
Vysavač zametá a vytírá

Další funkcí tohoto přístroje je vytírání podlah. Vraťme se nyní krátce do historie, kdy úplně první robotické vysavače vytírat vůbec neuměly. Další generace přišla s nádržkou na vodu, z níž kapalina stékala na utěrku samospádem. Později následovalo elektronické dávkování vody, další generace nabídla sonické vibrační čištění, případně vytírání do písmene Y.

Nový robotický vysavač Xiaomi má dva rotující mopy
Nový robotický vysavač Xiaomi má dva rotující mopy

Nový robotický vysavač Xiaomi Mijia Sweeping Robot 3S přichází se dvěma rychle rotujícími mopy, jež by měly zajistit výrazně vyšší čistící účinek. Má elektronické dávkování vody, přičemž uživatel může v aplikaci volit ze tří úrovní. Tento způsob vytírání by měl dosahovat mnohem lepších výsledků při odstraňování odolných skvrn než vysavače s mopovací utěrkou.

Aktivní vytírání dvěma rotujícími mopy
Aktivní vytírání dvěma rotujícími mopy

Xiaomi Mijia Sweeping Robot 3S

Přístroj lze pochopitelně spárovat a následně ovládat a nastavovat z aplikace pro mobilní telefony. Nechybí možnosti automatického úklidu ve zvolené časy a dny v týdnu, takže můžete nechat vysávat domácnost v době, kdy jste například v práci. Samozřejmostí je propojení s dalšími spotřebiči chytré domácnosti či podpora hlasového asistenta XiaoAI.

Samsung Galaxy Buds2
Nový robotický vysavač Xiaomi lze ovládat a nastavovat z aplikace pro mobilní telefony
Nový robotický vysavač Xiaomi lze ovládat a nastavovat z aplikace pro mobilní telefony

Nový robotický vysavač Xiaomi Mijia Sweeping Robot 3S se aktuálně prodává pouze v domovské Číně za doporučenou maloobchodní cenu 1 799 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 5 770 českých korun. V tuto chvíli není známo, zda bude dodáván i na další trhy, včetně toho českého.

Robotický vysavač v rámci chytré domácnosti
Robotický vysavač v rámci chytré domácnosti

Pokud by se přeci prodával i v Česku, bude nutné počítat s tím, že bude o něco dražší. K ceně v Číně budou obchodníci muset připočítat přinejmenším náklady na dopravu, daň z přidané hodnoty a svou marži (clo se v případě elektroniky neplatí).

Xiaomi Mijia Sweeping Robot 3S
Xiaomi Mijia Sweeping Robot 3S

Zaujal vás nový robotický vysavač Xiaomi Mijia Sweeping Robot 3S?

Zdroje: mi.com, xiaomipedia.com, new.c.mi.com, gamingdeputy.com, thenewsdept.com, xiaomitoday.it, ithome.com.

Znovu unikly specifikace Xiaomi 12T. Potvrzují původní únik
Xiaomi 12T - náhled

Pár dní nazpět odhalil magazín XiaomiUI spoustu zajímavostí o připravovaném telefonu Xiaomi 12T, včetně jeho kompletních specifikací. Dnes se tyto Číst dál...

Nové čističky vzduchu Xiaomi Smart Air Purifier 4 pořídíte už i v Česku
Nové čističky vzduchu Xiaomi Smart Air Purifier 4 pořídíte už i v Česku

Xiaomi má při velkých akcích, během kterých představuje nové produkty, zvyk ukázat „ještě jednu věc“. V případě prezentace globální verze Číst dál...

Chystaný Redmi K20 deklasoval konkurenci. Představí ho už příští týden

V posledních týdnech se stále častěji objevují informace o připravované vlajkové lodi značky Redmi. Z benchmarku to vypadá, že chystaný Číst dál...

Xiaomi Watch S1 Pro

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x