Novinky

Obchod Play konečně zobrazuje hodnocení podle typu zařízení

Obchod Play, tedy Androidí obchod s aplikacemi, se neomezuje jen na smartphony v našich kapsách. Tablety, chytré hodinky, chytré televize a dokonce i notebooky podporují širokou škálu softwaru, na který se denně spoléháme. Často jsou ale jejich verze odlišné – právě podle druhu zařízení, na kterém je hodláme provozovat. Tato různorodost však až dosud nesla jednu nevýhodu, a to v hodnocení aplikace. Pokud se určitá aplikace vyznačuje špatnou optimalizací pro tablety, nemusí to nutně znamenat, že bude stejně špatná i na smartphonu. Dosud jste ale z hodnocení nepoznali, jaká verze je hodnocena. Konečně tak Google přišel s novinkou, která Obchod Play a jeho hodnocení povyšuje na novou úroveň použitelnosti.

Obchod Play již nabízí hodnocení pro všechna vaše zařízení

Jak si všiml Mishaal Rahman ze serveru Esper.io, společnost Google potvrdila, že hodnocení aplikací je nyní založeno na typech zařízení. Google to oznámil prostřednictvím zprávy pro vývojáře v konzoli Obchodu Play.

Tato změna se ale chystala již dlouho. Ve skutečnosti měla přijít již na začátku tohoto roku. Poprvé o ní pak Google promluvil dokonce již více než před rokem, v srpnu 2021, kdy časové okno „začátek roku 2022“ stanovil. Z neznámého důvodu se však novinku podařilo nasadit až nyní. Ať už je za zpožděním cokoli, nebudu nad tím lamentovat. Je dobře, že novinka je tady, a že v hodnoceních nově poznáte, zda je hodnocena aplikace pro rozhraní tabletu, smartphonu, hodinek či třeba televize.

Přečtěte si také  Tipy na nové aplikace #41: Proton Calendar, Listshare a Sky Weatherman

[zdroj]

Řada telefonů Redmi Note 12

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Daniel Macho

Jsem geek z Chomutova, který k technologiím tíhnul od dětství. Aktuálně se nejvíce věnuji fotografii a videu ve svém studiu White Whale Media. Dělám ale nejen videa na zakázku, ale i na svůj YouTube kanál, na kterém představuji své zážitky z cest. Také natáčím unboxingy pro tento blog a související e-shop. Mimo jsem také gamer, takže občas si zahraju něco na PC nebo na konzoli. Občas tedy i něco zastreamuji na Twitchi. Hraní na mobilu mi ale moc neříká. Také vládnu lokální komunitě nerdů tady u nás v Chomutově. Patříme pod celonárodní komunitu GUG.cz a pořádáme soutěžně naučné eventy pro každého.

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x