One UI 5 beta unikla před spuštěním. Známe novinky

Fanouškovská základna Samsungu očekává, že k oficiálnímu zahájení beta programu pro testování rozhraní One UI 5 dojde ještě tento měsíc. Samsung si ale svou testovací verzi hlídal nedostatečně. Maxovi Weinbachovi ze serveru 9to5Google se totiž podařilo software získat do svých rukou.

Weinbach tvrdí, že software získal od blíže nejmenovaného zdroje. Také je třeba podotknout, že vhledem k tomu, že se nejedná o veřejně uvolněné sestavení, nemusí ještě ani zdaleka obsahovat všechny chystané funkce. Zatím ale Weinbachovy snímky naznačují, že mnoho novinek One UI 5 nepřinese.

Jaké novinky One UI 5 přináší?

V rozhraní můžeme vidět několik drobných změn včetně nových ikon oznámení. Přepracované je i centrum zabezpečení a ochrany soukromí, aby všechny účty, hesla a další prvky zabezpečení byly umístěny na jedné obrazovce. Zde se pak nachází také možnost bezpečnostní kontroly, která vyhledá vše, co zneužívá oprávnění aplikací.

Také se zdá, že Samsung bude nově používat výchozí dialogy oprávnění systému Android. Je docela možné, že se rozhodli neměnit prvky s nízkou prioritou, aby případné aktualizace mohly vycházet rychleji. A nebo se na řešení tohoto úkolu zkrátka ještě nedostalo.

Na některých místech došlo k přejmenování funkcí Bixby na funkce One UI 5, do aplikací Galerie a Klávesnice bylo přidáno OCR (optické rozpoznávání znaků) s možností kopírování textů z fotek, také přibydou nějaká nová gesta.

Mezi ty menší změny v softwaru patří také například nová funkce spolupráce v aplikaci Samsung Notes, zobrazení aktuálně aktivní aplikace v rychlém nastavení, obrázek zařízení na stránce O telefonu či třeba přepínač UWB v nastavení.

[zdroj]

Nové chytré hodinky Redmi Watch 3 mají NFC a umí telefonovat
Nové chytré hodinky Redmi Watch 3 mají NFC a umí telefonovat

Značka Redmi v úterý 27. prosince představila řadu novinek. Kromě nové řady telefonů Redmi K60 a Redmi Note 12 Pro Číst dál...

Xiaomi Mi R1: chystá se nová řada telefonů střední třídy?

Druhé pololetí roku 2017 se nese ve znamení telefonů s minimalistickými rámečky kolem obrazovky. Zatím však do této kategorie spadají Číst dál...

Xiaomi Move It: chytrý fitness trenér zformuje vaší postavu

Do plavek už asi v těchto dnech nikdo nehubne (možná tak na příští léto), ale "hodit se do kondice" před Číst dál...

Bazar XM.cz
Xiaomi Mi Watch S1 Active

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Daniel Macho

Jsem geek z Chomutova, který k technologiím tíhnul od dětství. Aktuálně se nejvíce věnuji fotografii a videu ve svém studiu White Whale Media. Dělám ale nejen videa na zakázku, ale i na svůj YouTube kanál, na kterém představuji své zážitky z cest. Také natáčím unboxingy pro tento blog a související e-shop. Mimo jsem také gamer, takže občas si zahraju něco na PC nebo na konzoli. Občas tedy i něco zastreamuji na Twitchi. Hraní na mobilu mi ale moc neříká. Také vládnu lokální komunitě nerdů tady u nás v Chomutově. Patříme pod celonárodní komunitu GUG.cz a pořádáme soutěžně naučné eventy pro každého.

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x