Pixel 7, 7 Pro a Pixel Tablet: Jak budou vypadat a kdy je můžeme čekat?

Google na své pravidelné vývojářské konferenci Google I/O 2022 překvapil hned několikrát. Asi tím nejméně očekávaným překvapením ale bylo předčasné odhalení designu a několika málo detailů telefonů Pixel 7 a 7 Pro. Stejně tak zřejmě nikdo nečekal, že Google odhalí svůj chystaný Pixel Tablet.

Hardwaru se čekalo minimum a přišla smršť

Celkově se od Googlu neočekávalo, že by představil větší množství hardwaru. Očekávalo se oznámení hodinek Pixel Watch a telefonu Pixel 6A. Těchto zařízení jsme se také dočkali a u obou se potvrdila většina spekulací a úniků. Stejně tak jsme se dočkali vylepšených sluchátek Pixel Buds Pro, které již také vyhlížela hromada uživatelů.

Tím ale Google neskončil. Scénáristé keynote zřejmě cítili, že divácí budou chtít vidět něco, co budou moci vzít do svých rukou. A jelikož se mluvilo velmi hodně o věcech softwarových, těch hardwarových nesmí být o moc méně. A tak i znuděný a usínající divák, pro nějž novinky jako LaMDA 2 či vylepšení zabezpečení nebyly dost zajímavé, mohl chvíli před koncem eventu zase ožít a plně si užívat show, která představování produktů doprovází.

Pixel 7 a 7 Pro poprvé

Nejprve se Google rozhodl, že když už je řeč o telefonech (na konci představování Pixelu 6A), že nám dá ochutnat budoucnost telefonů. A odhalil design telefonů Pixel 7 a 7 Pro. Na první pohled je poznat, že se jedná o pokročilý a vylepšený design, jaký známe již z Pixelů 6. Fotomodul táhnoucí se po celé šíři telefonu a znatelně vystupující nad zbytek zad zde zůstal. Jenže tentokrát není černý, ale stříbrný, respektive hliníkový u Pixelu 7 a (pravděpodobně) ocelový i Pixelu 7 Pro. Obě varianty vypadají v kombinaci stříbrné a bílé naprosto fantasticky a prémiově.

Pixel 7

Ve fotomodulu Pixelu 7 jsme mohli vidět dvojici fotoaparátů, přičemž pravděpodobně půjde o podobné složení jako u aktuálních Pixelů 6, tedy o hlavní a širokoúhlý objektiv. Fotomodul Pixelu 7 Pro však odhalil hned tři fotoaparáty. Zde si již ale nedovedu odhadovat přesné složení fotoaparátů. Pixel 6 Pro měl sice taktéž tři fotoapatáty, ale tele objektiv se ukázal jako ten úplně nejméně používaný mezi uživateli. Takže bych nerad tvrdil něco, co by nebyla pravda.

Jen nakonec ještě dodám, že jak Pixel 7, tak i Pixel 7 Pro dostanou od Googlu novou generaci čipsetu Google Tensor, o které zatím ale v podstatě vůbec nic nevíme.

Pixel Tablet

Než došlo na hardware, mluvilo se o softwaru, konkrétně o Androidu 13. Osobně jsem očekával nějaké informace o nových funkcích systému, ale jak se zdá, letos půjde doslova o mírnou evoluci. Jediné, o čem vlastně Google mluvil, bylo rozšíření podpory zařízení s různými úhlopříčkami a tvary displejů, jako třeba ohebné telefony nebo tablety. A o těch tabletech se mluvilo trochu déle, což mě osobně přišlo docela mimo. Android 13 v tabletové verzi totiž vypadá naprosto šíleně. Na řádek se vejde ve výchozím launcheru jen šest ikon a notifikační roletka překryje celou obrazovku, přičemž při přehrávání hudby se objeví widget tak velký, že by ho mohl obsluhovat slon svou nohou. A já si říkal, proč se tolik soustředí na ty tablety?

A nakonec to přišlo. Google oznámil, že na rok 2023 chystá vydat Pixel Tablet. A víte co? Oni nakonec ukázali i jeho design. A také se moc nepochlapili, abych byl upřímný. Víte jak vypadá Google Nest Hub? To je ten chytrý reprodisplej, který představili asi dva nebo tři roky nazpět. Tak Pixel Tablet vypadá přesně jako ten Home Hub, jen kdybyste z něj sundali ten reproduktor vzadu. Kolem displeje jsou tlusté bílé rámečky a celkově působí jako tablet z roku 2016. Jasně, možná trochu přeháním, ale když to srovnám s krásným designem tabletů od Applu, nemohu jinak. Tohle prostě není hezké a spolu s tím upraveným Androidem to nebude ani dobře funkční.

Servis XM.cz

Jak dohnat vlak, který ujel před lety? Pixel 7 na to stačit nebude

Po celou konferenci bylo vidět, že se Google snaží v hardwaru dohnat právě Apple. Ukázaly se produkty, které již Apple má dlouhé roky a od Googlu se už roky čekala nějaká reakce. Letos konečně přišla, ale Apple je mílovými kroky napřed. Apple letos představí již osmou generaci chytrých hodinek. Google představil první. Apple již má za sebou 12 let vydávání tabletu iPad a to hned v několika verzích.

Google má za sebou tablety tři, tento přijde příští rok a bude čtvrtý. Historicky nejúspěšnější byl vlastně ten první – Nexus 7, vyrobený společností LG. Spolu s ním vyšel i Nexus 10, který vycházel z tehdejšího Samsungu Galaxy Tab 10. Později jsme se dočkali tabletu Google Pixel C, který byl představen v prosinci 2015.

Myslíte si, že s takovým rozdílem ve zkušenostech, má Google vůbec šanci ukrojit si alespoň trošku z tržního koláče?

Jak funguje GPS v chytrých náramcích a hodinkách?
Jak funguje GPS v chytrých náramcích a hodinkách?

Chytré hodinky a náramky poskytují celou paletu funkcí, která se v průběhu času neustále rozšiřuje. U mnoha dnešních modelů najdete Číst dál...

Pixel 6A: Levnější přírůstek do rodiny čistého Androidu
Pixel 6 - náhled

Kdo sledoval úvodní keynote vývojářské konference Google I/O 2022, ten již ví, že během ní došlo k představení telefonu Google Číst dál...

Seznamte se: tři nejlevnější chytré fitness náramky Xiaomi
Seznamte se: tři nejlevnější chytré fitness náramky Xiaomi

Potřebujete zhubnout do plavek a hodláte se proto věnovat sportovním aktivitám? Nebo chcete vědět, kolik kroků denně nachodíte? Ocenili byste Číst dál...

Servis XM.cz

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Daniel Macho

Jsem geek z Chomutova, který k technologiím tíhnul od dětství. Aktuálně se nejvíce věnuji fotografii a videu ve svém studiu White Whale Media. Dělám ale nejen videa na zakázku, ale i na svůj YouTube kanál, na kterém představuji své zážitky z cest. Také natáčím unboxingy pro tento blog a související e-shop. Mimo jsem také gamer, takže občas si zahraju něco na PC nebo na konzoli. Občas tedy i něco zastreamuji na Twitchi. Hraní na mobilu mi ale moc neříká. Také vládnu lokální komunitě nerdů tady u nás v Chomutově. Patříme pod celonárodní komunitu GUG.cz a pořádáme soutěžně naučné eventy pro každého.

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x