Jak odemknout bootloader u Xiaomi telefonu?

Pro zprovoznění ROOT práv či přehrání nového software je nutné odemknout u telefonu bootloader. V tomto návodu si ukážeme, jak to lze jednoduše provést.

Co budeme potřebovat?

 • Xiaomi účet
 • Emailový účet pro případné vytvoření Xiaomi účtu
 • Funkční SIM kartu

Vytvoření Xiaomi účtu

Pokud nemáte vytvořen Xiaomi účet, bude nutné se nejprve registrovat. Pokud již Xiaomi účet máte, můžete tento krok přeskočit.

 1. Přejděte pro stránky Xiaomi pro registraci účtu.
 2. Zadejte správné údaje (země, e-mailový účet, případně telefonní číslo, jestli nechcete používat e-mail pro potvrzení.)
 3. Zadejte heslo, kterým se budete v budoucnosti přihlašovat (budete ho určitě potřebovat) a nakonec opište kontrolní kód
 4. Vyčkejte na aktivační e-mail/SMS (pokud do dvou minut žádný mail nepřijde, tak si tento aktivační mail pošlete znova pomocí tlačítka „Resend“)
 5. V aktivačním e-mailu klikněte na „Activate“

Tímto jste úspěšně vytvořili a aktivovali svůj Xiaomi účet. Potvrdit si to můžete tím, že přejde zpět na přihlašovací stránku a v pravém horním rohu bude číslo Vašeho účtu.

Odeslání žádosti o odemčení bootloaderu

Nyní můžeme přistoupit k odeslání žádosti o odemčení bootloaderu ve Vašem telefonu.

 1. Přejděte na stránku http://en.miui.com/unlock/
 2. Klikněte na tlačítko Unlock now
 3. V případě, že se dostanete na nějakou stránku, kde je pouze čínský text a uprostřed obrazovky pole pro vyplnění, tak se ničeho nelekejte a jednoduše do pole napište Váš nickname, který budete případně používat na fóru miui.com. Ostatně o to Vás žádá čínský text.
 4. Po vyplnění Vašeho nickname a kliknutí na modré políčko vedle tohoto pole budete přesměrování na fórum miui.com.
 5. Zde nic zajímavého v tuto chvíli není, a proto znovu přejděte na stránku http://en.miui.com/unlock/ a ještě jednou klikněte na tlačítko Unlock Now. Nyní již budete přesměrováni na http://www.miui.com/unlock/apply.php
 6. Tady je potřeba vyplnit Vaše údaje.
 7. Do prvního pole Please input your name napište Vaše jméno, ale bez mezer, čísel a diakritiky.
 8. V dalším poli z roletky vyberte předčíslí České Republiky +420.
 9. V dalším poli napište svoje telefonní číslo, na které Vám přijde potvrzovací SMS.
 10. Do dalšího pole napište důvod, proč chcete odemknout bootloader. Důvod musí být v angličtině a nesmí to byt věta: “to install localized firmware“. Snažte se uvést důvod ve smyslu, že chcete odemknout bootloader kvůli instalaci práv ROOT, které využijete k prozkoumání plného potenciálu telefonu.
 11. Poté už stačí jenom zaškrtnout políčko s tím, že jste četli a souhlasíte s podmínkami odemčení bootloaderu, které jsou vypsané hned vedle. A následně klikněte  na tlačítko Apply Now.
 12. Nyní vyčkejte, až Vám přijde potvrzovací SMS (měla by dorazit během několika sekund). Do polička vepište potvrzovací číslo, které je obsaženo v SMS. Následně klikněte na Next.
 13. Teď se dostanete na stránku, která Vás informuje o tom, že Vaše žádost byla přijata a bude se zpracovávat. Pokud do 10 dní nedostanete SMS s informací o tom, že Vaše žádost byla schválena, můžete se ozvat na stránce http://miui.com/unlock/apply.php?retry=1 Pokud se po kliknutí na tento odkaz dostanete na stránku, kde je ke stažení aplikace na odemčení bootloaderu „Mi Unlock“, tak to znamená, že Vaše žádost byla schválena a můžete přistoupit k odemčení bootloaderu. Žádosti na odblokování se zpracovávají většinou v průběhu několika dnů. O výsledku Vás informují pomocí informační SMS.

Odemčení bootloaderu

  1. Stáhněte si aplikaci MiFlashUnlock
  2. Po stažení je potřeba tuto aplikaci rozbalit a spustit poklepáním na MiFlashUnlock.exe
  3. Poté je potřeba ještě jednou souhlasit s podmínkami a kliknout na Agree
  4. Nyní si připravíme telefon:
   • Spustíme telefon a přihlásíme ho k Xioami učtu, který jsme si vytvořili. To uděláme tak, že tapneme na „Nastavení“ -> „Xiaomi účet“ -> „Souhlasím“ -> „Jiné možnosti přihlášení“ -> a zde vyplníme emailovou adresu a heslo, které jsme použili při vytváření Xiaomi účtu.
   • Po přihlášení telefonu k Xiaomu účtu můžeme telefon vypnout a uvést do Fastboot módu. To uděláme tak, že podržíme tlačítko vol- a zároveň zapínací tlačítko. Tato dvě tlačítka držíme tak dlouho, dokud se na obrazovce neobjeví obrázek králíčka, jak se vrtá v Androidovi s nápisem „FASTBOOT“. Nyní můžeme obě tlačítka pustit a máme telefon připravený na odemčení bootloaderu.
  5. Přihlásíme se e-mailovou adresou a heslem, které jsme použili při vytváření Xiaomi účtu.
  6. Chvíli vyčkáme, než aplikace ověří, jestli je pro Váš účet schválená žádost o odemčení bootloaderu.
  7. Nyní můžeme připojit telefon ve fastboot módu k počítači pomocí USB kabelu a zmačknout tlačítko Unlock
  8. Poté vyčkáme, dokud aplikace neprovede vlastní odemčení bootloaderu.
  9. Po úspěšném odemčení bootloaderu by se měl telefon automaticky restartovat. Pokud se tak nestane, můžeme to udělat ručně tak, že dlouho (cca 10 sec) podržíme zapínací tlačítko

Všechny výše uvedené kroky provádíte na vlastní riziko. Neneseme zodpovědnost za poškození zařízení vlivem nesprávného postupu.

28 komentářů: „Jak odemknout bootloader u Xiaomi telefonu?

 • 26. 4. 2017 (20:20)
  Permalink

  Zdravím. Dělám vše podle návodu, ale při kliknutí na tlačítko Unlock mi to skončí hned v prvním kroku na 50% s hláškou, že Xiaomi účet v telefonu není ten stejný, jako jsem se přihlásil do Unlock aplikace.

  Samozřejmě, že to je ten stejný účet. Telefon jsem kupoval na Alze, jedná se o Redmi 4 (Prada), kde „odborníci“ z Alzy dávají vlastní fake ROM.

  Nějaká opravdu ověřená rada, co s tím dělat?

 • 28. 4. 2017 (7:47)
  Permalink

  Martin
  Dobrý den, telefon musí být přihlášený ke stejnému xioami účtu, k jakému se přihlašuje v té unlock aplikaci. Případně je ještě potřeba propojit telefon s xiaomi účtem v nabídce „developer options -> Mi Unlock Status -> tapnout na „Add account and device“

 • 4. 8. 2017 (19:27)
  Permalink

  Nefunkční, dle návodu do potvrzovacího kódu SMS, vepíši číslo v limitu 5.minut (cca do 1.minuty zapsáno), potvrdím „NEXT“ a vyskočí hláška, že doba platnosti uplynula. Šlustryk a dál se nejede. Překročíte limit SMS a končíte. Kde udělali soudruzi asi chybu?

 • 9. 9. 2017 (6:55)
  Permalink

  Zdravím, jak vypnu bootloader? Vysí mi to na zajícovi. Děkuju

 • 12. 9. 2017 (16:26)
  Permalink

  Dobrý den, dostal jsem se do kroku jako Martin a provedl propojeni telefonu dle požadavku programu. Po zadání unlock jsem dostal hlášku, že se to nepodařilo a že to mám opakovat za 72 hodin znovu. Je to běžný postup, nebo nějaká chyba.
  Děkuji

 • 27. 9. 2017 (18:05)
  Permalink

  Přesně , i když je vše povoleno, vývojář povolený (což v článku není uvedeno – 7x kliknout na MIUI) se objeví hláška , že za 72.hodin to mám zkusit znovu.
  Kde je chyba?

 • 26. 10. 2017 (11:23)
  Permalink

  dobry den kde najdu ten developer options.nevim kde ho hledat nechce mi to bez nej provest odemčeni diky za radu

 • 1. 11. 2017 (9:01)
  Permalink

  Nedaří se mi bootloader odemknout.

  Dostanu se do fáze, že stáhnu MiFlashUnlock, spustím ho, potvrdím, zapnu telefon do fastboot a objeví se hlášení, že verifying device je v pořádku, ale unlocking ne. Je připojená výzva „Add your account and device in MIUI’s Settings > developer options > Mi Unlock status“. V mobilu jsem našel ve vývojáři „stav Mi uzamčení“, ale když na to tapnu, tak tam mám jen dvě vodorovné čáry přes prázdný displej a když sroluji dolů, tak tam je jen odkaz https://unlock.updat.miui.com – na ten když tapnu, neděje se nic. Párkrát jsem to opakoval a uváznu na stejném bodě.
  Poradí někdo?

 • 18. 2. 2018 (0:21)
  Permalink

  Dobrý den.
  Při prvé registraci se mě povedlo i o požádání odemčení bootloaderu,jenže nikdo neodepsal,že byl schválen na odkazu v blogu.
  Teď jsem se snažil napsat znova o žádost odemčení jen odkaz zde již tady vůbec nefunguje ,i přesto že mám zaregistrovaný účet.
  Zkoušel jsem to i přes unlock ,ale bez zdárného výsledku.
  Prosím dejte zde funkční odkaz kde můžu znova napsat,o žádost.
  Děkuji moc.

 • 19. 3. 2018 (17:18)
  Permalink

  zdravím při pokusu o odemčení mi nepřišla potvrzovací sms s kodem,kliknu na zelené tlačítko a nic mi nepřijde!

 • 22. 4. 2018 (15:46)
  Permalink

  V článku chybí uvést tyto věci, které budou jistě užitečné pro řadu z Vás:
  – Developer options (česky mořnosti pro vývojáře) se nezobrazují standardně. Nejdříve je potřeba klepnout NASTAVENÍ->INFORMACE O TELEFONU->VERZE MIUI (cca 8x po sobě klepnout na VERZE MIUI, až se zobrazí „jste vývojář“. Tím se nabídka developer options (možnosti pro vývojáře) aktivuje.
  – Před restartem telefonu a uvedením do „FASTBOOT“ je v telefonu nutné povolit bootloader nebo v české verzi „odemknutí OEM“ a to v NASTAVENÍ->DALŠÍ NASTAVENÍ->MOŽNOSTI PRO VÝVOJÁŘE->ODEMKNUTÍ OEM (podržet, až si vyžádá heslo účtu)
  Dále v možnostech pro vývojáře (developer options) je potřeba ještě klepnout na „Stav Mi Uzamčení->Přidat účet a zařízení“
  Teprve poté provádějte „FASTBOOT“
  – K „FASTBOOT“ ještě podotknu, že v některých verzích firmware se po podržení volume- spolu s tlačítekem power zobrazí obrázek králíčka a nápis „FASTBOOT“ a už nic jiného. V této chvíli už byste měli mít ve Vašem PC spuštěný a přihlášený program „Mi Unlock“ a připravený kabel k propojení s telefonem. Jakmile se zobrazí obrázek králíka s nápisem „FASTBOOT“, kabel připojte a PC aplikace by měla začít automaticky pracovat na odemčení „BOOTLOADERU“.

  Vzhledem k otázkám zde v diskusi bylo jasné, že autor článku toto nejasně popsal.

 • 25. 5. 2018 (13:34)
  Permalink

  Tak jsem zkoušel uplně vše a stejně to nejde, tak nevím co dělám špatně

 • 27. 10. 2018 (10:12)
  Permalink

  Zdravim. Udelal jsem vse podle navodu od Jakuba,ale v pri posledni fazi – „Stav Mi Uzamčení->Přidat účet a zařízení“ mi telefon napise NELZE PRIDAT Chybovy kod 401.
  Nevite prosim co to znamena. Dik za pomoc

 • 19. 3. 2019 (16:07)
  Permalink

  Všechno dělám podle pokynů v článku i podle rad Jakuba, ale na stránku, kde bych měla vyplnit žádost („Nyní již budete přesměrováni na http://www.miui.com/unlock/apply.php
  Tady je potřeba vyplnit Vaše údaje.“) se nemůžu dostat. Pokoušela jsem se o to nejmíň 10x. Vždy mě to přepne na zadání „nickname“ a po jeho zadání je oznámení, že jsem již zaregistrovaná.
  K účtu na Xioami jsem přihlášená jak na mobilu, tak na PC.
  V „Možnostech pro vývojáře“ mám vše povolené podle pokynů od Jakuba.
  Změnilo se něco s poslední aktualizací (proběhla asi před 2 týdny), nebo dělám něco špatně?
  Prosím poraďte.

 • 20. 3. 2019 (6:54)
  Permalink

  Dobrý den,

  no, pokud to píše, že jste zaregistrovaná, tak si zkuste vyresetovat heslo k tomu účtu, ke kterému zadáváte nickname.

  Karel Kilián

 • 20. 3. 2019 (13:55)
  Permalink

  Děkuji za radu, ale asi jsem ji nepochopila správně. Heslo, které zadávám, když se přihlašuji k účtu Xiaomi jsem resetovala (změnila), ale výsledek je stále stejný.
  Když kliknu na tlačítko Unlock now (dle bodu 5.), tak se asi na 1 vteřinu objeví nápis „登录成功,完善论坛信息 如果您的浏览器没有自动跳转,请点击此链接“ (Překlad Google: Přihlásit se úspěšně, zlepšit informace o fóru Pokud váš prohlížeč automaticky neskočí, klikněte prosím na tento odkaz.)
  Když na odkaz kliknu, tak se asi 1 minutu stránka načítá a potom se přepne na stránku, kde mám zadat přezdívku fóra (请您输入论坛昵称). Když na odkaz nekliknu, tak se to přepne na tu samou stránku asi za 1 vteřinu.
  Pokud tady zadám a potvrdím svoji přezdívku (kterou jsem k účtu přihlášená), tak dostanu tuto zprávu: „抱歉,您的请求来路不正确或表单验证串不符,无法提交“ (Přeloženo: Omlouváme se, váš požadavek není správný nebo řetězec pro ověření formuláře neodpovídá a nelze jej odeslat.)
  Na PC jsem k účtu Xioami přihlášená a na mobilu jsem zkoušela nechat také přihlášený účet i se odhlásit, ale výsledek je stále stejný.
  Za další rady předem děkuji.

 • 21. 3. 2019 (6:57)
  Permalink

  @Beruška
  Dobrý den,

  těžko takto dedukovat – na uvedené chování jsem ještě nenarazil. Napadá mě, jestli třeba nemůže být nějaký problém v prohlížeči – tj. zkusit to v jiném.

  Karel Kilián

 • 21. 3. 2019 (8:55)
  Permalink

  Dobrý den,
  už jsem se dostala trochu dál – zkusila jsem zadat jiný nickname, než jaký mám v účtu (myslela jsem, že se mám přihlašovat tím). To zareagovalo zeleným zatržítkem a přehodilo mě to na stránku ke stažení aplikace „miflash_unlock-en-3.3.827.31“.
  Ale není tam nic na vyplnění požadavku k odemčení (podle bodů 6. až 11.).

 • 21. 3. 2019 (13:13)
  Permalink

  Už se mi to povedlo.

 • 21. 3. 2019 (13:30)
  Permalink

  @Beruška
  Dobrý den,

  a prozradíte nám, kde byl nakonec zakopaný pes? Bylo to v tom nickname?

  Karel Kilián

 • 22. 3. 2019 (15:27)
  Permalink

  Přeji dobrý den.
  Tak ten, komu se to povedlo (pokud si nedělá legraci) jsem nebyla já.

  Našla jsem ale jiný návod, a zdá se, že funguje, ale výsledek se dozvím až za 12 dní.
  Ty kroky, které jsem podnikala, když jsem se snažila najít nějaký formulář s žádostí … a přihlašování se na fórum miui.com jsou asi úplně zbytečné. Já jsem se sice na fórum miui.com přihlásila a tak stáhla miflash_unlock-en, ale tato aplikace jde legálně stáhnout bez jakéhokoli registrování a přihlašování.
  Takže, celý postup v článku „Odeslání žádosti o odemčení bootloaderu“ (body 1. až 13.) je nesmysl.

  Jsou nutné tyto kroky:
  1. Vytvořit Xioami účet a přihlásit se k němu v mobilu i na PC.
  2. Stáhnout a rozbalit v PC aplikaci „MiFlashUnlock“.
  3. Mobil připravit podle pokynů od Jakuba 22. 4. 2018 (viz výše).
  4. Dál postupujeme podle bodů 5. až 8. v článku „Odemčení bootloaderu“ (viz výše).
  5. Proběhne proces odemčení a zobrazí se zpráva, že se odemčení nezdařilo a je v ní uvedeno za kolik hodin je možné pokus opakovat (u mě to dělá 12 dní).
  6. Během té doby se nesmí mobil vypnout a ani odhlásit od účtu Xioami. Potom body 3. až 5. zopakovat a proces odemknutí bootloaderu u Xiaomi Mi Max 3 by měl být dokončený.

  Tady je adresa návodu: http://en.miui.com/thread-246705-1-1.html

  I ženská může být někdy užitečná, že. Tak ať se vám daří.

 • 24. 3. 2019 (7:32)
  Permalink

  Díky Beruško.
  Ano. I ženská je užitečná – někdy i „mužských“ oborech.

  Jen by mě zajímalo, proč si autor neověří informace a pouští do světa „chytré“ nesmysly?

  V odkaze od Berušky je uvedeno: „Proces je zjednodušen a povolení je udělováno automaticky. Nemusíte již vyplňovat přihlášku nebo čekat na SMS.“
  Tato zpráva vyšla Nov-15-2016. A 24. 3. 2017 autor „odborně“ vysvětluje, jak je nutné žádat o povolení a vyplňovat formulář … . Což se samozřejmě nikomu nepodařilo, jak je vidět z příspěvků výše.

  Autora „chytrého“ návodu tímto žádám, aby návod opravil a neuváděl nepravdivé informace.

 • 24. 3. 2019 (16:35)
  Permalink

  @Beruška
  Dobrý den,

  moc děkujeme za doplnění návodu. Určitě se to bude hodit 🙂
  Jinak osobně mohu říci, že jste šikovná, jak jste se s tím poprala. A že může být žena užitečná a technicky zdatná, je věc, o které nepochybuji. Sám mám jednu takovou doma 🙂

  Přeji hezký den.
  Karel Kilián

 • 24. 3. 2019 (16:39)
  Permalink

  @motýl Emanuel
  Dobrý den,

  autor jsem já a přesně tímto způsobem jsem odemkl bootloader, což je vidět i na snímcích. Je celkem možné, že před dvěma roky to fungovalo jinak. Od té doby jsem to skutečně neprováděl.

  Karel Kilián

 • 4. 4. 2019 (6:28)
  Permalink

  Přeji dobrý den.

  Tak odemčení bootloaderu se zdařilo. Ten návod, na který jsem odkazovala funguje.
  Po odemčení sice nastal malý problém – tlačítko ve spodní liště, kterým se přepíná na spuštěné aplikace (malý čtvereček vedle tlačítka na návrat na domovskou obrazovku) přestalo fungovat a restart nepomáhal. Přes zálohování a obnovení dat jsem tedy provedla tovární nastavení a vše se opravilo. Bootloader přitom zůstal odemčený, takže už je to OK.
  Při odemčení se stejně smazaly aplikace, které jsem si před tím nainstalovala, tak se nic nestalo. Opětná instalace nezabrala ani 1/2 hodiny.

  Teď ještě provést root a už budu spokojená.

 • 4. 4. 2019 (11:17)
  Permalink

  @Beruška
  Dobrý den,

  klobouk dolů. Přiznám se, že ač jsem jednu dobu měl na telefonu každý den (a to opravdu doslova) jinou ROM, dnes už na to nějak nemám trpělivost. Jste dobrá, jak jste to zvládla!

  Karel Kilián

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.